Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Pentagram P484? ło boze, bawilem sie nim kiedys i do dzis mam niesmak brrrr jak zly sen.

Możesz uzasadnić ? Bo był kiedys pakowany do tych aparatoow soft wersja 717 i faktycznie wtedy to była porażka (kasza na fotach, aparat sie zawieszał i ciężko się z nim pracowało...) teraz jest ver 721, ktoora wyeliminowała wcześniejsze niedociągnięcia.

 

@MaciekCi

Napisałem wyraźnie "karty MMC Pentagrama"

Mam poroowanie jak działa mooj PentaFlash i Kingstone 512MB od kumpla w moim aparacie i w Siemensie SX1 - więc tutaj dalej będę się upierał przy swoim B) Nie twierdzę też (ani nigdzie nie napisałem) że są najlepsze, najszybsze i najtańsze - ale IMHO są ciekawą propozycją i przemawia za nimi np. 5 lat gwarancji B)

 

Co do tego, że skoro aparat spełnia moje oczekiwania to nie musi spełniać oczekiwań innych ludzi - przyznaje Ci rację B)

 

Szumy przy niskich ISO są minimalne... zależy do trybu i ustawień. Przy wysokich ISO aparacik uruchamia wbudowaną redukcję szumoow B) (tzn przy migawce powyżej 1/4 sek - zazwyczaj wysokie ISO wykorzystuje się przy złych warunkach oświetleniowych a więc i długim czasie migawki - ale tego chyba nie musze nikomu tłumaczyć :lol2: ) Jeśli chcesz to powiedz w jakich warunkach mam wykonać fotki - nie ma problemu.

 

Ogoolnie powiem tak - na automacie ciężko zrobić rewelacyjne foto - wcyhodzą przeciętne, ale fotograf doświadczony może tym sprzętem rypnąć fotkę taką, że będą jej pozazdrościć właściciele dużo droższych 'markowych' aparatoow B) na tym polega jego cały urok, pstrykacze zawsze będą na niego narzekać - ludzie, ktoorzy go poznali sobie chwalą :mrgreen: Naprawde zachecam do przejrzenia galerii fotek wykonanych tym jakto niektoorzy piszą koszmarem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fotograf doświadczony może tym sprzętem rypnąć fotkę taką, że będą jej pozazdrościć właściciele dużo droższych 'markowych' aparatoow B)

możesz wyjaśnić co ma ten pentagram czego nie ma np. Fuji S9500 ? I czemu można na pentagramie wykonać taką fotkę której na "dużo droższych 'markowych' aparatoow" nie wykonasz ? :] bo ja tu nie widze logiki ... manualne funkcje to chodzi Ci o przysłonę i migawkę + ręczny dobór iso/wb itp ... ?

 

EDIT : patrzę ze na tamtym forum to mało fot jest robione Pentagramem :> pozatym w/g mnie te z pentagramów to nic ciekawego ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wyjaśnić co ma ten pentagram czego nie ma np. Fuji S9500 ? I czemu można na pentagramie wykonać taką fotkę której na "dużo droższych 'markowych' aparatoow" nie wykonasz ? :] bo ja tu nie widze logiki ... manualne funkcje to chodzi Ci o przysłonę i migawkę + ręczny dobór iso/wb itp ... ?

 

EDIT : patrzę ze na tamtym forum to mało fot jest robione Pentagramem :> pozatym w/g mnie te z pentagramów to nic ciekawego ...

Dobrze widzę Fuji S9500 ? :blink: Chcesz poroownywać produkty o wartości rynkowej 800 i 2100 PLN ? :huh: a może to był sarkazm ? :rolleyes:

 

A co do drugiej kwestii to nie chodzi mi o możliwości ustawień manualnych. Czasem poprostu wychodzi fotka, ktoora miażdży :rolleyes: Może galeria tego pana pomoże zrozumieć B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 1922990[/snapback]

Czasem poprostu wychodzi fotka, ktoora miażdży
To pokaż mi aparat którym nikt nigdy nie zrobił miażdżącego zdjęcia.

K500i też udało mi się pare razy zrobic piękne zdjęcie z jakimś ciekawym efektem (może właśnie przez niedoskonałość sprzętu)

 

Nie traktuj tego jak ataku - ja tylko wyrażam swoją opinię.

