Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

No wiadomo, że nie może mnie zmusić... Jest mu pewnie po prostu wygodniej i tyle. Konto i przelewy są za darmo, więc zrobię sobie po prostu zlecenie stałe i wynagrodzenie będzie automatycznie wchodziło na moje główne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowalem z mbanku, mialem u nich konto od 2001?/2002r... Caly czas problemy byly z wplatomatem itp..

 

Teraz mam w BZWBK & Alior (bezplatne wszystkie bankomaty, również za granica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam konto w mbanku i jest ok. Z wpłatomatami, prawda, bywają problemy, ale jeśli ktoś używa konta głównie do operacji związanych z internetem to szczerze polecam.

 

Mam przy okazji pytanie. Mam trochę gotówki i chcę ją wrzucić na lokatę w mbanku. Czy ktoś z was może mi którąś polecić?

Do 2 lutego można założyć struORT: ORT: kturyzowaną ze 100% gwarancją, ale oczywiście jest możliwość, że wyjmę tyle ile włożę :)

Czy może dla bezpieczeństwa zainwestować w mniejszy %, ale pewny zysk?

Proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 struktury z mBanku raczej d... nie urywają. Zakładając, że inwestuje w to ktoś, kto godzi się z tym, że może otrzymać jedynie początkowy kapitał, to pewnie decydowałbym się na Monako (spośród tych trzech- jeśli to konieczność). Poza tym jedynie Monako z tych trzech jeszcze można dziś założyć.

 

Z kolei na zakładanie lokaty terminowej to troszkę późno się obudziłeś. Poza tym zależy na jaki okres oraz ile pieniędzy.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób który brały udział w ostatnim konkursie rekomendującym Aliora.

Otrzymaliście wypłaty? Ludzie których rekomendowaliście otrzymali wypłaty?

U mnie kilka osób nie dostała tych 50zł (pomimo tego, że spełnili warunki) a część otrzymała - i teraz nie wiem o co chodzi?

Sam otrzymałem kaskę za rekomendacje tych osób jednak nie dostałem za to, że sam założyłem rachunek z kogoś rekomendacji.

Na moje myślenie powinno być:

 

50zł (założenie mojego konta) + x*50zł (ilość rekomendacji) = całokształt.

Dobrze myślę?

 

Jutro idę na wycieczkę do Aliora po szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym że rekomendacje były składane po 27 lutym ?

 

Na stronie Aliora: http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywid..._z_lokata_nocna czytamy: "Konkurs rekomendacyjny trwa do 15 marca."

 

A w regulaminie: http://www.aliorbank.pl/resources/res/repo...o_edycja_ii.pdf

 

Konkurs trwa od dnia 5 stycznia 2009 do dnia 15 marca 2009, z zastrzeżeniem, że umowy o Produkty Uczestniczące w Konkursie można zawierać do 27 lutego 2009.

Czyli polecenia za $ realnie trwały do 27 lutego a cały konkurs do 15 marca

 

Do 14 dni zawsze można się odwoływać... ;)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam obecnie problem . Muszę zmienić konto w banku do 1 maja z pko . Ponieważ od tego terminu bank wprowadza chore ceny za usługi :mur: . Zawiodłem się na tym banku bardzo.

 

Link do strony pko z info.

Pko

 

 

 

PKO BP podnosi opłaty za konta, karty i kredyty

 

 

Gazeta Wyborcza; Rzeczpospolita; Polska - 17-03-2009 10:28

Od maja właściciele kont i kredytów zapłacą znacznie więcej za prowizje i opłaty za prowadzenie rachunków i obsługę pożyczek - informuje "Rzeczpospolita".

Wzrosną przede wszystkim opłaty za prowadzenie konta - tzw. Superkonta - do 6,9 zł, czyli o 1,5 więcej niż do tej pory. Za SMS-owe informacje o saldzie rachunku klient zapłaci teraz 5 zł zamiast 3. Przekroczenie limitu na karcie kredytowej będzie teraz kosztować 15 zł więcej, czyli 35 zł.

