Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

?? cos Ci nie pasuje ? napisalem to co widzialem.

Nie zdjecia a wyswietlacz w Canonie A610 / G5 obraz na nim jest nie ostry... Glownie juz po zrobieniu zdjecia przy przegladaniu. Moje i nie tylko moje odczucie....

 

Ludzie ktorzy kupuja G5 raczej nie zwracaja uwagi na to jaka jakosc ma wyswietlacz :mrgreen: Tutaj liczy sie jakosc fotki a cala seria G rzadzi ;) Nie wiem czy jest jakis kompakt (hybryda, zoomiak, kieszonkowiec) robiacy lepsze fotki w tej cenie :) Napewno DSC-R1 ale jest drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ktorzy kupuja G5 raczej nie zwracaja uwagi na to jaka jakosc ma wyswietlacz :mrgreen: Tutaj liczy sie jakosc fotki a cala seria G rzadzi ;) Nie wiem czy jest jakis kompakt (hybryda, zoomiak, kieszonkowiec) robiacy lepsze fotki w tej cenie :) Napewno DSC-R1 ale jest drozszy.

 

zgadza sie ale mowie jak jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale mowie jak jest....

 

 

Ta dyskusja jest troche bez sensu. Ludzie zakupujac aparat nie powinni sie sugerowac tym jakiej jakosci jest wyswietlacz w kwesti ogladania fotek, wystarczy ze nadaje sie swietnie do robienia zdjec, nie przeklamuje kadru (jesli jest to mozliwe) a fotki to sie oglada na czyms sensowniejszym niz na LCD gdzie w zaleznosci jeszcze od kata widzenia mamy rozne poziomy jasnosci.

 

O wiele sensowniejsze jest to by sam wyswietlacz LCD umozliwial zwiekszenie mozliwosci wykonania fotki. Wazniejsze od wielkosci wyswietlacza czy rozdzielczosci jest tez Histogram Live ktory wiecej powie o fotce niz najlepszy wyswietlacz LCD zamontowany w aparacie. Szkoda ze go nie ma w a610 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest troche bez sensu. Ludzie zakupujac aparat nie powinni sie sugerowac tym jakiej jakosci jest wyswietlacz w kwesti ogladania fotek, wystarczy ze nadaje sie swietnie do robienia zdjec, nie przeklamuje kadru (jesli jest to mozliwe) a fotki to sie oglada na czyms sensowniejszym niz na LCD gdzie w zaleznosci jeszcze od kata widzenia mamy rozne poziomy jasnosci.

 

O wiele sensowniejsze jest to by sam wyswietlacz LCD umozliwial zwiekszenie mozliwosci wykonania fotki. Wazniejsze od wielkosci wyswietlacza czy rozdzielczosci jest tez Histogram Live ktory wiecej powie o fotce niz najlepszy wyswietlacz LCD zamontowany w aparacie. Szkoda ze go nie ma w a610 :(

 

Zaraz histogramu nie ma w A610 ? czy mowisz o jakims innym histogramie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz histogramu nie ma w A610 ? czy mowisz o jakims innym histogramie ?

Nie ma Live czyli w trybie robienia fot.

 

 

Edit.

 

Heh a moze ma tylko nie zauwazylem :mrgreen:

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ktorzy kupuja G5 raczej nie zwracaja uwagi na to jaka jakosc ma wyswietlacz :mrgreen: Tutaj liczy sie jakosc fotki a cala seria G rzadzi ;) Nie wiem czy jest jakis kompakt (hybryda, zoomiak, kieszonkowiec) robiacy lepsze fotki w tej cenie :) Napewno DSC-R1 ale jest drozszy.

?? :huh: Że niby jak ? Seria G Canona że tak powiem ... jest cienka , nawet bardzo. :> Jest masa aparatów które biją je na głowę (chociażby wyższa klasa Canona - Pro) pozatym są jeszcze inne aparaty jak Fuji S9500 , Samsung Pro815, Panasonic FZ30 do których żaden "G" nie dorasta ... z czym mylisz te aparaty ? :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ktorzy kupuja G5 raczej nie zwracaja uwagi na to jaka jakosc ma wyswietlacz :mrgreen: Tutaj liczy sie jakosc fotki a cala seria G rzadzi ;) Nie wiem czy jest jakis kompakt (hybryda, zoomiak, kieszonkowiec) robiacy lepsze fotki w tej cenie :) Napewno DSC-R1 ale jest drozszy.

