Skocz do zawartości
indywidualista

Orange Czy Idea ?

Rekomendowane odpowiedzi

W któtkim okresie czasu nic.

Cała akcja ma na celu zmniejszenie zadłużenia France Telecom (FT) która to nie ukrywajmy przepłaciła niesamowicie za Telekomunikacje Polską (TP).

Biorąc pod uwage rozważany wariant wykupu przez TP 34% akcji PTK Centertel (Idea) od spółki Orange (afair 100% FT) oznaczać to będzie transfer kwoty która może oscylować w okolicach 1 mld euro, nie powodując utraty kontroli nad orange polska via tp sa w której mają pakiet większościowy.

Należy pamiętać, że PTK za używanie orange będzie płącić 1,6% przychodów. To również niebagatelna kwota i można się spodziewać że FT zyska na tym kilkaset milionów w przeciągu kilku lat i będą to o niebo większe kwoty niż opłata za nowe logo TP.

 

Co do cen. Aktualnie barierą są stawki interconnectowe między operatorami dlatego nie ma się co spodziewać zejścia < 60 groszy za minute po za sieć.

Napewno fakt że TP będzie miała 100% w PTK może świadczyć o chęci dalszej integracji usług stacjonarnych z mobilnymi ale nie należy się spodziewać tutaj cudów pamiętająć że URTiP i UOKiK będą mieć TP jako operatora dominującego na celowniku. Zresztą strategia FT jest dosyć jasna - maksymalizacja doraźnych zysków bo znowu polecą głowy w centrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ta sama idea tyle że pod innym szyldem ;). France nas ciągną ;) i nie zgodzę się z Marco FT nie przepłaciła z TP BO wykupiła cały rynek stacjonarnych telefonów w polsce i kawałek telefoni komórkowej infrastrukturę tpsa. A teraz jak pozwalniali ok 50% pracowników i Pani Czubówna zszokowana jak to mało płacimy TPSa za minutę ecccccch...........

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDEA

MILEGO DNIA

 

to juz archaizm :D

 

Teraz będzie

 

ORANGE

POMARAŃCZOWEGO DNIA

 

:lol: :lol:

 

a swoja droga to oni juz nie wiedza co maja robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będize ta sama idea tyle że pod innym szyldem ;). France nas ciągną ;) i nie zgodzę się z Marco FT nie przepłaciła z TP BO wykupiła cłay rynek stacjonarnych telefonów w polsce i kawałek telefoni komórkowej infrastrukturę tpsa. A teraz jak pozwalniali ok 50% pracowników i Pani Czubówna zszokowana jak to mało płacimy TPSa za minutę ecccccch...........

1401365[/snapback]

Przepłacili i to dużo. W tej chwili by kupili TP za połowe tej ceny a ta inwestycja nie zwróci im się w 20 lat chyba że komuś TP opchną. Wtopili przez swoją własną głupote zachłystując się wizjami oszołomów w erze dot comów. Taki francuskie ciach!lnięcie imperialne również w biznesie żeby zdobyć wszystko jak leci a zwłaszcza żeby im niemcy czegoś nie zwineli. I dzięki temu FT i VivendiUniversal (swoją drogą curiozum na skale światową. Générale des Eaux czyli generalnie wodociągi pragnące sprostać chorym abicjom szefowstwa przekształca się w konglomerat medialny z serii mydło i powidło) albo wkońcu zrobią głośne bum bo bankom się znudzi kredytowanie albo wyjdą kolejne przykłady kreatywnej księgowości [pewnie jakieś są tylko jeszcze nikt ich nie odnalazł. Branżowy dowcip:

Szef firmy przesłuciach!e kandydatów na głownego księgowego i zadaje pytanie ile jest 2+2. Wszyscy odpowiadają 4. Oprócz ostatniego który przytomnie pyta się "a ile ma być?".]

 

FT wtopiła w naszą TP ponad 20 mld PLNów. 4 mld odzyskają przy wykupie PTK, około 100 mln rocznie z tytułu orange, około 200 mln rocznie z dywidendy TP (przy tegorocznej jej wysokości).

Monopol się kończy, nie mają wyboru przez ustawodawstwo UE jak wkońcu dopuścić konkurencje nawet tam gdzie mają 100% monopol (DSLe na last-mile TP p.ex.). UOKiK przestał się cackać i może walnąć kolejne kary a zaczynają to być duże pieniądze nawet dla tp

 

Niestety szkoda tylko że nasz rząd jak zawsze był krótkowzroczny i zamiast pójść za modelem amerykańskim (rozbicie monopolu na tzw. Baby-bells) musiał powielać socjalistyczny model europejski który teraz trzeba z mozołem rozbijać przez pare lat. Gdyby nie FT napewno udało by się dojść do dzisiejszego stanu cenowego już kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej niech obniza ceny telefonow dostepnych w abonamencie

1401390[/snapback]

Raczej tego nie zrobią podobnie jak większość operatorów. I prawidłowo dążymy do normalności. Pełnego wyboru aparatów po sensownych cenach a nie tylko konkretne modele promowane na siłe przez porozumienie operatorów z producentami. Plus fakt, że wreszcie normalni użytkownicy mają szanse że nie będą dopłacać za zabawki dla klientów którzy nie generują wystarczającego ARU. Zdecydowanie wole tańsze połączenia niż telefony. I do podobnego wniosku dochodzą operatorzy bo mimo iż nasycenie rynku jest niższe niż w krajach europy zachodniej to defacto można uznać że większość ludzi których rzeczywiście stać na telefon posiada go i zwiększanie ilości użytkowników wygeneruje w rzeczywistości martwe aktywacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco a nie sadzisz ze jakby operatorzy wprowadzili jakies niskie ceny telefonow z wyzszych polek (nie mowie o cenach rzedu 1 zl za nokie 7270 przy abonamencie 50 zl ) zachecilo by to nowych klijentow do zakupu phona a jednoczesnie podpisania umowy z konkretnym operatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco a nie sadzisz ze jakby operatorzy wprowadzili jakies niskie ceny telefonow z wyzszych polek (nie mowie o cenach rzedu 1 zl za nokie 7270 przy abonamencie 50 zl ) zachecilo by to nowych klijentow do zakupu phona a jednoczesnie podpisania umowy z konkretnym operatorem

