Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

niezłym rozwiązaniem jest karta prepaid Visa, która można sobie wyrobić (nie trzeba mieć konta) w ING

 

koszt to 24 blaszki, karta na 2 lata - kartę ładujemy kwotą w złotówkach, a następnie można kupować w czym wygodnie - euro, usd, gb itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłym rozwiązaniem jest karta prepaid Visa, która można sobie wyrobić (nie trzeba mieć konta) w ING

 

koszt to 24 blaszki, karta na 2 lata - kartę ładujemy kwotą w złotówkach, a następnie można kupować w czym wygodnie - euro, usd, gb itd.

mBank eKarta - 15 pln za wyrobienie, ważność 5 lat, waluta defaultowo PLN/USD lub PLN/EUR ;) btw. od marca 08 debetówkami mBanku również można kupować w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank eKarta - 15 pln za wyrobienie, ważność 5 lat, waluta defaultowo PLN/USD lub PLN/EUR ;) btw. od marca 08 debetówkami mBanku również można kupować w necie.

tyle że prepaid ING dostajesz od ręki i masz jedną kartę do jakiejkolwiek waluty - amazon, ebay, paypal, oraz wszelkie inne placówki akceptujące VISA stoją otworem chociażby walutą obrotową było filipińskie peso - w mBanku osobna karta do USD, osobna do Euro itd.

 

24:24 - wychodzi złotówka miesięcznie - nie kłóćmy się o gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak. Mam karte od izzyKonta czyli Vise Electron. Jest to karta DEBETOWA. Jako, żeby korzystać z Paypal musze mieć coś tam aktywowane, to zadzwoniłem na mLinie i pani mi tam powiedziała, że nie ma problemu, aktywuja i będzie si. No i aktywowali, ale si nie jest.

 

Na swoim profilu w Paypal moge dodać karte, ale potem nie moge jej powiązać z kontem, bo wyskakuje błąd weryfikacji i o to tu sie rozchodzi, bo niby cos tam zrobili ale i tak nie działa...

Nie do końca tak.

Mam karte DEBETOWĄ (z chipem i kodem CVV2) do eKonta - Visa Electron i bez problemu ją zweryfikowalem w PayPalu (po uprzednim telefonicznym odblokowaniu limitow na mLinii) . ;-)

Zastanawiałem sie nad eKartą ale w tej sytuacji zrezygnowalem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi korzystających z usług mbanku:

Czy ostatnio macie problemy z hasłami sms potwierdzającymi przelewy? Bo do mnie dochodzą po 30minutach i to "trochę" uciążliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj wieczorem otrzymywałem te smsy po 30minutach, a dziś w ogóle.

A żeby zmienić na listę haseł jednorazowych potrzebne jest hasło sms :lol:

 

Dobra, okazało się, że to jakiś większy zgrzyt na linii era-mbank i już jest ok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady. Jade na rok do holandii studiowac i musze tam na miejscu zalozyc konto. Czy jest moze jakis bank operujacy w holandii jak i w polsce pod tym samym szyldem i oferujacy darmowe przelewy pomiedzy tymi krajami (przelewy w euro)? Jesli nie to moze ktos byl w podobnej sytuacji do mojej i moglby polecic jaki bank wybrac, aby nie zbankrutowac na prowizjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko odnośnie konta w mbanku, czy Visa Classic jest na pewno bezpłatna? :razz:

Po dezaktywowaniu pakietu "biezpieczna karta" (chyba 2zł/miesiąc) jest bezpłatna.

 

Potrzebuje porady. Jade na rok do holandii studiowac i musze tam na miejscu zalozyc konto. Czy jest moze jakis bank operujacy w holandii jak i w polsce pod tym samym szyldem i oferujacy darmowe przelewy pomiedzy tymi krajami (przelewy w euro)? Jesli nie to moze ktos byl w podobnej sytuacji do mojej i moglby polecic jaki bank wybrac, aby nie zbankrutowac na prowizjach?