Z ciekawosci wczoraj czytalem recke G5 i ogladalem fotki, nie zgodze sie ze cala seria G rzadzi.

Moze wczesniejsze modele byly bardziej udane ale nie G5.

Spory szum na zdjeciach, a aberracja rowniez spora :/

 

Canon Pro1 robi lepsze zdjecia.

I na pewno znalazlo by sie jeszcze pare dobrych aparatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy: CANON POWERSHOT A410

CANON POWERSHOT A420

 

To jak 510 i 520 albo 610 i 620...

 

Jednak wzialbym chyba A420 z tego co widze A410 brakuje czulosci iso 400, chociaz pewnie oba aparaty szumia jak nic przy 400 ;)

 

Poszukaj A510 moze na allegro lepiej ? :> lepszy...

 

 

Panowie odnosnie G5, popatrzecie na to z tej strony ze ten aparat ma już pare lat ! Ze 3 najbidniej ! 3 lata temu ten aparat rządził ! 5Mpix z super jakoscia ! i wydatek lekko ponad 3000zł ;)

 

Ale nawet obecnie aparacik robi super zdjecia i makro ma wypasione, jasny obiektyw itp. Abberacja abberacja niestety ale mysle ze nie jest tak bardzo drażniąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Canon A430???

 

jedna chole..... inny obiektyw ma z tego co widze, cos jak A510

 

KUP A510 ! :) albo A420 jesli Ci sie one podobaja !! maja taka przewage nad A510 ze maja DIGIC II

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olimpus SP-310 czy Canon A610 ??? który i dlaczego.

jeszcze jedno w Olimpusie batera z zestwaie jes "LB-01E" czy ona jest jedno razowa czy mozną ja ładować.

Dzia i pozdro

Gdzieś w necie czytalem, że na 2xAA też działa - na jednym komplecie mozna zrobic ok 100 zdjęc - średnio oczywiście. A bateria w zestawie wygląda na jednorazową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Fotograf totalny-amator szuka apratu lepszego od Medion MD5319 ( jesli mozna to nazwac aparatem :D ) i zatrzymal sie na czyms takim :

http://www.europe-nikon.com/details.aspx?c...d=1139&catId=82

Nikon chyba badziewia nie robi... Dodam ze nie szukam niczego nadzwyczajnego, interesuje mnie maksymalnie prosty aparat dobrej marki do 500zł. Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko aparacik miaółem szanse sie nimbawic, noi nie drogi, ale ja bym wolał jakiegos canona w tej kwocie ewentualnie pare groszy dolozyc, moze Canon PowerShot A75??

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi to da jak bede czytał jak sie nie znam. Chciałem odp od kogos ktosie bawił tymi aparatami i mi doradzi

 

Z740 nie jest dobrym aparatem. Czesto sie "gubi", glownie chodzi o ostrosc. Szczegolnie w ciemniejszych zacienionych pomieszczeniach.

A610 to niezly aparacik, sporo osob go sobie chwali (patrze cyberfoto.pl)

 

Polecam inna zabawke Fuji s5600 troche wiekszy gabarytowao, cena ok 1000pln ale wedlgu mnie lepszy od tych dwoch.

 

Co bedziesz focil tym aparatem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram z 2 aparatów Canon A610 i Panasonic Lumix DMC-LZ3. Jest jeszcze model LZ5 w prawie takiej samej cenie co A610 co mi radzicie i dlaczego? Ten Canon mnie bardziej przekonał bo zbiera naprawde dużo pochlebnych opinii. Jedyne co mnie kusi w tym panasonicu to troche ten stabilizator obrazu ale neiwiem znów jak się spisuje w normalnych warunkach. Czy ten stabilizator obrazu jest dobry i przydatny czy to tylko taki bajer .Ewentualnie mozecie podac jeszcze ine modele własnie w takich cenach do 1000zł.

EDIT: Jeszcze znalazłem Sony Cyber Shot DSC-W50

Edytowane przez Vieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...