Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam sie:)

Wymagania:

- filmy HD 720 min. dobry do nagrywania dynamicznych obrazow np. podczas jazdy na desce

- dobre zdjecia przy slabszym oswietleniu

- mile widziane funkcje np. wyostrzanie obiektow na fotografii (np obudowy, gdzie tlo jest rozmazane) bo sam nie mam pojecia jak takie efekty uzyskiwac (chyba ze to raczej photoshop niz funkcja aparatu ;) )

- cena 1-1.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)wyostrzanie obiektow na fotografii (np obudowy, gdzie tlo jest rozmazane) bo sam nie mam pojecia jak takie efekty uzyskiwac (chyba ze to raczej photoshop niz funkcja aparatu ;) )(...)

Funkcja ta się nazywa FF i dostępna jest z dość jasnymi obiektywami :D W cenie ok 10k za całość :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być? Albo lepiej do czego to ma być?

Mały kompakt zapewniający super mobilność, czy może jakaś hybryda z większym zakresem ogniskowych? W cenie jest sam aparat czy już może zestaw z kartą, akumulatorami, etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zona wierci mi dziure w brzuchu o kupnie aparatu fotograficznego i znalazła w gazetce Panasonica,

Wybieramy sie do sklepu po kupno tego sprzetu: Lumix

Jestem zielony co do spraw fotografii a tym bardziej aparatów.

Czy jest to dobry aparat dla nowicjusza? wiadomo ze nie kosztują 100 zł tylko juz ponad 1000 zł i nie chciał bym zainwestowac kasy w jakis kiepski aparat.

W tym roku idzie nasza córka do komuni wiec bedzie miała małzonka co pstrykac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku jest test FZ45 i FZ100, oba kosztują ponad 1K, ale różnica między nimi to ~400zł. W który mierzysz/jaki jest budżet? Na czym Ci zależy, czego oczekujesz, na co się nastawiasz?

 

Na pewno ani FZ45, ani FZ100 nie są kiepskimi aparatami, raczej topowymi zawodnikami w swojej klasie, ale oba mają przynajmniej 2-3 konkurentów, których warto rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat polecacie do 800 zł ?

Tak myślałem o Sony DSC HP 55...Czy to dobry wybór ?

 

Myślę, że to dobry wybór. Jesteśmy już na tak wysokim poziomie technologicznym, że do takich cen radziłbym sugerować się indywidualnymi wymaganiami, bo jakość zdjęć raczej wszędzie jest taka sama (albo na tyle zbliżona, że przy tych 12-14Mpix przeciętny użytkownik tego nie odróżni). Warto w takim razie zwrócić uwagę na inne rzeczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H55 ma matrycę CCD, H55V CMOS;

H55 - 14 vs H55V - 10 Mpix

deklarowana prędkość zdjęć seryjnych w H55V to 10fps, H55 tylko 1.84fps

H55V nagrywa filmy w fullHD 50i, H55 720p 25p

 

najważniejsze różnice :)

 

a tego Vb to nawet na stronie nie ma. Może to wariant kolorystyczny wersji V?

 

@ali: ah fuck :mad: masz rację.

 

ale z tego, co wyguglałem, HX5VB nie różni się na papierze od H55V: 10Mpix, CMOS, filmy w fullHD

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy oczywiście popełnił małą literówkę, bo model którego cechy wymienia to HX5V :wink: Ja dodam jeszcze jedną dość ważną cechę, maksymalny czas otwarcia migawki: HX5V zadziwiająco długie 30s. :D , a H55 i tu uwaga 2s. :blink: Niezły żart :lol: Jeżeli lubisz zdjęcia nocne ten aparat nie jest dla Ciebie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam dylemat... obecnie używam lustrzanki, Olympusa E-520 z kitowym obiektywem 14-42mm oraz dokupionym 35mm f/3.5 do makro.

