Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą komórką to gdzieś przeczytałem na innym forum :lol2: Gdyby nie te szumy przy ISO 200, 400 to bym go raczej kupił ponownie. Dla mnie najważniejsze są odbitki a te wychodzą ładne.Robiłem odbitki 10x15 w jednym zakładzie z aparatów Photon 484,Fuji S5500,Olympus C725,Sony DSC-W5, i na tle tych aparatów to nie ma co narzekać. Jak ktoś umie robić zdjęcia to i tym mu wyjdą :) , w każdym razie nie polecam dla osób które będą robić wyłącznie zdjęcia w trybie auto, zbyt chętnie aparat robi zdjęcia w ISO 200 (jak dla mnie za duże szumy) :? , może się wydawać na początku troche ciężki do obsługi, szczególnie jeśli ktoś nigdy wcześniej nie miał cyfrówki.

 

:lol: Nie miałem nigdy okazji robić zdjęć z komórki to się nie wypowiem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie nie polecam dla osób które będą robić wyłącznie zdjęcia w trybie auto, zbyt chętnie aparat robi zdjęcia w ISO 200 (jak dla mnie za duże szumy) :?

Nie tylko Photon ma z tym problemy ;) mój Pro1 także ... dlatego ISO zawsze ustawiam w nim ręcznie albo na 50 albo 100 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Kupilem sobie aparacik firmy Benq model DC-E520 za nieco ponad 800 zł, bo miałem taki kaprys. Albo przez przekorę, bo na prawie każdym forum toczy się dyskusja podobna do tej, o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia (a może odwrotnie). Dlaczego BenQ?

pewnie dla tego, że Benq ma takie samo pojęcie o produkcji obiektywów jak np. Sony. Dlatego Sony ładuje optykę Zeissa, a Benq Pentaxa. Drugim powżnym argumentem za Benq jest szybki rozwój tej firmy (ostatnio wykupili Siemensa) i obecnie z dobrym skutkiem uczą niemnca jak zrobić fajną komórkę.

Ale do rzeczy:

-aparacikk wielkości paczki papierosów (dokładnie)

-przecudnej urody (ładniejszy niż na zdjęciach)

-optyka Pentax SMC

-5 MP/CCD 1/2,5" (to chyba standard)

-LCD 2,5" rzuca na kolana (230.000 punktów)

-zoom optyczny x3

-makro 6cm

-szybki jak pierdnięcie po linoleum (gotowość z lampą osiąga w sekundę)

-filmy z dźwiękiem (30 klatek/s)

Jeżeli ktoś szuka aparatu jak w temacie, to propozycja jest warta rozważenia.

 

Na koniec dwa przykładowe zrobione pod wpływem chwili zdjątka:

fotka_1 sorry za bałagan (surowe prosto z aparatu,max. kompresja)

fotka_2 makro zapalniczki (surowe prosto z aparat, max. kompresja)

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego BenQ?

pewnie dla tego, że Benq ma takie samo pojęcie o produkcji obiektywów jak np. Sony. Dlatego Sony ładuje optykę Zeissa, a Benq Pentaxa.

No i co z tego ? Pentax nie ma wcale takich dobrych szkieł ;]

Drugim powżnym argumentem za Benq jest szybki rozwój tej firmy (ostatnio wykupili Siemensa) i obecnie z dobrym skutkiem uczą niemnca jak zrobić fajną komórkę.

firma się będzie szybko rozwijać a Twój aparat już nie.

Ale do rzeczy:

-aparacikk wielkości paczki papierosów (dokładnie)

czy to oznacza że mały ? w/g mnie duży :]

-przecudnej urody (ładniejszy niż na zdjęciach)

Kwestia gustu

-optyka Pentax SMC

Racja lepiej to niż BenQ miałby składać swoje szkło ... ale jak pisałem wyżej wcale to nie są super szkła ;]

-LCD 2,5" rzuca na kolana (230.000 punktów)

rzuca ... ale chyba baterię ;]

-szybki jak pierdnięcie po linoleum (gotowość z lampą osiąga w sekundę)

szybki ? pojęcie względne (nawet bardzo) i aż 1s ? stanowczo za długo ...

Na koniec dwa przykładowe zrobione pod wpływem chwili zdjątka:

fotka_1 sorry za bałagan (surowe prosto z aparatu,max. kompresja)

fotka_2 makro zapalniczki (surowe prosto z aparat, max. kompresja)

:| popieram tutaj Cyganosa ... po co max kompresja ? daj jak najmniejszą kompresję i wtedy będzie można ocenić fotki bo te są strasznie feeee ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ? Pentax nie ma wcale takich dobrych szkieł ;]

 

firma się będzie szybko rozwijać a Twój aparat już nie.

 

czy to oznacza że mały ? w/g mnie duży :]

 

Kwestia gustu

 

Racja lepiej to niż BenQ miałby składać swoje szkło ... ale jak pisałem wyżej wcale to nie są super szkła ;]

 

rzuca ... ale chyba baterię ;]

 

szybki ? pojęcie względne (nawet bardzo) i aż 1s ? stanowczo za długo ...

