Skocz do zawartości
iver87

Jaki aparat do 1000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiscie mam a510 ale jeszcze nie miałem czasu go rozgryźć - sesja, przygotowania do wyjazdu do anglii itp tak wiec nie powiem o nim za wiele

 

a jesli chodzi o jakies recenzje to zerknijcie sobie na Steve's Digicams

 

jak dla mnie jedna z lepszych stronek o aparatach tyle ze po angielsku

ale jest dużo zdjec w podobnych warunkach wiec łatwo o porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś temat zdechł... Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Ponawiam swoją prośbę do użytkowników A510. Przy okazji natrafiłem jeszcze na aparat Pentagram Photon 484. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat? Jaki w końcu najlepiej kupić aparat do 1000 zł.? Moimi faworytami są: Canon A510, Minolta Z10 no i ten Pentagram. Jeśli ktoś mógłby podrzucić linka do stronki z recenzjami aparatów(po polsku) to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram, Medion, Trust i innym shitow mowie nie :)

 

Bawilem sie jednym Pentagramem jak pracowalem w sklepie i to mi wystarczylo brrrrr

1504504[/snapback]

Aż tak źle? A może bawiłeś się Canonem A510 lub Minoltą Z10? Polecasz może jakiś fajny aparat bo ja na razie się przystawiam do tego Canona. Za wszelkie wskazówki dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio bardzo spodobal się IXUS 30 można kupić do 1000zł jest bardzo mały i cały z aluminium no i ma DIGIC II w sumie nie wiem czy ten IXUS nie był by lepszy niż np: A510 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja już się w tym wszystkim pogubiłem trochę. Aparat ten będzie służył głównie do fotografowania przyrody i osób. Od czasu do czasu coś "artystycznego" walne. Podkreślam że jestem amatorem i to będzie mój pierwszy cyfrak. Nie pogardzę jednak większym zoomem (takim jak ma Z10). No tylko z tego co czytałem Z10 ma trochę wad, które mi nie odpowiadają(kiepska ostrość w trybie auto, taka sobie redukcja czerwonych oczu...) Skrytobojca do czego w takim razie służy A510 i Z10? A co myślicie o Olympusie C-760? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi bo naprawdę już się w tym wszystkim trochę gubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z10, kupiłem niedawno po namowie motofana przyznam że aparat jest super. ZooM x8 się często przydaje, z ostrością nie mam żadnych problemów (zawsze ustawiam ją ręcznie), tryb manual jest bardzo dobry, praktycznie wszystko można ustawić. Do tych zastosowań co napisałeś lepszy będzie z10. Klasę tych aparatów można tak porównać że A510 służy pstrykania a z10 do fotografowania, jeden i drugi robi super zdjęcia ale to są zupełnie inne aparaty. Przykładowe zdjęcia masz tu http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=9837 a recenzje tu http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfro...olta_dimage_z10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym, który ma Minoltę tylko że Z20 i pokazywał mi zdjęcia to rzeczywiście wyglądają fajnie, szczególnie pejzaże, ale np. jak są zdjęcia ludzi to na 3/4 zdjęć są czerwone oczy :/. I to mnie trochę martwi bo nie chcę mieć na zdjęciach ząbiaków :P. Powiedzcie mi czy to jest kwestia ustawienia aparatu czy "ten typ tak ma" :)?? Po za tym co myślicie o Olympusach(C-725)? A i czy jak będę chciał zrobić zdjęcie w formacie A4 to czy tyle pixeli mi wystarczy prz Z10?

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemak ja pośadam Samsung Digimax A6 z Kartą 512 MB ładowarka kosztował mnie 800 zeta. Widziałem zdjęcia z 3 cyfrówek Kodak Olympus i Canon bodajże i nie wypadły dobrze w porównaniu nie wiem z jakiej pólki były te aparaty więc nie moge powiedzieć czy było fair porównanie:) Ale ogólnie bajer jak cholera! Polecam http://images.google.pl/images?q=Samsung+D...aj+obraz%C3%B3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone oczy? a robil zdjecia z przedblyskiem?

