Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej zapewne wyjdzie mBank i BZWBK, choć ja osobiście mam w ING (konto Direct) i nie narzekam. Przelewy darmowe, a jedyna opłata to 3zł miesięcznie za kartę - chyba, ze wykonasz miesięcznie transakcje kartą za min. 100zł, to wtedy masz za darmo. Denerwujące jest jedynie oczekiwanie na zaksięgowanie wpłaty - czasami nawet kilka godzin trzeba czekać.

 

W BZWBK najlepiej konto >30, a w mBanku oczywiscie eKonto - sam myślę o zmianie ING na któryś z tych banków z powodu wspomnianego oczekiwania na zaksięgowanie wpłat/wypłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od 15 min nie mogę wbić się na stronę aliora. Po kolejnych kilku minutach czekania na połączenie z konsultantem, usłyszałem śpiewkę, że trwa konserwacja. Coś takiego nie powinno mieć miejsca w szanującym się banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś konto dbnet w deutsche banku gdzie niby można tego ipoda wygrać? Promocja jest od 2 sierpnia, ja wypełniłem formularz 4tego i żyłem nadzieją, że może jakimś fartem uda mi się wyhaczyć jednego z 300 ipodów, ale kurier jak nie przyjeżdżał tak nie przyjechał do tej pory no i chyba powygrywałem:D z ciekawości, znacie jakieś osoby, do których by kurier przyjechał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że nie każdy spełni warunki (saldo 1k przez tydz.), to nawet złożenie 500 wniosków o konto to kwestia kilku godzin. Jeśli więc robiłeś to dopiero teraz, to raczej nie ma co liczyć na nagrodę.

Tym bardziej, że o promocji bank najpierw poinformował dziennikarzy w komunikacie prasowym, którzy również zdążyli przekazać info dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakiej walucie najczęściej płacisz za zagraniczne zakupy? Bo jeśli pytasz o kartę, która w ogóle nie ma podwójnego przewalutowania niezależnie od waluty płatności, to jeśli dobrze pamiętam tylko Polbank stosuje taką metodę w naszym kraju. Poza tym Polbank przecież ma też inne karty kredytowe ze zwrotem części transakcji, tylko że nie jest to aż 1 proc. Poza tym nie ma się co jarać tą funkcjonalnością, bo bank wprowadzając ten feature od razu dorzucił obowiązkowe ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś konto w BOŚ? To smieszne Konto bez kantów?

Jakies opinie?

Mam tam zwykle od 2 lat, z racji kredytu na ogrzewanie (maja najlepsze oferty na tego typu inwestycje, bo są dofinansowywane z MOŚ), niedługo mi się konczy...i zastanawiam sie czy zlikwidowac konto czy przekształcić jej właśnie w to bez kantów.

Dodam że mam jeszczew PKOBP...ale ci mnie wkurzają, częste pady na stronie, bankomaty często nieczynne...jakaś paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat trwałem wiernie przy PKO BP. Dobry bank dla emerytów, mających masę wolnego czasu na załatwienie czegokolwiek i gardzących sprawnymi bankomatami. Internetowość symboliczna, kiedyś były przelewy autoryzowane zdrapką, przysyłaną do domu, sam proces umiarkowanie upierdliwy.

 

Teraz tkwię w Millenium ze względu na hipotekę na rozsądnych warunkach, konto Premium okazało się darmowe tylko przez dwa lata, teraz jest już parę złotówek comiesięcznej opłaty za prowadzenie. Nie mają sensownych kont oszczędnościowych, ale z tym akurat wszędzie jest kiepsko. Przelewy internetowe autoryzowane SMSem, nie zdarzyło się żeby nie doszedł albo opóźnił więcej niż kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w mBanku.

 

Potrzebuję drugie konto jedynie do wpłat (czyli wpłaty w oddziale, prowadzenie i przelewy zewnętrzne darmowe).

Obok mnie są (od najbliższych): Alior, Lukas, Polbank, BZ WBK, PKO SA, PKO BP, Millennium, ING.

 

PKO BP odpada ze wzglądu na opłaty, Polbank ma chyba jakiś skopany system online, Millenium też nie wydaje się ciekawy.

W ING wpłata na konto Direct kosztuje 9 zł (na konto oszczędnościowe za darmo, ale znowu dochodzi kolejna czynność).

 

Czyli mam chyba do wyboru Alior, Lukas lub BZ WBK.

W BZ WBK mógłbym mieć darmową kartę, ale wypłaty do 400 zł, to koszt 5 zł.

