Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam z Mbanku. Pomimo zmiany w opłatach, nie zamierzam ich opuścić - jestem na prawdę bardzo zadowolony. Mam u nich również konto firmowe - wszystko w jednym miejscu!

 

Zastanawiam się nad drugim kontem, chciałbym wyrobić sobie kartę paypass. Zastanawiam się nam ALIOREM, Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad drugim kontem, chciałbym wyrobić sobie kartę paypass. Zastanawiam się nam ALIOREM, Co o tym myślicie?

Sprawdź Ideabank - mają całkiem niezłe oferty dla firm.. np lokata promocyjna 10% czy jakoś tak.

 

W mbanku może zostane, ale w tym momencie ma naprawdę marną ofertę, jeśli chodzi o oszczędzanie. A jak ludzie zaczną z niego odchodzić, to odpadnie podstawowy plus, czyli błyskawiczne przelewy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie polecacie założenie konta osobistego.

Priorytety:

- zerowe koszty przelewów ze strony internetowej,

- zerowe koszty otrzymania linii debetowej (również zerowe koszty jej odnawiania co rok) - oczywiście gdy z niej nie korzystam.

- zerowe prowizje za wypłaty z popularnych bankomatów.

- zero opłat za utrzymanie karty bankomatowej.

 

Mam teraz w Millennium i nie spełnia żadnego z powyższych warunków. Mam możliwość skorzystania w Dobrego Konta w Millennium ale wiąże się to nadal z opłatami za odnawialną linię debetową nawet gdy z niej nie korzystam.

 

mBank niestety pobiera za debet, PKO z Szymkiem wydaje się teraz świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt odnawialny w mBank to 1,8% wysokości udzielonego debetu/kredytu niestety.

Getin sprawdzę.

 

Edit:

Przy moich wpływach faktycznie w Getin wsio za darmoszkę.

Chyba przeniosę sobie tam konto.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie banki przy najpopularniejszych rachunkach pobierają prowizję za odnowienie limitu w rachunku, więc to może być warunek nie do przeskoczenia. Takimi wyjątkami (imo niewartymi uwagi) są Kredyt Bank z Profilem Aktywnym i VW Bank z Pakietem Srebrnym.

 

 

 

Na tym to polega - pierwszy rok bez prowizji na zachętę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomieszałeś. Konto Skarbonkowe z Getin Online nawet nie umożliwia skorzystania z kredytu odnawialnego. Natomiast w przypadku nowych rachunków PKO BP nie jest pobierana opłata przygotowawcza, ale prowizja za udzielenie i odnowienie kredytu już jest pobierana...

 

Poza tym co rozumiesz przez "oczywiście jeżeli nie będę korzyst"? Chyba mylisz prowizję z odsetkami. Tę pierwszą płacisz przy kredycie odnawialnym każdego roku, niezależnie czy wykorzystasz wszystkie przyznane środki, czy ich w ogóle nie ruszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie pomieszałem ale banki mieszają.

Mnie chodzi o linię debetową, a jak oni to nazywają to już ich sprawa.

W Getin Bank telefonicznie dostałem potwierdzenie, że nie jest to płatne w żaden sposób.

 

Linia debetowa - to wg. mnie to co teraz mam w Millennium. Czyli mam przyznany debet na koncie i mogę z niego korzystać ale nie muszę. Gdy nie muszę to nie chciałbym być obciążany jakimiś dodatkowymi kosztami tak jak ma to miejsce w Millennium.

Oczywistym jest, że gdy korzystam z debetu to płacę odsetki proporcjonalnie to wysokości debetu wykorzystanego oraz długości trwania tego debetu (ile czasu jest minus na koncie).

 

W PKO oraz Getin dostałem jak na razie telefoniczne zapewnienie, że to jest całkowicie bezpłatne. Jak będzie to się okaże gdy pójdę do tych banków i będę miał umowy przed sobą do podpisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok 2m-cy mam konto skarbonkowe w Getin Online. Jak na razie wsio ok. Trochę poczekałem sobie na umowę (wina firmy kurierskiej) i okres aktywacji konta od złożenia dyspozycji do aktywacji karty i konta to ok 2 tyg, ale teraz

plusy które do tej pory zauważyłem

- wszystkie bankomaty free

- przelewy free

- konto osobiste i konto oszczędnościowe w jednym

- parę złotówek za wpływy na swe konto

 

Minusy

- brak wydrukowania potwierdzenia złożenia dyspozycji przelewu przy przelewach internetowych (potwierdzenie generowane przez system banku np w pdf'ie) (znalazłem tą opcję w dn 29.08.2011 niezależnie od piotrka :) )

- w hasełku do konta nie można używać znaków specjalnych ;)

