Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

A510 to naprawde fajna zabaweczka :)

 

Na auto (jeszcze nie rozkminilem tego aparatu :mrgreen: ) naprawde fajnie fotki wychodza :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

PS. A jednak a510 da sie z maksymalnym zoomem zrobic zdjecie bez poruszenia/rozmazania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

No i przyszła pora na pierwszą cyfrówkę ;] raczej dla ojca, ale nie chce zeby kupił kicz

Tak więc do wyadania ~1100zł, nie jest to zawrotna suma, szczegółnie na to czego on oczekuje od aparatu, no ale własnie dlatego chcę wybrać najrozsądniej w tych 1100zł.

Szczerze, nie mam zielonego pojęcia, ojciec troszke sie zna, ostatnio w sklepie widział

HP Photosmart 945 w cenie 1000zł -> http://www.hp.com.pl/overview/2160

Czy możę coś innego? Obadajcie dane techniczne jego, chociaż wiem, ze one to nie wszystko [; Pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo ojcu czas nagli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Tylko tak dla mojego ojca - why nie ten HP? Domyslalem sie, ze jakaś kiszka, ale jakieś konkretne powody? Musze to jakoś porządnie wybić mu to z głowy. A ten Canonik mowisz styka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ten HP kosztowal z kolo 2tys.

Juz dokladnie nie pamietam calej recenzji w necie, ale jak to bywa zawsze z HP to glowna wada jest awaryjnosc aparatow tej firmy.

Wiec jak twoj ojciec lubi gdy sprzet wiecej lezy w serwisie niz w domu to niech kupuje :)

 

Poszukaj w przyklejonym linku recenzji tego HP, nie na pl stornach tylko zagranicznych :) bylo tam pare smaczkow, typu poziome lub pionowe linie na zdjeciach, jak ci sie trafil dupny model, mozna by jeszcze dlugo wymieniac.

 

A jako smaczek powiem, ze do wyboru sa tylko DWIE rozdzielczosci robienia zdjec :D

Wizjer elektroniczny tez marny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh [; no domyslilem sie ze kicha moze być, tak samo jak z komputerami i marketingiem <_<

To jeszcze dodam, ze aparat ma sluzyc do fotek obrazów ojca, potem wrzucanie na kompa, przesyłanie klientom itp, jakoś ma być jak najlepsza ;] Jeszcze strzelanie krajobrazików czy coś, na kompa, druk i malowanie [; Tak to sie prezentuje...

Starszy sie najarał na tego Hp, szczegolnie, ze kosztuje 1000zł w jakims jego sklepie.

Topic poczytam, thx. Coś jeszcze poza tym canonem? i na co patrzeć? poczytam jeszcze, dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak wyszło na to że aparat będzie dla mnie anie dla staruszków (no może czasem coś pstrykną).Brać Canona A510 czy Minoltę Z10? Poczytałem forum cyberfoto sporo i tam połowa forum poleca Canona a połowa Minoltę :?

 

EDIT

Brat się napalił na coś takiego: http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,407547.asp

Jak ten aparacik ma się do Z10 i do A510? Bardziej opłaca się kupić? (nie za tą cenę co widnieje na stronie a za 860zł)

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z10 i a510 to dwa rozne kalibry :)

 

Mi sie myla juz te zetki :) Najtansza jest z10 ? Ja pstrykalem fotki w MM (w sklepie) taka biala :mrgreen: I chyba na auto i wedlug mnie jakosc fotki na monitorze pstrykane przez laika (czyli mnie) bylo jak najbardziej ok ;) O dziwo bylo ostre a nadodatek pstrykalem przeciez w sklepie. A wszedzie kraza opinie ze zetki slabo ostrza w pomieszczeniu (jak chyba wiekszosc cyfrakow, powtarzam chyba).