 

A4 odbitke? jako tako ujdzie jezeli nie bedziesz patrzec z bardzo bliska :>

C725 - omijac :>

1506690[/snapback]

EEE... A co to ten przedbłysk?:P No a opłacało by się np. Z20 do takich odbitek A4 kupić czy nie bardzo? Raczej rzadko takie będe robił więc looz. A czemu C-725 omijać?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W z10 ustawiasz sobie przedbłysk i tyle.Żadnych czerwoych oczu nie ma.A co do Z20 to ja się naczytałem że robi gorsze fotki niż Z10 dlatego kupiłem Z10. Z20 z tego co pamiętam ma większe szumy i większą ziarnistość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy Canon A510 jest następcą następcą A75? Który wg. Was lepiej byłoby wybrać? Jeśli ktoś zechciałby obdarować mnie jakąś radą dotyczącą wyboru aparatu to bardzo proszę. Zastanawiam się nad Minoltą Z10 i Canonem A510, ew. A75 tak gwoli przypomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy Canon A510 jest następcą następcą A75? Który wg. Was lepiej byłoby wybrać? Jeśli ktoś zechciałby obdarować mnie jakąś radą dotyczącą wyboru aparatu to bardzo proszę. Zastanawiam się nad Minoltą Z10 i Canonem A510, ew. A75 tak gwoli przypomnienia.

1509404[/snapback]

A510 jest nastepcą A75, obiektyw ma wydłużoną ogniskową (zoom optyczny 4x w stosunku do poprzednika 3x) i zwiekszoną jasność F2.6 - F5.5, aparat obsługuje nowe typy kart pamięci (CF na SD lub MMC ) oraz może współpracować z zewnętrzną lampą błyskową, zmniejszono trochę jego wymiary i wagę i jak się nie mylę to dopracowano trochę matrycę w stosunku do tej z A75. Ogólnie - to tak jak pisałem A510 jest pozytywnie zmodowanym A75.

Co do Minotli serii Z naczytałem się dość znacznej liczby negatywnych opinii, min. o dużym poziomie szumów i ziarnistości na zdjęciach oraz słabo wychodzących zdjęciach nocnych (zaznaczam, że nie jest to moja opinia, bo sam nie byłem użytkownikiem Minotli). Napewno jej plusem jest duży zoom optyczny, ale ja u siebie już zdcydowałem na dniach bedę brał Canona A510. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A510 jest nowsza wersja A75, co widac po parametrach, A510 ma wieksza fizyczna matryce czyli mniejsze szumy powinny byc.

Zasilanie juz tylko na dwa akku.

Lepszy zoom :)

 

A510 vs. Z10

Nie widze sensu porownywania tych dwoch, bo to dwie rozne maszynki.

Z10 z duzym zoomem nadaje sie do fotografowania tych rzeczy do ktorych latwo podejsc nie mozemy np. ptaki itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz - a miałeś podobny dylemat tak jak ja? Jeśli tak to między czym jeszcze wybierałeś?

1510880[/snapback]

Tak miałem podobny dylemat, tylko z tą różnicą że chodziły mi jeszcze po głowie cyfraki z przedziału 1000-1700zł, ale uznałem, że to trochę dla mnie za drogo w stosunku do ich możliwości.

Canon jest badziej podręcznym cyfrakiem - mniejsze gabaryty i waga, zasilanie 2 aku, na pewno jest bardziej niezawodny, ma bardzo dużo opcji manualnych, zdjęcia w nocy lub przy słabym oświetleniu wychodzą b. dobrze, znacznie lepsza geomteria, mniejszy poziom szumów, zdjęcia są ostre nawet przy max zoomie oraz w trybie AUTO w przeciwieństwie do Z10 wychodzą b.dobrze (dla początkujących jest to dość ważne), zapis filmów z dźwiękiem, polskie menu, niska cena 742 zł, Canon to Canon. :wink:

Zasilanie juz tylko na dwa akku

Fakt - zapomniałem...

