Skocz do zawartości
tjz_ck

Pamięci Pdp Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Lukk głopot nie plecie tylko ma racje - jest przepaść miedzy 1T a 2T. A forum jest od tego by wyrażac opinie . Lukk nikogo nie obraził więc jego uwaga nie powinna cię boleć...

 

BTW - są jacyś chętni na 2x512 A-Data Vitesta 566 robiące 311 2,5-4-3-7? Mam takie na spylenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ bez urazy ale pieprzysz glupoty.. udowodnij ze w codziennej pracy odczujesz roznice miedzy 1T a 2T .. 1T tylko do testow jest dobre.. a ja opisuje swoje wrazenia z uzytkowania tych pamieci.. za ta cene nie widze nic lepszego, a na xblk nie stac mnie <_< jesli nie podobaja Ci sie moje wypowiedzi to takie uwagi zachowaj dla sibie bo sam na tym forum nie jestes..

 

pozdro

po pierwsze hanu juz Ci odpowiedział ze nie plote głupot..wiem jaka jest roznica miedzy 1T a 2T i jest naprawde kolosalna!! 3 tysiące w 3dmarku 2001 to mało?? :blink: :blink:

 

po drugie: sam jestem "przeciwnikiem timingów do codziennej pracy" (sam to mowilem nieraz i tez niektórzy mnie zjezdzali za to)..juz to rozwijam..a chodzi mi konkretnie o to ze w codziennym użytku nie zobaczysz roznicy miedzy 3-3-3-8 a 2,5-3-3-8..taka jest moja teoria i juz..ale 2T jednak czuć :? sam na początku (jak miale 4x512 i bylem zmuszony do 2T) tłumaczyłem sobie ze kit z tym itp., ale powracajac teraz znowu do 1T jednak jest różnica..wiadomo ze nie jest to różnica jak gf4 vs 7800gt..to to jest jasne jak słońce

 

po trzecie: co cie ubodło tak bardzo?? czy napisalem "ty pier.... s[ciach!]...przestan pier...i mnie wkur... mnie swoimi wynikami" ?? chyba nie..a tu od razu najazd na mnie..napisalem ze nie masz sie czym chwalic..i co zabronisz mi?? tu jest wolnosc wiesz?? co wiecej w Polsce mamy wolnosc..i moge mowic co chce (teoretycznie ofkors :) )..

 

w takim razie po co podales swoje wyniki?? abysmy ci klaskali jakie Ty masz super pamieci i wogole?? jesli dajesz cos na forum to musisz sie liczyc z krytyką..ale może po rpostu probujesz "podbudować" sie ze kupiles powiedzmy pamięci-dno?? ze nie ida na tyle ile chciales?? nie wiem nie moja sprawa, ale zachowujesz sie jak dzieciak

 

i na koniec...98% ludzi podaje tu wyniki z 1T..zadko kto sie chwali 2T (chyba ze muszą - jak ja i inny co robili testy na 4x512)

 

EDIT-----------

 

jeszcze jedno...nie dość że masz błąd w sigu (pamieci masz 250MHz a nie 500MHz :? ) to jeszcze wprowadzasz w błąd ludzi..taki Kowalski zerknie na Twojego siga..patrzy a tam patrioty robią 250MHz..wow..napali się kupi i co?? okazuje się że robią ale z 2T..może warto to 2T dopisać do siga?? ale czyżby wstyd?? :unsure:

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT-----------

 

jeszcze jedno...nie dość że masz błąd w sigu (pamieci masz 250MHz a nie 500MHz :? ) to jeszcze wprowadzasz w błąd ludzi..taki Kowalski zerknie na Twojego siga..patrzy a tam patrioty robią 250MHz..wow..napali się kupi i co?? okazuje się że robią ale z 2T..może warto to 2T dopisać do siga?? ale czyżby wstyd?? :unsure:

Nie wpadajcie z jednej skrajnosci w 2. <_< Ja jade na 2T (inne pamieci, wiec nie bede sie wypowiadal co i jak z patriotami), nie gram w benchmarki, SuperPi i w read i write w everescie. I co powiem? W codziennej pracy internet, www, mp3, filmy na dvd, divx, p2p, przegladanie sieci lan nie czuje sie roznicy miedzy 1T a 2T. A jak w grach? Gry sigaja tak jakby 2T czy 1T ich nie obchodzilo, wiec o co chodzi w tym sporze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu 2T vs 1T to powiem tylko tyle , ze sam mam problemy z dogadaniem sie z moimi pamiatkami i 1T ustawiam tylko do benchmarkow i roznica jest duza szczegolnie w 2001SE /Spi , w 3dm05 trace przez to 20pkt .

