Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

No, na 0.00% :P

 

3258405[/snapback]

czy zostawic zaznaczone krzyzyki wszedzie przy tych opcjach?

 

 

paszport zagraniczny to jest normalny paszport?

jeszcze jedno nie mam NIPu to nie moge zalozyc tam konta? bo pluje mi sie ze mam podac NIP

Bierzesz co chcesz, prawda. Nip jest tylko potrzebny do usługi maklerskiej. 

 

Jeśli masz 18 lat to zakładasz na dowód jeśli poniżej zakładasz konto izzy na paszport czy legitymację szkolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówie o emax+

 

 

Bierzesz co chcesz, prawda. Nip jest tylko potrzebny do usługi maklerskiej. 

 

Jeśli masz 18 lat to zakładasz na dowód jeśli poniżej zakładasz konto izzy na paszport czy legitymację szkolną.

mam 18 ale nie mam dowodu a konto potrzebne mi na juz ze tak powiem... jeszcze jedno jak mam izzy konto bo niedawno 18 skonczylem to teraz po przejsciu na ekonto dostane nowy nr konta? co z tamtym sie stanie? zablokuja to konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co masz przechodzić na EKonto? Jeśli nie będziesz grał na giełdzie (akcje, fundusze inwestycyjne) to innych zalet w porównaniu z Izzy ono nie ma.

 

pzdr

platnosc karta chodzi o te platosci internetowe i przelewy zagraniczne, to glowne zalety ekonta nad izzy jesli chodzi o moje potrzeby

wiec jak to jest dostane calkiem nowe dane czy zostana te co mam a zmieni sie typ konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłeś 18 lat?

Nie musisz rezygnować z korzystania z izzyKONTA. Jako osoba pełnoletnia możesz już otworzyć rachunek eKONTO. eKONTO da Ci jeszcze więcej możliwości.

 

 

Pamiętaj jednak, że izzyKONTO i eKONTO to odrębne RACHUNKI. Nie przekształcamy izzyKONTA w eKONTO. Chesz mieć eKONTO - załóż je przez telefon.

Jednego dnia złożyłem wniosek, drugiego podpisana umowa w mKiosku i konto już działa ;) Teraz jeszcze czekam na kartę bankomatową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko troszkę off-topowo i tak bardziej z ciekawości: na czym polega ta lokata struORT: ORT: kturyzowana w mbanku (podają, że możliwy zysk 26% w skali roku)? Na jakiej zasadzie to polega bo tak nie do końca rozumiem to co podają na stronie mbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie. Zyskujesz jeśli cena ropy (dokładniej: kontraktu na Brent) od 21.04 wzrośnie min. o 10%. Jednak wzrost ten nie może być większy niż 35%. Odczyty robione są stale, więc te 35% do knock-outu tyczy się całego okresu między kwietniem, a październikiem br.

Czyli, żebyś zarobił cokolwiek wzrost min. 10%, a żebyś zarobił możliwie najwięcej wzrost nie więcej niż o 35%.

Jeśli cena nie zmieści się w tych widełkach, to dostajesz zwrot kapitału (100%).

Te potencjalne 26% założono przy partycypacji 54%, ale równie dobrze może być niższa (min. 46%), a wtedy już zarobek jest niższy.

Imo d.upy to ta struktura nie urywa raczej.

 

Co do Comperii- byłbym dość ostrożny, bo jest tam sporo błędów. Ogólny obraz daje, ale nie traktowałbym tego jako wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Comperii- byłbym dość ostrożny, bo jest tam sporo błędów. Ogólny obraz daje, ale nie traktowałbym tego jako wyznacznik.

Owszem, ale pozwala ograniczyć pole wyboru z kilkudziesięciu instrumentów do kilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta partycypacja?

Współczynnik partycypacji informuje jaki jest Twój procentowy udział w zyskach/stratach. Najprostszy przykład, to partycypacja 100%, wtedy uczestniczysz we wzroście 1:1. Jeśli jednak partycypacja jest poniżej 100% (zazwyczaj tak właśnie jest), to wraz ze wzrostem wartości aktywa Twój zysk jest proporcjonalnie niższy. W przciwną stronę działa to analogicznie. Najprościej rzecz ujmując, w przypadku partycypacji >100% jest to lewar (dźwignia finansowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platnosc karta chodzi o te platosci internetowe i przelewy zagraniczne, to glowne zalety ekonta nad izzy jesli chodzi o moje potrzeby

wiec jak to jest dostane calkiem nowe dane czy zostana te co mam a zmieni sie typ konta?

Obok izzy bedziesz widzial na stronie tranzakcyjnej rowniez ekonto . Izzy bedziesz mogl zamknac sobie w pozniejszym czasie jak np. dsotaniesz karte bankomatowa do ekonta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze z emax+ zeszli z 6 na 4,15 fajna kaska byla.

Jak podwyższali % to sie chwalili na wszystkie możliwe sposoby, z kolei obniżki oprocentowania zauważyłem dopiero jak mi miesięczna kapitalizacja odsetek wyglądała podejżanie nisko. Poza tym żadnego powiadomienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podwyższali % to sie chwalili na wszystkie możliwe sposoby, z kolei obniżki oprocentowania zauważyłem dopiero jak mi miesięczna kapitalizacja odsetek wyglądała podejżanie nisko. Poza tym żadnego powiadomienia...

No przecież, że tak ;]

Wyobrażasz sobie reklamówkę w TV, że spadło im oprocentowanie? Takie rzeczy się przemilcza, chociaż na pewno gdzieś na swojej stronie dali taki info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kiedyś czytałem, że banki od tego pomysłu odstąpiły ze względu na to, że zainteresowanie było znikome, aczkolwiek jakiś bank może oferuje taką usługę.

Oczywiście dotyczy to WAPu.

Jeśli chodzi o dostęp z telefonu, przez normalną stronę banku, to nie powinno być z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiajcie jeśli możecie jednorazowe hasła bo od 1.06.2009 z 0zł wzrośnie do 5zł za jeden pakiet haseł...mbank zaczyna się rozkręcać także z innymi opłatami :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zamawiajcie jeśli możecie jednorazowe hasła bo od 1.06.2009 z 0zł wzrośnie do 5zł za jeden pakiet haseł...mbank zaczyna się rozkręcać także z innymi opłatami :damage_wall:

Jakimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli można zresygnowac z haseł jednorazowych na rzecz kody wysyłanego smsem ;)

OK ale jak padnie bateria albo operator zamuli?

Karteczka jest najbezpieczniejsza jakby nie było... chociaż się zastanawiam czemu nie wprowadzili tokenów

Jakimi?

http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=390

http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=388

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...