Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dopowiem, że jeśli ktoś szuka czegoś małego to polecam J1! Przesiadka z dużej lustrzanki praktycznie bezbolesna. Internetowo saturn chce 1149 za J1 z 10-30mm, na miejscu w markecie 1199zł. Ja kupiłem zestaw z dodatkowym, dedykowanym etui za 1249zł. Mega fajny sprzęt jak ktoś nie potrzebuję jakiś długich zoomów.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he z zoomem to jest tak ze lepiej by był niż miało mu by go nie być Dołączona grafika

 

 

Nie do końca - obiektyw z dużym zakresem zoomu będzie miał duże wady optyczne (szczególnie dystorsję) i słabą jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a też właśnie się zastanawiam czy nie sprzedać tego panasa fz20 i wsiąść tego nikona j1.

Ostatnio będąc w przedszkolu u córki brakowało mi możliwości nagrywania filmów hd...jak myślicie jakość zdjęć będzie lepsza z nikona względem panasa? Warto robić taka zamianę?

A odnośnie zoomu, panasonic ma 12x, a kupując nikona z kitem 18-30 to jaki to będzie zoom tak po polsku?:) 3x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak po polsku" - litości... Krotność zoomu tak naprawdę nie mówi o niczym. Ważny jest zakres ogniskowych. Dla przykładu - 10-30 ma zoom 3x, a 30-100 zoom 3.3x. Niby podobnie, a efekt końcowy zupełnie inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego http://www.nikonusa....%2F3.8-5.6.html ,ale mówienie o zoom'ie razy ileś tam nie ma tutaj miejsca, bo jak widać zakres ogniskowych zupełnie inny i tam gdzie kończy się kit zaczyna się ten tele jakbyś złożył te dwa obiektywy w jeden to pewnie uzyskałbyś zoom na poziomie x10 (jeżeli ciągle myślisz o zwykłym kompakcie), ale to dość poważne uproszczenieDołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no trochę nad tym nie panuje Dołączona grafika

Czyli żeby mieć w takim nikonie zoom powiedzmy x10 to jaki musiałbym dokupić obiektyw?-pewnie tanio nie będzie....Dołączona grafika

 

Jakiś 10-100. Nie wiem, czy coś takiego powstało. Generalnie jednak takie obiektywy rzadko się robi, bo nie o to w tym chodzi - po to są wymienne obiektywy, żeby robić konstrukcje o mniejszym zakresie, a zgrabniejsze i lepsze optycznie. Czas się odzwyczaić od krotności i patrzeć na ogniskową, bo to ona decyduje o przeznaczeniu obiektywu i osiąganym efekcie.

 

EDIT: jednak jest: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Nikon1-Lenses/3326/1-NIKKOR-10-100mm-f%252F4.0-5.6-VR.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to za pytanie? Co to znaczy warto? Zdefiniuj warto. Dla mnie to tego FZ20 nawet za darmo warto się pozbyć, a cokolwiek mniejszego i bardziej nowoczesnego będzie dużym krokiem naprzód. Do J1 to ten stary złom nie ma startu i pytanie czy "warto" jest nie na miejscuDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no trochę nad tym nie panuje Dołączona grafika

 

Masz tutaj fajną zabawkę : http://www.tamron.eu...comparison.html

Pobaw się trochę tym a ogarniesz.

 

Krotność zoomu to wynik dzielenia maksymalnej ogniskowej przez minimalną ogniskową. Np. obiektyw 10-100 ma krotność x10, obiektyw 100-1000 też ma krotność x10 , ale ten drugi w zwykłych warunkach jest wręcz nieużywalny. Już wiesz, czemu krotność warto olać ? A długość ogniskowych ładnie porównasz sobie na aplikacji z powyższego linku. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fz20 sprzedany...czas na poważnie rozejrzeć się nad aparatem.kurcze zastanawiam się czy ta wymienna optyka będzie,mi potrzebna. Chodzi mi o bdb jakość zdjęć oraz bdb jakość filmów hd. Już nawet myślałem nad nexem 5 ale jeszcze drogo stoi. A może jakiś zaawansowany kompakt? kaske myślę do 1500 już raczej max mogę przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X10 takie sobie raczej bym odpuścił. Z recenzji wynika, że kręcenie bardzo słabo (brak manualnego focusa plus jakieś śmieci na ekranie). Jakość zdjęć również nie zachwyca no chyba, że walisz crop'owane jpeg'i. Dodatkowo problemy przy obróbce raw'ów. Ogólnie doskonale wykonany, retro wygląd to plus dla niektórych, całkiem niezły wizjer, ale imo za tą kasę jakość zdjęć i filmowanie są strasznie marne. Dodatkowo rozmiar jak na kompakt... Hmm...

