Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o kompetentne wskazówki :wink: - rozważam zakup - Fuji S5600 bądź też KODAK Z650. Aparaty o podobnych parametrach - który wybrać?? - Doradźcie!!! - tak żeby te + nie przesłoniły tych - :wink:

 

Dzękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

Powiem w skrocie, joke ? nie ma porownania ! Kodaki teraz to go..no a ten Z650 jest pod kazym wzgledem gorszy od s5600 i nie mowie tego dlatego ze posiadam s5600 ( niedlugo go sprzedaje i kupuje nikona D50)

 

nie ma nawet 1 funkcji/opcji/kategorii pod ktora ten kodak bylby lepszy, a szumy.... na ISO 80 ma takie jak fuji na ISO 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nawet 1 funkcji/opcji/kategorii pod ktora ten kodak bylby lepszy, a szumy.... na ISO 80 ma takie jak fuji na ISO 800

Rece opadaja jak takie cos czytam...

Nawet jednej ? jestes pewien bo mnie sie zdaje ze na najmniejszej ogniskowej ma wiecej swiatla.

Lukasrz jak chcesz sie wypowiadac to przynajmniej na poczatku przejrzyj parametry krytykowanego modelu, bo jak na razie twoje zdanie o tym kodaku to jest mam wrazenie wyssane z palca ?

 

Jake 79 - http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z650/Z650A.HTM tu masz pierwszy lepszy test

 

http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowka/7350...fuji-5600-a.htm tu masz ciekawa dyskusje zreszta a czesciowo przetlumaczonym testem, poczytaj idz do sklepu i wybierz.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rece opadaja jak takie cos czytam...

Jake 79 - http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z650/Z650A.HTM tu masz pierwszy lepszy test

 

http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowka/7350...fuji-5600-a.htm tu masz ciekawa dyskusje zreszta a czesciowo przetlumaczonym testem, poczytaj idz do sklepu i wybierz.

dobra przesadzilem :) nie czytajac Twoich recenzji szumy z kodaka na ISO 80 -100 sa na poziomie ISO 200 - 400 z fuji, + mamy dodatkowe kolorowe kropencje :) ktorych w s5600 prawie nie ma do iso 800 imho dla mnie porazka.

 

Kodak - sporo mniej mozliwosci

 

Raczej z tych dwoch sprzetow wiadomo co wybrac....

 

Kodak to jzu nie ten sam Kodak co analogi. imho marka teraz przereklamowana ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

powiedzcie co lepiej:

a610

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21722

a540

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27321#

dzieki za odp :)

 

edit

dobra poczytalem poczytalem i wiem ze a610

ps dzieki lukasrz

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam możliwość zakupienia Canona G5, niestety mocno używany dlatego chyba rezygnuje.

i zastanawiam się jednak na czymś nowszym, świeższym - szukam odpowiednika tego świetnego aparatu.

 

Czy możliwościami Canon A610 / A710 jest porównywalny z G5 ?

 

Jakie inne aparaty Canona maja zbliżone parametry do G5 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz potrzebuje kupic cyfrowke ktora bedzie mi sluzyla do robienia zdjec z bliskiej odleglosc (zegarki, bizuteria, itp...) i chodzi mi o dobra jakosc szczegolow (maja byc widoczne, literki, cyferki, kreski, kreseczki, itp...) nie chodzi mi o fotografowanie osob, widokow czy pomnikow. Beda to jedynie zdjecia malych rzeczy w dobrej rozdzielczosci z uwaga na detale. Pomoglibyscie mi cos wybrac w rozsadnej cenie (powiedzmy 1000zl.) jesli aparat bedzie wart wiecej (wart swojej ceny) to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup coś np. od Canona (np. A540) , tulejkę do tego i makrokonwerter Raynoxa - żaden cyfrak za 1000zł nie da Ci takich efektów. :]

 

 

P.S. Radzę popatrzyć te rzeczy na Allegro bo można sporo zaoszczędzić i w 1000zł powinieneś się lekko wyrobić razem z kartą pamięci.

