Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

costi to może mi wyjaśnisz, która rubryka tyczy się prowizji przy wysyłaniu z konta w Getin do innego ?

Jeszcze jedno, żeby założyć te konto internetowe to muszę mieć uniwersalne konto ?

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5b/ Wykonanie dyspozycji w formie przelewu na rachunek w innym banku:

Umiejetnosc czytania az tak zanika w narodzie? :|

EDIT: co do drugiego pytania to chyba najpredzej uzyskasz odpowiedz na stronie lub infolinii Getinbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos cos powiedziec o Polbanku? 6% wyglada zachecajaco, prowadzenie, przelewy, karta darmowo. Chyba sie skusze :-0

Zdecydowanie nie polecam. Oferta może i OK, ale jest jeden ból w zadzie: internetowy system transakcyjny, który jakby na to nie patrzeć jest podstawą dzisiejszej bankowości.

Poza Polbankiem miałem okazję korzystać z Inteligo (potwierdzenia przez kartę kodów jednorazowych), oraz BZ WBK (kody sms), i przy tych systemach bankowość Polbanku wygląda jakby je dziecko projektowało. Bardzo niewygodna strona internetowa, zupełny brak przystosowania do czegokolwiek innego jak IE, robienie przelewu przypomina wypełnianie PITu dla skarbówki - pierdylion rzeczy trza uzupełnić. A to pikuś przy tym w jaki sposób się przelewy potwierdza. Informatycy Polbanku wymyślili certyfikat cyfrowy. Instaluje się go na komputerze (działa tylko na WinXP i tylko na IE), i za każdym razem jak się robi przelew to trzeba parę razy kliknąć żeby się jakoś zautoryzować. Można mieć 2 certyfikaty przypisane do 2 różnych komputerów. 2 problemy: mobilność - nie zrobisz przelewu z każdego kompa na ziemi; bezpieczeństwo: jak Ci ktoś zajuma laptopa i nie daj Boże będzie znał Twoje dane do logowania to ma pełny dostęp do konta.

Jeszcze problem z obsługą klienta mają, manager w robocie chciał zaktualizować adres korespondencyjny koło 17 w placówce czynnej do 18, to mu pani grzecznie powiedziała ze dzisiaj tego nie zrobią bo osoba odpowiedzialna za to już nie pracuje. Na plus wychodzi drukowanie kart - chyba w każdym oddziale mają maszynkę do tego, kartę płatniczą odebrałem w chwili otwarcia rachunku. Tylko szkoda, że jak przyszedłem to konto otworzyć to mnie grzecznie poprosili o przyjście dnia następnego, bo mają jakiś problem z systemem do zakładania kont.

Z konta korzystałem w zasadzie tylko dlatego, że mój pracodawca tam zakładał konta firmowe. Po mniej więcej pół roku przeszliśmy na usługi BZ WBK i z szyderczym uśmiechem na ustach poszedłem do placówki żeby sobie konto zamknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem eKonto w mBanku, potem zapomniałem indentyfikatora klienta (no może się zdarzyć, wydawał mi się poczatkowo prosty do zapamiętania), poprosiłem o wysłanie nowego pakietu aktywującego i czekam już 18. dzień ;/ jakieś pieniądze już wpłynęły, wybrac ich nie mogę, karta w tym czasie tez przyszła ale aktywowac jej nie mogę i czekam domyslam się że poczta mogła przez swoje strajki posiać mój liścik, który w dodatku priorytetem nawet nie został wysłany... nowy pakiet wyslą to stary straci wazność..

:lol: No to powodzenia, dzisiaj doszedl do mojej matki list (tez oficjalny) oddany na poczcie przed 10, nadany 10-tego a dzis mamy 24 :D

 

Zadzwon na infolinie i staraj sie przyspieszyc jakos proces.

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wubek bedzie wprowadzał mega wypasione konto,no i z nową twarzą naszego selekcjonera....