 

:| popieram tutaj Cyganosa ... po co max kompresja ? daj jak najmniejszą kompresję i wtedy będzie można ocenić fotki bo te są strasznie feeee ;/

 

Nie mam jeszcze karty i taka kompresja pozwala mi zmieścić w pamięci kilka zdjątek - sam mógłeś na to wpaść.

Odpowiadam ci bardziej przez grzeczność niż z chęci prowadzenia dalszej dyskusji. Potrafię zrozumieć krytykę, różnicę zdań, albo niezadowolenie, ale to co ty uprawiasz to jakiś chory oportunizm. Znowu masz zły dzień? Ile można? Wyluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze karty i taka kompresja pozwala mi zmieścić w pamięci kilka zdjątek - sam mógłeś na to wpaść.

Odpowiadam ci bardziej przez grzeczność niż z chęci prowadzenia dalszej dyskusji. Potrafię zrozumieć krytykę, różnicę zdań, albo niezadowolenie, ale to co ty uprawiasz to jakiś chory oportunizm. Znowu masz zły dzień? Ile można? Wyluzuj.

Ogolnie jeden wielki rotfl ... Czy ja jestem niegrzeczny ? Jeśli potrafisz zrozumieć krytykę i różnicę zdań to po co się plujesz ? Ktoś zjechał po Twojej nowej zabaweczce to odrazu coś nie tak ? I wyluzować tu to tylko Ty musisz bo jakbyś nie zauważył wstawiałem emotki " ;] " jeśli nie rozumiesz co to znaczy to trudno ... zastanów się co to krytyka a co "chory oportunizm" . A co do karty to też nieźle myślisz ... możesz zrobić jedną fote w max jakości i nam ją tu pokazać - sam mogłeś na to wpaść.

 

Pozatym to moje zdanie i co Ci do tego ? :blink: Nie chcesz czytać ? to nie czytaj , najlepiej dodaj mnie do ignorowanych użytkowników i będziesz mieć spokój. Forum jest do tego aby wyrażać swoje zdanie i tego nie zmienisz ... I nie dziw się, że razem z Tobą nie cieszę się tym BenQ

 

EDIT : "znowu zły dzień" ... a kiedy wcześniej tak miałem ? ... Chyba mnie z kimś mylisz ... n/c

 

A jeśli Ci się aparat podoba to dobrze bo oto w sumie chodzi. Ale jednym postem nie nawrócisz ludzi żeby nie kupowali A510/A610 i zaczeli nabywać tego BenQ ...

 

Pozdr i więcej luzu ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje porady, mianowicie siostra mnie poporsila o rade w zakupie aparatu do 1k pln, jako, ze sie w tym temacie nie znam to tutaj szukam pomocy.

Z tego co mi powiedziala to aparat ma byc w miare maly. ;]

Co obecnie jest na topie, podajcie konkretne modele.

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIOSTRA - więc nie musi mieć manualu , dobrze żeby miał duży wyświetlacz i stabilizację obrazu. Zgadłem ? ;]

 

Myślę, że nie ma co powtarzać znajej reguły a mianowicie :

 

Canon A610

 

Aparat ma być dla kobiety , ma być mały, poręczny i mieć tryb "auto" bo nic innego nie będzie potrzebne. A więc może :

 

Panasonic DMC-FX01

Sony DSC-T5

 

Co Ty na to ? :] Idealne dla kobiet. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIOSTRA - więc nie musi mieć manualu , dobrze żeby miał duży wyświetlacz i stabilizację obrazu. Zgadłem ? ;]

 

Myślę, że nie ma co powtarzać znajej reguły a mianowicie :

 

Canon A610

 

Aparat ma być dla kobiety , ma być mały, poręczny i mieć tryb "auto" bo nic innego nie będzie potrzebne. A więc może :

 

Panasonic DMC-FX01

Sony DSC-T5

 

Co Ty na to ? :] Idealne dla kobiet. ;]

Dzieki za odpowiedz, ja sie nie znam na aparatach, ale zaraz oblukam te modele co podales. ;]

 

edit

 

No tak na szybko oblukalem, siostra wspominala cos o cienkim aparaciku od sony, ale obiektyw to on ma nieprzecietny. ;]

W sumie pewnie ja tez nieraz bede pykal tym zdjecia, wiec nie chce, zeby byl tak maksymalnie uproszczony.

 

Ten canon jest calkiem nie glupi, panasonic odpada, bo na skapcu.pl najtansze sa od ~1.3k.