 

P.S. 2 : Tu masz pokazówkę co potrafi Raynox

 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

 

Obie fotki nie są wycinane. To znaczy ich pełne rozmiary mają 8 Mpix a to są tylko zrobione miniaturki. Sądzę, że Raynox powinien Cię zadowolić.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat powiem szczerze że zgłupiałem od nadmiaru informacji...

chciał bym kupić aparat właśnie w granicach 1k zł jakiś zgrabny, który służył by do wszystkiego...

wiem że to żenujące podejście do fotografi, ale zależy mi na dobrym auto przede wszystkim... z aparatu będzie korzystać cała rodzinka i podejrzewam że nikt oprócz mnie nie zainteresuje się dodatkowymi opcjami "nowej zabawki"

czy ten polecany Canon A610 był by dobry?? a co z innymi wymienianymi tu i nie wymianianymi panasonickami, olympusami, sonyakami...etc. już sam nie wiem:(

wszystko orbituje wokoło tego canona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem o niego pytać czy ten A710is wart jest dopłacenia tych kilku stówek (wysupłał bym jakoś w końcu nie często się aparat kupuje) parametry są lepsze ale ten aparat jest zasilany tylko dwoma bateryjkami a a610 bodaj czterema jak będzie z czasem działania na jednym komplecie, czy różnica będzie zatrważająca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FUJI s5600 polecam!

zaraz zgłupieję chyba cena zachęca 800zł 2latka gwarancji ale to bydle jest że tak powiem, przynajmniej tak wygląda... jak jest z obsługą, nie jest uciążliwa ???

teraz to już na prawde nie wiem A610, A710IS, S5600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zgłupieję chyba cena zachęca 800zł 2latka gwarancji ale to bydle jest że tak powiem, przynajmniej tak wygląda... jak jest z obsługą, nie jest uciążliwa ???

teraz to już na prawde nie wiem A610, A710IS, S5600...

Wszystko zależy w jakich sytuacjach masz zamiar używać aparatu...Zgaduję, że będą to raczej sytuacje typu impreza, czasem coś na mieście. I teraz wyobraź sobie siebie z cegłą ala S5600 na szyi :D Ja niedawno też miałem taki dylemat, zdecydowałem się na A710IS i jestem happy. Hybrydy są dobre dla fascynatów. Zresztą jak już się decydować na cegłę, to porządną a nie taki półśrodek jak ten Fujik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wysupłam kaski na A710is :) obraz mnie z tym fuji na imprezie jest bardzo przekonujący :lol2:

SzperSon jak jest z czasem działania na jednym komplecie baterii/akumulatorków bo jednak różnica między dwoma bateryjkami w 710is a czterema 610 jest spora a w temacie podnoszono głosy jakoby canony były łapczywe na energię... być może ta przypadłość dotyczyła tylko "starszych" modeli a w nowych canonach to poprawiono - ale wolę się dopytać...

 

Edit:

(mam nadzieję że nie dostanę % za głupie pytania ale..)

to będzie moja pierwsza cyfrówka więc potrzebuje do niej jeszcze jakichś akumulatorków(wiem jest temat o nich), pokrowca, i karty pamięci... polecili byście jakieś konkretne "podzespoły" ??? tak żeby nie wyszło za drogo (nie wiem ile to może kosztować) ale nie chciał bym też brać jakiejś tandety...

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... sledze ten watek i temat do 1500zl.. i jak Was czytam to juz nie wiem co lepiej brac 710 czy S3 :-|

 

jeszcze widze ze w proline jest promocja / Canon A710 IS + SD 1GB / --> klik :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakich sytuacjach masz zamiar używać aparatu...Zgaduję, że będą to raczej sytuacje typu impreza, czasem coś na mieście. I teraz wyobraź sobie siebie z cegłą ala S5600 na szyi :D Ja niedawno też miałem taki dylemat, zdecydowałem się na A710IS i jestem happy. Hybrydy są dobre dla fascynatów. Zresztą jak już się decydować na cegłę, to porządną a nie taki półśrodek jak ten Fujik.

 

SzperSon! masz rację!!! Ja kupiłem Canona PowerShot S3 IS, ale na imprezach czy po mieście trudno się z tym biega, a powyższy Fuji to tylko półśrodek...

Potrzebowałem dużego zoomu optycznego i obrotowego wyświetlacza (góry w Bośnii), w przeciwnym razie wziąłbym tego Canona A710 IS + SD 1GB (Camel! bierz go, to dobry wybór!!!!).

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzperSon! masz rację!!! Ja kupiłem Canona PowerShot S3 IS, ale na imprezach czy po mieście trudno się z tym biega, a powyższy Fuji to tylko półśrodek...

