Skocz do zawartości
Fidma

Net + Wifi + Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W nowym mieszkaniu bede mial neta przez kablowke a poniewaz moj laptop ma WiFi to chcialbym opracowac siec (w miare tania na max dwa laptopy) ale jestem zielony w temacie, wiec mam pytanie, czy ktos z forumowiczow robil taka domowa siec, lub wie gdzie moge znalezc informacje dot. tego co bedzie mi potrzebne i jak to wszystko zmusic do dzialania ;)

Z gory dzieki za podpowiedzi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko tu szybciutko i krotko odpowiem - mam stacjonarnego z dostepem do Neo+ i pare laptopow. Jeden ma wbudowane WiFi, dwa nie. Rozwiazalem to w najtanszy mozliwy sposob - karta WiFi na PCI do stacjonarnego, karta WiFi na PCMCIA do tych notebookow, ktore nie maja wbudowanego modulu WiFi (jedna karta na dwa kompy). Taka siec ad-hoc kosztowala niewiele ponad 200 zlotych, a spelnia swoja funkcje.

 

Dodatkowym kosztem byla inna niz dorzucana standardowo do karty na PCI antena, ale to dlatego, ze chce tez miec dostep do neta w ogrodku, a tam juz oryginalna antena nie dawala rady nadac sygnalu. W obrebie samego domu siec dzialala wystarczajaco dobrze z podstawowa antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko tu szybciutko i krotko odpowiem - mam stacjonarnego z dostepem do Neo+ i pare laptopow. Jeden ma wbudowane WiFi, dwa nie. Rozwiazalem to w najtanszy mozliwy sposob - karta WiFi na PCI do stacjonarnego, karta WiFi na PCMCIA do tych notebookow, ktore nie maja wbudowanego modulu WiFi (jedna karta na dwa kompy). Taka siec ad-hoc kosztowala niewiele ponad 200 zlotych, a spelnia swoja funkcje.

 

Dodatkowym kosztem byla inna niz dorzucana standardowo do karty na PCI antena, ale to dlatego, ze chce tez miec dostep do neta w ogrodku, a tam juz oryginalna antena nie dawala rady nadac sygnalu. W obrebie samego domu siec dzialala wystarczajaco dobrze z podstawowa antena.

1403492[/snapback]

Czyli twoja stacjonarka robi za router z Acces Pointem?

 

Ja raczej do Neostrady w nowym miejscu zamieszkania, zakupie Acces Pointa z wbudowanym modemem ADSL, takze bede chcial miec zasieg na dzialce kolo domu. Tylko pytanko jakiego najlepiej zakupic Acces Pointa z takowym modemem z dobrym zasiegiem w cenie do 500zl.

W sumie to troche nie w tym dziale piszemy. Moze moderator ten watek przeniesie do Wi-Fi :D :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi o taka wlasnie stacje Acces Point z wbudowanym modemem ADSL (chyba taki jest potrzebny do neta przez kablowke) zeby dostep do sieci byl niezalezny od komputera.

 

P.S. Nie zauwazylem, takiego dzialu na forum ;) cuz ... starosc nie radosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoja stacjonarka robi za router z Acces Pointem?

 

Ja raczej do Neostrady w nowym miejscu zamieszkania, zakupie Acces Pointa z wbudowanym modemem ADSL, takze bede chcial miec zasieg na dzialce kolo domu. Tylko pytanko jakiego najlepiej zakupic Acces Pointa z takowym modemem z dobrym zasiegiem w cenie do 500zl.

W sumie to troche nie w tym dziale piszemy. Moze moderator ten watek przeniesie do Wi-Fi :D :?:

1403867[/snapback]

Obecnie testuję punkt dostępowy D-Linka DWL-2000AP+ (od tygodnia) ale ze względu na obecość switcha (desktop) chcę pobawić się routerem z modemem ADSL i punktem dostępowym o symbolu DSL-G604T bo być może niedługo nabędę Neo+ tylko i wyłacznie dla siebie... Następnym krokiem będzie zakup mocniejszej anteny do punktu dostepowego i umieszczenie jej w takim miejscu, by obejmowała zasięgiem cały dom i ogród...

D-Link to nie pierwsza liga ale mam z nim raczej pozytywne doświadczenia...

Acha... testowany punkt dostępowy sprawuje się bez zarzutu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi o taka wlasnie stacje Acces Point z wbudowanym modemem ADSL (chyba taki jest potrzebny do neta przez kablowke) zeby dostep do sieci byl niezalezny od komputera.

 

P.S. Nie zauwazylem, takiego dzialu na forum ;) cuz ... starosc nie radosc ;)

1403876[/snapback]

No na pewno nie o taki...

ADSL nie ma nic wspolnego z Cablem Modemem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modemy kablowe maja najczesciej wyjscie ethernetowe i USB. Chyba nie ma modemow zeby tylko USB mialy. Wiec najtansze bedzie chyba cos takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48477966

Router D-Link DI-524, 54 Mbps 165 zl

Do Neo+ tez sie chyba nana tylko trzeba miec modem ADSL z wyjsciem eth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modemy kablowe maja najczesciej wyjscie ethernetowe i USB. Chyba nie ma modemow zeby tylko USB mialy. Wiec najtansze bedzie chyba cos takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48477966

Router D-Link DI-524, 54 Mbps 165 zl

Do Neo+ tez sie chyba nana tylko trzeba miec modem ADSL z wyjsciem eth

A co bys polecal z polaczonym modemem kablowym? Mi zaspiewali za modem w kablowce 300zl+VAT wiec wole na wlasna reke combo kupic B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bys polecal z polaczonym modemem kablowym? Mi zaspiewali za modem w kablowce 300zl+VAT wiec wole na wlasna reke combo kupic B)

1405354[/snapback]

Watpie czy cos takiego w ogole istnieje...

APek z modemem kablowym, ja przynajmniej pierwsze slysze... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze duzo prosciej i taniej podlaczyc modem, ktory dostajesz od kablowki do AccessPointa. Sprawdzilem na stronie Motoroli, no sa modemy kablowe z AP, ale mysle ze w Polsce ciezko dostepne

 

http://broadband.motorola.com/consumers/products/sbg900/

Edytowane przez Petes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...