Skocz do zawartości
marcinsz0

Prawidłowa Technika Golenia Zarostu ,jak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moim ulubionym sposobiem i najbardziej długotrwałym jest golenie się zaraz po kompieli gdy zarost jest zmiękczony. wtedy gole się bez pianki maszynką blue2 z paskiem nawilżającym. a że niema pianki to widze po czym sie gole wiec się niezatne. Po takim goleniu przemywam wodą twarz wycieram do sucha, troszkę wody. Po goleniu i tak ogolony moge śmiało przechodzić 3,5 dnia. natomiast gdy gole się normalnie czyli z pianką to szybciej mi zarost rośnie czyli po 1.5 dnia do poprawki. a gole się dopiero od 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się goli brzytwą? :D Raz spróboałem, ale wolałem powrócić do maszynki.

 

Inna sprawa, że zarostu to ja mam tyle, co przeciętny 16 -to latek,a mam 22 lata :P Ale i tak zazdroszczę Indianinom, oni tych problemów nie mają.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

 

moja maszynka to mah3 ;] ta co bekham reklamuje ;]

 

@ slayer bo indianie sie depilowali w wieku 16 lat ;]

 

gdzie moge brzytwe kupic?? :twisted: musze przetestowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie gole nozem kuchennym... czyli Gilette Sensor Excel ;) Wczesniej katowalem sie jakims Wilkinsonem - nie polecam. Żylette jest duzo lepszy, ale tak samo sie zacinam. W zasadzie raptem raz udalo mi sie nie zaciac. Zawsze w tych samych miejscach, czyli na czubku brody, gdzie zawsze mam jakiegos mniejszego lub wiekszego pypcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się golę brzytwą...

 

na początku masakrowałem twarz tępą brzytwą bo nie wiedziałem jak ją naostrzyć.Gdy ją naostrzyłem pojawiła się krew bo brzytwa nie wybacza błędów,chociaż nie jest najostrzejszym narzędziem (żyletki Feather japońskie wycinane laserowo)

 

kwestia ostrzenia i sprzętu pomijam bo i tak niewielu ma na tyle derminacji (dział giełda jakby ktoś chciał)

 

z rzeczy które tutaj nie były wymieniane to oczyszczanie twarzy scrubem,czasami trzeba bardziej radykalne środki.Samo mycie mydłem nie wystarcza,a często mydło wysusza skórę

 

pędzel do golenia,krem lub mydło,nie żadne pianki i żele,naprawdę widać różnicę,poza tym kremy są ekonomiczne,mydła jeszcze bardziej.Najpierw goli się z włosem,opłukuje się twarz ciepłą wodą i nakłada się znowu pędzlem,żadnego paćkania się w piance,szybko i wygodnie.Ostrą brzytwą wystarczy z włosem i pod włos,minimum pociągnięć i żadnych podrażnień,wymaga to jednak treningu,na początku jest kiepsko bo nie wiadomo z jaką siłą,na co sobie można pozwolić.Później idzie o wiele lepiej i można docenić pojedyncze ostrze

 

jest wiele for zagranicznych,najwięcej fanów ma DE (double edge) straight razor o wiele mniej bo to trochę dla większych mianiaków

 

http://www.shavemyface.com/forum/index.php

http://www.straightrazorplace.com/componen...pper/Itemid,33/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się brzytwą raz goliłem, totalny wypas. Tylko trzeba mieć "dojrzały zarost" i wyrobioną skórę, bo moja delikatna jak pupa niemowlaka skóra twarzy nie jest gotowa na tak fachowe narzędzie... ale za pare lat, być może B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, macie nieco archeologiczne zapędy.

Ja się golę mach3, na nic innego bym nie zamienił, kiedyś dawało radę nawet bez pianki tylko z gorącą wodą, by włos zmiękczyć, ale to było dawno...

Teraz żel (chociaż ostatnio się pomyliłem i kupiłem piankę :angry: ) z machem trzecim zupełnie dają radę.

 

Kurde może to głupie, ale lubię się golić :lol: .

