Skocz do zawartości
SzymonTER

Stara Matura :) ... Już Niedługo :p

Rekomendowane odpowiedzi

MARIOSKARPA - zajefajny temat miales :D

mozna bylo pisac a pisac :D

 

miejmy nadzieje ze wszystkim sie uda zdac ... jak jutro gegra pojdzie dobrze to juz polowa sukcesu :D

nie mam zadnego przykladu eseju z geografii :/

ale wiem z definicji jak to ma wygladac .. jak ktos ma jakis url to niech zarzuci :>

 

bo ja zadnego nie znalazlem :-| a eseje beda 3 i 2 zadanka (podobno mamy ich nie tykac :P tylko eseje .. no chyba ze bedzie to ostatecznosc :D .. jak wiersz z polaka :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woj. mazowieckie.

 

Temat jednego z wypracowań: Sprawy niezwykłe, wyjątkowe, doniosłe czy też zwykłe, codzienne, banalne. Co powinno być tematem literatury? Uzasadnij na podstawie utworów literackich.

 

Napisałem:

- Hiob (księga Hioba)

- Konrad Wallenrod (Konrad Wallenrod)

- Tomasz Judym (Ludzie bezdomni)

- Jurgen Stroop (Rozmowy z katem)

(chciałem jeszcze Dr Reiux - Dżuma ale jakoś nie napisałem :-P )

 

plus jakieś swoje ściemy żeby było więcej. Coś o psychice człowieka i nie popełnianiu tych samych błędów. No i oczywiście opowiedziałem sie za sprawami niezwykłymi doniosłymi i wyjątkowymi w literaturze.

 

Wybór raczej trafny bo polonistki potwierdziły utwory :D

 

Bądźmy dobrej nadziei :D

 

Edit: miejscówka - 3-cie miejsce od końca :D :D :D

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro też gegra ;]

Niezabieram ściąg, bo niewiem, co wogóle bedzie :/

 

Apropo tematów, to wsumie wszystkie byly łatwe, na swój sposób ;)

 

Na próbnej był temat:

"Szczeście ludzkie, nigdy nie trwa wiecznie" odnies sie do wybranych utworów literackich róznych epok!

 

A teraz był temat, bardzo podobny, ino dotyczyl problematyki dążenia do szcześcia ;)

Kolejny dotyczył czegoś z Orwell'a, i w doneisieniu do 20 wieku

Ostatnio to wiersz Różewicza "do ludożerców"

 

old school r000x :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i już po pisemnej geografii :]

 

miejscowke jeszcze lepsza trafilem :]

pytania dośc trudne, ale system ściąg funkcjonował, nawet 5 razy zadzwonilem, do kumpli w innym miejscu sali :]

 

prawda, to, ze matura jednak to jedno wielkie ściąganie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matma - Woj. mazowieckie.

 

Po raz kolejny zaje.bali mnie na 1 ławke WRRR. Ale na szczęście trafiła się komisja co dobrze przymykała oko i nawet "coś więcej" :wink: Zadanie w miare banalne choć jak zwykle mogłem się w czymś walnąć. Rachunek był prosty, można nawet było go zrobić na piechote. Ciągi też łatwe (w miare) i roztrzaskałem jedno z parametrem :)

2 powinno być jak nie wiem co :D

 

PS. dla tych co wiedzą: w 2(ciągi) wynik: 5 oraz 4 <--- mi tak wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia - wielkopolskie

 

Pisałem o XIV w. czy uwazasz, że jest on przełomowy dla Polski (coś takiego). Miejsce miałem idealne, ostatnia rząd ławek, a przede mną siedział kumpel, który też zdawał histe więc pełen multiplayer :-P .

