Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Canon A510 jest w Opolu w TESCO!!!! Widziałem go jakieś 4 dni temu, ale nie wiem ile kosztuje, bo mnie ten aparat nie interesuje. Jak masz blisko do Opola to możesz sobie pojechać. Wiem, że to nie jest sklep fotograficzny, ale aparat tam jest, a gwarancja nie jest w sklepie tylko u Canona, więc chyba nie ma się czym martwić.

 

Lukasrz jak długo aparat zapisuje te 40 zdjęć seryjnych, ile czasu trzeba poczekać żeby można kolejne 40 zrobić?

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitucky: A istnieje taka możliwośc? Jestesm noobem w sprawach aparatów i wszystkiego co znimi zwiazane!!! Czyli jakbym ustawil zeby rodzil zdjecia do 3 megapix to tak jakbym robil A510

no na logike tak, ale jak spojrzalem do instrukcji to mozna tylko nizej ustawic na 1600x1200 czyli na 2megapix.Niech sie ktos wypowie kto mial do czynienia z a520 czy te szumy sa az tak straszne zeby nie dac za ten aparat 599zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto dać za ten aparat 599złociszy. Może byś używany A610 tanio dostał? Nie orientuję się ile używane kosztują, albo czy wogóle można takie dostać, ale jak nowy kosztuje koło 1000zł, to używany koło 800 może byś dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral A510 :) 1mp wiecej cie nie zbawi, a pozniejszy szum wqrza.

Chyba ze masz zamiar fotografowac tylko u cioci na imienianach i nie zalezy ci. Ale jak bys chcial co nieco w necie wystawiac i jakos bardziej artystycznie sie zajac fotkami, pozniejszy szum bedzie ci przeszkadzac :)

 

Tutaj akurat ISO400, na ISO50 moze roznica jest mniejsza, ale tutaj widac tendencje do szumienia A520.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - właśnie przygotowuję się do zakupu mojego pierwszego cyfraka. Naczytałem się w necie recenzji i już totalnie zgłupiałem.

 

 

Aparat ma mieć przede wszystkim i nade wszystko bardzo dobrą automatykę. Nie znam się na fotografi ani nikt z rodziny. Będziemy korzystać z predefiniowanych ustawień aparatu w 90 %. Te 10% to może wtedy kiedy zacznę eksperymentować z ustawieniam i to dla zabawy niż dla sztuki. Istotne są też rozmiary- nie za mały nie za duży + nagrywanie filmów z dźwiękiem.

W zasadzie byłem(jestem) zdecydowany na Canona A530 + Kingston 512 Elite. Podobno Fuji F10 jest rewelacyjny, aczkolwiek jest nieco drogi tzn przekracza kwotę którą zaplanowałem.

Fotki będą oglądane na telewizorze, kompie + odbitki 10x15 - moze większe czasami.

 

Może mnie ktoś utwierdzić w przekonaniu, że kupię aparat w sam raz dla rodziny w kwocie 800+/- parę groszy ;-) albo zaproponować coś ciekawego wraz z uzasadnieniem.

Aha sonacz w30 odpada - za mały i delikatny.

 

Zapomniałem - dodać - że powinien być w miarę szybki - tzn - szybki jak za taką kasę - focus, fadowanie lampy.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu wybral a 610 za 884zł http://www.fotobasia.pl/produkt.php?id=818

Wiesz też się nad nim zastanawialem. Niestety decyzję podejmuję wspólnie z kobietą - a ona kategorycznie nie chce się zgodzić na ten obrotowy wyswietlacz. (błagam tylko tego nie komentujcie :lol: ) Generalnie pracuję nad tym - dotychczas bezskutecznie. Poza tym mozliwości 610 pewnie nigdy nie wykorzystam - no chyba ze ma boską automatykę :) Jak widać kieruję się nieco innymi kryteriami/sposobem oceny aparatu :rolleyes: jak większość osób na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A610 z prockiem DIGIC II bedzie super ;]

Ehh - ciężko z tymi babami - a bez nich jeszcze ciężej . :D

Dlatego skłaniałem się ku A530 - też ma digicII. Choć z tego co wyczytałem - za 150 zł więcej miałbym o klasę lepszy aparat. Ale 610 i tylko auto - "to zbrodnia" :? Z drugiej strony jak się wydaję kasę to nie chce się kupować bubli.