 

Jak oceniacie te banki? Które z nich mają godny polecenia system transakcyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konta w ing (direct), ale zamykam wkrótce, bo nie korzystam, w mbanku - tez zamknę, bo nie używam... oraz w bzwbk (<30) i sobie chwale... konto mnie nic nie kosztuje, mam do tego kartę kredytowa (20zł /rok, bo mam duży obrót)... jedyny mankament, to tylko 5 darmowych przelewów na miesiąc, ale skoro masz mbank, to robisz zlecenie stałe i nawet nie zaglądasz ;-)

kumpel z pracy ma w lukasie i nie poleca - nie można ponoć robić przelewów przez internet, chyba, ze się w oddziale autoryzuje wcześniej odbiorce (ile w tym prawdy, nie wiem)

polbank działa tylko pod internet explorerem i ponoć obsługa jest przypisana do konkretnego komputera (tak było rok temu, naprawili? nie wiem)

PKO SA ma mój ojciec - wygodnie się obsługuje przez sieć, serwis czytelny i przejrzysty (porównywalny do tego z ing i bzwbk), ale kody są na zdrapkach (przynajmniej mój ojciec tak ma)

 

o aliorze i millenium ci nic nie powiem, bo się nie orientuję, powyższe informację jednak potwierdź u kogoś bardziej zorientowanego (np. zadzwoń na infolinię konkretnego banku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konta w ing (direct), ale zamykam wkrótce, bo nie korzystam, w mbanku - tez zamknę, bo nie używam... oraz w bzwbk (<30) i sobie chwale... konto mnie nic nie kosztuje, mam do tego kartę kredytowa (20zł /rok, bo mam duży obrót)... jedyny mankament, to tylko 5 darmowych przelewów na miesiąc, ale skoro masz mbank, to robisz zlecenie stałe i nawet nie zaglądasz ;-)

kumpel z pracy ma w lukasie i nie poleca - nie można ponoć robić przelewów przez internet, chyba, ze się w oddziale autoryzuje wcześniej odbiorce (ile w tym prawdy, nie wiem)

polbank działa tylko pod internet explorerem i ponoć obsługa jest przypisana do konkretnego komputera (tak było rok temu, naprawili? nie wiem)

PKO SA ma mój ojciec - wygodnie się obsługuje przez sieć, serwis czytelny i przejrzysty (porównywalny do tego z ing i bzwbk), ale kody są na zdrapkach (przynajmniej mój ojciec tak ma)

 

o aliorze i millenium ci nic nie powiem, bo się nie orientuję, powyższe informację jednak potwierdź u kogoś bardziej zorientowanego (np. zadzwoń na infolinię konkretnego banku)

W BZ WBK rozumiem, że chodzi o płatne kody sms? Tzn. tylko 5 przelewów darmowych, a każdy kolejny, to 20 groszy?

Czy można wyłączyć kody sms lub, np. wybrać, aby przy wcześniej zdefiniowanych przelewach nie był wysyłany?

 

Jeśli chodzi o Alior, to dobra wydaje się opcja wyszukiwania transakcji po nazwie, odbiorcy, itp. (w innych bankach tego nie zauważyłem).

 

Chyba najlepiej będzie, jak założę w BZ WBK + Aliorze i w razie czego jedno "porzucę" lub zlikwiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy taki pomysł który zabezpieczyłby przed skimmingiem.

 

Logujemy się do banku i rezerwujemy sobie kilka kodów które zostają nam wysłane smsem i są ważne kilka dni, zbliża się weekend jedziemy do marketu, klubu i płacąc kartą oprócz pinu podajemy dodatkowe hasło jednorazowe.

 

Albo token w którym są hasła jednorazowe, czemu nie można ich dodatkowo wpisywać przy transakcjach w supermarkecie? Nie musiałyby być aż takie długie ale wystarczy, że są obowiązujące w danej chwili.

 

Wówczas skimmerzy byliby mieliby większy problem z pobraniem kasy mając jedynie pin i zeskanowaną kartę.

 

 

O i inna sprawa, czemu bankomaty nie informują nas w jakiej wysokości zostanie pobrana prowizja jeśli wypłacamy z innej sieci, taka oczywista sprawa a pomyłki przecież się zdarzają.

 

zapomniałem dodać, że to w oparciu o artykuł

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zmanipulowane-terminale-w-amerykanskich-filiach-sieci-Aldi,wid,12748224,wiadomosc.html

 

wkrótce i u nas pojawią się problemy a z bankomatami mogłoby być podobnie, dodatkowy token i po kłopocie.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mihalo

Wiesz pomysł może sam w sobie fajny, ale średnio wykonalny. Pomyśl, że nosiłbyś jeszcze ze sobą token. Ja już mam dość (chociaż się cieszę, bo zima to i kurta, a więc te dodatkowe kieszenie ;)) 3 telefony, portfel, dokumenty, pendrive'y 2 i jeszcze tokena mi brakuje do szczęścia.

