Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota Bank - polecam, podstawowe usługi są darmowe, oprocentowanie przyzwoite, obsługa na poziomie, karta Visa w standardzie bezpłatnie (bez kredytu). Opłaty przy nietypowych operacjach i za zagubienie tokena albo karty, opłata za czwartą i kolejne wypłaty z bankomatów 4zł, ale za to do trzech wypłat z wszystkich bankomatów w Polsce darmowe. Dobre na podstawowe konto osobiste ale z założeniem, że mamy jeszcze konto w innym banku, na przykład do operacji maklerskich, których w toyocie wykonać nie można.

 

eKONTO - jakoś obsługi znacznie gorsza, dodzwonić się graniczy czasem z cudem, jednak korzystam z bardzo tanich ubezpieczeń OC, AC i NW. Najlepsze oferty na rynku. Jednak samo zamówienie tego ubezpieczenia zabiera też sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentarz na temat mBanku, zgadzam się całkowicie z autorem.

 

Punkt widzenia zależy od pkt siedzenia. Mi nie spodobało się zlikwidowanie oprocentowania konta - przecierpiałem to. Nie spodobały mi się hasła smsowe, ale przywykłem do nich. Zapłacenie raz w miesiącu jakiegoś rachunku kartą też przeżyje. Jednak argumentacja, że bank musi zarabiać jest komiczna. Nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale jestem na tyle rozgarnięty by wiedzieć, że bank zarabia obracając moimi pieniędzmi oraz kosztem złodziejskiego oprocentowania konta.

 

ps, tekst o ludziach którzy nie "porzucają" konta w mbanku zamiast je zamknąć wywołał srogiego banana na mojej twarzy. Polecam poczytać o zamykaniu kont w tym banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże i dobry, z drugiej strony oprocentowanie lokat jest tak żenujące, że nie da się o nim wypowiadać w cenzuralnych słowach...

 

Możliwe, nie korzystam bo lokaty to ZŁO. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior cala sekcje internetowa ma za darmo, do tego 0,38% zamiast 0,39% prowizji w domu maklerskim ( i opcje podgladu 5 ofert za darmo przy duzych obrotach), za karte debetowa placisz 5 pln z funkcjonalnoscia jak wszystkie bankomaty m-banku i kredytowke z cashbackiem 1% (mbank kredytowki ma z [gluteus maximus] za master card zdaje sie zwrot oplaty przy 1200 zeta na miesiac). No i w aliorze masz normalne oprocentowanie konta + lokate nocna.

 

Wiec ja kasuje karte w mbanku i wyrobie w alliorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd w Grupie BRE pojawił się nowy prezes było mówione, że część detaliczna (mbank i MultiBank) będzie musiała zwiększyć przychody prowizyjne. Zbyt duże uzależnienie od wyniku odsetkowego jest dla banku niezdrowe. Utrzymywanie ok. 2 mln rachunków w sytuacji kiedy część z nich jest "martwe" nie ma sensu. Wprowadzenie opłaty zmotywuje część nieaktywnych klientów do zwiększenia transakcyjności, a ci którzy i tak nie zamierzają korzystać z mBanku po prostu się wyniosą. Dla banku to rozwiązanie optymalne. Tym bardziej, że większość instytucji na rynku w podobny sposób uzależnia opłatę za ROR i kartę od aktywności klientów. Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które stawiają niższe wymogi niż mBank. A już kompletnie pomijam wątek kompletności oferty względem konkurentów.

 

Natomiast mówienie, że "bank i tak zarabia na obracaniu moim pieniędzmi" jest co najmniej naiwne. Tak, to do Ciebie Grzesiu:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie są dzisiaj te najtańsze oferty? Przyznam szczerze, że Inteligo zaczyna mnie wkurzać - wymóg trzymania stówy na koncie i jeszcze te opłaty za kartę.

 

Potrzebuje konta do przelewów internetowych, poza tym w zasadzie nie mam zamiaru wykorzystywać. Dostęp musi być z internetu. Obsługę klienta mam w nosie (byleby nie było chamsko jak... na Allegro), ubezpieczenia, cuda dziwy i w zasadzie - dostępność bankomatów też. Nie wyjeżdżam poza duże miasta. Nie mam zamiaru (i zwyczaju) nigdzie płacić kartą.

 

Jeśli nie mBank, to co?