Niby ideał, wszystko gra itd. ale... czasu na fotki nie mam tyle co kiedyś, co widać chociażby po tym roku - nie licząc wakacji z rodzinką to zdjęć do galerii wrzuciłem... może z 10?

Druga sprawa, całość jest po prostu nieporęczna i bardzo niepraktyczna w wielu sytuacjach - torba, w niej aparat i dwa obiektywy, do tego bateria, ściereczka, jakieś inne bzdety.

 

Zastanawiam się więc nad jego sprzedażą i kupieniem jakiegoś względnie dobrego kompaktu do 1000zł. Oczywiście raczej nie mam co liczyć na taką ostrość jak w lustrzance, ale to nie od sprzętu a od człowieka zależy jakie będzie zdjęcie - naprawdę wiele z nich na E-520 potrafiłem totalnie spieprzyć przez pośpiech lub brak zrozumienia co do używanych opcji, nie ma się co czarować.

Chodzi mi o coś względnie uniwersalnego, chociaż głównie pod makro. Niemal wszystko teraz nagrywa filmy - dla mnie nie musi. Nie musi również posiadać jakiegoś mega-zoomu, miałem wcześniej kompaktowego Olympusa SP-550UZ i wiem, że bez statywu zoom ponad 6-8x to porażka, a dwa, że mechanika jest znacznie bardziej awaryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście raczej nie mam co liczyć na taką ostrość jak w lustrzance, ale to nie od sprzętu a od człowieka zależy jakie będzie zdjęcie - naprawdę wiele z nich na E-520 potrafiłem totalnie spieprzyć przez pośpiech lub brak zrozumienia co do używanych opcji, nie ma się co czarować.

To jest prawda tylko do czasu. Niedoborów technologicznych aparatu nie nadrobisz.

 

(...) w niej aparat i dwa obiektywy, do tego bateria, ściereczka, jakieś inne bzdety.

Baterię, ściereczkę, jakieś inne bzdety i tak będziesz nosił (szczególnie baterię, która w kompakcie ma mniejszą trwałość). Drugie szkło faktycznie może być pewnym balastem, ale sam aparat duży nie jest i może się okazać, że porządny kompakt wcale wiele mniejszy nie będzie.

 

Ja bym nie sprzedawał, to sympatyczny, w miarę kompaktowy (jak na lustro) sprzęt. Może ew. rozważ zmianę samego body na mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jednak za duży to imo jakaś używka S90/95/100 lub panas lx5 dają radę i nie jest tak nieostro jak na kompakta przystało (jak jedziesz raw'ami)Dołączona grafika Osobiście mam S95 i kulawy i wolny af wynagradza mały rozmiar, mieści spokojnie się do kieszeni i po chwili zapominasz, że zabrałeś ze sobą aparatDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję dla żony jakiś fajny kompakt do powiedzmy 900-1k pln. Aktualnie żona foci dslr-a330 i chce coś mniejszego co zmieści się w torebce. Myślę o Benq G1, co myślicie?

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystkie w tej cenie oferują podobną jakość obrazu. F 1.8 , dobry, obracany wyświetlacz, matryca Panasonica , jest OK.

 

Osobiście wybrałbym Nikona P310 , masz to samo co w BenQ, ale taniej i bez obracanego wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek, wbiles mi klina z tym nikonem. Benq kusi ekranikiem i fajnym etui w zestawie. Nikon znowu jakos bardziej budzi moje zaufanie, tylko nie wiem czy slusznie :)

 

Wysyłane z mojego Sony Tablet S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek, wbiles mi klina z tym nikonem. Benq kusi ekranikiem i fajnym etui w zestawie. Nikon znowu jakos bardziej budzi moje zaufanie, tylko nie wiem czy slusznie Dołączona grafika

 

Benq rozumiem, że kusi obracanym ekranem, tak ? Bo jeśli chodzi o rozdzielczość, to Nikon ma nawet minimalnie wyższą. Dołączona grafika

 

Dobra, nie ma co... Portret BenQ G1 , portret Nikon P310. Fotki tej samej sceny warto porównać, tam różnice są zdecydowanie mniejsze, ale dalej ciut widoczne.