 

Bank broni się mówiąc, że w ten sposób dostosowuje koszty do realiów rynkowych, a nowe opłaty i tak będą korzystniejsze niż oferta konkurencji.

- W przeciwieństwie do naszych konkurentów przez dwa lata nie podnosiliśmy opłat. Klienci mogą obniżyć koszty, decydując się na obsługę kont przez internet. O podwyżkach informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, by niezadowoleni ewentualnie mogli zrezygnować z naszych usług. Biorąc pod uwagę, że nasza oferta jest ciągle konkurencyjna, nie sądzę, żebyśmy stracili zbyt wielu klientów - powiedział "Polsce" Marek Ryczkowski z biura prasowego PKO BP.

 

To już druga podwyżka PKO BP w tym roku. Pierwsza odbyła się lutym. Bank podniósł wtedy część opłat za wypłaty z kont oszczędnościowych.

Źródło:finanse.wnp.pl

 

Więc mam zamiar zmienić konto internetowe jaki i konto oszczędnościowe. W sprawie oszczędnościowego priorytetem jest dla mnie procent odsetek. A w koncie internetowym karta i opłaty za konto i przelewy. Za informację będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze konta w mBanku zauważyli, że zmieniają się opłaty za niektóre usługi?!

http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=367

Największą burzę wywołała zmiana:

6. Dodaniu informacji o zmianie opłaty za zamówienie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego listy haseł jednorazowych, obowiązuje od 01.06.2009 r. (z 0,00 PLN do 5,00 PLN).

Czyżby zmuszali, żeby przejść na hasła sms? Ja osobiście wolę listę haseł. Pojawiają się co prawda wątpliwości, czy automatyczne wysłanie listy haseł pozostanie darmowe, a opłata będzie dotyczyła jedynie indywidualnego zamówienia takowej listy...

Doją jak mogą :angry:

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Chociaż zwiększenie opłaty za korzystanie z bankomatów innych sieci nie jest zbyt mądrą polityką w sytuacji, gdy konkurencja oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

 

 

Ps.

Dzisiaj bankomat Euronetu ukradł mi 50 złotych - pierwszy raz zdarzyło mi się coś reklamować i nawet się cieszę, bo dzięki temu mam okazję sprawdzić, jak długo czeka się na zwrot kasy w takich przypadkach ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Cóż za wyszukany dowcip :wink:

A tobie znowu co? :unsure:

 

Czy posiadacze konta w mBanku zauważyli, że zmieniają się opłaty za niektóre usługi?!

Mnie te podwyżki nie ruszają, bo dotyczą opcji o których nawet nie wiedziałem :wink:

A tak na poważniej, to korzystam z haseł sms od dawna i są dla mnie wygodniejsze - ale odgórne narzucanie tego rozwiązania jest nieteges. Ciekawe kidy znów wrócą opłaty za prowadzenie konta i przelewy, bo tego też można się spodziewać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moglby ktos wypisac w 1 poscie wszystkie darmowe konta na dzien dzisiejszy w ktorych nie trzeba spelnaic zadnych wymagan co do wplat co miesiac, poprostu takie ktore mam i sobie leza ile chca bez gotowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Dzisiaj bankomat Euronetu ukradł mi 50 złotych - pierwszy raz zdarzyło mi się coś reklamować i nawet się cieszę, bo dzięki temu mam okazję sprawdzić, jak długo czeka się na zwrot kasy w takich przypadkach ;)

Koleżance przedwczoraj Euronet wciął karte. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam konto w PKO i wczoraj dostałem list z nowym taryfikatorem. Za przelew przez inteligo zamiast 50gr zyczą sobie 7,90. Dajcie spokój czy oni są nie poważni?? Podrożeli o prawie 16x ?? Chyba też będę musiał zmienić Bank. Czyli w mbanku nadal jest darmowe prowadzenie konta i darmowe przelewu przy wykorzystaniu kodów sms?? Są jeszcze jakieś inne banki w których są te opcje darmowe lub płatne w rozsądnych kwotach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moglby ktos wypisac w 1 poscie wszystkie darmowe konta na dzien dzisiejszy w ktorych nie trzeba spelnaic zadnych wymagan co do wplat co miesiac, poprostu takie ktore mam i sobie leza ile chca bez gotowki

Jeśli oprócz samego prowadzenia konta, to wydanie i użytkowanie karty debetowej ma być również bezpłatne, to są tylko 3 takie konta.

eKonto w mBanku.

