Skocz do zawartości
Gość SamoDobro

Gran Turismo 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seentag

nie miałem okazji grać w forza motorsport, obejrzałem tylko kilka screenów i przyznam, że również robi duże wrażenie. Gdyby jeszcze tak było na PS2... tym razem posiadacze Xklocka mogą sobie pograć w dobrą gierke, jeżeli chodzi o ich serie iXa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seentaq- mogłbyś skrócić swój podpis? Zajmuję on 3x więcej miejsca niż Twoje posty...

 

Większość z nas ma po kilka pc w domu. To chyba nie powód by dawać każdego trupa do sig'a, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tylko swoja opinie - przy forza motorsport wymieka gran turismo 4 .Wystarczy sprawdzcic na game rankings. Gra jest boska jak kazda z MS Studios.

1430813[/snapback]

to jakas prowokacja, prawda?

albo nie grales w GT4

albo grales w GT4 na padzie z wlaczonymi wszystki pomocami

albo nienawidzisz PS2 ;)

 

pokaz mi samochod, ktory z wcisnietym pedalem hamulca zmiesci sie w zakrecie przy predkosci poczatkowej 140km/h

bo w Forza jest to mozliwe.

w GT4 nie

i sporo ludzi klnie na GT4 bo "trzeba sie prawie zatrzymac, zeby wejsc w zakret" - a co bys chcial? drifty od pierwszego spotkania z gra jak w Ridge Racer?

mi kontrolowane poslizgi w GT4 zaczely wychodzic dopiero jakis miesiac temu. a gram juz pol roku. chyba nie musze nic wiecej dodawac.

 

i slowko do Karasa:

jesli tylko masz mozliwosc - pozycz od kogos PS2, kieronice Logitecha (idealem bylaby ta dedykowana GT4 - Logitech Driving Force PRO z 900 stopniowym obrotem), wylacz pomoce w GT4, ustaw sterowanie na Simulation i przejedz sie czymkolwiek (polecam Peugeota 206!!!) po Nububumba Ring (nigdy nie zapamietam tej nazwy) - zareczam, ze wrazenia co najmniej porownywalne z GTR - oczywiscie GT4 jest bardziej "wybaczajace" - mozna popelnic wiecej bledow typu uderzenia w bandy, forsowanie silnika na 7000rpm itp - ale prowadzenie samochodu, trakcja... zagraj - po prostu zagraj ;)

 

aha - Enthusia wyszla tez na PC jesli sie nie myle - zapomniano o niej czy co?

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nububumba Ring

aha - Enthusia wyszla tez na PC jesli sie nie myle - zapomniano o niej czy co?

he he, chodziło Ci pewnie o Nurburgring :) A co do PC to niestety żadna z tych gier nie wyszła na niego, ani GT4 (nad czym najbardziej ubolewam), ani Enthusia ani Forza Motorsport. Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, chodziło Ci pewnie o Nurburgring :) A co do PC to niestety żadna z tych gier nie wyszła na niego, ani GT4 (nad czym najbardziej ubolewam), ani Enthusia ani Forza Motorsport.

1697611[/snapback]

jak nie jak tak?

Enthusie widzialem na polce w sklepie a na pudelku bylo jak wol: PC-DVD ROM

tylko cena malo zachecajaca: 59.99 Euro

 

EDIT

sprawdzilem na stronie www

to preorder

sorki za wprowadznie w blad

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro gdzies ty wyczytal ze ta gra wyjdzie na PC? Bo ja nie moge znalezc. Na ps2 gra sie fajnie.. nawet ciekawy realizm jest, ladne modele aut sa i licencje na nie. No i ta gra ma cos czego nie ma na pc. Lubie takie gry od czasow psx i GT/GT2 potem dreamcast SegaGT (dla mnie bardzo grywalne) nastepne ps2 i GT3/GT4 xbox i project ghotam 1 i 2 , Forza itp. Takich tytulow nie bedzie na peceta chodz nie wiem do konca czemu. Na pewno to pociagnie ale.. pewnie za maloby sie kopi sprzedalo:)

 

nadmundo nie ma co ubolewac..naprawde. Twoj 6800GT jest warty tyle co xbox i ps2 i zostanie na gt4 i forze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakas prowokacja, prawda?

albo nie grales w GT4

albo grales w GT4 na padzie z wlaczonymi wszystki pomocami

albo nienawidzisz PS2 ;)

 

pokaz mi samochod, ktory z wcisnietym pedalem hamulca zmiesci sie w zakrecie przy predkosci poczatkowej 140km/h

bo w Forza jest to mozliwe.

w GT4 nie

i sporo ludzi klnie na GT4 bo "trzeba sie prawie zatrzymac, zeby wejsc w zakret" - a co bys chcial? drifty od pierwszego spotkania z gra jak w Ridge Racer?

mi kontrolowane poslizgi w GT4 zaczely wychodzic dopiero jakis miesiac temu. a gram juz pol roku. chyba nie musze nic wiecej dodawac.