 

Nie znacie może jakiś złotych sposobów na gęstszy zarost w okolicach brody? :lol: Bo, że czas jest najlepszy to już wiem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też golę się maszynką Mach3 i używam pianki Wilkinson Sword. B-)

I tak samo jak psychodeliczny strasznie lubię się golić. :blink:, jak ktoś już napisał - ''totalny wypas". :D :lol2:

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko!! :blink: ja nie cierpie sie golic, a mam taki dziadoski zarost, ze po 4 dniach nie golenia sie wyglądam jak 40-letni menel. Gole sie machem3 na rozne sposoby i za chiny ludowe nie wiem jak zatrzymac porost krzaków na mojej krzywej facjacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez raczej sie nie lubie golic ;) ale w przeciwienstwie do mach'owiczów uzywam elektrycznego Philipsa, szybko i sprawnie robi to co do niego nalezy ;) no i nie trzeba sie bawic w pianki itp itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko!! :blink: ja nie cierpie sie golic, a mam taki dziadoski zarost, ze po 4 dniach nie golenia sie wyglądam jak 40-letni menel. Gole sie machem3 na rozne sposoby i za chiny ludowe nie wiem jak zatrzymac porost krzaków na mojej krzywej facjacie.

kup depilator? :lol:

albo uzyj kremu do depilacji nog:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale ja się gole zwykłą żyletką :-|

 

ja się ostatnio gole maszynką taką do włosów, nie goli na głodko (zostawia 1mm zarostu) ale przynajmniej nie "ździeram" se skóry ;] a na maszynke elektryczną do golenia z pierwszego zdarzenia mnie nie stać

 

...

Gole sie machem3 na rozne sposoby i za chiny ludowe nie wiem jak zatrzymac porost krzaków na mojej krzywej facjacie.

ważne aby ostatnie "cięcię" szło pod włos, chyba że tniesz się podczas golenia to muszisz ćwiczyć technikę

 

kiedyś też lubiłem się golić ale ostatnio nie wpadła mi w ręce żadna dobra maszynka

 

chyba se kupię brzytwę na allehro, albo coś takiego http://www.allegro.pl/item118257593_maszyn...etki_3_99_.html

 

hardcore: 5 ostrz http://www.allegro.pl/item117981398__super...trzami_bcm.html

:]

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Fajny topic powstał szkoda ze mi za H*&^ zaden zarost nie rośnie , bo tak to bym wymieniał wrażenia z wami :D

To się ciesz, ja bym się mógł zamienić z tobą. Mam kolege który ma 20 lat i zero zarostu na twarzy. Zazdroszcze mu jak cholera. Ja osobiście używam Golarki Braun FreeGlider , golę się na sucho, ale skóre mam podrażnioną zawsze !! Dlatego wolałbym się nie golić, albo jakiś specyfik którym się posmaruję i włosy nie rosną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałbym się nie golić, albo jakiś specyfik którym się posmaruję i włosy nie rosną ;)

napisze jeszcze raz:P krem do depilacji veet :P wedlug reklamy dlugo trzyma:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, ja bym się mógł zamienić z tobą. Mam kolege który ma 20 lat i zero zarostu na twarzy. Zazdroszcze mu jak cholera. Ja osobiście używam Golarki Braun FreeGlider , golę się na sucho, ale skóre mam podrażnioną zawsze !! Dlatego wolałbym się nie golić, albo jakiś specyfik którym się posmaruję i włosy nie rosną ;)

?? - nie potrafie sobie zrobic krzywdy ta golarka nawet jakbym z premedytacja chcial :)

Zmieniales juz ostrza ?

 

Ja mam juz dosc stare ale gdy patrze na cene nowych z folia to jakos mnie cofa i nadal sie gole starymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? - nie potrafie sobie zrobic krzywdy ta golarka nawet jakbym z premedytacja chcial :)

Zmieniales juz ostrza ?

 

Ja mam juz dosc stare ale gdy patrze na cene nowych z folia to jakos mnie cofa i nadal sie gole starymi :)

Nie zmieniałem. Jade ponad rok na tych samych. Nie wiem w czym problem ale jak mi zarost odrasta nastepnego dnia to pojawiaja sie drobne chrostki i zaczerwienienia i piecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze jeszcze raz:P krem do depilacji veet :P wedlug reklamy dlugo trzyma:P

 

 

 

ciekawi mnie czy działa to na zarost, ale raczej nie, za gruby jest, zresztą jakby taki specyfik na zarost istniał to by ktoś go pordukował ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko do użytkowników mach 3 turbo:

po ile (i ewentualnie gdzie) kupujecie nożyki ??

ja placę coś ok. 9zl za sztukę i dla mnie to normalnie koszmar, maszynka jest naprawde swietna ale cena tych nożyków to przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...