 

Pojawil sie tez na rynku ciekawy kompromisowy aparacik Panasonica

DMC-LZ1 (LZ2). Zoomx6 w obudowie wielkosci canona a95. Jednak pierwsze jego fotki ktore widzialem w necie ( http://steves-digicams.com/2005_reviews/lz1.html ) jakos nie przekonuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wreszcie stanęło na 2 polecanych: z10 i a510. Cały czas byłem za z10, ale mamie coś się mało podoba a ona daje kasę :-P . Tylko że do mnie należy decyzja i jak ja powiem że ten jest dobry to i tak za dużo do gadania nie będą mieli bo się nie znają. Ma to być raczej aparat rodzinny, nie tylko mój, będzie głównie wykorzystywany do robienia zdjęć na wyjazdach weekendowych :D . I jeszcze jedno, gdzie kupować i jak. Wiem że najlepiej na allegro, ale kupić oddzielnie aparat i dokpować wszysto póżniej do niego, czy lepiej od razu kupić w zestawie, np to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=52763547 Ile pamięci do tego aparatu styknie 256 czy już lepiej brać 512MB ?

Edytowane przez voytekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dokładnie taką samą sytuację.Wybrałem Z10 i nie żałuję.Właśnie ją odebrałem,obsługa banalna,spokojnie starsi obsłużą :).Super zoom i ogólnie ergonomia. Full różnych ustawień w manualu. Polecam.Do 1000zł najlepszy aparat UZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez stoję przed dylematem jaki aparat wybrać. Oprócz A510 i Z10 nigdzie nie mozna nic znaleść o innych aparatach a ciekawią mnie np. Minolta Dimage X50-w cenie ok.1000zł ( oraz nowy Panasonic ze stabilizatorem do 1000zł)

Lecz nie wiem czy coś co wygląda jak kaseta magnetofonowa (gabaryty) może robić dobre zdjęcia. Główny argument przemawiający za aparatem to ,że zawsze go można wszędzie zabrać i zrobić dobre zdjęcie. Co doradzicie ???...

...czy lepiej A510 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie co bedziesz z tym aparatem robił.Czy chcesz tzw."małpkę" czyli pstryknij i zapomnij, czy może potrzeba ci dużego zoomu i pełnego manuala.Ja wybrałem tą drugą opcję,ponieważ wielu z moich znajomych na początku pokupowało właśmnie takie małpki i teraz brakuje im paru ustawień.Wolę mieć na przyszłość coś co można sobie ustawić.Oczywiście nie mówię że taki np.A510 nie ma manuala ale mimo wszystko więcej można zrobić z taką Z10.Poza tym masz nieruchomą optykę (obiektyw) ,co moim zdaniem jest dużym plusem (mniej potencjalnych źródeł awarii). Minusem takich aparatów są wymiary i waga i trzeba być tego świadomym.Nie są to aparaty do kieszeni.Wyciągnij sam wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mówię że taki np.A510 nie ma manuala ale mimo wszystko więcej można zrobić z taką Z10.Poza tym masz nieruchomą optykę (obiektyw) ,co moim zdaniem jest dużym plusem (mniej potencjalnych źródeł awarii). Minusem takich aparatów są wymiary i waga i trzeba być tego świadomym.Nie są to aparaty do kieszeni.Wyciągnij sam wnioski.

1480693[/snapback]

Nie rozumiem?

A510 ma manual

Z10 tez ma manual

Wiec mozliwosci maja takie same w tej dziedzinie, roznia sie zoomem x4 vs x8

 

Jaki aparat ma nieruchomy obiektyw? nie rozumiem tego stwierdzenia, w A510 obiektyw sie wysuwa, w Z10 obiektyw rozniez sie wysuwa.

 

Minusem jak juz jest mala waga i rozmiar aparatu, chyba ze sie jest pigmejem i ma sie male raczki, a lekki aparat to wada.

 

PS. A510 to jest bardzo maly aparacik.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obiektywem chodziło mi o to iż jest w obudowie która się nie rusza,a w A510 jak np.włączamy zoom to obiektyw się wysuwa poza obre obudowy.Może trochę to napisałem nieczytelnie ale tak to widzę :). Z tego co wiem to Z10 ma więcej ustawień manualnych od A510. Daleki jestem od stwierdzenia że A510 jest gorszy czy coś takiego bo nie jest.Po prostu zależy co komu jest potrzebne.Ja dla siebie wybrałem Z10 i tyle.Poza tym wygląd też się dla mnie loczył nie ukrywam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A510 wystarczy wlaczyc (z opcja na robienie fotek) i obiektyw sie wysuwa. Akurat w nim jest tak ze z zoomem czy bez obiektyw jest wysuniety (prawie na ta sama dlugosc) jak robisz fotki.