 

Podobnie z tymi kilkoma kodami, a co jeśli akurat byś zabalował i poszedł o jedną knajpę za daleko ;) Pić się chce, kodu brak. Poza tym spec obejdzie wszystko. Myślę że najlepsze to wciąż czujność sprzedawcy (no chyba że to oni walą), może jak w Citi karty ze zdjęciem?

 

A czemu nie podają info o prowizji? Ano przecież z tego żyją :D

 

 

A co do tematu, to jakby ktoś chciał to Getin otworzył nowe konta przez neta getinonline.pl Ja się skuszę, potestuję i zobaczę. Jeszcze dobrze nie rozkminiłem czym się różnią

KONTO SKARBONKOWE

konto, karta, przelewy przez net, wszystkie bankomaty - 0zł

i płacą 1zł za każde 100zł wydane na lokaty, zapłatę kartą debit/credit, spłatę karty, wpłynięcie pensji

 

KONTO SWOBONE (+ prezent [ipod/drukarka/aparat/gps] ale tam jakieś wymagania obrotów i przelewów)

to samo co w skarbonkowym za 0zł plus wypłaty w oddziałach Getin

 

KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE

gdzie jest oprocentowanie 4,5

 

Jakby ktoś miał już doświadczenie to dajcie znać. Z tego co się reklamują to konto jest netowe, ale z funkcjami jak w private bankningu ;) czyli osobisty doradca którego fotkę widzimy na stronie :) [rozwala mnie ten koleś co jest w zakładce polisolokaty, taki w okularach, frodo jeden ;)]

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kurier podrzucił mi umowę do podpisania, zdecydowałem się na konto swobodne bez prezentu - wszystko za darmo (łącznie z bankomatami i kredytową) bez haczyków... zastanawiałem się nad dbNET, ale tam wymagają 1 transakcji kartą w miesiącu, z 2 strony mbank ma wpłatomatów jak na lekarstwo i nie ma wszystkich bankomatów darmowych...

 

 

Jakby ktoś miał już doświadczenie to dajcie znać. Z tego co się reklamują to konto jest netowe, ale z funkcjami jak w private bankningu ;) czyli osobisty doradca którego fotkę widzimy na stronie

pisałem do nich w 2 sprawach, raz mi odpisali maila, raz zadzwonili, za każdym razem na następny dzień i za każdym razem ktoś inny, więc ten prywatny doradca to marketingowa ściemaDołączona grafika

 

w poniedziałek zamknąłem konto ing direct, babka mnie jeszcze przekonywała, że wszystko tam jest darmo i w ogóle, to jej się spytałem dlaczego jak jest darmo zrobił mi się z niczego (bo nie korzystałem wcale) debet 17zł w ponad pół roku... okazało się, że miałem płatną kartę... a zakładałem konto, nie zamawiałem do niego karty (nie trzeba było), sami przysłali...

 

swoje główne konto (lokata, ror, kk i oszczędnościowe) mam w bzwbk i teraz szukam jakiejś alternatywy, tak na wszelki wypadek, bo bank został przejęty przez hiszpański odpowiednik pko, teraz tylko czekać na zmianę z zieleni na pomarańcz (co mi osobiście kojarzy się z [ciach!]em - patrz orange)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje główne konto (lokata, ror, kk i oszczędnościowe) mam w bzwbk i teraz szukam jakiejś alternatywy, tak na wszelki wypadek, bo bank został przejęty przez hiszpański odpowiednik pko, teraz tylko czekać na zmianę z zieleni na pomarańcz (co mi osobiście kojarzy się z [ciach!]em - patrz orange)

 

1. Jeszcze nie został przejęty. Zgodę muszą wyrazić UOKiK, jak i KNF.

 

 

2. Porównanie do PKO BP jest co najmniej mocno nietrafione - na razie tylko możemy chcieć, żeby PKO BP miał taką pozycję na międzynarodowym rynku, jak Santander.

 

3. Nie pomarańczowy, a czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kurier podrzucił mi umowę do podpisania, zdecydowałem się na konto swobodne bez prezentu - wszystko za darmo (łącznie z bankomatami i kredytową)

 

Czyli dostałeś i debetówkę i kredytową za free? No to chyba się skuszę.

