Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Premier? dajesz go tylko z tego powodu ze ma 5mp?

1402089[/snapback]

Akurat na to nie patrzę bo jak ma 3,2 to do zabawki styka, poprostu testowałem dość konkretnie ten aparat i sobie nieźle daje radę a z ładowarką, akusami i kartą jest dobrze wyceniony uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj pierwszy aparat?

 

Jak 3.2 do zabawki? myslisz ze jakos aparatu zalezy od wielkosci matrycy?

 

Patrzac na to ze 5mp i 800zl za aparat to raczej nic dobrego z tego nie bedzie, tym bardziej ze to jakas znana firma nie jest w dziedzinie fotografi.

 

Marnie wyglada z filmikami (jezeli komus na tym tez zalezy).

Zoom optyczny mniejszy.

 

Mniejszy LCD (jezeli komus zalezy)

 

Czulosc konczy sie na ISO 200 hmm

 

Szybsza migawka jest w Canonie, oraz lepsze macro.

 

Poza tym Canon to Canon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

podepne się do tematu

Musze doradzić koleżance co ma kupić do 1000zł . ona nie zna się na fotografii i podobnie jak u kolegi bedzie to jej pierwsza cyfrówka. Wstępnie myślałem nad Olympusem z serii 7xx (pewnie 720-735) ale mają one pare minusów (i te karty xD - dwa razy droższe niż zwykłe :? )

oraz najpoważniej chyba myśle nad minoltą Z20

co sądzicie?

Wymagania:

-dobre macro

-dobra jakość zdjęć dzień/noc

-łatwa obsługa

 

i pytanko numer 2:

pożyczyłem brejdakowi swojego nikona 3100 i oczywiście zepsuł go. Teraz czekając na odpowiedź serwisu powoli się przymierzam do innego aparatu również w tym przedziale cenowym, ale już ciutke lepszego. Powiedzmy że jestem bardziej zaawansowany niż koleżanka :lol:

Wymagania:

-cudne macro

-duuuuży zoom

-filmy z dźwiękiem

-bajery w stylu anti-shake itp itd

-ok 4-5 MPix

 

BTW: a widzieliście tego premiera? ładniutki jest. nie najeżdżajcie na coś czego nie znacie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi co sa w temacie, bardzo nie polecaja niskich serii Olka UZ :> zwlaszcza tych 720-735

 

Minolta Z20, ma wieksza matryce niz Z10 a tak to te same aparaty bodajze.

Fotki z Z10 widzialem, ladne, doglebnie sie z nim nie zaznajomilem, ale wolabym Z1 - x10 zoom, wiecej opcji.

 

ps. Z10/20 nie ma filmow z dzwiekiem, poza tym to aparat nie kamera :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj pierwszy aparat?

 

Jak 3.2 do zabawki? myslisz ze jakos aparatu zalezy od wielkosci matrycy?

 

Patrzac na to ze 5mp i 800zl za aparat to raczej nic dobrego z tego nie bedzie, tym bardziej ze to jakas znana firma nie jest w dziedzinie fotografi.

 

Marnie wyglada z filmikami (jezeli komus na tym tez zalezy).

Zoom optyczny mniejszy.

 

Mniejszy LCD (jezeli komus zalezy)

 

Czulosc konczy sie na ISO 200 hmm

 

Szybsza migawka jest w Canonie, oraz lepsze macro.

 

Poza tym Canon to Canon :)

1402405[/snapback]

Wiesz, przetestowałem już trochę aparatów do 1000 zł i chodzi mi o to że co by nie mówić są to głuptaki a nie żadne poważne aparaty a to że ma 3,2 czy 5 mega pikseli to akurat mało istotne. A jeśli chcesz wiedzieć to firma Premiet Image robi aparaty od 1982 roku, Nie mówię że są one jakoś totalnie wypasione ale spokojnie dają sobie radę do amatorskich zastosowań. A poza tym Canon to nie jedyna firma która robi aparaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przetestowałem już trochę aparatów do 1000 zł i chodzi mi o to że co by nie mówić są to głuptaki a nie żadne poważne aparaty a to że ma 3,2 czy 5 mega pikseli to akurat mało istotne. A jeśli chcesz wiedzieć to firma Premiet Image robi aparaty od 1982 roku, Nie mówię że są one jakoś totalnie wypasione ale spokojnie dają sobie radę do amatorskich zastosowań. A poza tym Canon to nie jedyna firma która robi aparaty...