No dobra to wstepnie zostajemy przy tym canonie, do tego oczywiscie dochodzi karta. Jaka na dzien dzisiejszy pojemnosc jest najbardziej oplacalna: 0,25gb, 0,5gb czy 1gb ? Karty jakie obsluguje ten aparat to SD lub MultiMedia, ktore sie lepiej oplaca i czym sie zasadniczo roznia. Nie mam za duzo czasu, bo bym sobie spokojnie prze kilka dni postudiowal literature, ale ten aparat potrzebny jest jakos tak niedlugo, wiec dlatego tutaj pisze. ;]

 

edit2

 

Hmm no zaczalem juz myslec tak w swoich kategoriach i zapominam, ze to ma byc aparacik nie dla mnie. ;]

Priorytetem miala byc jego wielkosc, jak najmniejszy. Ten sony nie ma chyba zooma z tego co widze, ale za to duzy wyswietlacz lcd no i jest plaski. No juz nie wiem sam.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Opłaca się hmm ... 512MB albo 1GB.

2. MMC czy SD -> MMC nie mają zabezpieczeń przed spięciami (przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń ;] ) i takie tam ;) - bierz SD.

3. Sony ma 3 krotny zoom optyczny. :)

No to sony jeszcze nie taki zly, ale ceny kart memory stick juz sa bardzo zle. ;]

Z tego co widze na skapcu to 256mb kosztuje ~250zl, ale nie ma juz ofert 512mb i 1gb, ale zakladam, ze juz bardzo wysoka cena.

 

Rozmawiam teraz z kolega na gg, ktory sie cos orientuje w aparatach i poleca Canon Ixus 60, oblukalem go i tez nie jest duzy gabarytowo.

 

edit

 

Hmm na skapcu.pl ms 256mb kosztuje 250zl a na allegro 512mb kosztuje 120zl...

A tutaj sa karty ms pro duo 1gb za 170zl http://www.allegro.pl/item97666475_memory_...mocja_hit_.html , z opisu aparatu sony wynika, ze je obsluguje, jesli tak to cena jest wspaniala. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie opłaca się Memory Stick :> jak coś to Memory Stick Duo + 15zł za adapter. :) Ostatnio widziałem 1GB MS Duo za 170zł ... Poluję na te karty bo potrzebne mi są do telefonu. :P

 

Co do IXUS-a - owszem, owszem. :] Ciekawy aparat i jego też rozważyć możesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie chce ponawiac setek pytan, ale czas nagli a wiedzy brak.

aparat do 1000zl, ustawienia manualne mile widziane, min 4mpx, zoom przynajmniej ze x4. Ma byc dla faceta ktory lubi zglebiac tajniki elektroniki uzytkowej ;D , 1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co juz nie ma byc maly :unsure: pozdro

No wlasnie ma i bedzie, tylko sie zagalopowalem. ;]

 

witam,

nie chce ponawiac setek pytan, ale czas nagli a wiedzy brak.

aparat do 1000zl, ustawienia manualne mile widziane, min 4mpx, zoom przynajmniej ze x4. Ma byc dla faceta ktory lubi zglebiac tajniki elektroniki uzytkowej ;D , 1000zl.

A moze Panasonic DMC-LZ1 750-950zl (4mpix, 6 zoom optyczny) ?

 

 

A co myslicie o Olympusie FE-140 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie czaje na jakiegos cyfraka <1000pln. a610 wydaje sie interesujacy, ale nie podobaja mi sie w nim te 4 baterie i iso 400. czesto robie zdjecia w zlych warunkach a nie lubie flashu. dlatego kusi mnie sony dsc-w40 albo w5 ze wzgledu na iso 1000 i technologie stamina (2 bateryjki). doradzicie cos? a moze jeszcze jakies inny typy?

 

ps. aha, mile widziane karty sd/mmc (mam juz 1gb z palmtopa) ale dla dobrego aparatu moglbym ja zamienic

 

z gory dziekuje za rady

Edytowane przez julas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego kusi mnie sony dsc-w40 albo w5 ze wzgledu na iso 1000

ISO się zachciewa co ? ;] Żeby fotka poprawnie wyszła na ISO 1000 potrzebujesz lustra cyfrowego. :P Nawet nie wyobrażasz sobie jak taka fotka z sony na ISO 1000 beznadziejnie wychodzi. Zresztą ... nie pomyliłeś modeli ? w40 nie znalazłem a w5 ma "tylko" ISO 400. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w40

 

rzeczywiscie moze niepotrzebnie napalam sie na iso... ale co w takim razie radzicie? jak mowilem w a610 przerazaja mnie troche te 4 aku... chyba ze ktos mnie pocieszy ze nie jest tak zle, bo widze ze wszedzie jednak polecacie tego canona :wink:

Edytowane przez julas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zakupach, wybor padl na Panasonic'a LZ5. Zmiescilem sie w 1k pln, za aparat zaplacilem 999zl. ;]

Dlaczego akurat ten ? Prostota obslugi, 6mpix, 6x optyk, 2,5lcd.

 

edit

 

Nie kupilem jeszcze karty, bo w wawce sa jakos strasznie drogie ;/

 

Czy ta bedzie pasowac do tego aparatu ? -> http://allegro.pl/item97652779_karta_kings...b_krk_fvat.html

 

No chyba bedzie, bo na necie znalazlem zestaw w sklepie: lz5 + sd 1gb.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...