1401557[/snapback]

Nie sądze. Ci co mieli pieniądze na telefon już od dawna mają aktywacje. Telefony z wyższych półek są za grosze dla klientów dla których się opłaca. Przykładowo na firme rok temu Plus bez problemu zaoferował za 1 PLN Nokie 6230 za którą normalnie chcieli wtedy kilkaset złotych. Tylko że tutaj napewno im się zwróci taka inwestycja przy średnim rachunku w okolicach 450 PLNów.

Dlatego dotowane będą conajwyżej najtańsze modele klasy basic żeby skusić ewentualnie tych którzy telefonu jeszcze nie mają. IMHO jedyną grupą do zagospodarowania w Polsce są ludzie starsi (czytaj: emeryci. Najlepsi klienci - stały dochód, można sprzedać resztki magazynowe, płacą niedużo ale prawie zawsze regularnie) ale brakuje tutaj zupełnie sensownej kampanii dla tego targetu mimo, że nie trudno sobie wyobrazić takową (podkreślenie bezpieczeństwa, kontaktu z rodziną etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie sadze... I tak bedzie taniec i tak...

Jedno mi sie podoba...

Niezle sie oblowi koles co jest teraz wlascicielem domeny www.orange.pl :P

HEHEHE, szkoda, ze nie wpadlem na pomysl kupna tej domeny jakies 5 lat temu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiadomo jak bedzie ....ale nazwa glupi <_< JA bedzie sie teraz mowic?

 

W jakiej sieci masz telefon?

W ORANG-u :huh: w ORANdzie :huh: ...glupia nazwa

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby od jutra zamiast idei będzie oragne ?

 

cytat z fkn.pl

 

Polska Telefonia Komórkowa Centertel rozpoczyna od początku września br. kampanię reklamową wprowadzającą markę Orange do Polski.

 

Kampania reklamowa (ATL) pod hasłem „Idea łączy się z Orange” rozpocznie się w pełni od 1.09.2005 r. i będzie prezentowana w głównych mediach w najbliższych tygodniach w całej Polsce.

 

Kampania ma na celu poinformowanie Klientów sieci Idea oraz opinii publicznej o zmianie marki sieci Idea na Orange. W kwietniu br. PTK Centertel poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej zmiany marki sieci Idea na Orange.

 

Media wykorzystywane w kampanii wprowadzającej markę Orange do Polski to: główne ogólnopolskie stacje telewizyjne, prasa (najważniejsze dzienniki i tygodniki), radio, outdoor oraz Internet.

 

Kampania reklamowa oparta jest na głównym przesłaniu, że marka sieci Idea zostanie zastąpiona przez markę Oorange i jest to związane z nowymi korzyściami dla polskich klientów („więcej innowacji”, „większy zasięg”).

 

Orange jest jedną z najważniejszych światowych firm, która rozpoczęła działalność 28.04.1994 r. w Wielkiej Brytanii. Obecnie Orange jest jedną z wiodących marek na rynku telefonii komórkowej, z której korzysta obecnie ponad 56 milionów klientów w 17 krajach.

 

Jestem ciekawy czy rebranding idei przyniesie jakies korzyści dla klientów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z cenami będzie? Będzie troche taniej czy na spadek cen nie ma co liczyć? Na necie krążą plotki że minuta ma być za 59gr a sms za 9gr... Niby telefony w abonamencie mają być też tańsze? Mi sie wydaje że to ściema... A co Wy sądzicie? I co z Extraklasą będzie? Ogange Extrklasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zaczną zmieniać. Docelowo wszystko ma być zmienione za maksymalnie rok.

1624414[/snapback]

Rok :blink: Ja myślałem hop-siup i za tydzien Idea nie istnieje, tylko Orange ;)

 

BTW. Ciekawe kiedy zmienią nazwę operatora w telefonie :D Nie mogę się doczekać jak będzie: "Orange" zamiast "PL IDEA MILEGO DNIA" :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robili testy - jakiś czas temu zamiast IDEA miałem w telefonie ORANGE ;) Po ponownym włączeniu i wyłączeniu wszystko wróciło do normy.

1624639[/snapback]

A było "MILEGO DNIA" też? Czy przy Orange wywalili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mogą spaść ale nie dlatego, że Idea zmieni się w Orange. Szansę dla klientów widzę w Netia Mobile - w końcu aby pozyskać klientów będą musieli być konkurencyjni, a to oznacza niższe ceny.

 

Jak widzę reklamy Idei, to aż mnie skręca i żałuję, iż jestem w Idei. Plus ma lepsze reklamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mogą spaść ale nie dlatego, że Idea zmieni się w Orange. Szansę dla klientów widzę w Netia Mobile - w końcu aby pozyskać klientów będą musieli być konkurencyjni, a to oznacza niższe ceny.

 

Jak widzę reklamy Idei, to aż mnie skręca i żałuję, iż jestem w Idei. Plus ma lepsze reklamy ;)

1624875[/snapback]

Ale Netia pierwsze usługi ma oferować dopiero około lipca 2k6... więc sobie jeszcze poczekamy.

 

PS. Orientuje sie ktoś ile może kosztować k750i w angielskim odpowiedniku polskiego Germanosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...