Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektyw jest jaśniejszy jeśli wartość F jest mniejsza czy na odwrót? Miałem 6 z fizyki ale materiału o świetle nie przerabiałem. :P Z góry thx za odp.

1514392[/snapback]

F2 jest jasniejszy od F4 :) wiec tak jak mowisz, im mniejsza liczba tym jasniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F2 jest jasniejszy od F4 :) wiec tak jak mowisz, im mniejsza liczba tym jasniejszy :)

1515141[/snapback]

Dzięki :) To w takim razie jeśli Minolta ma jaśniejszy obiektyw to czemu np. na Steve's Digicams w Samples na Minolcie wychodzą ciemniejsze zdjęcia? http://www.steves-digicams.com/2005_review...es/IMG_0143.JPG

http://www.steves-digicams.com/2004_review...es/pict0103.jpg

Z tego co wiem to im jaśniejszy obiektyw tym "jaśniejsze" zdjęcia(zależnie od ustawień). No ale na tych zdjęciach i nie tylko tych widać że Minolta mimo jaśniejszgo obiektywu robi ciemniejsze zdjęcia, a oświetlenie jest podobne na obydwóch zdjęciach. Czy należy to uważać za jakąś wadę czy niedociągnięcie lub coś w tym rodzaju? Bo mnie osobiście bardziej podobaja mi się fotki z Canona tyle że Minolta ma lepsze parametry... Czekam na wasze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im jasniejszy obiektyw, tym lepiej dla fotografa, bo moze uzywac krotszych czasow, wiec i fotki nie beda rozmazane.

Np. przy F2 moge ustawiac migawke 1/60 i mam poprawne naswietlone zdjecie, a przy F4 musialbym uzyc juz np. 1/20 i jest ryzyko ze zdjecie wyjdzie poruszone.

 

A to ze zdjecia na Digicams wyszly ciemniejsze moze zalezec chociazby od pogody jaka wtedy byla :)

Lub fotograf ustawil takie parametry, albo automatyka aparatu.

 

Reasumujac to ze masz jasniejszy obiektyw nie znaczy, ze zdjecia tez beda jasniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać coś od siebie by nie popadać w fascynację nad jasnością obiektywów.

 

/txt z internetowego artykułu - link/

 

Jasność obiektywu określa najmniejsza możliwa jego przysłona. W obiektywie idealnym wynosi ona 1, oznacza to, że ilość światła wpadającego do obiektywu nie ulega w nim żadnemu osłabieniu (proporcja światła wchodzącego do wychodzącego wynosi 1 : 1). W standardowym obiektywie stałoobniskowym o długości ogniskowej 50 mm minimalna przesłona wynosi 1,8 (stosunek światła wchodzącego do wychodzącego wynosi 1,8 : 1). Można spotkać obiektywy o mniejszej przesłonie lecz często okupione jest to utratą jakości obrazu. Zdjęcie wykonane obiektywem Canona 50mm ze światłem 1,8 (cena ~ 550 zł) jest lepsze od zdjęcia wykonanego obiektywem Canona 50 mm ze światłem 1,4 (cena ~ 2.000 zł) i dużo lepsze od zdjęcia z Canona 50 mm ze światłem 1,0 ( cena ~ 13.000 zł).

 

Wraz ze wzrostem długości ogniskowej rośnie też minimalna przysłona. W obiektywie stałoogniskowym 100 mm będzie wynosiła już 2,8, w obiektywie 300 mm - 4, w 400 mm - 5,6. Liczby te są przybliżone gdyż są obiektywy ciemniejsze i jaśniejsze, przeważnie czym obiektyw jaśniejszy tym droższy. Jest jednak jedna rzecz o której trzeba wiedzieć - każdy obiektyw ma pewien zakres przysłon przy których wykonuje najlepsze zdjęcia, dlatego jeśli spotkamy się z testami obiektywów to opisana tam jest rozdzielczość wykonanej odbitki przy najmniejszej możliwej przysłonie i przy przysłonie od której następuje wyraźna poprawa jakości obiektywu czasem jest 2,8 lecz najczęściej w obiektywach amatorskich dopiero 8 lub 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Mianowicie zdecydowałem się na Canona A510 , gdzie najlepiej go kupić ? Jakie sklepy polecacie (internetowe lub te na terenie bydgoszczy) - pomijając allegro . Wiadomo nie chciałbym długo czekać na aparat - bo wiem, że często niektóre sklepy odstawiają takie numery a jak wiadomo wakacje tuż tuż a czasu coraz mniej :) Chcę bez karty ponieważ takową posiadam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/9314 tylko zobacz czy w tym najtańszym jest wszystko gitez z wysyłką i wogóle. Pixmania jest nawet pewna (masz tam 2lata a nie 1rok gwarancji tak jak w bluesklepie), ale koszt wysyłki jest trochę astronomiczny :lol: Pamiętaj jeszcze o pamieci, ładowarce, akumulatorkach, etui...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno : Skąd niektóre sklepyi mają gwarancję na 2 lata ;> Przecież canon daje na ten aparat tylko rok :mur: :rolleyes: ...

 

Ps. Miał ktoś może z was styczność z BlueSklep Komputer ? Cenę naprawdę mają niską , koszty przesyłki porównując do innych sklepów tez znośne :)

Pixmania odpada , dowiedziałem się, że chcą za przesyłkę 89 zł ;] lekkie przegięcie ;D

Edytowane przez wasiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troche ten topic i w koncu niewiem jaki aparat wybrac do 1000zł :/, pozatym wogule sie niezdam na aparatach i to ma byc mój pierwszy aparat. A jak patrze na sama oferte chociaz naprzykład Kodaka to ma kilka aparatów w podobnej cenie:/.