 

ps: Ó - śliczne prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę Fuji S9500 ? :blink: Chcesz poroownywać produkty o wartości rynkowej 800 i 2100 PLN ? :huh:

nie , mi to nawet przez myśl nie przeszło ale to Ty sam mnie na to nakierowałeś :

 

ale fotograf doświadczony może tym sprzętem rypnąć fotkę taką, że będą jej pozazdrościć właściciele dużo droższych 'markowych' aparatoow B)

Fuji S9500 = dużo droższy i markowy :wink:

 

a dalej idą tym cytatem .. to tak jak ig00rek mówi ... da się i telefonem mega fotę zrobić , ja robię takie foty K750i których mój kumpel z Canonem A610 w życiu jeszcze nie zrobił :]

 

 

EDIT : co do galeri .. to tak jak SKR mówi :/ mydło i pozatym ... kolorki coś zostają w tyle

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Jak już wcześniej pisałem nie mam zamiaru nikomu nic tutaj udowadniać, tak jak Wy wyraziłem tylko swoją opinie, poparłem ją przykładami i fotkami - jeśli dla Was najważniejszy jest napis na aparacie niż same zdjęcia jakie on wykonuje - to wole zakończyć dyskusje (przynajmniej z mojej strony). Dla mnie jest ważniejsza opinia ponad 200 zadowolonych posiadaczy tego aparatu zgromadzonych na naszym skromnym forum.

 

I życze, żebyście takieeee foty swoimi komooreczkami pstrykali :lol2: :lol2: :lol2:

Dołączona grafika

 

PS. @ig00rek osobiście mi się Ó nie podoba :wink:

PS2. @MaciekCi Przynajmniej co do telefonu jesteśmy zgodni K750i wymiata :mrgreen:

 

Żegam panoow B)

Pozdr.

Edytowane przez soultaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej chwili w cenie do 1k, kupię coś lepszego niż Olympus'a C765? Głownie zależy mi na bardzo dobrym makro i zoomie optycznym 10x.

 

A może trochę dołozyć i kupić takiego Olka?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, nowsze aparaty jak Z10 maja macro juz od 1cm, moj leciwy Z1 ma od 4cm i fajne macra mozna robic :)

 

http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=670888 nie jest zle :)

 

Ewentualnie mozna dokupic heliosa 50mm i pierscien odwrotnego mocowania to bedzie macro zabojcze tanim kosztem :)

A taki raynox to nadal 210zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was szybkie pytanko:

Który z tych trzech aparatów wybrać?

CANON A610 http://foto.recenzja.pl/1286/

CANON A70 http://foto.recenzja.pl/19/

KODAK Z730 http://foto.recenzja.pl/1139/

 

Aparat z przeznaczeniem głównie do domu (jakiś balet, wycieczka, wakacje) jak też czasami przydałoby się dobre makro, cena powinna oscylować ok. 1000 zł. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi. Jesli macie inne propozycje to walcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by się skusić na Pentagram Photon 834? :) Nie jest drogi i chyba całkiem udany aparacik...no i ten "szpan" 8 milionami pixeli ;) W kategorii cena jest całkowicie bezkokurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i kupić aparat za 1500 zł, ale zastanawiam się, czy jest sens tak sporo przepłacać za kompakta- tylko ten rodzaj aparatu wchodzi w grę. Miał ktoś do czynienia z tym Pentagramem? W grę wchozą jeszcze inne aparaty np.

Minolta Dimage X1 ( acz obawiam sie o jakość zdjęć - raczej odpada),

Praktica LM8003( raczej też odpada ze wzgledu na bardzo małe ISO i wątpliwej jakości markę),

Nikon P1

Olympus-SP350

Olympus Stylus 800 ( ISO wysokie, ale nie przekonuje mnie wykorzystanie dopiero przy 5.1 megapixeli, bo zdjecia będą robione głownie przy 8 ).

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by się skusić na Pentagram Photon 834? :) Nie jest drogi i chyba całkiem udany aparacik...no i ten "szpan" 8 milionami pixeli ;) W kategorii cena jest całkowicie bezkokurencyjny.

daj spokój z tym pentagramem, wcale taki tani nie jest, a w tej kategorii cenowej znajdziesz dużo lepsze puszki, ja np. sprzedałem swojego kodaka dx 6490 za kwote 880 zł do którego ten pentagram nie ma startu. Wszelakie marki typu pentagram, medion, yakumo to tania chińska produkcja która dobrze wygląda na papierze a w rzeczywistości to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...