1403398[/snapback]

Co was tak napadło z pisaniem tego typu tekstów ?. To jasne, że przede wszystkim liczy się jakość optyki - ale mając już większą matrycę i kadrując obrazek uzyskuje się dodatkowe powiększenie - jakby nie było to też zaletą - więc pisząc, że 3,2 wystarcza na wszystko, bo nie będzie się drukować wielkich zdjęć - jest przymykaniem oka na inne zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tylko ze poza Canonami nic ciekawe w tej cenie nie widze, mozna jeszcze dorzucic do puli Canona A75/A85 :)

 

Lepiej brac cos sprawdzonego.

1403716[/snapback]

ale chyba Z20/Z10 są wporządku...

 

Z1/2/3 też wydaje mi sie wchodzą w grę (mowa o mnie, a nie o koleżance)

tylko Z3 nie ma flasha- trzeba dokupować no i właściwie design też sie liczy, czyli nie wesoło :?

myślę, że Z20 byłby optymalny dla mnie, ale poproszę jakieś alternatywy...

 

a w kwestii koleżanki- to zaproponujcie coś bardziej poręcznego i łatwego w obsłudze, no i jak już mówiłem - wygląd też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze autor watku sie nie okresil, ze chce ultra zoom, wiec obstawiam ze chce standard :)

 

Z10 widzialem pare testow, fotek, moga byc, tylko pare ograniczen jest w stosunku do starszej siostry Z1.

 

 

Z1 - OK, Z2 - wieksze szumy, Z3 - klapa - omijac z daleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Koleżanka myśli o SONY DSC S 40

4 mln pixeli

x3 optyczny

niby niezły ale co o nim sądzicie ?

Macro do [gluteus maximus]... Memory Stick za drogie, na AA jest czy ma akumulator jakiś ??

Jednak koleżanka preferuje aparat poręczny i chyba duży zoom jej nie potrzebny, a cena najlepiej grubo poniżej tysiąca, np. tak jak ten SONy- około 700zł +-200

co polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Sorki że odnawiam temat ale mam pytanie, a raczej prosze o porade.

Kupiłem Nikona 4200 i jestem z niego średnio zadawolony. Nie wiem czy to wina moja , że źle robie zdjęcia. Kolory nie wychodzą rzeczywiste (bawiłem się balansem bieli, zmienilame kolory i nigdy nie ma rzeczywistych kolorow), bardzo łatwo poruszyć zdjęcia, jak robie zdjęcia z lampą to rzeczy które są blisko , są bardzo jasne, a te co daleko b. ciemne mimo że w domu jest jasno ( bez lampy te dalsze rzeczy są ok). Możliwe że to brak umiejętności ale jednak... Dodam że głownie te problemy mam w pomieszczeniach, na zewnątrz jest nawet ładnie :) (oprocz poruszania, ale na auto trudno poruszyc :D)

 

Mam tydzień na wymiane aparatu. Warto go wymieniać? Może np. na Canona A510 ? Lub coś innego

 

Pozdrawiam i prosiłbym o szybką odpowiedz (do jutra mam czas)

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No canon A510 to fajna maszynka

A czy byłbyś w stanie w skrócie porównać tego Canona z Fuji FinePix S5500?