Przy co miesięcznych wpływach 1k,konto za darmo,bankomaty na całym globie za darmo,1% zwrotu za zakupy karta,która tez będzie za darmo,i cos tam jeszcze ^_^

no i z wielkich zapowiedzi wyszło jak zwykle: konto 7zł zawsze, karta 1,5zł, przelewy, 0,50zł gdzie to " mega wypasione" konto? Za dobre rzeczy trzeba płacić, ale u mnie to byłoby ponad 10zł miesięcznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WBK to w ogóle się nadaje, na stos i spalenie... ostatnio dowiedziałem się że po rezygnacji z Alertów24[zwyczajne powiadamianie sms] trzeba bulić jeszcze przez kolejne 3 miesiące po 5zł, jakby to był jakiś [ciach!] abonament czy naprawdę kosztowna dla banku usługa... zdzierają ile mogą

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miło się zdziwiłem odnośnie Raiffeisen Bank. Dostałem osobistego doradcę finansowego. Znieśli opłatę za prowadzenie konta a przelewy też mam za 0 PLN. Jednym słowem nawet nie muszę chodzić do banku żeby coś załatwić. To ja rozumiem, z dobrego na lepsze to nie tak często się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WBK to w ogóle się nadaje, na stos i spalenie... ostatnio dowiedziałem się że po rezygnacji z Alertów24[zwyczajne powiadamianie sms] trzeba bulić jeszcze przez kolejne 3 miesiące po 5zł, jakby to był jakiś [ciach!] abonament czy naprawdę kosztowna dla banku usługa... zdzierają ile mogą

U sure? Korzystałem z Alertów jakiś czas temu (troche ponad pół roku temu).. co prawda tylko 2 miesiące (z czego pierwszy darmowy, a drugi płatny bo się zagapiłem), ale po rezygnacji od następnego miesiąca już niczego nie pobierało, czyżby się coś zmieniło w tej kwestii ?

Lipa trochę, że to droga jednak usługa. 5zł za 10 smsów, gdzie w mBanku jest 20 za 3zł... no i tam można sobie wybrać różne "abonamenty" albo po prostu bez abonamentu i każdy sms po 20gr, dla każdego coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U sure? Korzystałem z Alertów jakiś czas temu (troche ponad pół roku temu).. co prawda tylko 2 miesiące (z czego pierwszy darmowy, a drugi płatny bo się zagapiłem), ale po rezygnacji od następnego miesiąca już niczego nie pobierało, czyżby się coś zmieniło w tej kwestii ?

Lipa trochę, że to droga jednak usługa. 5zł za 10 smsów, gdzie w mBanku jest 20 za 3zł... no i tam można sobie wybrać różne "abonamenty" albo po prostu bez abonamentu i każdy sms po 20gr, dla każdego coś dobrego.

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie właśnie tak jest [; w dodatku WBK nalicza wszystkie płatności z dość dużym opóźnieniem, np składki ubezpieczeniowe czy np alerty potrafią za poprzednie miesiące policzyć wszystko razem kilka miesięcy później, opłaty za przelewy pobierane po tygodniu, dziś zauważyłem że nawet liczą sobie za sprawdzenie salda w ich własnym bankomacie (1zł) :lol: -gdzie nawet nie prosiłem o wydruk... ten bank to żenada i myślę nad jego zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie właśnie tak jest [; w dodatku WBK nalicza wszystkie płatności z dość dużym opóźnieniem, np składki ubezpieczeniowe czy np alerty potrafią za poprzednie miesiące policzyć wszystko razem kilka miesięcy później, opłaty za przelewy pobierane po tygodniu, dziś zauważyłem że nawet liczą sobie za sprawdzenie salda w ich własnym bankomacie (1zł) :lol: -gdzie nawet nie prosiłem o wydruk... ten bank to żenada i myślę nad jego zmianą.