 

To może eKonto w mBanku bez karty? Karty do konta nie musisz mieć. Można z niej zrezygnować na mlinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może eKonto w mBanku bez karty? Karty do konta nie musisz mieć. Można z niej zrezygnować na mlinii.

 

Bez karty ciut lepsze w Aliorze.

Calkowicie darmowe poki nie masz kart , przelewy darmowe, a oprocentowanie jest czego o mbanku powiedziec nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie są dzisiaj te najtańsze oferty? Przyznam szczerze, że Inteligo zaczyna mnie wkurzać - wymóg trzymania stówy na koncie i jeszcze te opłaty za kartę.

 

Potrzebuje konta do przelewów internetowych, poza tym w zasadzie nie mam zamiaru wykorzystywać. Dostęp musi być z internetu. Obsługę klienta mam w nosie (byleby nie było chamsko jak... na Allegro), ubezpieczenia, cuda dziwy i w zasadzie - dostępność bankomatów też. Nie wyjeżdżam poza duże miasta. Nie mam zamiaru (i zwyczaju) nigdzie płacić kartą.

 

Jeśli nie mBank, to co?

 

Deutsche Bank konto zalozone przez neta.

Wszystko darmowe, lacznie z karta bankomatowa (jedyny wymog, aby za nia nie placic to choc 1 operacja w miesiacu, np wyplata z bankomatu 20zl wystarcza, lub tez taka zaplata w sklepie ta karta).

Prowadzenie, przelewy, wplaty, wyplaty, karta Tan (z kodami do przelewow) itd wsio darmowe.

Mam juz kilka miesiecy i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Bank - polecam, podstawowe usługi są darmowe, oprocentowanie przyzwoite, obsługa na poziomie, karta Visa w standardzie bezpłatnie (bez kredytu). Opłaty przy nietypowych operacjach i za zagubienie tokena albo karty, opłata za czwartą i kolejne wypłaty z bankomatów 4zł, ale za to do trzech wypłat z wszystkich bankomatów w Polsce darmowe. Dobre na podstawowe konto osobiste ale z założeniem, że mamy jeszcze konto w innym banku, na przykład do operacji maklerskich, których w toyocie wykonać nie można.

 

Opłata za kartę to 2,50zł miesięcznie, czyli drożej niż mBank.

 

Wszystko darmowe, lacznie z karta bankomatowa (jedyny wymog, aby za nia nie placic to choc 1 operacja w miesiacu, np wyplata z bankomatu 20zl wystarcza, lub tez taka zaplata w sklepie ta karta).

 

Chodzi konkretnie o minimum 20 zł czy o dowolną transakcję? Przykładowo w Tesco można płacić kartą od 2 zł. Edytowane przez Pulitry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Sklep podpisując umowę z agentem rozliczeniowym samodzielnie decyduje której organizacji płatniczej karty akceptuje. Akurat w Polsce (ze względu na swoją pozycję) Visa i MC są akceptowane na równi, ale Diners czy Amex już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że wszędzie można płacić dowolną kwotę kartą, a jak odmawiają, to należy po prostu wezwać policję. Pewności nie mam, dlatego nigdy nie wzywałem, ale noszę się z zamiarem od dłuższego czasu zagłębić ten temat.

 

Nie wiem, ale trzebaby byc ostanim sk.... by tak robic.

Kwota minimalna przy oplacie karta jest po to zeby sklep nie dokladal do interesu i wymuszenie przyjmowania oplat moze sie conajwyzej skonczyc w dluzszej perspektywie podwyzka cen lub wprowadzeniem dodatkowej oplaty jak mamy w wiekszosci sklepow komputerowych teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wypowiedziałeś się zupełnie na inny temat. Mowa o kwocie, nie markach tych kart płatniczych.

 

Jeśli dostaję informację, iż mogę kartą zapłacić, a sklep dyskryminuje mnie ze względu na rodzaj towaru, jaki chce kupić, niejako wymuszając, bym kupił co innego, to to może być niezgodne z prawem. Nie mówię, że takie prawo jest słuszne i że cieszę się z tego, iż nie można dyskryminować np. ze względu na tę kwotę czy nawet kolor skóry, natomiast myślę, iż skoro już przyjęliśmy (raczej: zostały nam narzucone) pewne zasady obiegu gospodarczego, to należby dbać o to, aby sędziowanie chociaż było uczciwe.

