Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

W stronę akcji raczej nie pójdę. Trochę raczej to nie pewne.

Kupnem obligacji skarbowymi kiedyś byłem zainteresowany.

Pytanie ile teraz można na tym zarobić?

 

A z tymi surowcami, co dokładnie Masz na myśli?

Mam kupić ropę i postawić ją w garażu w beczce :-D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akcje są dla Ciebie ryzykowne to także daj sobie spokój z surowcami.

 

Hehehe, w garażu to może nie. Jak masz dużo kasy to wynajmujesz tankowiec i później sprzedajesz. A tak na serio to kupujesz kontrakt na dany surowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję porady w sprawie wyboru konta ;) do tej pory miałem konto oszczędnościowe w ing, jednak 1 darmowy przelew/wypłata na miesiąc (kolejna płatna 10 zł...) to przegięcie. chcę założyć nowe konto, które będzie spełniało moje wymagania :

- darmowe przelewy (nieograniczona ilość) na dowolne konta bankowe w PL

- darmowe wypłaty nieograniczoną ilość razy

- obsługa konta przez internet

- karta do płatności przez internet (paypal itp)

- darmowe utrzymanie konta (ew. jak najniższe koszty utrzymania)

- nie interesuje mnie wysokość oprocentowania

Wstępnie po przeczytaniu tematu jestem zdecydowany na mBank i eKonto. Mieszkam w Krakowie, więc dostęp do bankomatów i wpłatomatów myślę, że będę miał dobry. Czy mbank to dobry wybór ? Ew. jaką kartę wybrać i jakie niepotrzebne usługi dezaktywować żeby wyszło najtaniej przy zachowaniu pełnej funkcjonalności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwię się, że miałem drogo bo taka była specyfika konta oszczędnościowego. konto oszczędnościowe nie jest mi aktualnie potrzebne bo nie trzymam tam kwot, które mogłyby przynosić jakieś rozsądne dochody. o wiele bardziej zależy mi na darmowych przelewach i wypłatach. po prostu potrzebuję inny rodzaj konta niż miałem do tej pory, tylko nie wiem czy mbank jest tutaj najlepszym wyborem czy jest jeszcze coś konkurencyjnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szybciej przez neta? A nie tracić czas w mKioskach (których to pracownicy nie zawsze są zorientowani)

 

Ja potrzebowałem na gwałt konta w EUR z możliwością wyjęcia pieniędzy za friko (w mBanku niestety przewalutowanie, podczas przelania z konta walutowego na eKonto, nie odbywa się po zbyt przyjaznym kursie ) udałem się do Multibanku (po kilku paru latach uzywania tylko mBanku, fajnie zostać mile obsłużonym przez zywego człowieka twarzą w twarz, z propozycją czegoś do picia, w wygodnych fotelach ;), ostatnio takie coś mnie spotkało jak chyba cztery lata temu otwierałem konto w Fortisie :), ale mniejsza z tym) i załozyłem Multikonto studenckie za free, do tego konto walutowe za free, z możliwością wyjęcia euro za free (minusem jest tylko jedna placówka w Krk), jak równiez przelew zagraniczny za free. Wielce prawdopodobne jest więc, że nawet jak za miesiąc konto nie będzie mi potrzebne zostawię je, a nóż się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio narodził się pewien pomysł z kobitką dotyczący "wspólnoty majątkowej" ;]

Planuje dać jej pełne upoważnienie do jednego z moich kont ( mBank, Inteligo, WBK ) i podpiąć jeszcze jedną kartę pod rachunek. Czy to jest zwyczajna operacja? Jaki bank byłby najlepszy? Może coś innego z pośród tych trzech co wymieniłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 10 przelewow w miesiacu gratis tylko... potem masz tez gratis ale bulisz za smsy... :huh:

Biorąc mój osobisty przypadek nie wykonuje zazwyczaj więcej niż 10 przelewów zdefiniowanych (na te zdefiniowane nie musze mieć sms). Natomiast jeśli mi się zdarzy, że tak bedzie to przelewam do mBanku gdzie sms są gratis ;)

natomiast oprocentowanie na koncie realnie 4% całej kwoty*. Mało lokat tyle ma :) Tyle, że pare godzin w nocy mam zablokowaną połowe środków...ale wtedy rzadko korzystam z konta ;)

* patrz lokata nocna

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast oprocentowanie na koncie realnie 4% całej kwoty*. Mało lokat tyle ma :) Tyle, że pare godzin w nocy mam zablokowaną połowe środków...ale wtedy rzadko korzystam z konta ;)

* patrz lokata nocna

Rachunek oszczednosciowy w mBanku (eMax plus) - 4,10%

Rachunek oszczednosciowy w Inteligo ~3% realnie (do 19 999,99PLN)

Takze inne banki na tle Aliora tak zle nie wypadaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunek oszczednosciowy w mBanku (eMax plus) - 4,10%

Rachunek oszczednosciowy w Inteligo ~3% realnie (do 19 999,99PLN)

Takze inne banki na tle Aliora tak zle nie wypadaja:)

Ja jeszcze bym dorzucił konto TOP w getin - 5,5% ;) (ew. lokata dzienna 4,86% / 4,25%)

 

edit:

Minus konta TOP, to tylko jeden przelew za friko w miesiącu. Ale po to są konta oszczędnościowe, żeby na nich oszczędzać ;)

Do bieżących wydatków mam mBank.

