Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hm ?

Masz 5 różnych ustawień

 

4 mp Fine

4 mp normal

2 mp

1 mp

0.3 mp

 

to mało ? heh ? i tak używam tylko 4 MP fine albo RAW

 

Ad 2. w tej cenie NIC nie ma stabilizatora ;)

 

Ad 3. Hmm..nie do końca wiem o czym mówisz

 

Ad 4. Słabe pod jakim względem ? Szumy nie są duże...full manual...szybko łapie ostrość nawet przy bardzo małym świetle

 

Ad 5. Mówisz o oprogramowaniu ? Ściągnąłem program do Fuji S7000 i S5500 i wszystko jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę i co ?

 

Żaden aparat za te pieniądze nie ma stabilizacji obrazu

 

Ilość jakości zdjęć jest Całkowicie wystarczająca.

 

Kontrola na Rawem jest całkiem normalna..kwestia programu - heh..ja mam dobry :) więc nie wiem w czym rzecz

 

Więc przytoczone problemy...są trochę bezsensowne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden aparat za te pieniądze nie ma stabilizacji obrazu

 

1566575[/snapback]

Canon S1 IS oraz Minolta Dimage Z3 chociażby, bo nie chce mi się więcej szukać. Oba aparaty w okolicach 1100zł można dostąć. Dobra z mojej strony koniec tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj..

Canon kosztuje około 1500 zł..to faktycznie fajny aparat...ale droższy..szkoda, też, że ma tylko 3 MP - to trochę przymało, brak rawów

 

Za to Minolota około 1400 no i hmmm sporo ziarna....słabo ostrzy przy słabym światle(nie ma AF assist) brak rawów..

 

To tyle...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże ale bronisz zaciekle tego Fujik'a dobra ja do niego nic nie mam poprostu uważam że za 1100zł można kupić lepszy. :)

 

twoja minolta za 1400 zł ... http://allegro.pl/show_item.php?item=57753991 1139.

 

oraz Canon za 1500 hehe .... http://allegro.pl/show_item.php?item=57918976

 

teraz to już na prawde EOT :D nie będe się więcej przekomarzał cya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minolta kosztuje koło 1270złociszy jak wiesz gdzie szukać. Ale ziarno ma perfidne. Do 1500zł z akcesoriami (statyw, karta, torba, aku, filtr itd) najlepszy jest chyba olympus c-765, całe 40zł tańszy od Fujiego :lol: . I parametry ma prawie identyczne a i lepsze recenzje zbiera :wink: . Jednak na zachodnich serwisach s5500 jest traktowany po macoszemu <_< . Ja jak będe mieć sianko to wybiore najprawdopodobniej olympuska ze względu na lepsze makro w porównaniu do fujiego. Co prawda można dokupić Raynoxa 250 (chyba dobrze napisałem) co nie zmienia faktu że na olym będzie lepiej działać i tak :) . Ostateczny wybór zostawiam temu który będzie tańszy u mnie w mieście bo nie chce mi się aparatu w sieci kupować. :-|

Edytowane przez goldenSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Stary....Dajesz mi tu linki do aparatów jeden z gwarancją usa drugi bodajże europejską...

 

za tą kase to jeszcze olympus c-765 - zajebisty aparacik

 

nie wziąłem go z kilku powodów..po 1 jak dla mnie niewygodnie leży w dłoni(jak dla mnie) akumulator zamiast akumulatorków

w fujiku masz w zestawie adapter do montażu filtrów, soczewek..

Poza tym był dla mnie wtedy tańszy o 100 zł

 

Dokładnie...wolę aparat kupić w sklepie...uprzednio go jeszcze sprawdzając..no i z polską gwarancją

 

Faktycznie olek ma lepsze makro

a te soczewki to Raynox

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sphinx

Dałbyś ponad 1000zł w przedpłacie? Ja nie, zwłaszcza że cena canona jest około 400zł mniejsza, troche dziwne nie prawdasz? Nawet jakby z USA brał (Moja ciocia brała Sony CyberShot F828 i wcale wiele taniej nie wyszło ...)

@Aziz

Poprawione ;) . Wybór pomiędzy Olkiem a Fuji jest dosyć denerwujący. Oba aparaty mają bardzo podobne parametry (prawie identyczne). I oba mają wady : Fuji makro, Olek baterie. Czego człowiek by nie kupił będzie zadowolony z obydwu. Także najlepiej jest zobaczyć co komu wyjdzie taniej. Biorąc ceny z inetu (Olek 1089, Fuji 1150, 256mb xD 160zł) i z allegro (akcesoria) wyszło mi że Cena olka to 1454zł a Fujiego 1490zł czyli bardzo porównywalne.