Rachunek gotówkowy w Polbanku.

Konto e-direct (pakiet standard) w VW Banku. Jednak tutaj z końcem lipca br. kończy się promocja na darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i nie wiadomo, czy zostanie przedłużona.

 

Wszystkie inne konta wymagają spełnienia jakichś warunków, mniej lub bardziej zmuszających do aktywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest konto <30, w WBK. Jedyny warunek to wiek poniżej 30 lat.

Przelewy elixir 50gr.

Ubezpieczenie (jeśli chcemy) karty 2zł/msc.

SMS kody [jako token] (5 darmowych co miesiąc każde kolejne 30gr).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest konto <30, w WBK. Jedyny warunek to wiek poniżej 30 lat.

Przelewy elixir 50gr.

Ubezpieczenie (jeśli chcemy) karty 2zł/msc.

SMS kody [jako token] (5 darmowych co miesiąc każde kolejne 30gr).

dokładnie...tylko, że to konto nie jest oprocentowane wiec pieniazki nie zarabiaja-ale cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powariowali. Jak podniosą opłaty za te ważniejsze czynności to z nich zrezygnuje.

Sorki, nie skumałem do czego się odnosisz. :D

Myślałem, że wyśmiewasz klientów którzy walczą o swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam konto w PKO i wczoraj dostałem list z nowym taryfikatorem. Za przelew przez inteligo zamiast 50gr zyczą sobie 7,90. Dajcie spokój czy oni są nie poważni?? Podrożeli o prawie 16x ?? Chyba też będę musiał zmienić Bank.

Gdzie znalazłeś to info o przelewie?

 

 

Też dziś dostałem info od PKO..

6.90 za prowadzenie konta + 2 zł za dostęp przez internet (tyle było w momencie podpisania umowy, teraz chyba biorą 1 zł/m-c) miesięcznie - 8.90 x 12 = 106.80 w skali roku.. 40zł za wydanie karty Visa raz na cztery lata.. a oprocentowanie rzędu 0.01%, co daje mi kilka groszy.. gdzie tu oszczędność? Do tego jeszcze zechcą kasę za zamknięcie konta - 20zł wg otrzymanego taryfiaktora..

Po świętach składam wniosek do mBanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w mBanku jest uwazasz oprocentowane? ;)

Nie znam aktualnej oferty mBanku, odnosiłem sie do WBK, którego jestem jeszcze klientem.Wkrótce będe musiał jednak mienić bank i jeszcze nie wiem na jaki.Być może Alior ale zobaczymy jak sie u nas zadomowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zostawic zaznaczone krzyzyki wszedzie przy tych opcjach?

eKONTO oraz bezpłatne rachunki oszczędnościowe i inwestycyjne

 

Bezpłatny, podstawowy rachunek rozliczeniowy, który umożliwia korzystanie z bezpłatnych usług inwestycyjnych, oszczędnościowych, kredytowych

 

eMAX

 

Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,00%, z dowolną ilością bezpłatnych wypłat

eMAX plus

 

Bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem nawet 5,05%, z jedną bezpłatną wypłatą w miesiącu

z usługą maklerską

 

Bezpłatny rachunek inwestycyjny - kupujesz i sprzedajesz online akcje, obligacje i inne papiery wartościowe (wymagany NIP)

paszport zagraniczny to jest normalny paszport?

jeszcze jedno nie mam NIPu to nie moge zalozyc tam konta? bo pluje mi sie ze mam podac NIP

Edytowane przez ed20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której ty klasie jesteś? Przecież zaznaczasz te rachunki, które chcesz otworzyć. Bank standardowo proponuje jakiś tam rachunek maklerski i do niego wymagany jest NIP. Wszystko jest opisane czarno na białym, wystarczy czytać :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...