Z darmowymi to chyba nie bardzo coś znajdziesz, ale ING Bank Śląski to holenderski bank (Internationale Nederlanden Groep) i jak wiadomo ma placówki w Polsce oraz Holandii więc ja bym się ku niemu skłaniał.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie bardzo... http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/kre...dex.html#tabs=0 ??

 

Poza tym to jest karta kredytowa, a przy koncie jest debetowa visa elektron.

Opłaty i prowizje i pierwsza pozycja. 

 

 

Opłata za wydanie karty uzależniona jest od wybranego oprocentowania i jest zwracana jeśli w ciągu pierwszych trzech miesięcy od daty wydania karty, Klient dokona dowolną ilość transakcji na łączną kwotę min. 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będe miał dość spory zastrzyk gotówki (jak dla mnie oczywiście) i pasuje mi założyc konto. Na bankach się kompletnie nie znam, bo nigdy nie miałem z nimi styczności (niedawno obchodziłem 18naste urodziny). Gdzie polecacie założyc konto z najwiekszym oprocentowaniem. Raczej żadne tranzakcje nie wchodzą w gre. Niech sobie leży i powoli rośnie. I ważne żeby był oddział w Rzeszowie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Dodam ze jestem totalnym laikiem w tych sprawach.

 

Do tej pory uzywalem konta od mojego Taty, w ING banku slaskim, ale ostatnio strasznie duzo przelewow wchodzi i wychodzi i jest problem. Staruszek wariuje i nie podoba mu sie obecna sytuacja.

 

Tak więc planuje zalożyć własne konto, oczekuje:

-Jestem niepełnoletni (16, 17 blisko. Generalnie Tata mogłby to wziąć na siebie, byle tam byla tylko moja kasa.)

-Tanich prowizji za przelewy, troche ich wchodzi i wychodzi,

-Dostęp online musi być,

-Dobrze by było robić przelewy za granice, cholerka, nie znam sie na tym.

Credit Card (Visa, Mastercard, American Express, JCB and Diners Club) chciałbym móc to obsłużyć(?)

-Ogólnie dobrej obslugi, nie walenia w bambuko.

 

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie polecacie założyc konto z najwiekszym oprocentowaniem. Raczej żadne tranzakcje nie wchodzą w gre. Niech sobie leży i powoli rośnie. I ważne żeby był oddział w Rzeszowie ;]

Zero opłat masz w 3088543[/snapback]

Tak więc planuje zalożyć własne konto, oczekuje:

-Jestem niepełnoletni (16, 17 blisko. Generalnie Tata mogłby to wziąć na siebie, byle tam byla tylko moja kasa.)

-Tanich prowizji za przelewy, troche ich wchodzi i wychodzi,

-Dostęp online musi być,

-Dobrze by było robić przelewy za granice, cholerka, nie znam sie na tym.

Credit Card (Visa, Mastercard, American Express, JCB and Diners Club) chciałbym móc to obsłużyć(?)

-Ogólnie dobrej obslugi, nie walenia w bambuko.

Dla Ciebie jak znalazł jest izzyKonto w mBanku (od 13lat można je otworzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej nie doczytałeś,

izzy:

"brak możliwości realizowania przelewów zagranicznych/walutowych"

Czyli jedyna opcja to pomoc taty w zalozeniu "mojego" konta, tak wiec gdzie? tez mbank tylko ze zwykle ekonto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej nie doczytałeś,

izzy:

"brak możliwości realizowania przelewów zagranicznych/walutowych"

Czyli jedyna opcja to pomoc taty w zalozeniu "mojego" konta, tak wiec gdzie? tez mbank tylko ze zwykle ekonto?

Mysle ze to bedzie najlepsze wyjscie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej nie doczytałeś,

izzy:

"brak możliwości realizowania przelewów zagranicznych/walutowych"

Czyli jedyna opcja to pomoc taty w zalozeniu "mojego" konta, tak wiec gdzie? tez mbank tylko ze zwykle ekonto?

Doczytałem.

-Dobrze by było robić przelewy za granice, cholerka, nie znam sie na tym.

"Dobrze by było" oznacza, że może być ale niekoniecznie. Jeśli to konieczne powinno pisać po prostu "przelewy zagraniczne/walutowe".