 

Będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geografia - warminsko-mazurskie

 

bylo na prawde spoko .

napisalem na wszystkie 3 pytania tylko w ostatnim zwalilem sprawe bo w pytaniu bylo spoleczno-gospodarcze przyczyny a ja napisalem oddzielnie spoleczne i gospodarcze przyczyny :|

ale moze jakies pkt beda za to bo zle nie pisalem :D

 

wyskrobalem ok 11 stron :blink: i jestem o wiele bardziej zadowolony niz po polskim :D

 

bylo na prawde ok a nic nie sciagalem :P pytania mialem takie ze mozna bylo lac wode wiadrami :lol:

 

a tak sie gegry balem :mellow:

 

teraz tylko ustne i z bani :D

 

 

aa i siedzialem po srodku wreszcie :P a nie w pierszej lawce jak na polskim :mur:

tak czy inaczej po obydwu pisemnych jestem dobrej mysli :wink: / ide spac bo juz z kumpalmi bronxy obalilem :rolleyes:

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka - Pomorskie

 

Jaka jazda :) Nie bylo rachunka prawdop. a wlasnie go ominelismy szerokim lukiem w przygotowaniach :D Jupiiiii...normalnie mistrzostwo :)

Zrobilem 2.5 zadania :) 2 raczej jest na bank...ale po cichu licze na 4 :P

 

No i dzisiaj mialem szczescie :D Wczoraj siedzialem w pierwszej lawce a dzisiaj przy losowaniu zabraklo numerków i mogłem sobie wbrac jedną z 3 ławek na szarmy końcu :) W dodatku siedzialem 2m od kumpla z klasy co z matmy ma z]same celujące więc był luzzzz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wczorajszy polak to nie bylo tak zle, no dobra bylo.....

Pisalem na temat " patriotym i heroizm na kartach literatury XIX i XX wieku, podaj swoja opinie i cel w jaki sposob realizowno te postawy..." jakos tak to brzmialo. Siedzialem w drugiej lawce, komsija okropna, zero sciagania itd Naskrobalem na 3,5 strony, opisalem 6 bohaterow z 6 utworow.

Liczy sie tresc a nie objetosc, ale mam bardzo mieszane odczucia co do pracy. Jestem ateista ale sie pomodle o 2 :)

 

Dzisiaj pisalem historie, heh i to byla czysta bajka. Komisja luzacka itp. Napisalem na 7 stron. Teamt banalny - "przebieg dzialan wojennych na głównych frontach II Wojny swiatowej.."

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nam babka zawsze powtarzała, że minimum 4 strony, np ja na próbnej napisałem 3 i pół i dostałem 2, jak z nia gadałem to powiedziała, że dość ładnie tylko za mało i dlatego taka niska ocena, no ale teraz napisałem prawei 7 stron więc myśle że będzie lepiej, a temat : Wzorce etyczne i patriotyczne w literaturze na przestrzeni wieków, pisałem o Antygonie, Hiobie, Jezusie, Dżumie, Konradzie Wallenrodzie i Panu Tadeuszu - województwo Śląskie i w dodatku sam pisałem, choć miałem ściągi na wszelki wypdake więc jestem z siebie dumny i jeśli nie będzie wielu błedów to myśle że 3 może 4 dostane, a z maty znowu to było śmieszne takiego ściągania nie widziałem jeszcze nigdy, sam zrobiłem półtora zadania, jedno przepisałem i też myśle że 3 raczej na pewno, a może jak dobrze wiatr powieje i 4 dostane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ja już nawet po oblewaniu pisemnej ;)

 

z geografii było jako tako byłem dosyć dobrze przygotowany ale pytania mieliśmy dosyć trudne ale naskrobałem 7 stron drobnym maczkiem ( na polskim to olbrzymie pisałem ) i linijka pod linijką jestem dobrej myśli.

 

ps. dobrze że ta matura wczoraj była bo jak kończyłem z kumplem w parku opijać ( reszta sie zmyła ) to policjanci chcieli nam po 100 wlepić ale że maturka nas na pouczeniu sie skończyło ;] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. liczy sie jakosc nie ilosc !

 

smiesza mnie osoby ktore co chwila sie pytaja "ile masz .. ile masz ??"

hehe .. przeciez mozna nawalic 20stron i dostac lache .

co prawda sa granice .. sadze ze wlasnie te 4 stronki to tak minimum .

nie wiem jak liczycie ale ja odliczam pytania na pierwszej stronie ,ktore zajmuja 3/4 owej strony ...

 

jak sie pisze na temat .. rzeczowo i logicznie to nawet z 3ma mozna ladna ocenke wyrwac :D .