 

Natomiast w grach roznica 2T vs 1T na przykladzie CS;Source to spadek wielkosci 2-3 fps majac 2T ustawione wiec jak dla mnie tragedii brak...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu już kiedyś, ale to było dawno, a potem była sesja B) W końcu coś chciało mi się pogrzebać no i 215MHz, timingi 3-4-4 @2.9V i SP2004 wywaliło się po 18min. Jak dla mnie pamieci masakra, stare goodramy się lepiej bujały. NIE POLECAM :mur:

 

Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie narazie 210Mhz@2-3-3-9@2.9V. Moze nie rewelka ale narazie czasu nie mam zeby pomeczyc kompa.

 

bnn666 ja bym sie na twoim miejscu sp2004 czy prime95 wogole nie przejmowal. To sa jakies tam testery, u mnie na tych ustawieniach co wyzej prime sie wywala, ale komp stabilny jak skala, zero zwiech czy dziwnych przycinek. Radze ci wiec potestowac kompa grami, to wg. mnie najlepiej sprawdza stabilnosc sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna testuje sobie u siebie w domu PSD1G400KH, czyli krótko mówiąc Patrioty 2x512MB KH w dualu.

Zgodnie z procedurą testowania jaką sobie ustaliłem, a jednocześnie jaką znalazłem na tweaku ( :P ) wpierw sprawdziłem ile leci płyta główna (DFI LanParty NF4 Ultra-D), następnie na najniższych mnożnikach (CPU x4, LDT x1, pamięci 1:1) wyciągam max z pamięci aby sprawdzić ile są w stanie wytrzymać...

 

Przeszedłem się na ten wątek bo zobaczyłem że nie jest z nimi najgorzej :) Ale zobaczyłem tutaj że screeny zarówno na przetaktowanych pamięciach jak i procesorach robicie (czyt. nie wiadomo, czy brak stabilności lub błędy generowane są przez mobo, pamięci czy CPU).

 

Możecie mi powiedzieć jakie macie wyniki pracy SAMYCH pamięci? Czyli underclockowane CPU i LDT a pamięci w górę jak najwyżej...

 

Ja właśnie osiągnąłem 200@270MHz przy 1T 2,5-4-4-8 (by SPD) bo tak apropos to te pamięci mają w SPD właśnie 2,5-4-4-8 .. przynajmniej u mnie :)

 

PS. Czy jako potwierdzenie stabilności, nie na ranking ale do waszych testów w domu, wystarczał wam zapodany MemTest86+ na jeden cykl wszystkich testów? (około 50 minut) Bo ja właśnie tak robię. Jeśli uważacie że coś lepiej "obciąża" pamięci niż MemTest86+ i mogłoby zawiesić je - czekam na propozycje

 

PS2. Czy granica przegrzania pamięci będzie widoczna od razu w MemTeście jako błędy? Bo nie chciałbym się ze swoimi PDP rozstawać od razu tak szybko :) ...dodam jeszcze tylko że cały czas mówimy tutaj o napięciu 2.5V (BIOS DFI pokazuje 2.55V na czujniku) :) Ogólnie nie zamierzam wejść wyżej jak 2.7V (BIOS pokaze pewnie cos kolo 2.75V)

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam takich pamięci do h u j a nie chcą iśc na 250mhz przy timingach 2.5-4-4-8 (nawet na singlu i to samo tez na 1T i 2T) (podniosłem napięcie 0.2V) teraz jade na 235mhz przy 2.5-4-4-8 (nie wiem czy jest stablitnie) ale i tak juz kupiłem lepsze pamieci : http://allegro.pl/item91123565__2_x_512mb_...cc_hit_gw_.html :) zobaczymy czy duzo wcisnie ;)

 

a te pamiatki patrioty 2x512mb sprzedaje w najblizszych czasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec ile seria KH wytrzyma napiecia?

 

wprawdzie kosci nie ida na 500Mhz

 

u mnie przy 2,9V

 

400Mhz 5-2-3-2

 

466Mhz 5-3-3-2,5

 

480Mhz 6-3-3-2,5

 

jak dlamnie rewelacja w tej cenie.

 

jutro dam ponad 3V i zobaczymy czy zejde na 5-2-2-2 B)

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o 2-2-2-5-1T :lol: Ja dawalem na swoje 3.3v i nie bylo problemow, na poczatku troche sie grzaly ale teraz sa zimne praktycznie.. za niedlugo przesiadka na DFI wiec zobacze moze cos ciut powyzej 3.3v... Moje jak na poczatku mialy problem z 2.5-3-3-8-1T na 480MHz przy 3v to teraz spokojnie stoja na takich wlasnie timingach na ok 2.9v... czyzby sie wygrzaly... nie wiem, ale mi trafily sie dosc dobre.. Jesdyne co mnie nurtuje to post 50k07 napisal co wiedzial i zamilkl... heheheh

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdziłem nawet na 300mhz nie idzie na 5-2-2-2 niestety ten timing nie do przestawienie ale alphy tez mozna sporo zaniżyć.

zostaje przy 5-2-3-2 2,9V(max moge dac 3,05 ale różnicy niewidze)

 

jak dla mnie kostki rewelka za 360pln cieżko kupic coś lepszego(nowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...