 

Racja, źle przeczytałem.

 

Jeśli zaś chodzi o ograniczenia typu "płatność kartą od x zł", to sprawa jest co najmniej niejasna. Dwukrotnie dzwoniłem do UOKiK-u celem wyjaśnienia i otrzymałem odpowiedzi, że sprzedawca (akceptant kart) może dowolnie ustalić dolny limit dla transakcji bezgotówkowych.

 

ZTCW policję można wezwać dopiero, jeśli w ogóle klientowi odmówiono obsłużenia. Tymczasem jest jeszcze gotówka, którą sprzedawca już chętnie zaakceptuje. Nie jest to więc odmowa sprzedaży towaru, a wyłącznie odmowa akceptacji jednej z form płatności.

 

Jeśli chcesz się gdziekolwiek skarżyć, to nie na policje, a do organizacji płatniczej lub agenta rozliczeniowego (właściciela terminala w sklepie), którzy często zabraniają ustalania limitów transakcji. Część banków również przyjmuje takie zgłoszenia, ale wcale nie ma pewności, że przekazują je dalej. Po prostu na te limity wszystkie zainteresowane strony nieco przymykają oko - lepiej mieć kolejnego akceptanta z niewielkim limitem, niż nie mieć go w ogóle.

 

Na koniec dodam, że w Polsce są jedne z najwyższych w Europie opłat interchange fee (prow. za płatność kartą). Do opłaty tej trzeba doliczyć również koszt połączenia telefonicznego/internetowego oraz comiesięczny abonament za dzierżawę terminala. Wtedy kompletnie przestaje dziwić, że ktoś ustala dolne ograniczenia dla płatności. Moim zdaniem lepiej to po prostu zaakceptować niż iść na wojnę, bo to Visa i MC są temu winne, a nie sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi konkretnie o minimum 20 zł czy o dowolną transakcję? Przykładowo w Tesco można płacić kartą od 2 zł.

 

Dowolna operacja karta, jesli Ci zaakceptuja zaplate od 2zl to tez wystarczy, aby nie pobierali oplaty za karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś interesował się ofertą Getin banku? Jaka opinia o nich? Bo jak tak patrzę na konto skarbonkowe, to nie dość że wszystko za darmo (bez żadnych minimalnych kwot transakcji kartą) a do tego można jeszcze zarobić na niektórych zleceniach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem takie konto pod koniec lipca. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Konto działa, kartę dostałem, odsetki na oszczędnościowym rosną codziennie. Jak dla mnie jest ok, ale żeby nie było tak wesoło, to nie widzę opcji doładowania telefonu bezpośrednio z konta (sam mam abo, ale doładowuję konta babci i dziadkowi), oraz brak szybkich płatności jak mTransfer w mBanku, co wiąże się z tym, że należy wypełniać normalnie przelew np. przy płatnościach allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem takie konto pod koniec lipca. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Konto działa, kartę dostałem, odsetki na oszczędnościowym rosną codziennie. Jak dla mnie jest ok, ale żeby nie było tak wesoło, to nie widzę opcji doładowania telefonu bezpośrednio z konta (sam mam abo, ale doładowuję konta babci i dziadkowi), oraz brak szybkich płatności jak mTransfer w mBanku, co wiąże się z tym, że należy wypełniać normalnie przelew np. przy płatnościach allegro.

 

ZTCW doładowanie telefonów i przelewy typu pay-by-link mają się u nich pojawić w tym roku (może jeszcze w trzecim kw.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tego co pamiętam getin jest na liście banków dostępnych w Płacę z Allegro.

W ostateczności do szybkich przelewów zostawię sobie konto w mbanku, natomiast kartę, pensję i zakładanie lokat będę obsługiwał z Getin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.. szkoda, bo nie tego się spodziewałem.. ale jak już mówiłem - po rezygnacji z karty, konto w mbanku staje się znowu darmowe i przelewy można robić stamtąd. A ze wcześniej trzeba będzie zasilić konto przelewem z Getin - tym lepiej. Banki lubią jak się obraca pieniędzmi;)

 

Aa.. no i mbank chyba nadal jest bezkonkurencyjny ze swoimi lokatami jednodniowymi, które możesz zerwać po paru dniach, a odsetki Ci zostają. Oczywiście procent jest skandaliczny, ale zawsze to pare złotych w kieszeni.