I w tej sytuacji izzy rzeczywiście odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno założyłem konto w mBanku - skusiły mnie bezpłatne przelewy dla eKonta. Miałem wtedy zrezygnować z inteligo, ale... No właśnie, jako klient obu banków zrobiłem porównanie:

 

1. Procedura zakładania konta

W obu bankach podobna. Dzwonisz bądź wypełniasz wniosek via mail. Potem przyjeżdaża do Ciebie kurier z umową. Całość trwa kilka dni, do tygodnia.

 

2. Pierwsze wrażenie - dostęp przez www

 

a) Inteligo. Wszystko ładne i czytelne. Spokojna kolorystyka i dobrze rozmieszczone menu. W kilka minut mamy opanowane co gdzie kliknąć i po co.

 

b) mBank. Kolorystyka rodem z bloga szalonej nastolatki. Logując się pierwszy raz byłem w szoku, że tak poważna instytucja jak bank może mieć tak żałosny serwis. Oczo..ebne kolory i źle rozwiązane menu - klikając w niektóre łącza otrzymujemy podmenu, w inne nie - powinny być od siebie odróżnione. W niektórych momentach jest to tak zagmatwane, że żeby aktywować kartę musiałem dzwonić na infolinie - nawet dołączona papierowa instrukcja "krok po kroku" nie pomagała.

 

3. Podstawowe możliwości konta

 

a) Inteligo. Bez problemu realizujemy przelewy do ZUS, US, tworzymy zlecenia stałe, listy odbiorców, w czytelny sposób przedstawiana jest lista ostatnich operacji etc. Możemy wykonywać przelewy bez podawania nr konta - jeśli wysyłamy pieniądze w ramach Inteligo - wystarczy podać jedynie nr telefonu odbiorcy bądź jego adres e-mail. Wtedy na jego komórkę przychodzi sms "czy chcesz odebrać pieniądze?" (btw. głupie pytanie :P)

 

b) mBank. Niby to samo co wyzej, ale... Mimo usilnych starań nie potrafię zdefiniować zlecenia stałego przez www. Całość jest uboższa niż w inteligo i mimo tego mniej czytelna. Brakuje prostych rozwiązań, które na pozór wydają się błache, bo "wystraczy parę kliknięć", ale uprzykrza to życie. Np. aby zobaczyć liste ostatnich przelewów muszę wybrać format pliku, date od kiedy do kiedy etc., a w inteligo wyskakuje lista juz po jednym kliknięciu na "historie rachunku".

 

4. Obsługa

 

Powiedziałem już trochę o tym w punktcie wyżej. W inteligo, aby zrealizować przelew jednorazowym musimy podać kod z karty - zdrapki. Karty te bank na bierząco dostarcza pocztą. Mimo, że mam w inteligo w sumie 3 konta, to do żadnego nigdy numerków nie zabrakło.

 

W mBanku odbywa to się przez hasła sms. Jest plus - telefon mamy zawsze przy sobie. Minus - czasem coś się "zatka" i trzeba czekać na hasło.

 

Co do samej operacji definiowania przelewu - podam jeden przykład. W mBanku musimy wklepać datę "z palca". W inteligo mamy kalendarzyk i rozwijaną listę z wyborem daty. Taka mała rzecz, a ile radość :)

 

5. Koszty

 

a) Inteligo Konto jest bezpłatne, jeśli saldo rachunku przekracza 100zł. Do tego 0,99zł za kartę VISA + ew. ok. 5zł za saldo rachunku < 100zł, 0,99zł za przelew poza PKO/inteligo. W zamian dostajemy darmową wypłatę w bankomatach PKO (są na każdym rogu), darmowe i błyskawiczne przelewy do PKO i do Inteligo.

 

b) mBank. Tutaj konto jest w 100% darmowe. Możemy mieć na koncie 50gr, a nadal nic nas to nie kosztuje. Przelewy darmowe, karta za darmo, wypłata w bankomatach BZWBK za free.