 

i slowko do Karasa:

jesli tylko masz mozliwosc - pozycz od kogos PS2, kieronice Logitecha (idealem bylaby ta dedykowana GT4 - Logitech Driving Force PRO z 900 stopniowym obrotem), wylacz pomoce w GT4, ustaw sterowanie na Simulation i przejedz sie czymkolwiek (polecam Peugeota 206!!!) po Nububumba Ring (nigdy nie zapamietam tej nazwy) - zareczam, ze wrazenia co najmniej porownywalne z GTR - oczywiscie GT4 jest bardziej "wybaczajace" - mozna popelnic wiecej bledow typu uderzenia w bandy, forsowanie silnika na 7000rpm itp - ale prowadzenie samochodu, trakcja... zagraj - po prostu zagraj ;)

 

aha - Enthusia wyszla tez na PC jesli sie nie myle - zapomniano o niej czy co?

1697598[/snapback]

 

widac ze nie grałeś w forze

 

ma bardziej wymagający styl jazdy, w porównaniu do pół arcadowego gran turismo. oczywiście trzeba wyłączyć wszystkie wspomagacze typu abs,tsr itd...

 

zaręczam ci, że forza nie wybacza błędów, najechanie na trawie z pełnymi obrotami silnika troszke uszkadza go, walniecie o bande kończy się uszkodzeniem zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze nie grałeś w forze

 

ma bardziej wymagający styl jazdy, w porównaniu do pół arcadowego gran turismo. oczywiście trzeba wyłączyć wszystkie wspomagacze typu abs,tsr itd... 

 

zaręczam ci, że forza nie wybacza błędów, najechanie na trawie z pełnymi obrotami silnika troszke uszkadza go, walniecie o bande kończy się uszkodzeniem zawieszenia.

1698454[/snapback]

gralem w Forze, gralem

co prawda nie tak dlugo jak w Gran Turismo, ale gralem.

w obie gry na kierownicy.

i na kierownicy wyglada to tak: Forza to arcade z mozliwoscia uszkodzenia samochodu. Gran Turismo to symulator niezniszczalnego samochodu.

fakt - odbijanie sie od band, niemozliwosc przewrocenia samochodu do gory nogami itp - wplywa negatywnie na realizm rozgrywki. ALE: sterowanie, trakcja, fizyka - tutaj GT jest zdecydowanym krolem.

troche mi sie smiac chce jak ktos pisze, ze w Forza AI jest wyzsze niz w Gran Turismo - bo w GT jezdza sznureczkiem, a w Forza walcza na calym torze. to zerknij sobie na jakiekolwiek zawody samochodow turingowych - tam jezdza chyba same glupki, glupsze od AI w Forza, bo jezdza sznureczkiem.

kolejna rzecz: w Forza NAPRAWDE da sie skrecic z hamulcem wcisnietym do dechy. to, ze jest to mniej efektywne niz poprawne skrecanie - to juz na korzysc Forza.

okresle to tak: na padzie obie gry to arcade. zgoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem dzisiaj grac, jak dla mnie wypas, przeszedlem dopiero 2 licencje  :)

 

Czy da sie sprzedac wygrany samochod (wygralem Lupo), jezeli tak to czy moglby ktos napisac jak to zrobic

1721740[/snapback]

Wchodzisz do garazu, wybierasz Lupo i jest tam opcja info o aucie. Masz tam podane co to za auto, silnik, moce, rodzaj napedu, a takze ile jest warte. Jesli chcesz sprzedac, klikasz SELL i po sprawie. Czasem sie zdaza, ze nie ma ceny, wtedy oczywiscie nie oplaca sie oddawac ( przy roznego rodzaju pojazdach koncepcyjnych np, ja mam juz ze 4 takie auta, nie chce ich, a kasa by sie przydala :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie klamka zapadła, kupuję PS2. Cały czas się zastanawiałem, ale tu chyba nie ma co mysleć. GT4, Burnout3, PES5, MGS3, WRC4 i wiele innych to tytuły w które MUSZĘ zagrać. Więc pora odłożyć trochę kaski i kupić wreszcie tą czarnulkę. Hmm... chociaż może warto poczekać do premiery PS3 :-) Wtedy wiadomo, cena powinna trochę spaść :-) Ale GT4 - ach... boska gra... pamiętam GT i GT2 i lata spędzone przy nich... nie mogłem przestać grać. Jeździłem w nich każdym samochodem, naprawdę już tam czuło się różnice. W GT3 miałem okazję pograć tylko godzinkę, na jakiejś prezentacji, ale też wymiot.... JA CHCĘ GT4!! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie klamka zapadła, kupuję PS2. Cały czas się zastanawiałem, ale tu chyba nie ma co mysleć. GT4, Burnout3, PES5, MGS3, WRC4 i wiele innych to tytuły w które MUSZĘ zagrać. Więc pora odłożyć trochę kaski i kupić wreszcie tą czarnulkę. Hmm... chociaż może warto poczekać do premiery PS3 :-) Wtedy wiadomo, cena powinna trochę spaść :-) Ale GT4 - ach... boska gra... pamiętam GT i GT2 i lata spędzone przy nich... nie mogłem przestać grać. Jeździłem w nich każdym samochodem, naprawdę już tam czuło się różnice. W GT3 miałem okazję pograć tylko godzinkę, na jakiejś prezentacji, ale też wymiot.... JA CHCĘ GT4!! :]

