Skocz do zawartości
indywidualista

Orange Czy Idea ?

Rekomendowane odpowiedzi

Idea zmienia tylko nazwę i logo, na jakość usług w żaden sposób to nie wpłynie (oby) choć wystarczy porozmawiać z kimś, kto siedział trochę za granicą, żeby mieć obawy co do ORANGE. Opinie o jakości świadczonych usług są, delikatnie mówiąc, mało przychylne.

NETIA Mobile jest w tej chwili dopiero w fazie przygotowywania umów z podwykonawcami. Poza tym na dzień dobry stawiają przede wszystkim na UMTS, czyli należy zakładać że 2006 to start NETIA Mobile z UMTS w Warszawie, potem sukcesywnie inne duże miasta w Polsce. NIe wiadomo jak z GSM w NETII, tutaj będą toczyć się wojny, a Wracając do startu UMTS NETII w W-wie, to ja oceniam, moim skromnym zdaniem, że nie prędzej jak 2007. Sam proces administracyjny pozyskania lokalizacji pod stacje bazowe, przy obecnych przepisach, to około roku, jak wszystko idzie planowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia chce do lipca 2k6 uruchomić swoje pierwsze usługi z których będzie mogło korzystać 50% Polaków... ale jakoś sobie tego nie moge wyobrazić narazie.. Puki co trzeba czekać.

 

PS. Orientuje sie ktoś ile może kosztować k750i w angielskim odpowiedniku polskiego Germanosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje im tylko dzierżawa łączy od innych operatorów, a jak z tym w Polsce jest, doskonale wiemy na przykładzie bombardowania starań mniejszych operatorów telefonii stacjonarnej przez TPSA. Wielka trójka na pewno zrobi wszystko, żeby opóźnić wejście konkurencji na rynek. A dodatkowo NETIA Mobile jest zobligowana do budowy własnej infrastruktury teletechnicznej, co z miejsca powoduje, że pierwsze pokrycie "własną" siecią będą mieli skromnie licząc za nie mniej jak dwa lata. Dzisiaj większość miast ma plany zagospodarowania tak skonstruowane, że praktycznie uniemożliwiają budowę nowej infrastruktury dla telefonii komórkowej. Zatem NETIĘ czeka ciężki orzech do zgryzienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mam zamiar przejsc do plusa chyba skozystam z mixa wiec mnie to orange wale i czuje zadnych obnizek nie bedzie, a druga sprawa byłem w pazdzierniku tamtego rokuw gorach i zamiast IDea pokazło mi sie ORANGE SK :) złapałem slowackiego pomarancza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Netii udało sie tego dokonać jak najszybciej. Mi osobiście wydaje się że nie ma sie co spodziewać jakichś dużych zmian zarówno w cennikach za usługi jak i cenu aparatów. 

 

A co będzie z POPem? Oddzieli się cyz bęidze własnością Orange'u?

1626899[/snapback]

Gdzieś czytałem że sie oddzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POP może zostać jako sub-brand dla młodzieży, żeby ładniej konkurować z Heyah. I dzięki temu zgrywusi będą udawać że jesteśmy fajni, liberalni i mam 6 operatorów w tym 3 wirtualnych ;) A, że właściciele Ci sami - kto by się tam szczegółami przejmował ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh jest żart w GB ;] chcesz mieć dobry odbiór w Orange wejdź na wzgórze ;]....

1631713[/snapback]

he to nie zart u mojego dziadka zeby miec zasieg w idei musze wchodzic na najwyzszy pagórek na wsi :D i to raz złapie i raz nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie... jaki problem sciagnac simloka ??

Nawet jak sie samemu nie umie (chdozi pewnie na necie mnustwo arytykulów, tylko serwisowy kabelek trza miec - ale taki to zawsze warto mieć) to kaszty sciagniecia simloka sa znikome (heja nawet za frajer swego czasu sciagala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem od kogoś, że bedzie mozliwe przejście z jednej sieci do drugiej bez zmiany numeru. czy cos wiadomo, kiedy to może zacząć funkcjonować??? Jestem teraz w erze i chce przejść do Oragne tak szybko jak to możliwe. Ktoś pytał na forum jakie są ceny roamingu w Orange. bedc w Wielkiej Brztani zaskoczyl mnie roaming kosztujacy 1 pena za 60 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole jak widze te podchody Orange to normalnie LOL. Przecież każdy kto choć troche się tym interesuje wie że Orange juz jakiś czas temu przejął "Ideę" i teraz tylko pracuje na wyrobienie sobie jeszcze lepszej pozycji na rynku - podniesienie rozpoznawalności marki na polskim rynku. M.in. przez takie ciekawe zagrania jak koncert Stinga za 1,22 zł - co jest akurat genialnym pomysłem IMO - koszt i tak się zwróci - jeszcze na tym zarobią - a polepszenie wizerunku marki jest przeciez bezcenne.

Co do obniżek cen to ja jestem akurat przekonany że takowe nastąpią. IMO stanie się tak dlatego bo mimo wszystko Orange będzie początkowo kojarzony jako "ten nowy". Podobnie jak Heyah wejdzie z impetem na polski rynek - i bardzo dobrze.

A co do pozostałych sieci to gdzieś czytałem że Era z czasem będzie Telekomem, a Plus - Vodafone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście jak zmienia się IDEA? np zółty kolor który był charakterystyczny dla tej sieci ostatnio jakby przybiera odcien ciemniejszy - bardziej wpadający w pomarańczowy. Obejrzyjcie sobie program o Ekstraklasie na TVNie to będziecie wiedzieli o czym mówie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea oficjalnie zmienia nazwę na Orange od 19.09 (poniedziałek). Jutro o 10.00 w Wawie odbędzie się konferencja prasowa gdzie dowiemy się wszystkiego :)

 

Więcej info tutaj

 

Zamiast Jednej idei ma wejść "Orange Go". Więcej info tutaj

Edytowane przez indywidualista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...