Napiszcie coś ciekawego to dam jej przeczytać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh - ciężko z tymi babami - a bez nich jeszcze ciężej . :D

Dlatego skłaniałem się ku A530 - też ma digicII. Choć z tego co wyczytałem - za 150 zł więcej miałbym o klasę lepszy aparat. Ale 610 i tylko auto - "to zbrodnia" :? Z drugiej strony jak się wydaję kasę to nie chce się kupować bubli.

Napiszcie coś ciekawego to dam jej przeczytać :lol2:

 

Zgadza sie A530 tez ma DIGIC II jednak bym go nie kupil, wollabym dolozyc do A610 ! chociaz ten aparat ma tak glosny obiektyw ze nie chcialbym miec tego aparatu ;] a i LCD tez lipny.... zdjecia wygladaja a nim na zamglone i nie ostre ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie A530 tez ma DIGIC II jednak bym go nie kupil, wollabym dolozyc do A610 ! chociaz ten aparat ma tak glosny obiektyw ze nie chcialbym miec tego aparatu ;] a i LCD tez lipny.... zdjecia wygladaja a nim na zamglone i nie ostre ;]

tego jej nie dawaj do przeczytania :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie A530 tez ma DIGIC II jednak bym go nie kupil, wollabym dolozyc do A610 ! chociaz ten aparat ma tak glosny obiektyw ze nie chcialbym miec tego aparatu ;] a i LCD tez lipny.... zdjecia wygladaja a nim na zamglone i nie ostre ;]

Sry ale piszesz teraz o A610 ? :mur: Chyba się przejdę do MM i dam go właczyć. Bosze zwariowac można. Nie ma ideału. Czasami lepiej być nieswiadomym - albo nie przejmować się kosztami(jak kto moze ;)

Brałem pod uwagę jeszcze Panasonica LZ5, Fuji 10 - jednak te są drogie. Bawiłem się też trochę nikonem 5600 czy jakoś tak. Ale strasznie wolny był. Ja jestem totalnym amatorem ale takim który chce dobrze wydać kasę. Gdybym słuchał swojej luby dawno miał bym samsunga :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale piszesz teraz o A610 ? :mur: Chyba się przejdę do MM i dam go właczyć. Bosze zwariowac można. Nie ma ideału. Czasami lepiej być nieswiadomym - albo nie przejmować się kosztami(jak kto moze ;)

 

Dokladnie, idz do media, wlacz aparat i pobaw sie ogniskowa czyli zoomem, wysuwaj i wsuwaj obiektyw, bedzie cos w stylu: bzzbbzbzbsysbsybsbby :) i w glosnym MM moze to nie byc tak uporczliwe ale w standardowej sali szkolnej jak kiedys zaczolem sie bawic aparatem to wszyscy na mnie look :lol:

 

tego jej nie dawaj do przeczytania :-P

? :) nie kumam :)

 

:unsure:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był mój wybór to wziąłbym na pewno Canona A610. Zdjęcia robi rewelacyjne. A głośna zmiana ogniskowej to dla niektórych może nie być wada ( zależy od upodobań ). Mi to wogóle nie przeszkadza, bo się bawiłem w MM tym aparatem. Powiedz kobiecie, że może mieć ten obrotowy LCD w takiej pozycji jak w innych aparatach, że go nie trzeba zamykać jak się nie używa aparatu. Jeszcze jest A700, który nie ma obrotowego wyświetlacza, ale ma mniejszą matrycę, wolniejsze ładowanie lampy ( tylko 2 akumulatorki ) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olimpus SP-310 czy Canon A610 ??? który i dlaczego.

jeszcze jedno w Olimpusie batera z zestwaie jes "LB-01E" czy ona jest jedno razowa czy mozną ja ładować.

Dzia i pozdro

Zobacz najpierw zdjecia z tego canona. Nie koniecznie bedziesz zadowolony. Marka jest dobra, ale odwzorowanie kolorow lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym kupić sobie aparat, tak do 900 zł i zastanwiałem się nad tym canonem. Powiedzcie mi prosze czy w tej cenie ( na allegro ok 750-800 zł ) nie lepiej kupić czegoś innego.