 

6. Oprocentowanie

 

a) Inteligo. Chyba jakaś setna część procenta :P Mając na koncie 10 000zł dostaniemy miesięcznie 4PLN (5 minus podatek Belki)

 

b) mBank. Bez udawania: 0% :)

 

Reasumując: Jesli ktoś korzysta z konta od "wielkiego halo" i trzyma tam tylko pare groszy, to mBank wygrywa. Inteligo zaczęłoby zjadać co miesiąc po 5zł i z naszych niewielkich nieużywanych środków niewielby zostało. Natomiast osobiscie wolę zapłacić te 0,99zł za przelew do innych banków w inteligo mając w zamian porządny i czytelny serwis www z dużymi możliwościami i darmowe wypłaty w największej sieci bankomatów w kraju :)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chłopaki mam pytanie, czy na Izzy Koncie przy odpowiedniej karcie (bo na tej "miękkiej" chyba się nie da), lub wykupieniu dodatkowej opcji można brać debety (np.do 100 zł)? Czy istnieje karta kredytowa do Izzy Konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno założyłem konto w mBanku - skusiły mnie bezpłatne przelewy dla eKonta. Miałem wtedy zrezygnować z inteligo, ale... No właśnie, jako klient obu banków zrobiłem porównanie:

Również korzystam z obu banków, z większością opinii mogę się zgodzić - zwłaszcze te dotyczące wyglądu serwisu WWW - widać że oszczędzają nie tylko na placówkach ;) na grafików też im było szkoda.

 

 

Niestety Inteligo zdziera na każdym kroku, mBank stara się być konkurencyjny i nie pobiera opłat np. za przelewy, za Vise, powiadomienia SMS również wychodzą taniej. Nie wspomnę już o koncie oszczędnościowym w Inteligo vs. eMax plus. Tutaj mBank również wygrywa.

 

Podsumowując: Inteligo ma lepszą infrastrukturę (bankomaty, placówki, sprawniejszy serwis WWW) za to mBank jest tańszy. Dlatego Inteligo to moje konto terenowe (zwłaszcza jak się wyjeżdża z większego miasta), a z mBanku robię większość przelewów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: Jesli ktoś korzysta z konta od "wielkiego halo" i trzyma tam tylko pare groszy, to mBank wygrywa. Inteligo zaczęłoby zjadać co miesiąc po 5zł i z naszych niewielkich nieużywanych środków niewielby zostało. Natomiast osobiscie wolę zapłacić te 0,99zł za przelew do innych banków w inteligo mając w zamian porządny i czytelny serwis www z dużymi możliwościami i darmowe wypłaty w największej sieci bankomatów w kraju :)

Co do tych bankomatów to nie dokońca tak jest. PKO ma dużo bankomatów, ale m.in. dlatego że można je znaleźć nawet w małych miastach. W dużych jest ich znacznie mniej. Doskonały przykład ja mam konto multibank i moge brać kase z euronetu, bzwbk i c4u w obrębie mieszkania mam aż 3 bankomaty do każdego 2-3min na nogach, gdzie się ruszę po mieście mam jakiś bankomat, dziewczyna ma PKO i to przeważnie ona ma problem ze znalezieniem bankomatu ;) jako przykład tutaj daje kraków, bo jak wróce do siebie już nie jest tak fajnie :D i wtedy pko rzeczywiście góruje ;) tak więc zależy gdzie kto mieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Inteligo. Wszystko ładne i czytelne. Spokojna kolorystyka i dobrze rozmieszczone menu. W kilka minut mamy opanowane co gdzie kliknąć i po co.

 

b) mBank. Kolorystyka rodem z bloga szalonej nastolatki. Logując się pierwszy raz byłem w szoku, że tak poważna instytucja jak bank może mieć tak żałosny serwis. Oczo..ebne kolory i źle rozwiązane menu - klikając w niektóre łącza otrzymujemy podmenu, w inne nie - powinny być od siebie odróżnione. W niektórych momentach jest to tak zagmatwane, że żeby aktywować kartę musiałem dzwonić na infolinie - nawet dołączona papierowa instrukcja "krok po kroku" nie pomagała.

 

Mi tam kolory w mbanku nie przeszkadzaja.

