Skocz do zawartości
Patryk555

Jakie Akumulatorki I Ladowarke Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

prosze Cie nie pisz tekstow w stylu "boshe" nie moge na to patrzec

 

a co do tego linku, to przypadkiem te baterie nie maja "efektu pamieci" ?

 

ok bez boshe ;)

 

a czemu tak sadzisz ? i czemu wg Ciebie panasonici nie maja ?

 

Zapewniam Cie ze nowe baterie nie posiadaja tego efektu...

 

Panasonicow nie polecam,przecietne baterie i aku, jak juz to PHILIPS'y ale te energizery sa chyba najlepsze, wiem to z pewnego zrodla ;) dowod to to ze moje 2500mah ktore niedawno kupilem pozwalaja zrobic spokojnie 300 zdiec( i nakrecic pare filmikow) z lampa i wlaczonym lcd, bez lampy to pewnie ponad 500.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

aha, dzieki za odpowiedz.

 

przyklejajac sie do tematu zapytam : czy rosyjska ladowarka nada sie do ladowania tych energizerow ? natezenie (napisane) 50mA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za odpowiedz.

 

przyklejajac sie do tematu zapytam : czy rosyjska ladowarka nada sie do ladowania tych energizerow ? natezenie (napisane) 50mA...

 

50mA ? u nie.... beda Ci sie ladowaly ze 30 godzin :) za male natezenie.. ale o ile widzialem to tam jest ladowarka z nimi. I to Energizera, bedzie najlepsza.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym "podkrecil" ladowarke ? nie byloby komplikacji?

 

w jaki to sposob ? kup sobie ladowarke, mysle ze do 20zl cos znajdziesz,albo zbuduj wlasną, link - http://www.pctest.pl/index.php?option=com_...id=227&Itemid=3

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy to normalne (dla akumlatorków tej firmy):

kupiłem Cameliony AAA 900mAh, pierwsze ładowanie trwało ok. paru minut (ładowarka Panasonic która teoretycznie sama wyłacza po naładowaniu - wczęsniej myślałem i tak to pisalo, że mierzy poziom naładowania - teraz wydaje mi się, że może mieć czasowy wyłącznik), że akumlatorki są nowe to trzy razy powtórzyłem ładowanie (kilku minutowe!!) MP3 Player pochodził parę minut :|

podobny problem miałem z Camelionami AA 2500mAh (z racji pojemności ładowały się trochę dużej ale tesz dość krótko), ale po drugim ładowaniu trzymały już całkiem normalnie

te Cameliony 2500mAh miałem na poczatku w lape rowerowej i świeciły dość mocno, ale jak niebyły urzytkowane przez prawie pół roku padły do zera (lampka diodowa rowerowa nieświeciła!! czyli porażka totalna) czyżby jakaś wada fabryczna?? możliwe jest to, żeby akumlatorki rozładowały się bez obciążenia prądem??

mam 6 akumlatorków Panasonic i znimi niemiałem nigdy takie zabawy, odrazu było ok - dlatego troszkę głupieję

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne...

 

Sluchaj to nie mozliwe zeby baterie tego typu ladowaly sie mniej niz godzine (godzina to juz hardcore bo musialyby byc ladowane gdzies pradem z 1A le wtedy by baterie po ladowaniu parzyły o ile by nie stopilo im plastikowej osłony)

 

Moze zle interpretujesz to co ladowarka poakzuje ? moze po kilku minutach ona dopiero zaczyna ladowanie a przez ten czas je rozladowuje, masz fotke tej ladowarki co to za cudo ? Mozliwe jest rozladowanie sie baterii do zera po dlugim okresie czasu, z reguly powinno sie zostawiac nie uzytkowane baterie rozladowane, ale po pol roku to troche krotko, jakies padaki muszabyc te baterie, a moze zwarcie gdzies w lampce sie zrobilo ?

 

dziwna sprawa rozumiem ze panasonici aku laduja sie dobrze ? kilka godzin ? zapodaj fotke tej ladowarki, dobrze by bylo jakbys dyspnowal miernikiem zeby zmierzyc napiecie i ich prad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Sluchaj to nie mozliwe zeby baterie tego typu ladowaly sie mniej niz godzine (godzina to juz hardcore bo musialyby byc ladowane gdzies pradem z 1A le wtedy by baterie po ladowaniu parzyły o ile by nie stopilo im plastikowej osłony)

no wiem, że to dziwne dlatego się pytam czy to normalne w przypadku nowych Camelionów, z nowymi Panasonicami miałem inaczej

 

