Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ze znaczących różnic między mBankiem, a ING Direct, to różnica ponad tysiąca bankomatów na niekorzyść tego drugiego. mBank wydaje się bardziej wszechstronny: oprocentowanie lokaty wyższe, oprocentowanie kredytu w rachunku niższe, oprocentowanie konta oszczędnościowego wyższe. Poza tym w mBanku masz (co prawda nieco prymitywny) ułatwiony dostęp do TFI, rachunku maklerskiego i ubezpieczeń. A w ING tylko są ubezpieczenia. Koszt utrzymania karty w ING jest też uzależniony od min. płatności wykonanych tą kartą. Co prawda poprzeczka ustawiona nisko, ale zawsze gdzieś jest ta myśl.

Jesli dla Ciebie na stanowi, to różnicy, to dobrym pomysłem jest dokonać wyboru wg przejżystości interfejsu korzystając z dem. Wbrew pozorom całkiem istotny element, właściwie gdyby nie to, już dawno używałbym konta w MultiBanku.

Warto tylko potwierdzić w ING czy strona prawidłowo działa pod innymi przeglądarkami, kojarzę że ich dom maklerski kiedyś działał tylko pod IE.

 

@maSTHa, Inteligo wypada tu najsłabiej. Większość podstawowych opłat uzależniona jest od aktywności klienta. Może i nie są to duże wymagania, ale mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa, Inteligo wypada tu najsłabiej. Większość podstawowych opłat uzależniona jest od aktywności klienta. Może i nie są to duże wymagania, ale mimo wszystko...

Inteligo mi w sumie pasuje, ale mam ochote jakos na zmiane na cos lepszego (tanszego) i pod uwage bralem 3 konta (internetowe): Toyota, ING i mBank. Toyota odpadla mimo dobrych warunkow, ale jakos nie slysze zeby sporo osob mialo konta w tym banku. Oddzialu nie widzialem ani razu na miescie. Z grupa ING od dawna zwiazany jest zawodowo moj ojciec takze automatycznie tam tez myslalem o koncie. Ale osobiscie faworytem byl mBank i chyba tak zostanie. U mnie podstawa to 3 rzeczy: bankomaty, przelewy jednorazowe przez internet i %. Najlepsza kombinacja tych 3 elementow wygra.

 

BTW. Mbank ma jakies promo dla Allegrowiczow? Pamietam, ze jakis bank dawal ubezpieczenia czy znizki przy placeniu ich karta, ale nie pamietam czy to byl wlasnie mBank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo mi tylko o współpracy Allegro i mBanku w formie zbierania pkt-ów PayBack.

 

Co do różnic między mBankiem, a ING moim zdaniem w m jest nieco lepsza karta kredytowa.

 

 

 

* żeby było jasne, nie pracuję w mBanku, ani grupie BRE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie banków i kart kredytowych jestem zielony wiec zwracam sie do was. Zamówiłem sobie karte z kontem allekarta z allegro. Mam juz karte pin itp. ale karta jest nie aktywna. Z tego co wiem zeby ją aktywować trzeba dokonć tranzakcji ale czy tranzakcja to także wpłata jakiś pieniędzy na moje konto, które dostałem wraz z allekartą ? Dodam ze nie moge się zalogować na stronie centrum24.pl ponieważ twierdzą że moj pin lub nik jest nieprawidłowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie procesu zakladania konta w mbanku ... w moim miescie nie ma placowki tego banku wiec musze zakladac on-line ... I tu moje pytanie:

Jak wyglada zakładanie konta ? Tzn czy trzeba jechac gdzies do placowki, albo czy ktos przyjedzie ? Czy trzeba sie umawiac telefonicznie ?

Najlepiej zeby bylo tylko tak ze wypelniam dane na stronie oni mi cos przysylaja ja wypelniam i odsylam a potem wraca do mnie karta :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skladasz wniosek o konto KURIER przyjezdza do Ciebie i podpisujesz przy nim umowe. Jak umowa wraca do mBanku rachunek jest odblokowywany na wyplaty i wysylana jest karta debetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Znawcy Bankowcy:)

Jestem aktualnie na stażu i potrzebuję założyć koto by Urząd Pracy przelewał mi na nie kasę.