[edt] koszt takiego raynoxa to około 250zł i daje on spore możliwości, tylko wygląda ... czyli próba naprawienia makra w fuji raynoxem może skończyć się pogorszeniem atutu tego aparatu - wyglądu[edt]

Edytowane przez goldenSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że to były przykładowe linki, na allegro są oba aparaty do 1150zł dostępne!!! zresztą nie podobają mi się te cyfraki - chciałem tylko udowodnić Aziz'owi że do tej ceny są aparay ze stabilizacją !

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś przykłady z nie polskim gwarancjami a w przypadku Canona gwarancją USA - taka gwarancja to lipa

 

w polskimi gwarancjami cena jest wyższa

 

 

A swoją drogą...jaki Ty masz aparat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pare słów o S5500. Jestem totalnym poczatkujacym pstrykaczem. Dlugo czytalem rozne fora fotograficzne... recenzje polskie i zagraniczne... tez rozwazalem i olka 765 i S1 i Z3'jke, kodaka dx7590.... wkoncu kupilem S5500... nie bede go tu zachwalal czy ganil... bo aparat ma jak za ta cene b.duzo plusow... choc minusy tez (makro choc juz z 7-8 centymetrow potrafie zrobic dobre makro a to dopiero poczatki :) producent podaje 10 - an na forum cyberfoto sa goscie ktorzy bez dodatkowych szkiel ..ale wiekszym doswiadczeniem.... potrafia zejsc jeszcze pare centymetrów... drugi minus (choc to z jednej strony zaleta, watpliwa ale jest) bardzo klopotliwy manual focus... najbardziej brak mi jakiejs podzialki czy cos w tym rodzaju.. ale luz- pomalu sie przyzwyczajam) jest to moja pierwsza cyfra nie liczac jakiegos smiesznego creativka... natomiast chcialbym wypowiedziec sie na temat stabilizacji... rozwazalem tez S1 i Z3 ze wzgledu na stabilizacje... i zastanwailem sie czy warto mi doplacac te 300 do tego bajeru... ( nie mowie tu o zakupach na allegro bo to odpadlo odrazu... chce miec na miejscu i z polska gwarancja).... rozne wypowiedzi byly, daje i nie daje cos ta stabilizacja... lepiej miec niz nie miec itd... wkoncu kupilem S5500 a za 300 kupilem jeszcze karte 256 i pozadna ladowarke z akumulatorkami 2300 (kurde bardzo dlugo trzymaja uzywam caly czas lcd, staracza mi srednio na dwa zapelnienia karty 256)... wzialem sie za robienie zdjec... i w trybie manualnym i w auto przy max zoomie ( czyli x 10) potrafie przy normalnym oswietleniu (dzien, nawet pochmurna pogoda) zrobic zdjecia nie poruszone.. bylem w szoku.... choc nie naleze do takich co raczki jak marmur sztywne.... i tak na 10 fotek mam 8 nie poruszonych z bdobra ostroscia (jak dla mnie).... wieczorem juz kupa bez statywu ani rusz.... ale tak jak pisza ekperci nawet stabilizacjia wieczorem nie pomaga... bo przy czasach 1 -3 sekund... to stabilizacja bez statywu to kupa.... wiec mojego wyboru - braku stabilizacji - S5500 - nie zaluje.... to jest moje odczucie... nie chce tu nikomu nic nazucac.... poprostu podzielic sie spostrzezeniami z uzytkowania zoomu x 10 w S5500 bez stabilizacji... napewno tak jak pisze wiekszosc bardziej doswiadczonych fotografów... Fuji to aparta dla ludzi myslacych... nie jest to aparat "wyciagnij i pstryknij, a co wyjdzie to wyjdzie...."

 

 

Pozdrawiam Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą...jaki Ty masz aparat ?

1567648[/snapback]

I tu cię pewnie zaskoczę ale ja w przeciwieństwie co do poniektórych jestem obiektywny... a aparatu na daną chwilę nie posiadam gdyż sprzedałem mój dotychczasowy

 

edit. co do Minoloty 3 to chyba nie macie o niej pojęcia ziarno ma mniejsze niż fuji!