A i jeszcze jedno, jaki jest system autoryzacji przelewów? Kartka, sms, token?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałbym kredytówkę jakbym złożył wniosek ;-) ale byłaby w 100% darmowa

na razie wystarczy mi wypukła z bzwbk (rocznie płace za nią ok 25zł)

 

szkoda, ze nie akceptują historii z innych banków, tylko wymagają potwierdzenia od pracodawcy

A i jeszcze jedno, jaki jest system autoryzacji przelewów? Kartka, sms, token?

z tego co czytałem to tylko SMS, a dla wcześniej zdefiniowanych zaufanych odbiorców wyrywkowy SMS (czyt. nie za każdym razem)

jak złożysz wniosek to login dostajesz na maila, a hasło 1 razowe na telefon i jeszcze przed podpisaniem umowy możesz się zalogować (musisz podać swoje nowe hasło) i np. pobrać kopię umowy ramowej w wersji elektronicznej... niby nic takiego, ale w mbanku musiałem za to zapłacić swego czasu 15 zł

 

@narcyz - 1 z tego co czytałem to formalność, 2 - opinia 2 znajomych z wysp i ich porównanie jakości usług były motywem mojej wypowiedzi, nie zamożność/wpływowość banku, 3 - a no rzeczywiście, chociaż ta czerwień dziwnie jasna Dołączona grafika

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz - 1 z tego co czytałem to formalność, 2 - opinia 2 znajomych z wysp i ich porównanie jakości usług były motywem mojej wypowiedzi, nie zamożność/wpływowość banku, 3 - a no rzeczywiście, chociaż ta czerwień dziwnie jasna Dołączona grafika

 

1. Biorąc pod uwagę niejasności związane z samymi negocjacjami raczej nie jest to czysta formalność.

 

 

2. Owszem, na wyspach Santander ma słabą opinię (patrz spoiler), ale nijak się to ma do pozycji banku na rynku europejskim.

 

 

 

 

Santander worst for banking complaints

 

Santander has emerged as the bank with the highest proportion of customer complaints in the UK, with gripes about its banking service flooding in at the rate of one every minute during the first half of this year.

 

The Spanish-owned bank received 216,158 complaints in the six months, making it the institution with the highest ratio of complaints to the number of customer accounts. Barclays was next with 195,956.

 

Lloyds Banking Group received the highest number of overall complaints but had a lower ratio because of its larger customer base.

 

Co-operative Bank, which prides itself on offering customers an ethical banking service, had the lowest ratio of complaints with just 2.1 for every 1,000 accounts. HSBC also had a relatively low number of complaints at 65,236.

 

The information on customer complaints at UK banks became available for the first time after the Financial Services Authority ordered the banks to publish the information on their websites by August 31.

 

Banks were required to break down complaints into five areas: banking, mortgages, insurance, pensions and investments.

 

Complaints about banking services made up the vast majority of consumer grievances. They ranged from minor issues such as chequebooks not arriving and long queues in branches, to more complex problems such as international payments not arriving on time.

 

But banks threw out a large number of complaints about unauthorised overdraft charges after the Supreme Court ruled in favour of the banks last year, resulting in a jump in the number of complaints closed.

 

Some banks were more likely to decide in favour of the customer. Barclays upheld a third of all complaints, while Bank of Scotland upheld 7 per cent.

 

The FSA has compiled data on complaints since 2006 but has previously stopped short of naming and shaming specific institutions. It is trying to improve the way banks handle complaints following a probe in April this year, which it said revealed “glaring problems that need to be addressed”.

 

Santander has experienced high levels of complaints following its takeovers of Abbey, Alliance & Leicester and Bradford & Bingley. It acknowledged that some customers were “experiencing more issues” because it was going through a period of growth and business integration, but said complaints were down by 7 per cent year on year.

 

Analysts said complaints were also being driven by the growth in social media websites and forums, such as Twitter. “The problem the banks face is not only massive consolidation and . . . downturn, but also consumers getting more used to the idea of sharing their voice,” said Kevin Mountford, banking analyst at Moneysupermarket.com.

 

 

 

 

Za ft.com

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marians jak zakładałem ostatnio konto w Allianz to kartę dostałem zanim podpisałem umowę o otwarcie konta ;) w start packu była.

 

Ale w sumie konto nic fajnego (no chyba że kogoś stać żeby płacić za to konto co gwarantuje wypłatę pensji w przypadku utraty pracy), więc pewnie jeszcze teraz zrezygnuję. Dlatego też pytam o getin bo potrzeba mi jeszcze jednego takiego awaryjnego konta za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...