 

Manual - w a510 i z10 jest taki sam, aczkolwiek nie oszukujmy sie, nie jest to ultra wygodna sprawa w aparatach kompaktowych. O wiele latwiej jest sie "bawic" manualem w lustrach. Wymiary mini kompaktowe a510 to zaleta niby ale i wada. Na silnym wietrze ciezko skubanca utrzymac, (z10 mozna trzymac i za rekojmie i za obiektyw) , do kieszeni mozna wsadzic ale wyswietlacz LCD latwo pobrudzic, porysowac. Sam obiektyw jest chroniony niezwykle cienkim plastikiem.

 

Ja bym chetnie polaczyl zalety z10 i a510. Z pierwszego wzialbym zoom i wielkosc obudowy, z drugiego optyke (+ rozbudowana funkcje auto) i.... plastik z jakiego jest wykonana obudowa.

 

Czyli taka hybryda Z510 bylaby najlepsza :)

 

Ale ogolnie to sa dwa rozne dobre aparaty praktycznie w tej samej cenie (bardzo zblizonej) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych 2 apraratow do 1000 zl ?

 

Konica Minolta DiMAGE Z10

 

Canon PowerShot A510

 

a czy moze dolozyc pare zlotych i kupic

Canon PowerShot A520

 

prosze o rade poniewaz jestem zielony a chcialbym miec w miare dobry aparacik :)

 

EDIT: a moze jeszcze jakis inny ?

Edytowane przez D@ve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem cały wątek i z tego co widzę to faworytami są Canon A510 i Minolta Dimage Z10. Tak więc przymierzam się powoli do kupna aparatu mniej więcej w takiej cenie i nie wiem który wybrać. No i z waszych wypowiedzie tak nie bardzo umiem dokładnie wybrać, a chcę aby to był możliwe jak najlepszy zakup. Jeśli mogliby się wypowiedzieć użytkownicy tych aparatów o ich + i - to będe wdzięczny. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Z10.

Plusy:

-duży zoom

-bardzo fajne zdjęcia

-dużo opcji ręcznych

-fajny wygląd

-wymiary i waga (jak dla mnie)

-świetna redukcja czerwonych oczu

-bardzo dobra ergonomia

-dobra cena

Minusy:

-trochę mało programów tematycznych (jeśli ktoś używa tylko auto)

-filmy 15 klatek na sekundę bez dźwięku (jeśli komuś to potrzebne,ja nie używam)

-nastawianie automatyczne ostrości czasem się potrafi zgubić (ja używam ręcznego)

Nie mam A510 więc się nie wypowiadam.Ogólne wrażenia z użytkowania aparaciku są super.Miałem ten sam dylemat co ty i teraz po kilku tygodniach użytkowania nadal kupiłbym Z10.Ale wybór należy do ciebie :).Pozdro.Mam nadzieję że moja wypowiedź ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nikon 4200/5200 a nawet 5900 używkę uda się złowić do tysia.

 

a aparacik jest nieprzeciętny- sam mam 5200- kupiłem za 750zł używkę, ale jest świetny

malutki, lekki, metalowa obudowa, sporo programów tematycznych, funkcji, filmy z dźwiękiem - ogólnie świetny

 

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon 4200/5200 a nawet 5900 używkę uda się złowić do tysia.

 

a aparacik jest nieprzeciętny- sam mam 5200- kupiłem za 750zł używkę, ale jest świetny

malutki, lekki, metalowa obudowa, sporo programów tematycznych, funkcji, filmy z dźwiękiem - ogólnie świetny

 

POLECAM

1502574[/snapback]

Ja chcę kupić noofkę.

 

@Motofan dzięki za wypowiedź.

Właśnie trochę mnie frasuje to, że Minolta ma te filmiki bez dźwięku bo czasem bym coś tam nakręcił. W sumie to mnie korci zoom x8, ale wiem że Canon to porządna firma bo jush miałem jeden aparat tej firmy(normalny). Z tego co słyszałem to Minolta/Konica to też nie głupia firma, która aparaty już robi hohohoho czasu :). Tak więc przedstawia się obraz mojego dylematu. Jakby ktoś z użytkowników A510 mógł zrobić taki mały wypis wad i zalet jak Motofan to będe wdzięczny. Dzięki za rady. C. U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...