 

co do Canon'a "wyjmij i pstryknij"? ... dobre sobie :) też ma bardzo dobry manual

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki że odkopuje stare posty, ale może jeszcze kogoś zainteresuje Photon 484 B)

 

Coś temat zdechł... Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Ponawiam swoją prośbę do użytkowników A510. Przy okazji natrafiłem jeszcze na aparat Pentagram Photon 484. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat? Jaki w końcu najlepiej kupić aparat do 1000 zł.? Moimi faworytami są: Canon A510, Minolta Z10 no i ten Pentagram. Jeśli ktoś mógłby podrzucić linka do stronki z recenzjami aparatów(po polsku) to bardzo proszę.

Ja mam Pentagrama 484 dokupiłem jeszcze do niego MMC PentaFlash 512MB i ładoware Pentagram SecureCharger 442 z akku Pentagram Infinity 2300mAh (4szt) Zestaw wyszedł nieco ponad 1000 zł B)

Co mogę powiedzieć o aparacie - bardzo mi się podoba i jestem zadowolony z zakupu. Powala ilość ustawień i tryboow. Zoom optyczny x8 jest naprawdę konkretny. Matryca SONY bardzo dobrze się spisuje. Aparat jest masywny i pomimo że plastikowy - to sprawia wrażenie wyjątkowo solidnego. Spasowanie elementoow rewelacyjne. Polskie menu, zaawansowane opcje (nawigacja joystickiem) - raj dla amatora :mrgreen: Z nowym softem v721 sporo się poprawiło, aparacik lepiej i szybciej ostrzy. I nie ma takich problemoow z aberracjami jak Minolty :rolleyes:

Jeśli chodzi o mnie to jestem totalnym amatorem i dobrze mi się pracuje z tym sprzętem - troche fotek Wam pokaże - może kogoś zachęcą do kupna :wink:

 

Możliwości zooma B)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zachodzik słońca i jakaś roślinka :lol2:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Inne

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jakość już nie ta sama ale fotki są mocno skompresowane i pomniejszone :)

 

Co jeszcze: Filmiki z dzwiękiem 320x240 w *.asf na 512MB karte wchodzi nicałe 2 godziny filmu. Zdjęcie w najniższej kompresji (najwyższa jakość) 4Mpix zajmuje średnio od 700Kb do 1.2MB. Można robić interpolowane do 8Mpix (foty wyglądają dobrze) Cztery akumulatorki 2300mAh pozwalają zrobić około 100 - 150 zdjęć z lampą, bez lampy spokojnie zapycham całego MMCka fotami w wysokiej jakości. W nocy długie czasy naświetlania - ciężko zrobić zdjęcie z ręki ale jest to wykonalne, ze statywu wychodzi igiełka. Bardzo dobrze przegląda się fotki na wyświetlaczu - można zrobić miniaturki 4 lub 9 na ekranie albo przeglądać standardowo - zdjęcia można powiększać x7 dogrywać do nich notatki dzwiękowe i wyświetlić dane z exifa B)

Podczas robienia fotek można włączyć wykres naświetlenia kadru (baaaardzo pomocny bajer), troojpodział itp przydatne wynalazki. Inteligentna lampa błyskowa i wygodne rozmieszczenie przyciskoow to kolejne zalety.

 

Jeśli kogoś interesuje jeszcze ten aparat to zapraszam najpierw do tego temaciku Wielka mistyfikacja a pooźniej do galerii bardzo utalentowanego właściciela Photona 484 - Kornika zmagania z aparatem :mrgreen: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Arreat

Chodziło Ci o to żeby dołożyć do 1000 te 450 zł? Jeżeli tak to muszę Cię poinformować że Panasy ostatnio bardzo potaniały i FZ5 kosztuje teraz 1270 Link a FZ20 1600 w tym samym sklepie.

 

@ soultaker

No faktycznie ładne zdjęcia, ale jak wyglądają cropy? Nie chodzi o to, że wątpię w możliwości tego aparatu, ja po prostu jestem ciekaw.

 

Wesołych Świąt for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki że odkopuje stare posty, ale może jeszcze kogoś zainteresuje Photon 484 B)

 

Ja mam Pentagrama 484 dokupiłem jeszcze do niego MMC PentaFlash 512MB i ładoware Pentagram SecureCharger 442 z akku Pentagram Infinity 2300mAh (4szt) Zestaw wyszedł nieco ponad 1000 zł B)

Co mogę powiedzieć o aparacie - bardzo mi się podoba i jestem zadowolony z zakupu. Powala ilość ustawień i tryboow. [...]

