Skocz do zawartości
Hadrysek

Jakie Max Napięcie Na Mostkach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

właśnie spłodziłem volt moda na A7N8X i aktualnie suszę primem 243 fsb przy 1,82V na NB/SB... jakie max bezpieczne (długookresowo a nie do wyciśnięcia jednostkowych wyników) napięcie mogę dawać na mostki?

 

topic na nforcershq jest trochę stary i tam się cieszą, że wycisneli 205 fsb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum bodajze kij pisal ze dal ponad 1,85v na nf7 i plyta poszla sie pasc... :blink:.

 

przy eksperymentach dawalem max 1,9v z mocnym nawiewem i termometr zatkniety w niebieskiego zalmana pokazywal ok 24-25st, bez nawiewu 1,7v dawalo ok 35st. z wicherkiem mozna sie bawic, ale ryzyko zawsze pozostaje. pytanie czy tak wysokie napiecie na NB faktycznie cokolwiek daje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI infinity ma na standarcie 1.9v i nie wymagalo to wiekszego chlodzenia niz standardowe. Epox 8rda i pozostale ma 2v. A z tym 1.85v to zeczywiscie kijowo wyszlo tak jak z moim 1.8v vcore :/

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI infinity ma na standarcie 1.9v i nie wymagalo to wiekszego chlodzenia niz  standardowe. Epox 8rda i pozostale ma 2v. A z tym 1.85v to zeczywiscie kijowo wyszlo tak jak z moim 1.8v vcore :/

1398944[/snapback]

No to rozjaśniliście mi trochę :) W takim razie spokojnie będę testował jutro. Dzisiaj na 1,9V NB jest nadal chłodny (standardowy radiator, wygładzony i przylepiony AS5 - czasem robi się ciepły) za to radiator na SB się trochę bardziej grzeje... no i pamięci na 3,3V się nieźle grzeją - może rozbiorę radiatory i posmaruję AS5 :)

 

PS Póki co prime stable 240 fsb od tak po prostu... chyba nieźle jak na Asusa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Póki co prime stable 240 fsb od tak po prostu... chyba nieźle jak na Asusa  :wink:

Bo to zaj... super płyta jest B) tylko niedowoltowana troszkę.

btw. możesz podać z którego źródła brałeś opisy v-modów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Póki co prime stable 240 fsb od tak po prostu... chyba nieźle jak na Asusa  :wink:

1399337[/snapback]

No very nice FSB. Tylko pogratulowac.

 

Ja na NF7 na mostek nawet i 2.1 v dawalem i wszystko OK, NB chlodzony woda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum bodajze kij pisal ze dal ponad 1,85v na nf7 i plyta poszla sie pasc... :blink:.

"Bo to zła płyta była" ;)

 

Płyta nie wytrzymała kombinacji: wysoko proc, wysoko FSB, wysoko pamięci i ostro pamięci, przy wspomaganiu czynnikami zewnętrznymi ;)

 

Ze wzrostem taktowania procesora, malała wartość FSB jakie do osiągnięcia było. Zwiększanie Vcor nie dawało nic. Więc jedyne co po 3in1 zostało, to klasyczny VDDmod. Zaczęło chodzić lepiej (przed 12x230, albo 11x240, po 11.5x240). Ale tylko pół dnia i padło. Co padło? Płyta.

 

Ile wytrzyma, zależy od płyty, jakości wykonania, jakości podzespołów użytych do budowy. Mnie się trafiła sztuka nie najlepsza, chorowita.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zaj... super płyta jest  B)  tylko niedowoltowana troszkę.

btw. możesz podać z którego źródła brałeś opisy v-modów?

1399794[/snapback]

dokładnie, szczególnie na pamięci za mało voltów idzie i miałem z nimi sporo problemów żeby ustawić wysoko i stabilnie, po vmem modzie jak ręką odjął 2-2-2-10 i 233 fsb :)

 

brałem z "księgi modów", vmem jest banalny (foto w profilu) natomiast NB/SB się trochę naje.... żeby przylutować kabelek do tego maciupciego smd :mur: źródło enfors HQ i "poprawna metoda" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze którą masz rev. płyty?

Na NFHQ jedni piszą, że vmod nb/sb nic nie daje na rev. 2, a znowu inni, że świetnie działa.

