Skocz do zawartości
Myszek

Wybrano Nowego Papieza!

Rekomendowane odpowiedzi

Jest następca Jana Pawła II. Z komina nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym. Oznacza to, że kardynałowie wybrali nowego papieża. Jego nazwisko poznamy mniej więcej za 40 minut.

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze ze nieprzyjoł iienia jan paweł 3 bo to zbyt oczywiste

tak w gazetach podobno pisai włoskich i ja sie zgadzzam Ratzinger jest konserwatywny a nas zpaięz taki enibył więc średnio imie JP 3 by do niego pasowało.

ja chciałem murzyna bo moze świat zwrócił by wiekjszą uwage na afryke itp a tam bieda i epidemie HIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaraz się posypią procenciki. Za każdy niewybredny tekst.

I od razu uprzedzę pytanie: za co?

Za potencjalne obrażanie uczuć religijnych użytkowników.

Będąc katolikiem, ktoś może sobie nie życzyć obrażania głowy kościoła katolickiego.

 

Mimo tego, że to Ośla, piszę poważnie i nie zamierzam żartować.

Więcej umiaru, Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta encyklopedie kazdy moze edytowac jak mu sie podoba - przed chwila dopisalem w "Dorobku i poglądach" kilka ciekawych wzmianek o satanizmie i przeszlo 8O . Ale juz usunałem.

1398936[/snapback]

ale w linkach zewnetrznych zawsze mozna cos ciekawego znalezc :D :D cos jest na kosciol.pl tak zerknelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tak: w pierwszej chwili się troszkę rozczaroiwałem, że nie Nigeryjczyk, tylko on...

Później się rozczarowałem że przyjął imię Benedykta

 

Jednakże jak słuchałem jego "przemówienia" oraz błogosławieństwa to jakoś się przekonałem co do tego człowieka...

Także, jak się dowiedziałem jakie cele sobie stawiał Benedykt XV również się przekonałem do tego człowieka...

Miejmy nadzieję że będzie dobrym papieżem...

 

Niech Bóg mu błogosławi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie, ze nowy papiez ma tyle lat. powinni wybrac kogos mlodszego, ktory mial by sile kontynuowac to, co rozpoczal JPII. Imie jakie przyjal tez mi tak srednio odpowiada. Narazie jestem nastwiony neutralnie, zobaczymy, czego dokona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co czepiac do wieku ;)

Wszedzie pisza i mowia ze Watykan nie chce akurat teraz kolejnego dlugoletniego pontyfikatu, oczywiscie Benedyktowi XVI zycze by jak najdluzej byl papiezem.

 

Mnie interesuje natomiast zupelnie co innego. Czy Benedykt XVI bedzie pielgrzymem ? Czy bedzie tak jak Jan Pawel II podrozowal po calym globie? Ile mial pielgrzymek Jan Pawel II ? 200 zagranicznych ? Wiecej ? Pawel VI skolei za czasow boeinga 747 mial cos kolo 10 chyba (ile ? ) , z tego wiekszosc do.... Wloch :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube: sądzę, że tak: poprzeczka została jednak wysoko postawiona.

1399299[/snapback]

No wlasnie tego nie jestem pewien. Pojedzie do Koloni to raczej pewne na jakis tam dzien mlodziezy :)

 

oglądałem wywiad z jego bratem - za młodych lat był z bratem w SS JUNGEN :] ostro

1399316[/snapback]

To co bylo kiedys nie ma znaczenie teraz.

 

Niektórzy próbują być świętsi od papieza ;). Jeśli Jan Paweł II - Polak, który przezyl okupacje, ufał temu człowiekowi, to osoby, którzy znaja wojne tylko z ksiazek, powinny zachować milczenie w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodze do tego dosyc sceptycznie jednak informacja krąząca po necie "plotka!?" "Ratzinger należał do Hitler Jugent" troche mnie przeraża. Wiem o tym ze Hitler Jugent bylo juz dawno temu ale zeby nasi krewni przy następnym pontyfikacie niedostali za papieza terroryste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...