:wacko: :shock: :shock: :shock: wydać 1000zł na Pentagrama + stuff ... n/c .

 

Również jestem ciekaw cropów - pokaż jakieś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory nie zaglądałem na forum przez jakiś czas :oops:

 

Raczej nie trzymam cropoow na dysku, zmniejszam i obrabiam w Photoshopie - efekty są bardziej niż zadowalające B)

 

Tu mi się uchował crop 2MPix

Dołączona grafika

 

Może nie powala jakością, ale też ze mnie fotograf jak z koziej du** trąba B) Żeby wycisnąc pełną jakość z Photona 484 trzeba działać na pełnym manualu i wtedy pokazuje pazurki. Jak się naucze :unsure: to wtedy mogę coś pokazać

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większosć postów ma już grubo ponad pół roku i wiele w tematyce aparatów mogło się zmienić także chciałem się spytać jaki aparat kupić w cenie do 1000zł jak w temacie. Nie jestem profesjonalistą i na razie aparat nie będzie używany do profesjonalnych zdjęć czy coś ale w przyszłości kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wacko: :shock: :shock: :shock: wydać 1000zł na Pentagrama + stuff ... n/c .

 

Również jestem ciekaw cropów - pokaż jakieś ...

Aparacik ma optykę Konica i matrycę Sony. Karty MMC Pentagrama PentaFlash to jedne z najlepszych i najszybszych na rynku (nie licząc tych superdrogich) akumulatorki Pentagram Infinity bez problemu doroownują Energeizerom. Stuff zawsze mogę sobie zostawić do nastepnego apartu. Kiedy kupowałem Photona to za 800 zł nie było sprzętu o większych możliwościach (imho uboższa Minolta Z10 kosztowała ponad 1000pln) a z zakupu jestem bardzo zadowolony - zestawik spisuje się rewelacyjnie więc nie rozumiem, czemu się dziwisz :blink: W rękach profesjonalisty ten aparacik naprawde wiele potrafi, przedemną jeszcze długa droga i tysiące nieudanych zdjęć, ale czuje, że warto B)

 

PS. Pozatym nie robię fotek na plakaty, bo do tego się nadają tylko lustrzanki albo cyfrowe lustrzanki, a fotka 10x15cm czy 9x13 z interpolowanych 8Mpix czy realnych 4Mpix i tak jest rewelacyjnie ostra. Na kompie też nie ma większego sensu trzymanie fotek w rozdzielczości więszej niż 2Mpix bo przeglądarka je zmniejszy do rozdzielczości ekranu :razz: Jeśli komuś zależy na idealnej jakości to Canon S2 IS jest całkiem niezły (miałem przyjemność pobawić się tym cackiem, 5Mpix i zoom opt 12x - polecam wszystkim), ale zestaw kosztuje troche ponad 2000pln <_<

 

re: kondzik90

Zależy czy chcesz aparacik kompaktowy czy coś więszego z dużym zoomem optycznym.

Jeśli ta druga opcja interesuje Cię bardziej - to pewnie zaraz się odezwą strażnicy prawa i pokoju na świecie i zaczną odradzać - ale ja polecam Photona 484 lub 584 (roożną się tylko matrycą 4 lub 5 MegaPixeli). Zestaw z kartą akumulatorkami i ładowarką można mieć w okolicach 1000 zł właśnie. Nowy z gwarancją Door to Door. Kilka postoow wyżej możesz poczytać o możliwościach i pooglądać fotki B) O innych aparatach się nie wypowiadam bo nie miałem (zastanawiam się właśnie jak wszyscy wielcy znawcy sprzętu nie mieli a wiedzą wszystko :wink: )

 

Pozdr.

 

PS. Ta fota wymiata (zrobiona P484 przez Kornika)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pozatym nie robię fotek na plakaty, bo do tego się nadają tylko lustrzanki albo cyfrowe lustrzanki, a fotka 10x15cm czy 9x13 z interpolowanych 8Mpix czy realnych 4Mpix i tak jest rewelacyjnie ostra. Na kompie też nie ma większego sensu trzymanie fotek w rozdzielczości więszej niż 2Mpix bo przeglądarka je zmniejszy do rozdzielczości ekranu :razz: Jeśli komuś zależy na idealnej jakości to Canon S2 IS jest całkiem niezły (miałem przyjemność pobawić się tym cackiem, 5Mpix i zoom opt 12x - polecam wszystkim), ale zestaw kosztuje troche ponad 2000pln <_<

Mi to tłumaczysz ? ...