Potrzebowałem dużego zoomu optycznego i obrotowego wyświetlacza (góry w Bośnii), w przeciwnym razie wziąłbym tego Canona A710 IS + SD 1GB (Camel! bierz go, to dobry wybór!!!!).

Tyle ze ja mialem juz wczesniej stycznosc z S1, S2.. i przyznam ze bardzo mi sie podoba ta seria aparatow [s3] wiem ze aparat ma wieksze rozmiary niz np 710 [i to jeest chyba jedyny minus tego aparatu, choc i tak jest maly patrzac na eos'y a na imprezy malo chodze :P] ale obrotowy wyswietlacz i dobry zoom czasami sa baaardzo potrzebne.

Dlatego wciąż sie zastanawiam co tak naprawdę będzie dla mnie dobre...

 

ps-czy oplaca sie dokladac te 200~300 zl do S3?? [nie patrzac tu na wymiary aparatu, a raczej mozliwosci]

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu dałem parę słów o Canonie PowerShot S3 IS:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127311&st=480

i w pełni rozumiem Twój dylemat, kupiłem S3 i jestem w pełni zadowolony, jednak jeśli miałeś S2 to może trudno byłoby się przesiąść na inny niż S3... a różnica ceny jest znaczna...jeśli chodzi o możliwości to opłaca się dołożyć te 200-300 zł, ale pod jednym warunkiem: że wykorzystasz te możliwości, a sam wiesz po S2 że są duże...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje dobry aparat do robienia zdjęc z bliskiej odległości 50cm ale nie tylko - Canon A540 może innyA 710 co radzicie

czy wszystkie aparaty są na baterie/akumulatorki/ może istnieją aparaty które są ładowane jak telefony komórkowe/ akumulator wewnętrzny/

 

mam problem z HP M 407 i akumulatorkami , bardzo szybko się rozładowuja , ładowarka power Bank GP, akumulatorki 2700

Po naładowaniu zapala się dioda zielona .

Po 2 -3 dniach leżenia 1,3 zdjęcia i aparat pokazuje słabe akumulator i wyłącza się - co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do Canona PowerShot S3 IS cztery akumulatorki 2500 mAh i ładowarkę energizer, ale nówkę. Mimo że aparat jest prądożerny (sic!) i nawet nie "podniósł" się na zwykłych bateriach, to na akumulatorkach tych działa wyśmienicie i robię więcej zdjęć niż przewiduje manual. I nie mają problemu z uciągnięciem tego kolosa, a wskaźnik zaczyna dawać znać po ok. 550 zdjęciach...

Czy masz nowe akumulatorki i nowy aparat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wina leży po stronie akumulatorków lub ewentualnie też ładowarki. Bardzo ważny jest sposób przechowywania akumulatorków: nie używasz ich prawidłowo => szybko tracą swoje możliwości (odpowiednia temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, sposób ładowania, odpowiednie formatowanie...

Pożycz od kogoś naładowane do pełna akumulatorki, sprawdź jak długo aparat na nich pociągnie, a potem je naładuj do pełna na Twojej ładowarce, bo może trzeba kupić nowe, ale nie z drugiej ręki i dobrze sformatować.

A styki są czyste i na bieguny akumulatorków nie zakurzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dioda pokaże stan naładowania, nie wyjmuj jeszcze akumulatorków!!! Przytrzymaj je z godzinę dłużej a potem normalnie włóż do aparatu. Używaj do całkowitego rozładowania, a gdy się będzie wyłączał aparat, odczekaj chwilę i spróbuj go znowu załączyć, robiąc może tylko kilka zdjęć, tak żeby się znowu sam rozładował. Czynność tę powtórz kilka razy, tak żeby się aparat włączał już prawie tylko by się samemu wyłączyć. Wtedy wyciągnij baterie i załaduj do naładowania. Gdy dioda pokaże stan naładowania, odczekaj znowu 1h lub mniej, bo dioda wcześniej się włącza niż osiągnie prawdziwy stan pełnego naładowania. I znowu załaduj do aparatu. Ten cykl powtórz 3 - 4 razy. Tak otrzymasz prawidłowo sformatowane akumulatorki, które dadzą maksymalne możliwości ładowania. Potem nie musisz czekać na pełne rozładowanie czy naładowanie, ale pamiętaj, że starając się ciągle maksymalnie je rozładowywać i maksymalnie naładowywać, przedłużasz żywotność akumulatorkówi i ich pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...