Z10 z duzym zoomem nadaje sie do fotografowania tych rzeczy do ktorych latwo podejsc nie mozemy np. ptaki itd.

Wszystko zależy od tego, co kto lubi... W końcu 4x to też nie jest tak mało. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,każdy będzie chwalił to co ma i co jemu najbardziej odpowiada.Najlepiej przed zakupem iść i zobaczyć te aparaty,popytać się sprzedawców.Dobrym miejscem jest np sieć sklepów FotoJoker (nie trzeba tam kupować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,każdy będzie chwalił to co ma i co jemu najbardziej odpowiada.Najlepiej przed zakupem iść i zobaczyć te aparaty,popytać się sprzedawców.Dobrym miejscem jest np sieć sklepów FotoJoker (nie trzeba tam kupować).

1511253[/snapback]

Ja jeszcze żadnego z tych 2 nie mam...

Najlepiej przed zakupem iść i zobaczyć te aparaty

Zagadzam się z tym

popytać się sprzedawców

Ale z tym to na pewno nie. Dlaczego??? - bo wielu wyznaje zasadę - wcisnąć szajs, który nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się popytasz kilku to po ich wypowiedziach (jak się pokrywają) można też spoko sprzęt wybrać.Poza tym można się popytać wśród znajomych czy mieli z takim sprzętem do czynienia.(ja tak kupiłem aparat).

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wszyscy w tym topiku nosze sie z zamiarem kupna cyfrowki B)

 

Czy jest ktos w stanie porownac canona A510 do SONY DSC-S80 ??

 

Natknalem sie na ten aprat i bardzo mi sie podoba. Z tego co wyczytalem ma obiektyw Zeissa i migawke 1/1000(canon 1/2000 - czym to sie wlasciwie rozni ??)

 

 

Dodam ze bedzie to moja pierwsza cyfrowka i jako fotograf jestem zupelnym amatorem. Aparat bedzie glownie wykorzystywany do robienia fotek z wakacji i rodzinki, czasami moze jeszcze panoramka i jakies makro.

 

Doradzcie co lepiej brac A510 czy tego SONY DSC-S80 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie chcę kupic aparat do 1000zł myślałem o czymś takim:

 

Nikon CoolPix 5600

Minolta Dimage Z10

Canon PowerShot A510

ewentualnie Canon PowerShot A85 jesli był by sporo lepszy.

 

Zdjęcia chciał bym robić rózne osoby, jakis krajobrazik, fotki z rajdu, który jest lepszy w robieniu fotek w ruchu przemieszczajacego sie samochodu i wiem że tym aparatem takie fotki porządnej nie zrobię ale zawsze cos wyjdzie.

 

Będę wdzięczny za jakomkolwiek poradę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie chcę kupic aparat do 1000zł myślałem o czymś takim:

 

Nikon CoolPix 5600

Minolta Dimage Z10

Canon PowerShot A510

ewentualnie Canon PowerShot A85 jesli był by sporo lepszy.

 

Zdjęcia chciał bym robić rózne osoby, jakis krajobrazik, fotki z rajdu,  który jest lepszy w robieniu fotek w ruchu przemieszczajacego sie samochodu i wiem że tym aparatem takie fotki porządnej nie zrobię ale zawsze cos wyjdzie.

 

Będę wdzięczny za jakomkolwiek poradę.

 

Pozdrawiam.

1513622[/snapback]

Zalezy jakie fotki samochodow w ruchu chcesz? jak maja wygladac jakby byly w ruchu to pewnie kazdy aparat sobie poradzi bo styknie ustawic 1/40 1/60s i ok.

Chyba ze chcesz zamrozic czas i auto bedzie wygladac jakby stalo, wtedy warto miec szybka migawke :) a tutaj tez nie bedzie problemu.

 

Duzy zoom ci sie pewnie przyda, ja bym bral Z10 x8 bo ma jasny obiektyw.

A85 ma mniejsza matryce fizyczna wiec i wieksze szumy - dlatego odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...