 

Więcej poczytać możesz tutaj :

 

Recenzja BenQ G1

Recenzja Nikon P310

 

Podejrzewam, że za 100zł kupisz podobne etui do Nikona, a być może nawet to od BenQ będzie pasowało. Dołączona grafika

 

Co do zaufania Nikonowi, to chyba Cię przeczucie nie myli :

 

BenQ G1

- Unimpressive build quality

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, ten BenQ to chyba jakiś żart. Nie znam kompletnie aparatu, a wszystko można wywnioskować po tych dwóch portretach jakie zalinkował Maciek. Takiej sieki jak na tym BenQ dawno nie widziałem (od czasu kiedy to przerabiałem HX20) i to przy ISO 200Dołączona grafika Oczywiście obracany wyświetlacz fajna sprawa, ale nie kosztem jakości (jak widać nie tylko zdjęć). Mam nadzieję, że żona jest przygotowana na dramatyczną utratę jakości w porównaniu z tym lustrem, ale do torebki będzie pasował jak ulał :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znaczy się ten pierwotny budżet można nagiąć dość sporoDołączona grafika Ja w kwestii HX20, http://forum.purepc....d/#entry3739845 ogólnie cały ten temat jest głównie o nim, chociaż przewija się również RX100 Dołączona grafika Możesz rzucić okiem na test kompaktów http://www.dpreview....compact-cameras

J1 jak na bezlusterkowca powinien charakteryzować się szybkim af'em i tak jest w istocie przy dobrym świetle, martwi trochę jak sobie radzi gdy tego światła nie ma za wieleDołączona grafika

Mój obecny kompakt (s95) ma właśnie kiepski AF i czasami doprowadza do szewskiej pasji, ale tylko gdy mamy marne światło. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J1 z 10-30 za 1149zł ? No to się sporo pozmieniało widzę. Oczywiście, że bierz J1.

 

Z drugiej strony to cena prawie 2x P310. Jeśli nie patrzysz na koszta to bierz J1 bezapelacyjnie.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kupię coś do 1.5k lepszego niż J1? Może sobie też bym sprawił coś nowego. Porównując J1 z moim starym dynaxem 7d widzę, że jednak technika idzie do przodu :)

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kupię coś do 1.5k lepszego niż J1? Może sobie też bym sprawił coś nowego. Porównując J1 z moim starym dynaxem 7d widzę, że jednak technika idzie do przodu Dołączona grafika (...)

Jeżeli jesteś w stanie trochę nagiąć budżet to poleciłbym g3. Bezlusterkowiec i do tego matryca mniejsza niż w tym co masz, ale daję radę. W tej cenie również do dostania Nex 5. Tutaj matryca już większa (i niestety obiektywy), bawiłem się i również daję radę i z "pancakiem" rozmiar J1. Z tańszych luster to chyba tylko tandety od Sony czyli coś jak 3X lub Nikon 3100 Dołączona grafika

 

@kolunio27 a potrzebujesz takiego zoom'a? Jak nie to daj se siana, jakość zdjęć żałosna. Oczywiście na tle innych hybryd nie jest źle, ale do bezlusterkowców nie ma startu. Cena taka jak (możliwy) nagięty budżet Vipa, więc odpowiedź znasz. Oczywiście jak nie chcesz bawić się w zmienną optykę to jakiś zaawansowany kompakt. Sam ostatnio zainteresowałem się G15. Przyznaję dość drogo jak za kompakt, ale jak dla mnie sprzęt pierwsza klasa. Jedyny lepszy byłby RX100 z takim obiektywem jak w G15, hehe pomarzyć możnaDołączona grafika Możesz pomyśleć nad p7700 i tu powinieneś zmieścić się w budżecie Dołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...