Ostatnimi czasy zachorowałem na ten aparat i uparcie zbieram pieniądze, aby sobie go sprawić. Czy dobrze planuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie wymieniaj- Nikon jest znacznie lepszy

z czasem nabierzesz wprawy

najlepiej to przeczytaj instrukcję...

flasha nie używaj dla przedmiotów<1m

od 4cm jest macro

balans bieli itp różnie działa wiec poczytaj o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie np. Canon bardzo podoba A510 - a czemu to nie wiem :) czytalem to i owo i niby nie sa najgorsze i kilka maja fajnych funkcji... mi przede wszystkim zalezy na tym aby byl tani i jakis firmowy...

Zastanawiam sie tez nad Olympus C-460 - mniej wiecej taka sama cena jak Canoca...Innych juz nie znam, generalnie jeszcze nigdy nie mialem aparatu cyfrowego ale mam w planach kupic i chcialbym aby to byl dobry zakup :) a ze ejstem amatorem to mi tez niewiadomo jaki nie jest potrzebny ale jak juz zajdzie potrzeba zrobienia zdjecia to zeby to byly ladne zdjecia ktore w razie czego bedzie mozna wydrukowac :)

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za trochę ponad 900 zł na Allegro kupiłem Minoltę X50. Super apartacik!!! Robi fajne zdjęcia!!! Duży wyświetlacz (2cale)!!! Peryskopowy obiektyw - trudniej go uszkodzić ;-) !!!

FAJNIE FAJNIE FAJNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nikon CoolPix 5600 1451455[/snapback]

4600/5600 są gabarytowo większe i ogólnie kiepściejsze niż 4200/5200

miałem oba w rękach i zdecydowanie polecam serię 200 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już w innym miejscu na forum ale coś bez odpowiedzi. Planuję zakup aparatu cyfrowego, widzę że polecacie głównie Canony, ale ja mam na oku takie modele jak Konica Minolta z10/z20, Fujifilm S5500, czyli coś takiego z dużym zoomem optycznym. Najbardziej mi pasuje z10, bo podobno z20 ma duże szumy, ale za to możliwość nagrywania filmów z dźwiękiem. Mam kasy w sumie max 2500zł ale za to muszę jeszcze kupić lcd 17" więc im więcej kasy na aparat tym mniej na lcd. Który z tych trzech lub jeszcze jakiś innych oferowałby najlepszą jakość w stosunku do kosztów. Do aparatu doliczyć bym musiał jeszcze cenę pamięci (256 lub 512), akumulatorków, ładowarki, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem a510 ;) Fajna zabaweczka ;)

Podobno a520 robi gorsze foty, ta sama wielkosc matrycy co w a510 tylko wieksza ilosc pixeli co powoduje podobno szybsze przegrzanie matrycy i szumy. Jedno jest pewne, wszedzie polecaja a510 zamiast a520 ;)

 

A i obowiazkowo jakies aku 2300, na tych bateriach co byly w pudelku pociagniesz ze 20 minut, kilka zdjec z fleshem i po zabawie :mrgreen:

 

Wady ? Pewnie ze sa ;) Obudowa mogla byc aluminiowa a nie plastikowa, zaslonka usb to jakas prowizorka :) A no i rozmiar. Troche maly sie wydaje i strasznie lekki, latwo poruszyc zdjecie ;) Zdjecie z maksymalnym zoomem w plenerze bez statywu lub podporki awykonalne ;) Ale z drugiej strony nie wydaja mi sie ciemne zdjecie na maksymalnym zoomie choc tez ciezko powiedziec bo troche mi zamazane wyszly (podczas jazdy samochodem nadodatek :mrgreen:, niezle trzeslo ;) )

 

 

Ale dla amatora jak znalazl :) Tak naprawde jeszcze nie obczailem tego aparatu, to moj pierwszy cyfrak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiam nad A510 lub Z10 i nie wiem który aparacik lepszy.Wydaje mi się że są to dwa najlepsze aparaty do 1000zł.Miał ktoś styczność z jedny i z drugim? Co brać? (zaznaczam że to nie dla mnie,ja dla siebie biorę s5500 :) ) Aparat ma być dla rodziców,czyli najbardziej będzie się liczyć tryb automatyczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...