Podany wyżej nex to całkiem ciekawa propozycja, jeżeli jesteś w stanie dać rade bez lampy i ogromne wręcz obiektywy nie stanowią problemuDołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czym bardziej się zagłębiam to jestem głupszy :)

Teraz jest promocja w media markt-nikon j1 za 999zl,.cena świetna i kusi....ale czytając jednak opinie i porównując do olympusa e-mp1 to przegrywa z nim w przedbiegach.....co prawda olympus ma lampe dołączana ale nie jest to raczej dla mnie problemem....

Jadę dzisiaj do media pomacac aparaty i w tedy zdecyduje ;)

 

 

Edit

 

Jestem już po wizycie w mm, nikon w porównaniu z olympysami to jak zabawka, wykonanie może ok ale wszędzie plastik fantastik a wyskakujące lampka....hmmm bez komentarza....:(

Zdecydowanie wygrywa olympus e-pm1 lub dopłace do e-lp3, odchylany ekran, więcej przycisków itp.

Edytowane przez kolunio27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Mądrzejsi ode mnie dobrze radzili, ale ja "wiedziałem lepiej". A trzeba było słuchać. Chcę sprzedać HX20 i kupić jakiegoś bezlusterkowca. Wymagania są takie:

- żadnego Sony (bez komentarzy, po prostu nie i już)

- cena do 1200 (absolutny max 1300 i to raczej jak będzie okazja 1 na milion)

- tylko nowy

- prosty w obsłudze

- flash raczej wbudowany, ale dołączany też obleci

- EVF obojętne (będę się przesiadał z kompakta więc sporo przyzwyczajeń po nim pozostanie)

 

Po szybkiej lekturze paru portali i selekcji cenowej na polu bitwy zostają NX1000 i Nikon 1 (pytanie który, bo w zasięgu byłby J1, J2 i V1 i pewnie V2 też). Szczerze mówiąc wybrałbym Samsunga. Jednak jest jedno ALE. W paru miejscach przeczytałem, że Nikony znacznie lepiej wypadają pod względem autofocusa również w czasie kręcenia filmów, a te będę również ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji. Z drugiej strony NX1000 ma większy sensor itd. Aha i istotna informacja jest taka, że na razie nie będzie kasy na żadne dodatkowe szkła więc przez jakiś czas będę się bujać tylko z kitem. Co do obiektów do focenia to głównie będą to zwykłe zdjęcia na wycieczkach, plenerki, portrety, makro co jakiś czas. Żadnych sportów nie licząc dość aktywnego psa. Wiec generalnie mocno wszechstronnie. Generalnie ma być jak kompakt tylko z lepszą jakością zdjęć i filmów. Gabaryty mniej istotne, ale im mniejszy tym lepiej.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to V2 troszeczkę poza Twoim zakresem ... Wybrałbym V2, potem J2 a zastanowiłbym się jeszcze nad S1 - tyle, że nie widzę sensownych cen ani recek, ale powinno to być mniej więcej to samo co J2 a mniejszy. ;)

 

Ale może zacznijmy od korzeni :

 

Co Ci przeszkadza w HX20 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakość zdjęć i szybkość? Trochę może przesadzam z narzekaniem na tego Soniaka, bo jest znośny, ale jednak czegoś mi brakuje. Rozumiem, że jakościowo V2 i J2 to będzie to samo tylko kwestia różnych dodatków typu EVF czy gorąca stopka?

 

edit.

S1 na chwile obecna znacznie powyzej budzetu. Więc będzie J2 vs V2.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V2 od J2 to poza [ciach!]łami jak evf - lepsza bateria, mechaniczna migawka, wyższa rozdzielczość i nowszy procesor - w tych dwóch ostatnich ficzerach dopatrywałbym się potencjalnie minimalnie lepszego obrazka.

 

Jednak różnica w jakości nie powinna tu decydować... Raczej wygląd - w sensie V2 jest większy i z "gripem" - wolisz ciut wygodniej czy mniejszy rozmiar ?

 

Co do jakości fotek z Hx20 , uważam, że do ISO 800 nie będziesz widział różnicy, chyba, że lubisz oglądać cropy, albo drukujesz coś więcej niż A4.

 

Co do szybkości - na pewno będzie szybciej ... Zarówno i AF i Shutter-lag. Jednak tutaj lusterkowce są nie do przebicia, więc może pełne lustro ? ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V2? A gdzie kupujesz? Z tego co widzę cena za V2 to ten budżet trzeba przemnożyć przez trzyDołączona grafika pzdr

 

Chyba cos musialem zle spojrzec, bo zdawalo mi sie, ze V2 gdzies mi smignal w zblizonej cenie do V1. Ale to i tak bez znaczenia, bo wybór pada na J2 (ewentualnie V1). V2 jest poza tym tak brzydki, że dosłownie aż żal.

Jednak różnica w jakości nie powinna tu decydować... Raczej wygląd - w sensie V2 jest większy i z "gripem" - wolisz ciut wygodniej czy mniejszy rozmiar ?

