Skocz do zawartości
Myniu

Jeszcze o zasilaczu.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio duzo pisze sie na forum na temat zasilaczy. :roll:

JA mam problem z 300W Codagenem (wiem ze to gowno)

Otoz w ciagu ostatniego roku padly mi 2 HDD 1,7GB Seagate i 40 GB Seagate.Przypuszczam ze wine za to ponosi wlasnie zasilacz dajacy niestabilne napiecie.Oprocz tych 2 padnietych dyskow z kompem dzieja sie dziwne rzeczy zawiesza sie i samoczynnie resteruje nawet gdy nic na nim nie robie.Napiecia jakie daje ten zasilacz bez obciazenia zamieszczam ponizej.W Windowsie (Mather board monitor) i odczytane z poziomu BIOSU

 

NOMINALNE WINDOWS BIOS

+12V +11,86V +11,91V

-12V -11,45V -11,54V

+3,3V +3,09V +3,12V

-5V -4,79V -4,84V

+5V +4,95V +4,94V

Vcore 1,5V +1,47V +1,48V

 

Moj konfig to

ABIT ST6 bios ZK

Celeron 600

192 RAM SDR (64 no name + 128 Infineon)

Ge Force 2 MX 32 SDR no name

Sound Blaster Live! 5.1 OEM

Karta TV Aver Media 98

Sieciowka Genius'a

Dysk 40 GB Seagate

FDD

CD-ROM x40 LG

 

Niewiem jak te napiecia zachowuja sie pod obciazeniem ale np jak gram w Counter-Strike to spadaja max o 0,06V.

Niewiem co mam robic inwestowac w nowy zasilacz np. HUNT KEY 300W z Komputronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jak takie rzeczy ci sie dzieja to na co ty czekasz ?! Włącz sobie jeszcze cpucool i zobacz na wykresie jak te napiecia wygladaja. Hunt Key'a jak najbardziej polecam, ja jestem z niego bardzo zadowolony. Z komputronika paczka doszła po 3 dniach 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten asilacz jest już dość stary to może wystarczy wymienić wszystkie Elektrolity i będzie po sprawie. Koszt ok 15 zł.

Pozdr.

Niejest taki stary ma niecaly rok,ale juz postanowilem i zamowie Hunt Key'a w Komputroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie przy zasilkach hunt key baraki piszcza? no chyba ze masz seagate'a z serii Ux a tego to juz nie wiem

Ponoc sie to zdarza , ja osobiscie mam i Baraka i Huntkeya i ............. cisza :P

jakos mi nie chce piszczec :)

(tzn niedawno piszczala, i to bardzo glosno(nie z winy zasilki) , ale zostala wymieniona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...