Skocz do zawartości
Hornblower

Radeon9600pro - Problem Z Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z moja karta:

 

Karta to: Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 128MB

 

Reszta taka jak w podpisie.

 

Ostatnio zaczoł sie robić coraz głosniejszy wentylator na karcie ( karta ma poł roku ) Myslalem ze to przez kurz jednak nie... wiec zostawilem jak jest

 

( to w ramach tego ze moze byc cos z wentylatorem - mniejsze obroty czy cos .. )

 

Wczoraj podczas zmiany sterownikow ATI na Omegi zaczely sie robic problemy. Nigdy nie bylo zadnych problemow bo dosyc czesto zmienialem sterowniki z jednych na drugie...

 

Ustawienia:

Zawsze bylo Agp 8x i FW off ( u mnie moze byc on i off nie ma roznicy zadnej w niczym )

Po zmianie na Omegi w grach zaczely sie robic artefakty na standardowych ustawieniach i gpu recover po 5 sekundach sie wlanczał. Potem juz tylko totalna zwiecha. Zmienilem spowrotem na ATI i to samo... 3d nie dziala mozna powiedziec... nawet zaliczylem reinstalke windowsa i swieze sterowniki i dalej to samo...

 

A teraz najciekawsze:

 

Zaczolem sie bawic Riva Tunerem

 

i po zmianie AGp 4x gry dzialaja bez artefaktow ( po wyjscu z gry zwiecha w windowsie , restart komputera i inne nieporzadane efekty )

 

AGP8 = windows bezproblemow gry = artefakty itd..

 

AGP zmieniane riva tunerem

 

Pomyslalem ze zmienie sobie AGP 4x w biosie zmieniam a tu windows wogole sie nie laduje... po chwili tam gdzie jest pasek ladowania windowsa przy starcie dostaje kolorow odcieni niebieskiego :blink: :blink: AGP 8x spowrotem i wlancza sie bez problemow...

 

Wie ktos co sie stalo z karta ? moze port agp na plycie padl ? moze wina wentylatora na karcie jednak radiator jest letni ( przy otwartej obudowie to samo )

 

Moze pomoglo by wgranie nowego biosa do karty??

 

Jak ktos cos rozumie z tego co napisalem to prosze o pomoc :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to przez to AGP coś jest nie tak...ale nie daję 100% pewności....

Nie wykluczam też możliwości,że to przez zatarcie się wentyla lub podobnych,jednak bardziej skłaniałbym się ku uszkodzeniu AGP...

 

Wydaje mi się że nowy bios niewiele by dal. Spróbuj włożyć jakąś inną kartę i zobacz czy występują podobne "kwiatki" (najlepiej użyj jakiejś starej grafiki jeśli masz gdzieś w szafie,lub pożycz od kogoś jakąś np. Rive TNT).Jeśli na innej grafice nic takiego się nie dzieje to oddaj Radka na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...