 

 

Pozatym , no cóż uważasz, że aparat ma duże możliwości , jaki ma zakres przysłony ? i pokaż mi fotki na minimalnym i maksymalnym ISO bo jestem bardzo ciekaw :> i jeszcze jedno ... jaka jest najkrótsza(najszybsza) migawka ? I czy masz możliwość manualnego focusa i manualnej korekcji balansu bieli ? :>

 

EDIT : i jakbyś mógł pokazać fototesty aberracji tego szkła ... jestem strasznie ciekaw :] .

 

EDIT2 : "Karty MMC Pentagrama PentaFlash to jedne z najlepszych i najszybszych na rynku" chcesz mi przez to wytłumaczyć, że są lepsze od Compact Flash'y np. Sandiska (Ultra II i Extreme III) ? :]

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres przesłony: F/2.8-3.4

Migawka od 1/2000s do 16s

Focus jest automatyczny (kilka rodzajoow pomiaru do wyboru + mozliwość ustawienia ramki AF na dowolny obszar kadru + czerwona dioda wspomagająca AF) daje rade

Balans bieli to 4 tryby predefiniowane, automat + pełen manual.

EV od -2 do 2 ze skokiem co 0.3EV

 

Te dane można znaleźć bez trudu - nie chciało się poszukać ?

 

Pozatym chyba mieszasz SD/MMC z CF ?

 

PS. Jeśli jesteś tak dociekliwy i chcesz wchłonąc specjalistyczną wiedzę nt. tego aparatu to zapraszam na forum podane przezemnie pare postoow wyżej. Są tam znacznie lepsi fachowcy odemnie i napewno precyzyjniej odpowiedzą na Twoje pytania. Mi się nie chce nic udowadniać - ja jestem zadowolony, sprzęt spełnił moje oczekiwania i gdybym miał kupować po raz drugi to wyboor ponownie padłby na P484 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dane można znaleźć bez trudu - nie chciało się poszukać ?

yup B) pozatym ja tu nigdzie nie widze tych wspaniałych zalet :| (chodziło mi też o ISO a szumy matrycy )

 

Zakres przesłony: F/2.8-3.4

Migawka od 1/2000s do 16s

Focus jest automatyczny (kilka rodzajoow pomiaru do wyboru + mozliwość ustawienia ramki AF na dowolny obszar kadru + czerwona dioda wspomagająca AF) daje rade

Balans bieli to 4 tryby predefiniowane, automat + pełen manual.

EV od -2 do 2 ze skokiem co 0.3EV

przesłona - (to nie zakres tylko największy otwór przy ogniskowych min i max :P mylisz pojęcia )

 

Migawka - OK

 

AF - no jestem ciekaw jak to się sprawdza w rzeczywistości (i tu chciałem abyś to opisał a nie dawał dane z netu :blink: bo nie wierzę, że AF działał w np 0.1s i że zawsze precyzyjnie - chciałem abyś to opisał)

 

WB i Ekspozycje mogłeś sobie darować ...

 

 

Pozatym chyba mieszasz SD/MMC z CF ?

Nie mylę ... bo jak widzisz w tym wątku są aparaty do 1000 zł a w tym tysiącu zł nie każdy obsługuje SD/MMC bo i też CF a napisałeś że to jedne z najszybszych kart ... (nie wspomniałeś, że w klasie SD/MMC - [zresztą nawet w tej klasie to g* prawda ;) ] ) - Tym możesz mylić ludzi którzy się nie znają - precyzuj swoje wypowiedzi ...

 

PS. Jeśli jesteś tak dociekliwy i chcesz wchłonąc specjalistyczną wiedzę nt. tego aparatu to zapraszam na forum podane przezemnie pare postoow wyżej. Są tam znacznie lepsi fachowcy odemnie i napewno precyzyjniej odpowiedzą na Twoje pytania...

 

Dziękuję za zaproszenie ...

 

Mi się nie chce nic udowadniać - ja jestem zadowolony, sprzęt spełnił moje oczekiwania

 

to OK - bo własnie oto chodzi tylko czemu odrazu co Ciebie zadowoli ma zadowolić i innych ? np. dla mnie ten Pentagram odpada odrazu , więc jeśli widzisz, że za taką cenę są lepsze opcje to czemu masz chwalić swoje skoro wiesz, że można kupić coś lepszego ?

 

i gdybym miał kupować po raz drugi to wyboor ponownie padłby na P484 :lol2:

+

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...