Moze zle interpretujesz to co ladowarka poakzuje ? moze po kilku minutach ona dopiero zaczyna ladowanie a przez ten czas je rozladowuje, masz fotke tej ladowarki co to za cudo ? Mozliwe jest rozladowanie sie baterii do zera po dlugim okresie czasu, z reguly powinno sie zostawiac nie uzytkowane baterie rozladowane, ale po pol roku to troche krotko, jakies padaki muszabyc te baterie, a moze zwarcie gdzies w lampce sie zrobilo ?

tu niema co interpretowania:

- dioda świeci co 1sekundę na 1 sekundę - ładowanie

- dioda świeci co 3 sekundy przez 1 sekundę - oczekiwanie na ładowanie (w jednym czasie ładuje tylko jeden z dwóch)

- dida świeci cały czas - łądowanie zakońćzone

 

nowe akumlatorki, a o takich piszę są zawsze rozładowane - więc łądowarka odrazu zaczeła by łądować (z tego co mi się zdaje to ona niema opcji rozładowywania)

 

 

myślałem o zwarciu, albo to, że mi sie gdzies właczyła i działała nontoper, ale przypadek AA pootwierdził przypadek z AAA

 

dziwna sprawa rozumiem ze panasonici aku laduja sie dobrze ? kilka godzin ? zapodaj fotke tej ladowarki, dobrze by bylo jakbys dyspnowal miernikiem zeby zmierzyc napiecie i ich prad

Panasonic BQ-360E

tak jak już wcześneij pisałem, z akumlatorkami Panasonica niemialem takiego problemy, powyżej 3h na jeden AA

 

sam fakt, że łądowanie odbywa się osobno dla każdego zakumlatorków może świadczyć o tym, że jest jeden procesor odpowiedzialny za spradzanie stanu naładawania i raczej łądowanie odbywa się do czasu osiągniecia odpowiedniego poziomu naładowania (a nie przez określony czas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc niebyło pomocy, więc sam se pomogłem - skoro tamta neidziałą jak nalezy (neihce mi ładować akumlatorków) to zmiana nastąpi

Link do aukcji allegro ==> co o tym myślicie??

 

prosiłbym o:

1) opinie użytkowników, firma rafpit troszkę ich już posprzedawała - może ktoś z forum ma i może podzielić się uwagami o jakości wykonania;2) marzę o ładowarce o prądzie ładowania impulsowym ok. 100mA (dla AAA), długo by trwało łądowanie ale akumlatorki były by ładowane w prawidłowy sposób, parametry tej są nienajgorsze (w porównaniu z innymi): prąd łądowania jest prądem impulsowym, 500 mA dla AA i prąd podtrzymania po ładowaniu, wykrywanie ciekawych rzeczy*

- można w to wszystko wierzyć i jak się to w praktyce ma, post wyżej jest opisana moja obecna łądowarka

 

 

 

 

*) po co mam aukcję przepisywać

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieprzesadzaj, że to takie gufno i bez porównania z philipsami...

 

ładowarkę i tak mam ochotę zmienić - tylko niechce zmienić na coś gorszego - dlatego pytam o zdanie na temat tej

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić sobie ładowarke i akumulatorki AAA tylko mam problem bo nie wiem jaki produkt wybrać ( i nieprzepłacić)?. Akumulatorki będą mi służyły jedynie do zasilania pioltów od tv, dvd i amplitunera. Czekam na jakieś sensowne propozycje. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie co DIZEL. Dziwię się, że nie uzyskał odpowiedzi.

Potrzebuje aku R3 i ładowarki do iRivera T30. Które będą się najbardziej nadawały. Płacić 30zł za 4xAAA i kolejne 30zł za ładowarkę (za drogo dla mnie :( ) czy nie stracę wiele kupując ładowarkę+4xAAA z allegro za 20-30zł?

http://allegro.pl/item126990263_okazja_4_x...a_1000_mah.html

 

http://allegro.pl/item126988149_szybka_pro...fv_29_90zl.html

 

http://allegro.pl/item125927476_najtaniej_...4x_1500mah.html

 

http://allegro.pl/item125408351_jb222_lado...mah_800mah.html

 

Co wybrać? Może coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie co DIZEL. Dziwię się, że nie uzyskał odpowiedzi.

Potrzebuje aku R3 i ładowarki do iRivera T30. Które będą się najbardziej nadawały. Płacić 30zł za 4xAAA i kolejne 30zł za ładowarkę (za drogo dla mnie :( ) czy nie stracę wiele kupując ładowarkę+4xAAA z allegro za 20-30zł?

(...)

 

Co wybrać? Może coś innego.