 

ja tam nigdy nie bylem i nie bede pewny z polskiego .

niby sadze ze napisalem ok ale zawsze sie boje ze nie na temat czy cos takiego :mur: :mur:

 

badzmy dobrej mysli ! :D

 

przytocze wam tylko statystyke ostatnich matur .... zeszlorocznych .

 

ok240 osob zdajacych z polaka i tylko 1 nie zdala :blink: :blink: (nie chcialbym byc tym JEDYNYM :P ale powiem wam ze 3 nauczycieli sprawdzalo prace tego "ucznia" :P

i nikt nie znalazl NIC co by dall te dopuszczajaca ocene :mellow: )

 

takze widac na tym przykladzie jak nauczyciele nie lubia usadzac :P

ja jak to uslyszalem od razu bylem pewniejszy siebie :lol:

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka jest polonistka i ona jak sama mowila, nie jest zwolenniczka ilosci a jakosci pracy, to czy uczen napisal na temat, trzymal sie jego itd...

 

Ja wiem, ze trzymalem sie tematu, pozatym baba jakby chciala mnie usadzic to pewnie by to zrobila juz wczesniej, tzn w klasie i nie dopuscilaby do maturki. Ale co tam w poniedzialek sie przekonam co dostalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam juz wyniczki :)

 

polski - dst.

geografia - dst.

 

:)

 

jestem zadowolony, ocenki identyko jak na probnej :)

 

jutro ustna z gegry, qrcze komisja nie za wesoła ;/ wrecz tragiczna ;/ baba od gegry co nas nei uczyła, do tego dyra, najgorsza ze wszystkich ;/ fak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooli gdzie sie wybierasz?

1448212[/snapback]

 

w kierunku informatycznym chce się kształcić dalej.... do wyboru w miejscu zamieszkania mam ATR w Bydgoszczy (telekomunikacja) i Akademię Bydgoską (niedługo Uniwersytet im. K. Wielkiego B) ) - informatykę. I raczej na to drugie się wybiorę ale nie jestem jeszce do końca zdecydowany. oczywiście bede chciał się dostać na dzienne. a równolegle ze studiami praca u lokalnego providera internetu jako serwisant.

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam nie za ciekawie, 4 z pola i 3 z maty, a na polibudzie patrzą na mate tylko więc, albo będzie cud na ustnej, albo ide rowy kopać :/

1448291[/snapback]

A to nie musisz zdawać wstępnych? Mój brat, który szedł starym systemem mimo, że miał 3 z matmy i z fizy to dostał się na PW, ocena z matury ich nie interesuje co innego wstępne. Inna sprawa jest z nową maturą gdzie wyniki jakie się uzyskało decydują czy się dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chodzi o to, że ja jestem zapisany na egzamin łączony wygląda to tak, że koleś z polibudy przychodzi i siedzi razem z komisja na ustych z maty, no ale dalej mam szanse, tylko musze sie bardzo przylozyc do nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja musze do środy czekac na wyniki ;/ środa punkt 14:55 ehh

 

grtaulacji dla tych co już znają i zdali :) mam nadzieje że też dostopie tego zaszczytu ;]

 

a co do ustnych to coś kiepsko to widze geografie ustną to tam pikuś jestem przy końcu nauki ale za to polskiego jeszcze nawet nie ruszyłem i nawet nie za bardzo mam jak ruszyć 180 zagadnień ;/ mam tam niby jakieś opracowania troszke innych pytan ale nawet to wykuć to dużo ;/ bede improwizował :P

 

ps. gl everyone bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyniczki dziś o 16 :) Miejmy nadzieje że dziś będzie szczęśliwy dzionek. Wiecie jak mam prze...bane :?: Ustny polak mam w ten czwartek a ustną matme mam dopiero 2 czerwca :( A egzamin zawodowy 6 czerwca. W każdym bądź razie jak tylko będę dziś wiedział ocenki to się z nimi podziele, choćby miałyby być gole :) Mój taki przyrodni brat dostał 1 z polaka a wydawało mu się że nawet dobrze napisał :( Widocznie cosik musiał pochrzanić lub ostre OT robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...