Hmm.. u mnie jest wszystko regularnie. Opłaty za przelewy 2 razy w miesiącu, około połowy i pod koniec. Opłaty za smsKody prawie zawsze tego samego dnia (+/- 1 dzień), ubezpieczenie zawsze 28'tego, wszystko regularnie od... wielu lat :)

Także nie wiem skąd te Twoje miesięczne opóźnienia.. może Cie nie lubią i masz zestaw specjalnych "usług"? :>

 

Sprawdzenie salda jest płatne i jest to wyszczególnione w tabeli opłat i prowizji (sprawdziłem przed chwilą, nadal jest o tym wspomniane, niczego nie usunęli), więc nie wiem w czym problem.. choć raz wypadałoby ją pobieżnie przejrzeć. Jak wypłacasz kasę i drukujesz do tego kwitek to nic nie pobiera. Szczerze to tylko raz sprawdziłem saldo bez wypłacania kasy i to z czystej ciekawości, na co dzień nie widzę takiej potrzeby. Od tego mam internet.

 

Nie.. nie pracuje u nich, ale mam konto i sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spoko, ale przeliczyłem że dla studenta konto w mBanku jest bardziej opłacalne, a za większość usług nic nie płacimy lub płacimy bardzo mało, więc sumując wg mnie 30> w WBK to porażka - znajomi mi odrazali a ja się głupi uparłem.

bo naprawdę płacąc zyla za sprawdzenie salda w bankomacie wbk, to paranoja .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewno, w mBanku praktycznie opłat nie ma, chociaż ja przez całe studia miałem i tu, i tu, i wcale nie czułem się okradany. Koszty przelewów były znikome, bo zdecydowaną większość do dzisiaj mam wewnątrzbankowych, czyli za darmo. Jedyny większy koszt to karta 25zł raz na 2 lata, ale bez przesady.. toż to niewiele ponad 1zł miesięcznie, na to stać każdego... nawet studenta. A to sprawdzanie salda to jak już pisałem psu na budę... naprawdę tego używasz ? Ja loguje się na konto w miarę regularnie, także wiem ile mam na koncie z dokładnością do kilkunastu złotych. Przy wyciąganiu kasy z bankomatu drukuję sobie potwierdzenie, tam też jest saldo i sprawdzam tylko czy wszystko się zgadza.

 

No ale to już Twoja sprawa.. dla mnie mBank ma (w zasadzie to miał, bo już nie dostaje regularnie żadnej gotówki do ręki) jedną zasadniczą wadę, wpłacanie pieniędzy. U mnie jest tylko jeden wpłatomat i to tak trochę na wygnajewie.. średnio mi się widziało kiedykolwiek zasuwanie tam z kasą. Dlatego właśnie potrzebowałem drugie konto w "normalnym" banku. Padło na WBK (jeszcze przed połączeniem). Do dzisiaj zostało ono moim głównym kontem a mBank jest tylko zapasowym.. no i dla SFI, chociaż ostatnio to się nie loguje zbyt często, żeby nie oglądać spadków :P

Jak na razie nie widzę też żadnych przesłanek, dla których miałoby się to zmienić. Jestem zadowolony z obu i nie mogę się do niczego (czego rzeczywiście używam) przyczepić.

 

A skoro dla Ciebie i jakiś znajomych co odradzali to porażka to chętnie się dowiem (zupełnie serio), czego jeszcze się doczepili(-ście). Argument z saldem odrzucam, ale to subiektywne odczucie, bo ja tego nie używam, nie używałem i nie wyobrażam sobie używać.