Witam, może kup 2x gp 950, lub sanyo twicell, lub nawet takie LINK i do tego ładowarke jakąś, lepsze to niż wynalazki typu MaxCell, których pojemność jest zawyżona i pewnie jest to pojemność jaka aku przyjmie [(i tak jest to wartosc maksymalna) (a ważna jest energia oddana raczej ;) )]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy swoje chwali :). Ja używałem GP - byłem z nich zadowolony, teraz używam SONY costam - bo żona takei chciała :lol: :D. Moge powiedzieć tylko jedno, nie kupuj tanich akumulatorków niefirmowych po promocyjnych cenach. Niech Cię nie zmyli ta gigantyczna pojemność. Zazwyczaj dosyć szybko się one rozładowują leżąc po prostu. Np w mp trójniku miałem 1 taki AAA, drugi w tym czasie leżał (bo ładowałem po 2 a do mp3 wchodził tylko 1). Jak ten pierwszy się zużył to się okazywało że ten drugi jest już też na wykończeniu (mino że nie był używany).

 

Kup porządne firmowe, zainwestuj raz a dobrze.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z najciekawszych ładowarek na rynku jest BC 700 i mocniejsza BC 900

Chwalą je ludziska związani z fotografią. Ładowarki te nie tylko potrafią naładować ale i sprawdzić aktualną pojemność akumulatorów a także w pewnym stopniu przywrócić je do życia przez proces odpowiednio dobranego rozładowywania i ładowania.

 

Podziwiam ludzi którzy czekają na naładowane aku przez całą noc :) mnie osobiście mnie szlak by chyba trafił.

A od dużego prądu - oczywiście w pewnych rozsądnych granicach gorsze dla aku są przestoje bez ładowania i pracy po kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 zestawy aku do aparatu np, zazwyczaj obie pary nałądowane.. ale jak się jedna skończy to ładuję przez noc i szlag mnie nie trafia :)

Do samego aparatu to aku u mnie mają nieco inną postać niż paluszki ale bywają imprezy na których 2 komplety (2x4) do zewnętrznej lampy to za mało - wtedy pomaga szybka ładowarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładować mała bateryjkę prądem 4A... nie wydaje mi się aby ładowanie w 30 minut było bezpieczne dla AKU na dłuższą metę... Wydaje mi się że skróci to ich życie. Wiec jeśli nie potrzebujesz na gwałt ładować aku w 30 minut to polecam ładowarki tańsze, tradycyjne :). Używam takich (już ze 3 miałem) od paru lat i nie narzekam. Wieczorem wkładam, rano wyjmuję i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że skróci to ich życie.

Nie wydaje tylko skróci i to odczuwalnie.....

Aku nie powinny byc ładowane prądem wikszym od 1/10Q ( pojemniosci)

Jesli są ładowane pradem 1Q to koniecznie musi byc wymuszone chłodznie aku ( wiem jak zachowuja sie AAA800Mah ładowane pradem 200mA czyli 1/4Q ) po godzinie sa gorace. Aku NI-MH nie powinno miec wiecej niz 45C podczas szybkiego ładowania.

 

Co jeszcze widze ze dziwicie sie ze aku które lezakuja powyzej 5.5 roku sa puste i nic w tym dziwnego. Aku maja samorozładowanie na poziomie nawet do 20% w ciagu 1 miesiaca pozniej ta wartosc spada do około 10% na miesiac.

 

NIEZALECA sie trzymania naładowanych aku dłuzszy okres czasu a jesli wystepuje taka potrzeba to nalezy umiescic je w lodówce by zmniejszyc efekt samorozładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje tylko skróci i to odczuwalnie.....

Aku nie powinny byc ładowane prądem wikszym od 1/10Q ( pojemniosci)

Jesli są ładowane pradem 1Q to koniecznie musi byc wymuszone chłodznie aku ( wiem jak zachowuja sie AAA800Mah ładowane pradem 200mA czyli 1/4Q ) po godzinie sa gorace. Aku NI-MH nie powinno miec wiecej niz 45C podczas szybkiego ładowania.

hmm wybrałem jednak Pentagrama.

procesorowy, 4 kanały i aktywny system chłodzenia. prawdę mówiąc przy obecnych cenach coraz bardziej zaczyna się liczyć czas ładowania. nie zawsze przecież mam do dyspozycji całą noc, a wysłużone ogniwa raczej zawsze zdążę w porę wymienić bez ryzyka, że nie zdążę czegoś uwiecznić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu też w grę wchodzi aspekt ochrony środowiska. Akumulatory zawierają dosyć szkodliwe związki. Między innymi dlatego nie używam baterii, aby ich nie wyrzucać - bo na kupno mnie stać :). Szybkie ładowanie aku szybciej je dobija skutkiem czego trzeba je częściej wymieniać.

 

Być może to zależy od konkretnych zastosowań, ale u mnie w domu zawsze jest naładowana przynajmniej jedna para aku :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...