Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chce kupic aparat dla rodziców do 1000zł Odrazu mowie ze wogole nie znjaa sie na ustawianiu itd wiec wszystkie foty beda robione na auto co polecacie??

 

 

Widze ze malo chetnych do pomocy... heh.. zakupilem Canona sx100is z karta 4gb dam znac jak to szmyra pzdr

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad kupnem aparatu wlasnie do 1000 zl, myslalam o Panasonicu tz3 jednak wiele osob mowi, ze ma on szumy podczas zdjec ze slabym oswietleniem. Jednak nic innego jak narazie nie znalazlam. Zalezy mi na wielkosci aparatu dlatego nie chce zadnej hybrydy itp ;) moglby ktos mi polecic jeszcze jakis aparacik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad kupnem aparatu wlasnie do 1000 zl, myslalam o Panasonicu tz3 jednak wiele osob mowi, ze ma on szumy podczas zdjec ze slabym oswietleniem. Jednak nic innego jak narazie nie znalazlam. Zalezy mi na wielkosci aparatu dlatego nie chce zadnej hybrydy itp ;) moglby ktos mi polecic jeszcze jakis aparacik? :)

Witam nie jestem profesjonalistą ale odradzam.

 

Wydaje mi się żę lepszy by był canon SX100 IS

Ten panasonik może mieć problemy przy słabym świetle

 

Przysłona F3.3 / F8.0 (szeroki kąt) - F4.9 / F11.0 (tele) gdzie F powinno być jak janiższe przynajmniej 2,8

a to robi różnice

 

Pozatym (tu część pewnie się nie zgodzi ale jestem zdrcydowanym przeciwnikiem niestadardowych akumulatorków )

akumulatorki AA wszedzie znajdziesz a od biedy nawet w kiosku kupisz baterie AA a czasami to się przydaje kiedy rozładują się te które używasz (i są tańsze)

 

Canon SX100IS robi ładne zdjęcia przy bardzo prostej obsłudze

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł już trzeba sprecyzować czy się chce pstrykać z AUTO czy wielkość nie robi nam różnicy, czy wolimy duży zoom czy szeroki kąt, itd.

Za ogólne pojęcie - aparat do 1000zł.

Się okaże, że chce go nosić w kieszeni - SX100 IS wtedy odpada chyba, ze z szelkami w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mial ktos w reku moze ten aparat

 

http://allegro.pl/item347566055_sony_dsc_c...00_czarny_.html

Jak wyglada tu korzystanie z ekranu dotykowego?

 

Interesuje mnie raczej apart Point&shoot, taki ktory zmiescilby sie wkieszonce a nie na pasku na szyi.

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ekran dotykowy to Ci nie pomogę bo go po prostu nie miałem w rękach ale wyczytałem o nim trochę w testach bo mnie zaintrygował wcześniej.

Otóż okazuje się, że te dziwactwo pstryka całkiem przyzwoite foty jak na małpkę.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym mozna przetrzec "szybke" w obiektywie (aparat Fuji S9600), bo ostatnio byly robione foty gdzies przy wodospadzie i widze, ze troche zaplamiony jest. Oczywiscie zeby to bylo "bezpieczne", czyli zadnych rys nie zostawilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn do mycia optyki/woda + szmatka z mikrofibry do okulatów a najlepiej to sobie kup później filtr na szkło lepiej i latwiej wyczyscic filtr niz ryzykowac zarysowanie obiektywu. po to ten filtr jest - chronic przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo cos takiego chodzi ? Gdzie najlepiej kupic ? Zielony jestem w tych tematach :( No i czy takie filtr nie pogarsza jakosci zdjecia ? Zawsze to kolejna przeszkodza do pokonania ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jakiej klasy filtr UV chcesz kupić, możesz "to" zrobić chociażby na allegro. Nie pogarsza to jakości zdjęć. Osobiście polecałbym filtry b+w które są dość drogie ale czyszczenie ich w porównaniu z taką hoyą to niebo a ziemia. Do s9600 musisz kupić filtr bodaj 58mm

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są opinie co do filtrów. A obiekty to wystarczy że przetrzesz taką szmatką do okularów i po kłopocie. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na jakieś drogie sepcyfiki bo to zbędne(zresztą to nie tylko moja opinia) no ale co kto woli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na aparatach sie nie znam. Na poczatek zadam pare pytan:

1. Jezeli apart ma 12 mpx to oznacza, ze robi ladniejsze zdjecia od apartu, ktory ma 10 mpx, czy to nie wszystko, co wplywa na jakosc zdjec?

 

2. Co to jest ISO i AF?

 

Interesuje mnie aparat Sony CyberShot w170

(http://www.ceneo.pl/1274708)

 

Dałem link z CENEO ponieważ tam piszę w jakim przedziale cenowym one są. Myśle, że spokojnie moge uznać, że cena wynosi około 800-900 zł ?

 

Aparat drogi, ale kupuje się go na lata, więc opłaca się zainwestować? Chodzi mi o wasze rady, opinie dotyczące tego aparatu. Czy opłaca się go kupić, czy coś innego w przedziale cenowym 800-900 zł ostatecznie 1000 zł, gdy jest opłacalne dopłacić.