W Getin jest co prawda konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją, na ok 5.5%. Ale otwarcie takiego konta zwiększa jednocześnie ograniczenia nałożone na konto skarbonkowe (lub swobodne, czy inne oszczędnościowo-rozliczeniowe w tym banku).

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.. szkoda, bo nie tego się spodziewałem.. ale jak już mówiłem - po rezygnacji z karty, konto w mbanku staje się znowu darmowe i przelewy można robić stamtąd. A ze wcześniej trzeba będzie zasilić konto przelewem z Getin - tym lepiej. Banki lubią jak się obraca pieniędzmi;)

Powtórzę - mając kartę (Getinonline) możesz nią płacić w internecie (np. używając szybkich płatności), więc żadne dodatkowe przelewy nie są potrzebne.

 

W Getin jest co prawda konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją, na ok 5.5%. Ale otwarcie takiego konta zwiększa jednocześnie ograniczenia nałożone na konto skarbonkowe (lub swobodne, czy inne oszczędnościowo-rozliczeniowe w tym banku).

O jakich ograniczeniach piszesz? Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że się teraz dowiedziałem :)

 

Wydaje mi się, że ten wpis jest nowy, bo go wcześniej nie widziałem, ani w umowie czegoś takiego nie miałem, poczekam miesiąc i zobaczę, czy zakoszą mi te 5 pln, czy nie. Jeśli tak, to getinbankowemu kontu oszczędnościowemu mówię papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małym druczkiem na dole - Getin Online

No tak, to konto promocyjne z MOŻLIWOŚCIĄ uzyskania 7% - getinonline.pl/Konto_oszczednosciowe7.

 

W sumie nie doczytałem, bo miałem na myśli "zwykłe" konto oszczędnościowe (4%) - getinonline.pl/Konto_oszczednosciowe. Możemy założyć 3 takie rachunki, więc 3 darmowe wypłaty w miesiącu i jak dla mnie to lepsza opcja, niż mBank.

 

EDIT: 4% jest niby promocyjne (standardowo 2%), ale zapewne standardowo przedłużą promocję lub nieco zmienią oprocentowanie. W razie czego zawsze można gdzieś kasę przerzucić.

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum się przydaje ;)

 

Obecnie w mbanku musisz wydać kartą (bezgotówkowo) 100zł miesięcznie, bo inaczej zapłacisz 2zł.

W getin, przy samym koncie skarbonkowym nie ma czegoś takiego. Ale jak dołożysz konto oszczędnościowe - musisz wydać 400 na miesiąc, albo płacisz 5zł. Marny interes (chyba że faktycznie dużo płacisz kartą). W getin lepiej zakładać lokaty niż konto oszczędnościowe. Ale z drugiej strony, z lokaty nie wyciągniesz kasy na szybko, bez straty odsetek.

 

Jeszcze pytanie - Getin chce mi wcisnąć jako jedyną słuszną opcję Mastercard Paypass. Dobrze sie to sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w mbanku musisz wydać kartą (bezgotówkowo) 100zł miesięcznie, bo inaczej zapłacisz 2zł.

W getin, przy samym koncie skarbonkowym nie ma czegoś takiego. Ale jak dołożysz konto oszczędnościowe - musisz wydać 400 na miesiąc, albo płacisz 5zł. Marny interes (chyba że faktycznie dużo płacisz kartą). W getin lepiej zakładać lokaty niż konto oszczędnościowe. Ale z drugiej strony, z lokaty nie wyciągniesz kasy na szybko, bez straty odsetek.

 

5zł jest tylko przy promocyjnym koncie oszczędnościowym 7%. Normalne (czyt. 4% do 14 sierpnia, potem 2%) jest bez opłat - Getin Online - Konto oszczędnościowe Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam konto Nordea. 1,5 zl na miech to jedyne oplaty. Wyplaty za darmo z wszystkich bankomatow, przlewy za darmo, dobra obsluga, w miare przyjazna strona ( nie tak jak inteligo ale znacznie lepsza niz siermiezny polbank)

 

Jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że nie było tego wpisu jak zakładałem konto oszczędnościowe :)

 

Dotyczy to tylko tego konta wyżej oprocentowanego, a ja mam zwykłe 4%.

 

Co do karty, to dzisiaj dopiero pierwszy raz wybierałem kasę i wszystko ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...