 

Co do jakości fotek z Hx20 , uważam, że do ISO 800 nie będziesz widział różnicy, chyba, że lubisz oglądać cropy, albo drukujesz coś więcej niż A4.

 

Co do szybkości - na pewno będzie szybciej ... Zarówno i AF i Shutter-lag. Jednak tutaj lusterkowce są nie do przebicia, więc może pełne lustro ? Dołączona grafika

 

Zdecydowanie mniejszy rozmiar bardziej mnie interesuja i dlatego lustra odpadają. Co do jakości zdjęć to myślę, że mimo wszystko będzie lepiej - HX strasznie chce upiekszac sztucznie zdjecia i niestety to widac. Szybkosc wiadoma sprawa.

 

edit.

Powiem więcej - może nawet J1 wystarczy. Musze poczytac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jednak tutaj lusterkowce są nie do przebicia, więc może pełne lustro ? Dołączona grafika

 

Należy tu wspomnieć, jak nie używasz live view. Teściu ma 650d i na live view nie ma sensu focić, bo ostrość łapie po pewnie trzech sekundach. Jak patrzysz przez dziurę to działa jak należyDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuje nowego aparatu cyfrowego. Obecnie używam Canona A710IS. Jakoś szczególnie nie mogę na niego narzekać ale po prostu już nie zaspokaja moich potrzeb.
Sprzęt głównie wykorzystywany będzie do wakacyjnych podróży (widoki, panoramy, filmy), czasami makro oraz portrety oraz imprezy/wydarzenia sportowe.
Szukam aparatu:
- za ok 1000zł (jeśli trzeba to dołożę te 100-200zł),
- dobra jakością zdjęć w nocy bądź w ciemnych pomieszczeniach,
- nagrywanie filmów HD,
- inteligentny automatem (90% zdjęć będzie wykonywanych w takim trybie),
- obudowa w formie prostej, prostokątnej o małej wadze (ma być podręczny, tak aby można go ew w kieszeń od spodnie schować)
- bateria o wytrzymałości min 150 zdjęć (realne wartości nie "papierowa")

Aparat ma służyć przez kolejne 3-5 lat, więc chciałbym coś kupić pewnego i sprawdzonego.

Moimi faworytami są:
Sony HX20V
Sony WX300
Canon SX260

Dzięki z góry za pomoc
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to chyba jednak Canon (wiem wiem chyba wychodzę na jakiegoś fanboy'aDołączona grafika ). Soniacze robią ze zdjęć taką siekę, że się w pale nie mieści, oczywiście jako kamery są rewelacyjne i jeżeli priorytet to filmy wybór jest jeden. Czy potrzebujesz aż takiego zoom'a? Jeżeli nie to może coś z bardziej przyziemnym jak Olek XZ-1? Zoom mały, filmy tylko 720p w 30fps, ale jakość zdjęć to miazga w porównaniu z tymi "faworytami". Ogólnie jesteś w dziwnym przedziale tzn. masz za dużo na zwykły kompakt i za mało na coś konkretnego. Możesz pokusić się o jakiegoś bezlusterkowca, ale tutaj z tym chowaniem do spodni słaboDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coraz więcej czytam o tym, że Sony za bardzo chce zdjęcia upiększać.

Filmy będą nagrywane, ale będzie to jakieś 5-10% wykorzystania aparatu. Zoom chciałbym mieć właśnie większy ponieważ jak już wspomniałem aparat ma być do wszystkiego więc większe przybliżenie na panie topless na plażach by się przydało Dołączona grafika no i oczywiście na inne ładnie widoki/krajobrazy też Dołączona grafika

No właśnie nie chce żadnych luster ani innych aparatów z wymienna optyką czy ultrazoomow bo zależy mi na mobilności, a nie na ręke mi chodzenie z dodatkową torbą ze szkłami czy wieszanie sobie na szyji 1 kilogramowego sprzętu Dołączona grafika

Rożnica cenowa między SX260 a HX20V to ok 300zł :/ Nie wiem czy jest sens dokładania. Sony ma lepsze filmy, wbudowany HDR i robienie zdjęć panoramicznych,bateria podobno też wytrzymalsza.

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co czytałeś o Sony to prawda, bateria wypas pewnie jakieś 400 klapnięć. Canon jak uzyskasz 200 będzie ok. Rzuć okiem na ten temat http://forum.purepc.pl/topic/346847-zloty-srodek-czyli-kompakt-z-dobrymi-filmami-hd/ koleś myśli nad hx20v i w końcu kupił, a jak kupił tak szybko się go pozbyłDołączona grafika Imo 1k za ten aparat to przesada, kilka setek można dać, bo szkoda nie będzie, dlatego wziąłbym Canon'a, ale dla mnie priorytetem są zdjęcia więc... Dołączona grafika pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...