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Nie, zbyt dużo mpx na małej fizycznie matrycy=szum

Ad2 http://en.wikipedia.org/wiki/Film_speed, http://en.wikipedia.org/wiki/Autofocus

 

Tego sonego bym nie kupił, zamiast tego w wypadku gdy masz zamiar używać manuala to fuji s9600/s6500 a jak jechać na auto to zastanowiłbym się nad canonem s5is/g9 lub którymś z tych fuji małych np fx0fd bo z tego co pamiętam stosunkowo dobrą matrycę mają stosunkowo.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ten Sony to może być tylko ładny?

 

Jeżeli chodzi o ten szum, to bardzo mi zależy, aby go nie było. Od tego aparatu powoli się oddalam, jeszcze ktoś mi także powiedział, że dobre są jakieś modele Kodaków i Fuji.

 

Co wybrać z tych modeli co podałeś:

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=804266 - Canon s5is

http://www.ceneo.pl/346816 - Fuji FinePix S9600 bądź 9500? Czym one się różnią?

 

Jest wielka różnica pomiędzy takimi aparatami, a aparatami w cenie 600-700 zł?

 

I jeszcze jedno pytanie: Orientuje się ktoś może czy w Niemczech są tańsze aparaty(chodzi mi o te modele) czy znajdę je do tej ceny tj. 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam aparatu UltraZoom w okolicach 1000 zł, jak na razie zainteresował mnie Canon S5 IS, Sony DSC-H7 lub H50 i to chyba wszystko, interesuje mnie głównie dobre ustawienie auto oraz duży zoom najlepiej 18x :) Myślałem też nad SX100 IS, nie jestem zbyt dobry w tych sprawach więc proszę o radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem niedawno aparat A720 IS za 600zł ( z wszystkimi dodatkami ) wyszedł mnie 700 zł. Zoom optyczny x6 ,dobra matryca, 8 Mps . Według mnie zdjęcia robi bardzo dobre. Pozdrawiam

 

 

ps : wiem aparat miał pewnie byc w przedziałach 900-1000, ale moze spodoba sie moja propozycja:P

Edytowane przez DamSx6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje fachowej porady, mianowicie szukam aparatu w granicach 1000-1200zł. Zależy mi na trybie Auto jak i również potrzebne mi jest aby aparat dobrze radził sobie w trybie Makro. Dodatkowym atutem byłby duży, ładnie świecący wyświetlacz. Generalnie chodzi o to aby kupić, wziąć do łapy i robić fotki w najlepszej jakości jakiej jest to możliwe w tej cenie.

Wstępnie wybrałem sobie kilka aparatów:

 

Sony DSC-H50 http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...sc-h50-czarny-/

Nikon Coolpix P80 http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...on-coolpix-p80/

Canon PowerShot S5 IS ?? http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...owershot-s5-is/

Panasonic DMC-FZ18 http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-...z18-e-srebrny-/

 

Z tych które wymieniłem najbardziej podoba mi sie sony, tylko czy to dobry wybór ostatecznie ?. Co do reszty to nie mam o nich pojęcia i proszę o ewentualne dalsze propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie - potrzebny aparat do 1000zł:

-zdjęcia będą robione na auto

-rozmiar nie ma większego znaczenia

-przydałby się przyzwoity zoom optyczny tak 4x/6x

-dobra jakośc wykonania i użytych komponentów, nie chce żeby był zbyt delikatny (ponieważ osoby, które będą się nim posługiwać mogą być czasem nieostrożne ;) )

-cena oczywiście może być niższa :)

 

Z góry dzięki za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam takie wrażenie czy Canon A720 IS robi ostrzejsze zdjęcia od Canona SX100 IS? porównać zdjęcia można między innymi pod tym adresem http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM Tylko trzeba się dobrze przyjrzeć detalom, aby zauważyć różnicę. Zastanawiałem się czy nie zamienić mojego A720 który pójdzie na gwarancję na tego SX100, ale po przeanalizowaniu zdjęć nie wiem czy jest to dobry pomysł. Zyskałbym zoom 10x, a stracił na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam aparatu dla dziewczyny, wkręca się powoli w fotografię, ale tryb auto kazałem jej omijać szerokim łukiem jak jej dałem do ręki moje s6500 więc kobiecina nie boi się eksperymentować z ustawieniami.

 

Cena do 1100 zł

 

potrzebne :

dobry wizjer

zoom najlepiej regulowany pierścieniem

przejrzyste menu

no i oby nie był za ciężki

 

Zastanawiałem się nad czym ze stajni Fuji, jestem bardzo zadowolony ze swojego aparatu. Ponawiam pytanie :

 

czym różnią się między sobą s9500 i 9600 ? Który lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mialem napisac, ale zatrzymalem sie na:

no i oby nie był za ciężki

;)

 

Choc wszystkie pozostale kryteria lustro spelnia najlepiej, choc za te 1200zl to szalu z obiektywem nie bedzie. Moze lepiej na poczatek zaczac od hybrydy, a jak panna sie wkreci i okresli jakiego typu fotki ja najbardziej rajcuja, to zaczac rozgladac sie za lustrem, juz z odpowiednim szklem do kompletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...