Skocz do zawartości
mkazminski

Belinea 101920b Czy Samsung 913n

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam wielki dylemat jestem na kupnie monitorka LCD i wacham się pomiędzy Belineą 101920B a Samsungiem 913N . Jeżeli ktoś ma rozeznanie w czym jeden jest lepszy od drugiego to będę wdzięczny za wypowiedzi. Z jednej strony Samsung ma szybszą matrycę ale gorsze odzwierciedlenie kolorów a Belinea z 25ms matrycą jakoś do mnie na pierwszy rzut oka nie przemawia tyle że słyszałem dużo pochlebnych opinii o tej matrycy. Z gory dziękuję za wypowiedzi nadmienię tu że spieszy mi się z kupnem monitorka. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam wielki dylemat jestem na kupnie monitorka LCD i wacham się pomiędzy Belineą 101920B a Samsungiem 913N . Jeżeli ktoś ma rozeznanie w czym jeden jest lepszy od drugiego to będę wdzięczny za wypowiedzi. Z jednej strony Samsung ma szybszą matrycę ale gorsze odzwierciedlenie kolorów a Belinea z 25ms matrycą jakoś do mnie na pierwszy rzut oka nie przemawia tyle że słyszałem dużo pochlebnych opinii o tej matrycy. Z gory dziękuję za wypowiedzi nadmienię tu że spieszy mi się z kupnem monitorka. Pozdro :)

1398966[/snapback]

Dwie skrajności, raczej musisz sam zdecydować na czym bardziej Ci zalezy czy na szybkości czy na kolorach i kątach widzenia.

 

Są monitorki jak HP L1955 ktore nie dość ze smuzą znacznie mniej niz ta belinea to jeszcze mają lepsze kolory a cena to 1750zł-1800zł.

 

Zainteresuj się tez LG 1930B 1700zł lub NEC 1970NX 1870zł te dwa monitory są na SIPS i smużą o połowę mniej niz ta belinea.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam pytanie.... to LG z 25ms mniej bedzie smużył niż Belinea z 16ms ??

Jesli tak to po kiego grzyba są podawane te milisekundy ?

1399087[/snapback]

To zwykłą matryca PVA z czasem reakcji 25ms i więcej...

Jeśli gdzieś pisało 16ms to pewnie kolejny chłyt mattenigkowy :wink:

 

Zgadzam sie z przedmówcą S-IPS ew. TN do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam pytanie.... to LG z 25ms mniej bedzie smużył niż Belinea z 16ms ??

Jesli tak to po kiego grzyba są podawane te milisekundy ?

1399087[/snapback]

Belinea 101920B to matryca PVA i reakcje w katalogu 25ms a w rzeczywistosci ~20-120ms

 

NEC 1970 i LG 1930B mają taką samą matrycę SIPS w katalogu 25ms a w rzeczywistosci ~20-60ms

 

Matryce TN (te najnowsze samsunga 8ms) mają w rzeczywistosci ~10-30ms

 

Latem mają wyjsc najnowsze monitory samsunga na PVA (SPVA) ale z 3x mniejszym czasem reakcji tzn ~8-40ms.

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykłą matryca PVA z czasem reakcji 25ms i więcej...

Jeśli gdzieś pisało 16ms to pewnie kolejny chłyt mattenigkowy :wink:

 

Zgadzam sie z przedmówcą S-IPS ew. TN do gier

1399691[/snapback]

hmm... niby pisze ze TN z 16ms ... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pisze???, czasem piszą 15ms+10ms bo to lepiej wygląda:)

1404208[/snapback]

no to jasne... bo ja od początku myślałem i pisałem o 101902 101902 a nie o 101920, mój błąd :mur:

101920 to 25 ms i pva

101902 to 16ms i tn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...