 

Dla mnie porażka to jest np. to: http://idont.pl/2008/07/03/polbank-bo-tak-jest-wygodniej/ Nieistotne jak dobre warunki tam mają.. za takie coś to dyskwalifikacja na miejscu.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytanie, ale nie znam się na tym za bardzo ;) Czy karta którą dostane do rachunku WBK <30 pozwoli mi na korzystanie z PayPal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko mam konto w PKO SA, i konto dopuszcza debet na koncie 300zł, ale jak chce zkorzystac z tego debetu to w bankomacie mi mówi że nie mogę wypłacic, bo to przekracza stan funduszy na koncie. Jak mogę wypłacić tą kasę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to jest tylko taka kwota debetu do której nie podejmują czynnosci opisanych w regulaminie- czyli opłata karna za przekroczenie etc... przypuszczam że pozostałość z czasów "czekowych", zapewne możesz wyciągnąć te pieniądze w bankomacie który nie komunikuje się bezpośrednio z bankiem..., ew np czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachiało mi sie zakupów z USA i Chin (modelarstwo, takie hobby że w PL sie kupowac nie opłaca) i musiałem mieć do tego PayPal. Ok, założyłem sobie konto, wzystko pięknie i teraz chce podpisać pod nie moją karte i co najważniejsze - powiązać ją z kontem paypal. Jako, że mam karte Visa Electron od izzyKonta w mBanku, czyli karte debetową, zadzwoniłem na mLinie żeby mi dali możliwość korzystania z PayPal. No i pięknie, pani mi powiedziała zę zaraz to zrobią, siano z konta poleciało (1zł za aktywacje) ale karta nie dziala. Znaczy sie dodać ją moge, ale za cholere nie idzie jej powiązać bo system nie moze jej zweryfikować. Jakieś rady? Zaznaczam że na mLinie o aktywacje dzwoniłęm tydzień temu i nic nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Zaznaczam że na mLinie o aktywacje dzwoniłęm tydzień temu i nic nie zrobili.

Jeśli mLinia Ci nie może pomóc to my tym bardziej. Jedyne co to możesz jeszcze zadzwonić do Visa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_gringo_dado

 

Tzn chcesz dodać kartę do paypala i pisze ci ze nie możesz dodać ? zamówiłeś w mbanku ekarte ? Zeby ja paypal zakaceptował to musisz ją naładować tzn przelać jakas sume i wtedy paypal zaakceptuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może w międzyczasie się coś zmieniło ale do niedawna jedyną Visą Electron która banglała bez problemu z PayPal'em była Visa z Inteligo w mbanku było trzeba zamówić dodatkową kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak. Mam karte od izzyKonta czyli Vise Electron. Jest to karta DEBETOWA. Jako, żeby korzystać z Paypal musze mieć coś tam aktywowane, to zadzwoniłem na mLinie i pani mi tam powiedziała, że nie ma problemu, aktywuja i będzie si. No i aktywowali, ale si nie jest.

 

Na swoim profilu w Paypal moge dodać karte, ale potem nie moge jej powiązać z kontem, bo wyskakuje błąd weryfikacji i o to tu sie rozchodzi, bo niby cos tam zrobili ale i tak nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

W takim razie zadzwonie do nich rano, teraz nie chce nerwów tracić :P

 

A powiedz mi, taka eKarta coś kosztuje czy to za friko jest? Bo z ubezpieczenia karty już zrezygnowałem bo to IMO zbedny bajer jeśli sie nie operuje milionami.

Ekarta kosztuje 25zł rocznie. Zerknij TUTAJ po szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Bo z ubezpieczenia karty już zrezygnowałem bo to IMO zbedny bajer jeśli sie nie operuje milionami.

To jakimi kwotami ty operujesz? 100zł? 200zł? za 1,70 to nawet piwa nie można kupić a Tobie szkoda na ubezpieczenie :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, z konta korzystam tylko wtedy, gdy musze kupić coś większego przez neta lub gdy ktoś kupuje coś odemnie. A ze tego typu tranzakcje nie zdażają sie często, stan zazwyczaj wynosi 0zł. W tym momencie ubezpieczenie tej karty jest bezsensem, bo tylko mi debet robi.

 

Od normalnych tranzakcji mam inne konto, z ubezpieczoną kartą, Ty sie o mnie tak nie martw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...