Chodzi o to by wszystko było jak najtańszym kosztem tj.: płacenie kartą, wypłacanie gotówki w bankomacie, założenie konta czy utrzymywanie go.

 

Po Waszych opisach w oko wpadł mi mBank.

Pytanie czy on jet najlepszy?

Konto o jakiej nazwie u nich założyć?

I czy rezygnancja z usług (znaczy prowadzenia konta) jest płatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy rezygnancja z usług (znaczy prowadzenia konta) jest płatna?

Nie, ale za to jaka uciążliwa :lol2: mBank lubi sobie przedłużyć zamykanie konta z nadzieją, że nie jest to Twoja ostateczne decyzja.

 

Natomiast jeśli chcesz, żeby konto było zupełnie darmowe i nie było wymogów aktywności (tj. minimalna ilość przelewów, wypłat, itd.), to rzeczywiście mBank jest najtańszy i najbardziej funkcjonalny.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale za to jaka uciążliwa :lol2: mBank lubi sobie przedłużyć zamykanie konta z nadzieją, że nie jest to Twoja ostateczne decyzja.

 

Natomiast jeśli chcesz, żeby konto było zupełnie darmowe i nie było wymogów aktywności (tj. minimalna ilość przelewów, wypłat, itd.), to rzeczywiście mBank jest najtańszy i najbardziej funkcjonalny.

gorzej jak coś padnie, gdzieś jakiś bankomat obcego banku nie wyda kasy, na reklamacje czekam już miesiąc a chodzi o zaledwie 60zł, ze strony pko (do nich należał bankomat) nie było żadnych problemów byli gotowi wypłacić (oddział banku gdzie jest wbudowany bankomat) gotówkę jeszcze tego samego dnia ale problemy z komunikacją z mBankiem nie umożliwiły tego. W dodatku za połączenie z mlinią zapłaciłem już z 10zł.

 

Tak to jest z mBankiem, jest dobrze dopóki nic nie szwankuje a jak co do czego to robi się problem.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy i minusy mBanku...

Ogólnie jednak chyba najtaniej za wszystko.

 

A ewentualnie poza mBankiem na drugiej pozycji co Polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z mBankiem, jest dobrze dopóki nic nie szwankuje a jak co do czego to robi się problem.

Dokładnie, wystarczy popatrzeć co się działo 1 grudnia. Ludzie nie mogli logować się na konto, bankomaty nie wypłacały kasy, terminale odrzucały i blokowały karty... <_< Od tej pory wolę trzymać kasę w skarpecie, bo w obu przypadkach mam oprocentowanie 0%, a przynajmniej z odzyskaniem pieniążków nie ma problemu :lol2: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszego, każdy ma indywidualne potrzeby. Ale ten jest jednym z najtańszych na rynku, jeśli nie trzymasz większych środków na ROR, nie masz pewności, że będziesz aktywnie korzystał z karty, czy też nie wiesz jakich wpływów możesz się spodziewać.

Natomiast, jak najbardziej jestem za tym, żeby się nie bać, ale to akurat nie tyczy się tylko jednego banku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Każdy bank ma z czymś problemy, tylko akurat ten jest rozpowszechniony wśród największej ilości internautów i informacje o wpadkach szybciej wychodzą na jaw.

Pewnie, nie ma banku idealnego. Problem w tym, że strona www/baza danych/serwery/pani jola z mlinii nie wytrzymują naporu klientów i regularnie widuję taki tekst:

 

Logowanie do systemu przejściowo niemożliwe

Przepraszamy, ale obecnie nie ma możliwości logowania do internetowego serwisu transakcyjnego.

Powtórna próba logowania będzie prawdopodobnie możliwa po upływie 10 minut. Jeśli pozostaniesz na tej stronie, Twoja przeglądarka automatycznie wyświetli formatkę do logowania po upływie 10 minut, pod warunkiem, że logowanie będzie możliwe.