1400861[/snapback]

2.0 deluxe

 

no u mnie daje, nie wiem jeszcze jak dużo (teraz 243@ 1,87V i 3,19V) bo chyba muszę zluzować tajmingi pamięci... powyżej 243 ledwo co idą nawet na 3,4V więc pewnie już nie dają rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to moze odpowiecie mi na pytanie, jesli moje winbondy w dualu przy jakims kosmicznym vdimm robia 253 bez bledow w memtescie, a w windzie PI wyzej jak 247 nie chca przeliczyc, proc daje rade, mobo z innymi pamieciami tez lecialo ponad 250, to vdd cos da? generalnie kiedy/w jakich okolicznosciach podnosic vdd i najogolniej co to tak wlasciwie daje???

2,1v na wodzie? :blink: hardcore... :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie kiedy/w jakich okolicznosciach podnosic vdd i najogolniej co to tak wlasciwie daje???

1401014[/snapback]

u mnie po modzie i nieznacznym podniesieniu napięcia mogłem iść powyżej 233... wcześniej zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI NF2 1,9v non stop przez 3miechy zero problemów.

Epox 8RDA3+ 2,0v przez 5miechów non stop zero problemów.

Epox 8RDA+ 1,8v przez 6miechów non stop zero problemów.

 

Wszystkie mobo na WC konkretnie DD Z-Chip.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki troszkę - może wiecie jak Asus rozdziela napięcia? Tzn po modach przy ustawieniu pamięci na 3,2V NB na 1,75V i procka na 1,825V (2,4ghz) na lini 12V mam 12,62 / 12,72 (idle/prime) a na wtyczce do płyty nawet do 12,78 fika sobie radośnie :kijem: Wiem, że to wskazuje na zasiłkę ale pozostałe napięcia są ładne i stabilne (szczególnie te mierzone na płycie a nie na wtyczkach), poza tym przed modem 12V też było stabilne i poniżej 12,6 w stresie. Tak sobie myślę, że może Asus ciągnie za dużo z 12V? Widziałem gdzieś modyfikacje napięc podawanych na płytę, zdaje się łączenie lini czy coś takiego ;)

Zasiłka BeQuiet 450W obciążalność 12V to 264W a 3,3+5 220W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie założyłem WC i trochę pocisnąłem :) wszystko w podpisie jest, procek 2.0 real... właśnie próbowałem go wyżej pchnąć i nawet się chwile superpi liczy 2720@2,15V... ponieważ robi się groźnie to zdradźcie mi ile voltów max można dawać prockowi długookresowo, tak na chwilę to mnie nie bawi, to mają być stabilne ustawienia na codzień ;)

 

ps właśnie testuję 243 fsb i póki co wygląda dobrze :) 245x11 byłoby optymalnie chociaż 250 by magicznie wyglądało ale z prockiem nie mam co wtedy zrobić :wink:

 

asus rulez :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory chyba nikomu nie udalo sie ustabilizować 250Mhz na tej plycie. Na wersji -E max fsb( bez modów) oscyluje 235Mhz przy 1,57V.

Niestety przyrost Vdd nie idzie w parze z proporcjonalnym przyrostem Fsb. Asus okaleczył bardzo plytke jesli chodzi o zasilanie -przy tatktowaniu powyzej 12,5*200 1,7v- linie napiec (Prima95) na 5 V i 12 V szaleją bez wzgledu na zasilke (chifteack 420 nie wyrabial jak i obecnie Tagan 380W przy 22A na 12V tez sobie nie radzi)

 

Czy ktos moze wykonal Vdd moda na wersji -E i z jakim skutkiem?

 

@Hadrysek

Czy mod 5->12 moze rozwiązał u ciebie problem zasilki (lini napięć na 5V i 12V ) plyty?

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hadrysek 

Czy mod 5->12 moze rozwiązał u ciebie problem zasilki (lini napięć na 5V i 12V ) plyty?

1519221[/snapback]

Tak, teraz napiącia są książkowe, a wcześniej bequiet 450W nie dawał rady i linia 12V szła w kosmos >12,7 nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus z posiadaczy plyty "A7n8x-E" udalo sie wykonac Vdd moda ?

 

W sieci nie udalo mi sie znalezc informacji by ten mod dziala poprawnie na tej rewersji plyty. (nie mówie o rev 2.0!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...