 

 

3. Podstawowe możliwości konta

 

a) Inteligo. Bez problemu realizujemy przelewy do ZUS, US, tworzymy zlecenia stałe, listy odbiorców, w czytelny sposób przedstawiana jest lista ostatnich operacji etc. Możemy wykonywać przelewy bez podawania nr konta - jeśli wysyłamy pieniądze w ramach Inteligo - wystarczy podać jedynie nr telefonu odbiorcy bądź jego adres e-mail. Wtedy na jego komórkę przychodzi sms "czy chcesz odebrać pieniądze?" (btw. głupie pytanie :P)

 

b) mBank. Niby to samo co wyzej, ale... Mimo usilnych starań nie potrafię zdefiniować zlecenia stałego przez www. Całość jest uboższa niż w inteligo i mimo tego mniej czytelna. Brakuje prostych rozwiązań, które na pozór wydają się błache, bo "wystraczy parę kliknięć", ale uprzykrza to życie. Np. aby zobaczyć liste ostatnich przelewów muszę wybrać format pliku, date od kiedy do kiedy etc., a w inteligo wyskakuje lista juz po jednym kliknięciu na "historie rachunku".

[

 

W mbanku historia wszystkich operacji wyskakuje po 2 kliknieciach (defaultowa za ostatni miesiac)

 

 

5. Koszty

 

a) Inteligo Konto jest bezpłatne, jeśli saldo rachunku przekracza 100zł. Do tego 0,99zł za kartę VISA + ew. ok. 5zł za saldo rachunku < 100zł, 0,99zł za przelew poza PKO/inteligo. W zamian dostajemy darmową wypłatę w bankomatach PKO (są na każdym rogu), darmowe i błyskawiczne przelewy do PKO i do Inteligo.

 

b) mBank. Tutaj konto jest w 100% darmowe. Możemy mieć na koncie 50gr, a nadal nic nas to nie kosztuje. Przelewy darmowe, karta za darmo, wypłata w bankomatach BZWBK za free.

 

 

Oplata za przelewy poza bank to moglo uchodzic plazem rok dwa temu - teraz to dyskwalifikacja konta. Pozatym wyplata jest darmowa takze w kilku innych sieciach bankomatow w mbanku. Skandalem jest za to oplata 1 pln za sprawdzenie salda konta z bankomatu.

 

6. Oprocentowanie

 

a) Inteligo. Chyba jakaś setna część procenta :P Mając na koncie 10 000zł dostaniemy miesięcznie 4PLN (5 minus podatek Belki)

 

b) mBank. Bez udawania: 0% :)

 

Reasumując: Jesli ktoś korzysta z konta od "wielkiego halo" i trzyma tam tylko pare groszy, to mBank wygrywa. Inteligo zaczęłoby zjadać co miesiąc po 5zł i z naszych niewielkich nieużywanych środków niewielby zostało. Natomiast osobiscie wolę zapłacić te 0,99zł za przelew do innych banków w inteligo mając w zamian porządny i czytelny serwis www z dużymi możliwościami i darmowe wypłaty w największej sieci bankomatów w kraju :)

 

 

W mbanku można tworzyć subkonta z oprocentowaniem na poziomie 1,8 i 5,75% z których można kase w każdej chwili ściągnąć na główne konto (tylko trzeba troche pokombinować żeby się nie nadziać na opłaty). Wspomniane 4 pln to ja dostaje za trzymanie 2-3k przez kilkanascie dni :)

 

A bankomaty to ja mam bliżej i z domu i pracy do tych mbankowych niż pko w Warszawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady. Jade na rok do holandii studiowac i musze tam na miejscu zalozyc konto. Czy jest moze jakis bank operujacy w holandii jak i w polsce pod tym samym szyldem i oferujacy darmowe przelewy pomiedzy tymi krajami (przelewy w euro)? Jesli nie to moze ktos byl w podobnej sytuacji do mojej i moglby polecic jaki bank wybrac, aby nie zbankrutowac na prowizjach?

Korzystałem tam przez rok z Rabobanku i byłem w 100% zadowolony. Bardzo szybka i miła obsługa w oddziałach jak i na infolinii. Większość pracowników dobrze włada angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...