Moij najwięksi faworycij:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16768

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12773

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16376

Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje :)

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to teraz mój dylemat :-P . . . Liczę na waszą pomoc :)

 

Przewertowałem już kilkanaście recenzji i poczytałem forum..., Od razu zrezygnowałem z aparatów HP (podobno awaryjne). W grę wchodzi któryś z tych aparatów:

 

Canon A510

 

KONICA MINOLTA DiMAGE Z10

 

OLYMPUS D-595

 

FUJIFILM FinePix S3100

 

Najbardzie przychylam się ku Canonowi (dużo dobrych opini, kompaktowe wymiary). . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem już praktycznie zdecydowany na Canona, ale z 2 strony boli mnie trochę wielkość matrycy (3 MP), Olympus ma (5 MP). . . .

 

 

Jeżeli wezmę Canona to dokupię kartę 512. Pytanie jaką brać ? SD czy MMC ? Ceny dość podobne, i może podajcie mi też jakie karty są dobre (szybkie), a jakie omijać szerokim łukiem, czy może w tej materii wszystko jedno :)

 

Słyszałem jednak, że ktoś miał taki problem z aparatem, że zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zapisywały mu się w około 4-5 s :blink: To jest możliwe ? Chciałbym, żeby zdjęcie zapisywało się błyskawicznie :-P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam sobie dobrej cyfrówki i przeglądam oferty czytam recki itp praktycznie zostały mi do wyboru dwa aparaty jeden to kodak DX6490 980 zł a drugi to fuji s5500 1089 zł znam parametry tych aparatów znam opinie o nich. I jestem całkowicie rozdarty z jednej strony fuji bardzo dobry manual i same plusy - to słabe makro i drogie karty pamięci. Kodak to dobry tryb auto, dobry obiektyw, dobre makro, tanie karty pamięci - słabszy manual. Ma to być mój pierwszy cyfrak jestem trochę obeznany z fotografią ale raczej w stadium - początkujący :D cyfrak ma służyć do cykania plenerów trochę makro, ceny mniej więcej są podobne z przewagą na kodaka, co byście doradzili, jaki aparat wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem o nim to aku jest naprawdę słabe, poza tym ponoć występują abberacje chromatyczne a zdjęcia które oglądałem są całkiem w normie ale nic ponadto <_<

edit: mi nie przeszkadza wielkość właśnie dla mnie to zaleta, gdybym chciał coś małego to bym wziął canona a510

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty kosztują tyle samo. Ja sam się jeszcze wacham na tym jaki model wybrać. Nie widziałem porównania MAKRO w Olympusie i w fuji. Jak nie będzie tak źle to biore fujiego(mimo że ma troche więcej szumów na zdjęciach to dobrze wygląda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Spotkalem się z roznymi opiniami ale chcialem zapytac ktory wg. was jest lepszy aparat CANON A510(bardzo popularny i nagradzany chip itd) czy MINOLTA Z10

mamy wiec a510 vs. z10

dodam ze sa w identycznej cenie ok. 800 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fuji S5500

 

i tak...zoom x10 jest Zajebisty...wiadomo, że jak słabe światło to statyw musi być..

 

Full manual..lampa wspomagająca autofocus...szybko łapie ostrość..nawet jak jest ciemno.

pliki RAW - jak konkretniej ktoś by miał się zamiar bawić w obróbke to wypas.

makro - bez rewelacji, ale nienajgorsze..można dokupić soczewki makro

 

Szumy...nie są duże...rzekłbym poniżej średniej..poza tym na iso 400 kto robi w zasadzie.

 

Baterie, akumulatorki starczają na 300 - 400 zdjęc.

 

świetne kolorki ! bardzo naturalne. Super filmy(z dzwiękiem) jak ktoś używa to mu się spodoba..7m30s na karcie 512 Można zapisywać notatki głosowe do zdjęć jak ktoś chce...do 30 s to każdego zdjęcia

baaaardzo szybko zapisuje, nie trzeba się wkurzać aż zapisze

 

Zajebiste zdjęcia seryjne

3kl/s do 3 zdjęć w max jakość

1.6kl/s do 40 zdjęć w max jakośći

 

dobra lampa z regulacją siły błysku

fakt, że kart xd droższe(512 mb -ok. 240 zł) ale ta szybkość

w zestawie dostajesz adapter do filtrów i innych podobnych..(tele, szeroki kąt..)

 

zajebiście się trzyma w dłoni..

ekranik lcd nie jest na wierzchu jak np. w sony

Bardzo porządnie wykonany

 

hm z wad...mógłby się szybciej uruchamiać...ale to mały problem

średnio mi się podoba oprogramowanie...szczególnie do plików RAW

makro mogłoby być lepsze...nie znaczy to, że jest jakieś bardzo marne..więc jak coś bardziej konkretnie to soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w końcu kodaka dx 6490 :) oglądałem też fuji s5500 ale różnica w cenie wynosiła 200 zł + xd card (256mb) prawie 200 zł za dużo jak dla mnie. Na razie po dwóch dniach jestem dosyć zadowolony, tylko AF przy zbyt małym oświetleniu ma problemy z ostrzeniem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aziz a co powiesz o :

- Ograniczonym wyborze ustawień wielkości/jakości zdjęć

- Brak stabilizatora

- Kompresji troche mocniejszej w najwyższym ustawieniu jakości Jpeg

- Słabych zdjęciach nocnych

- Brak kontroli nad Raw'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...