Za niedogodności związane z oczekiwaniem na możliwość zalogowania serdecznie przepraszamy.

i od dłuższego czasu nic z tym nie było zrobione. Chyba ten 2milionowy klient przeciążył bazę ;]

 

Ta, teraz też go właśnie widzę -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wpływy będą stałe co miesiąc- to pewne.

Chodzi mi właśnie o jakiś najtańszy (głownie: przelewy przez neta, wypłata w bankomatach, płatność kartą i utrzymanie konta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mBanku koszty powyzszych = 0 ;) A jeszcze za darmo mozesz sobie zalozyc emax plusa, zeby trzymac na nim kase na dluzsza mete (oprocentowanie 6% w skali roku).

 

regularnie widuję taki tekst:

Mnie to jeszcze nigdy nie spotkalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie spotkało raz. Ale 10 minut poczekać to chyba nie jest wielki problem, nie?

Oczywiście, że tak. Płacę, więc wymagam. Co w tym dziwnego?

A, że problemu sobie nie wymyśliłem, wystarczy poczytać forum mbanku i wpisy zadowolonych klientów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loguje sie dzis do mbanku i szok. mialem 1.47, a teraz mam -23.57 tytulem oplaty za uzywanie karty. mam ekonto, debetową vise electron. a bank zakosil mi 25zl za karte. moze mi ktos to wyjasnic?

 

A nie masz moze EKarty do konta? bo to kosztuje 25 zl/rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Płacę, więc wymagam. Co w tym dziwnego?

A, że problemu sobie nie wymyśliłem, wystarczy poczytać forum mbanku i wpisy zadowolonych klientów.

Ustaliliśmy, że większość usług w mBanku jest za friko, więc za co płacisz? ;)

Poza tym, czy wszystko musi zawsze działać super, hiper, tip-top? Nigdy nie miałeś awarii jakiejkolwiek usługi, za którą trzeba płacić?! Usterki się zdarzają, więc nie wiem skąd takie oburzenie. Zrozumiałbym gdyby mBank często miał awarie. Ja tylko raz takowej doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy, że większość usług w mBanku jest za friko, więc za co płacisz? ;)

Oczywiście, tutaj padł duży skrót myślowy. Bank czerpie zyski z obrotu moimi pieniędzmi.Tyle...

 

Poza tym, czy wszystko musi zawsze działać super, hiper, tip-top? Nigdy nie miałeś awarii jakiejkolwiek usługi, za którą trzeba płacić?! Usterki się zdarzają, więc nie wiem skąd takie oburzenie. Zrozumiałbym gdyby mBank często miał awarie. Ja tylko raz takowej doświadczyłem.

Jak już pisałem, nie ma banku idealnego. Owszem w każdym banku awarię się zdarzają, ale chodzi mi o to, że w nikt nic nie robi w kierunku poprawy. Problemy z logowaniem zdarzają się już od wakacji. Chyba prace nad tym nie powinny trwać pół roku?

A co do ilości usterek, to może nie są one częste, ale ja mam do nich jakiegoś pecha. Zresztą ostatnio sytuacja kumpla (właśnie tego pamiętnego 1grudnia): poszedł na zakupy do marketu, pani wszystko naliczyła i w momencie płacenia terminal odrzuca i blokuję kartę.

Nie jestem też oburzony, tylko podirytowany sytuacją, że gdy potrzebuję wykonać szybki przelew, to pan mbank leży umarty ;] Tak samo, gdy potrzebuję wpłacić szybko pieniążki na konto, a (jedyny w mieście/powiecie i województwie!) wpłatomat stoi nieczynny ;]

 

Doświadczyłeś awarii tylko raz...no rozumiem, ja np ani razu nie miałem problemu z wpłatomatem (oprócz tego niedziałania gdy trzeba :wink: ), a wiem że ludziom zjada banknoty i później muszą walczyć z mbankiem o odzyskanie straconej sumy. Po prostu informuję, co może spotkać człowieka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...