1722739[/snapback]

wszystko jest super fajnie, tylko ze niestety ps2 slim _bo tylko takie nowe sztuki mozna kupić, jest poprostu sprzętem szmelcownym, który potrafi się przegrzewać, a o laserach jest juz cała encyklopedia. ale dla tych gier co wymienileś plus jeszcze Resident evil 4 i kilka innych perełek warto zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest super fajnie, tylko ze niestety ps2 slim _bo tylko takie nowe sztuki mozna kupić, jest poprostu sprzętem szmelcownym, który potrafi się przegrzewać, a o laserach jest juz cała encyklopedia.  ale dla tych gier co wymienileś plus jeszcze Resident evil 4 i kilka innych perełek warto zaryzykować.

1723085[/snapback]

Bez przesady, jaki szmelc ?? Owszem trochę się grzeje ta wersja ale w niczym to nie przeszkadza.

 

Czy moze ktos sie orientuje czy pojawila sie w sklepach muza wlasnie z tej gry :?:

1725500[/snapback]

Pojawiła się i to w kiku różnych wersjach. Tutaj

widziałem jakieś soundtracki z GT. Poszukaj też na Allegro, można też znaleść muzę z GT w p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

wszystko jest super fajnie, tylko ze niestety ps2 slim _bo tylko takie nowe sztuki mozna kupić, jest poprostu sprzętem szmelcownym, który potrafi się przegrzewać, a o laserach jest juz cała encyklopedia.

 

wszystko to prawda, ale WYLACZNIE w odniesieniu do przerobionej konsoli.

nieprzerabiana grzeje sie - ale nie parzy. laser jeszcze nikomu na nieprzerobionej nowej plejce nie padl (znajdz mi kogos z nieprzerobiona i padnietym laserem)

ja do swojej mam doczepiany ekranik LCD 8" (calosc po zlozeniu wyglada jak mini-laptop bez klawiatury) i ten ekranik zaslania czesc otworow wylotowych konsoli narazajac ja na dodatkowe przegrzanie. doloz do tego granie w lozku z konsola lezaca na koldrze (co czesto robilem gdy nie bylo przy mnie kobiety) i moja konsola powinna sie spalic juz po tygodniu takiego traktowania. a jednak dziala i ma sie dobrze.

natomiast przerobienie konsoli owocuje wiekszym napieciem podawanym na laser, do tego rzeczywiscie dochodzi cieple wnetrze i... awaryja gotowa.

no ale czy w Polsce ktos NIE przerabia konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czy w Polsce ktos NIE przerabia konsol?

ja nie przerabiam... no ale ja tez jestem z jamajki ;)

 

przy zakupie konsoli pod jedna gre (w tym wypadku GT4) to przerobka jest nieoplacalna (oraz niemoralna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ja nie przerabiam... no ale ja tez jestem z jamajki ;)

 

przy zakupie konsoli pod jedna gre (w tym wypadku GT4) to przerobka jest nieoplacalna (oraz niemoralna)

da sie na tym Logi Pro jezdzic w pozycji "na fotelu"? czyli z kierownica miedzy kolanami? bo zastanawiam sie nad ta wersja Pro (to ta, co ma 900 stopni skret?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie na tym Logi Pro jezdzic w pozycji "na fotelu"? czyli z kierownica miedzy kolanami? bo zastanawiam sie nad ta wersja Pro (to ta, co ma 900 stopni skret?)

tak, pro ma skret 900st

zeby jezdzic na fotelu, trzeba dokupic sobie "lap attachment". niestety u nas jest chyba nieosiagalny. dla tego sam sobie zrobilem cos takiego z kawalka deski :)

 

kiera jest dedykowana wlasnie pod GT4, wiec spisuje sie rewelacyjnie. jedynie wkurza, ze biegi w górę wrzuca sie przez pociagniecie wajchy do siebie i vice versa. ale jak grasz na łopatkach to nie ma problemu.

co ciekawe, mimo ze logitech oficjalnie sie do tego nie przyznaje, driving force pro dziala rowniez na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...