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym kupić sobie aparat, tak do 900 zł i zastanwiałem się nad tym canonem. Powiedzcie mi prosze czy w tej cenie ( na allegro ok 750-800 zł ) nie lepiej kupić czegoś innego.

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Nie opłaca się - szukaj najlepiej A610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie A530 tez ma DIGIC II jednak bym go nie kupil, wollabym dolozyc do A610 ! chociaz ten aparat ma tak glosny obiektyw ze nie chcialbym miec tego aparatu ;] a i LCD tez lipny.... zdjecia wygladaja a nim na zamglone i nie ostre ;]

 

Ja tam nic zamglonego i nieostrego nie widze. A to czy jest za jasna czy za ciemna fotka ocenia sie na podstawie histogramu.

Obrotowy LCD nie jest lipny, przydaje sie podczas robienia fot makro lub z poziomu robaka. Dodatkowo ma sie wieksze mozliwosci, nie trzeba kucac, wystarczy trzymac nisko aparat i patrzec na niego z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic zamglonego i nieostrego nie widze. A to czy jest za jasna czy za ciemna fotka ocenia sie na podstawie histogramu. Obrotowy LCD nie jest lipny, przydaje sie podczas robienia fot makro lub z poziomu robaka. Dodatkowo ma sie wieksze mozliwosci, nie trzeba kucac, wystarczy trzymac nisko aparat i patrzec na niego z gory.

 

LCD jest marnej jakości.... Porównaj z wyświetlaczami w aparatach podobnej klasy, wtedy zobaczysz różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD jest marnej jakości.... Porównaj z wyświetlaczami w aparatach podobnej klasy, wtedy zobaczysz różnice.

 

Ale jakosc jest wystaczajaca by rozpoznac to co sie fotografuje. A najwazniejsze w sumie jest to jaki aparat robi fotki. A jakosc LCD choc nie jest najwyzsza jest bardziej uniwersalny od wszystkich innych wyswietlaczy LCD w tej cenie dzieki temu ze jest obrotowy. Bo chyba nie ma innego aparatu do 1000 zeta z obrotowym ekranikiem ?

 

Zreszta od kiedy o wyborze aparatu decyduje jakosc wyswietlanego obrazu na wbudowanym monitorku LCD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta od kiedy o wyborze aparatu decyduje jakosc wyswietlanego obrazu na wbudowanym monitorku LCD :lol:

A od kiedy to o wyborze aparatu decyduje obrotowy LCD, wazne jakie zdjecia robi aparat :lol:

Tak mozna ze wszystkim... liczy sie kazdy szczegol !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz o tym, ze bez obrotowego ekranu nie da sie wykonac niektórych zdjec, bo nie widac co sie fotografuje?

1 slysze szczerze mowiac ;]

Biedni fotografowie, to co to bylo 20lat temu, malo co zdjec mozna bylo zrobic ;)

 

A wiesz ze jak zdjecie na LCD jest kiepskiej jakosci i nie ostre do tego cale lekko pomaranczowe to nie widac rzeczywistej jakosci zdjecia ? :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz -> Uspokój się.

 

1. Zamglone i nieostre fotki w Canonie ... chyba zaplułeś obiektyw...

 

2. Obrotowy LCD bardzo się przydaje przy robieniu np. kwiatków z żabiej perspektywy. Nawiązujesz tu do starych konstrukcji gdzie nie było wyświetlaczy ... a czy wiesz, że były (i teraz też są) specjalne przystawki do wizjera dzięki, którym można zobaczyć to bez czego byś owego kadru nie zobaczył ? ehhh n/c mastahu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz -> Uspokój się.

?? cos Ci nie pasuje ? napisalem to co widzialem.

 

1. Zamglone i nieostre fotki w Canonie ... chyba zaplułeś obiektyw...

 

Nie zdjecia a wyswietlacz w Canonie A610 / G5 obraz na nim jest nie ostry... Glownie juz po zrobieniu zdjecia przy przegladaniu. Moje i nie tylko moje odczucie....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...