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale nie masz wyplat we wszystkich bankomatach gratis. mBank np 5zl za wyplate :|

To niewatpliwie duza zaleta Aliora. Mam nadzieje, ze w przyszlosci (niedalekiej:)), wiekszosc bankow bedzie miala w ofercie wyplaty ze wszystkich bankomatow bez prowizji. :P

Jeszcze jakby w Aliorze zniesli oplate 3zl miesiecznie za karte platnicza to bylby prawie ideal (wiadomo idealow nie ma:)).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a ile dokładnie czasu w Aliorze zablokowane są środki?

 

W ogóle wreszcie zmieniłem izzy konto na normalne (wreszcie delfinek :D) no i zonk, karta nie była domyślnie ubezpieczona, musiałem to aktywować (w izzy nic takiego nie robiłem :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę poskarżyć się na Alior.

Pojechałem na wakacje i dla bezpieczeństwa "rozłożyłem" środki na 2 karty (tj. alior i mbank). Korzystałem tylko z 1 (ze względu na bankomaty). Po przyjeździe wchodzę sobie na konto, patrzę ile mi zostało, fajnie. Z wakacji wróciłem 28 sierpnia, dziś mamy 8 września i oni nagle się obudzili, że nie zaksięgowali mi jakiś tam wypłat sprzed 10 dni :blink: Zawsze w mbanku i kredyt banku było coś takiego, jak Księgowe saldo rachunku i Saldo dostępne. Z pierwszego odejmowało dopiero po zaksięgowaniu, ale z salda dostepnego ZAWSZE odejmowało mi od razu po zrobieniu transakcji. Sprawdzałem specjalnie saldo w bankomacie, robiłem przelew, wypłacałem, bo myślałem, że się coś pomylili, a oni nagle po 10 dniach odejmują mi 240zł z obu sald. Czy w innych bankach też tak jest? Przecież z salda dostępnego powinni odejmować na bieżąco, wychodzi na to, że w tym banku można wypłacić z bankomatu ile tylko chcesz bo i tak nikt nie księguje tego od razu, :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na bankomaty mBanku wogóle nie narzekam, gdzie nie idę to mam możliwość wypłącenia piniędzy , nie musze biegać niewiadomo gdzie.

 

Kaaban mBank.pl > dział ubezpieczenia > ubezpieczenia karty (poczytaj sobie od czego Cie chroni standardowe ubezpieczenie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę poskarżyć się na Alior.

Pojechałem na wakacje i dla bezpieczeństwa "rozłożyłem" środki na 2 karty (tj. alior i mbank). Korzystałem tylko z 1 (ze względu na bankomaty). Po przyjeździe wchodzę sobie na konto, patrzę ile mi zostało, fajnie. Z wakacji wróciłem 28 sierpnia, dziś mamy 8 września i oni nagle się obudzili, że nie zaksięgowali mi jakiś tam wypłat sprzed 10 dni :blink: Zawsze w mbanku i kredyt banku było coś takiego, jak Księgowe saldo rachunku i Saldo dostępne. Z pierwszego odejmowało dopiero po zaksięgowaniu, ale z salda dostepnego ZAWSZE odejmowało mi od razu po zrobieniu transakcji. Sprawdzałem specjalnie saldo w bankomacie, robiłem przelew, wypłacałem, bo myślałem, że się coś pomylili, a oni nagle po 10 dniach odejmują mi 240zł z obu sald. Czy w innych bankach też tak jest? Przecież z salda dostępnego powinni odejmować na bieżąco, wychodzi na to, że w tym banku można wypłacić z bankomatu ile tylko chcesz bo i tak nikt nie księguje tego od razu, :damage_wall:

To niekoniecznie musi byc wina Aliora, byc moze system bankomatow cos "nawalil". Moja dziewczyna ostatnio chciala wyplacic kase z bankomatu (tez ma konto w Aliorze) i kasy nie "wyplulo", a niby wyplata zakonczyla sie sukcesem. Na cale szczescie z konta nic nie pobralo (bankomat PKO BP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób najlepiej ulokować 2k pln na powiedzmy pół roku lub 9 msc ? niestety moje plany na wczasy nie wypaliły w te wakacje i chciałbym gdzieś te pieniądze położyć do przyszłych wakacji żeby mnie nie kusiło ich wydanie ;) mogę je całkowicie zamrozić na ten okres. jakieś dobre konto oszczędnościowe, lokata czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...