 

Dużo płace kartą, na rachunek wpływa pensja, więc jak na razie jest ok, ba.. nawet bardzo ok.. Lepiej (taniej) niż w żuberku.. Zobaczymy jak dalej będzie układała się współpraca.. ;)

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można drukować potwierdzenia przelewów z pdf, co prawda trochę się naszukałem tej opcji, ale jest ona dostępna:

 

przy numerze konta klikasz historia > obok przelewu szczegóły > wydrukuj

 

otwiera się pdf z przelewem, który można zapisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się z tym grzebali, przez co prawie przepadła mi okazja do założenia Lokaty Wspólnej. Na szczęście miałem jeszcze trochę środków w mbanku.

Ale teraz będę powoli rezygnował z tych wszystkich 'bonusów' które mbank wprowadzał i za które trzeba płacić. W getin póki co wszystko mam za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Getin jak się okazało konsultanci telefoniczni rozmijają się z prawdą.

Po 3 kroć się kobieta zarzekała, że są debety darmowe.

W rzeczywistości są najdroższe na rynku. Tak więc Getin odpadł w przedbiegach.

PKO też nie jest takie czarujące bo tylko w 2 bankomatach wypłaty są darmowe.

Jakie znacie jeszcze banki, które mają wsio za free ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich.

Handlowy, Millenium i Lukas daja 7 dni kredytu odnawialnego za darmo w miesiacu, ale pewnie przycinaja gdzie indziej.

 

 

 

Z tego co wiem to na chwile obecna najlepsze sa oferty:

 

 

Getin Online- darmowe prowadzenie i karta (bez zadnych wymogow) , przelewy, bankomaty, kilka zlotych bonusow co miesiac za rozne duperele + jedne z najlepszych lokat na rynku.

 

 

mbank - symboliczne 2 zeta za karte, ktore znika przy tranzakcji za 100 zeta, dobry darmowy dom maklerski z niskimi prowizjami, możliwość brania 50 dniowych darmowych kredytów z karty kredytowej (1 pln opłaty manipulacyjnej za każdy 1k).

 

 

Millenium - sporo rzeczy za darmo, zwrot kasy za zakupy

 

 

Alior - darmowe konto , przelewy i dom maklerski (ciut lepszy od mbankowego), 5 zeta za karte i bankomaty, kredytowki dosc drogie ale 1% cashbacku do wszystkich tranzakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję założyć konto, aby spełniało następujące wymagania:

- dostęp do konta dla 2 osób (obie osoby żeby miały pełne prawa do zarządzania kontem)

- 2 karty, najlepiej obie za darmo a jeśli to nie możliwe, żeby opłaty były możliwie małe

- oczywiście przelewy przez internet na darmo i dostęp również

- możliwość oszczędzania - np. dodatkowe konto oszczędnościowe

- w razie czego możliwość uruchomienia debetu.

Jakby ktoś mógł doradzić w jakim banku najlepiej szukac oferty która by spełniła te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam konta z darmową kartą do płatności elektronicznych z kodem CCV. Mam w mBnaku ale przestała być darmowa, a tyle co korzystam to nie mam zamiaru za nią płacić. Karta musi mieć takie same możliwości jak ta z mBanku, czyli przed użyciem trzeba ją najpierw załadować odpowiednią kwotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą konto w PKO BP i co widzę? -24PLN "opłata za użytkowanie karty". Dosłownie mi ciśnienie od razu podskoczyło. Najgorsze, że niestety muszę tam mieć konto. Stary, dobry mBank też ostatnio powoli przechodzi na ciemną stronę mocy i sukcesywnie mnie kroi za kartę, ale z tą różnicą, że tutaj to jest rozłożone "na raty" i co miesiąc kasują 2zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli juz mowa o bankach.. czy wplacajac gotowke bank ma prawo czy tez obowiazek zapytac skad sa te pieniadze, lub tez przesyla te informacje "organom wladzy"? Mowa o kwocie ponizej 100tys zl w gotowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą konto w PKO BP i co widzę? -24PLN "opłata za użytkowanie karty". Dosłownie mi ciśnienie od razu podskoczyło. Najgorsze, że niestety muszę tam mieć konto. Stary, dobry mBank też ostatnio powoli przechodzi na ciemną stronę mocy i sukcesywnie mnie kroi za kartę, ale z tą różnicą, że tutaj to jest rozłożone "na raty" i co miesiąc kasują 2zł.

 

W WBK jeszcze więcej kroją. Radze czytać umowy, bo można nieźle się wpakować. 2 zł za ubezpieczenie, 25 zł co dwa lata za kartę, dziwne i niezrozumiałe opłaty ze przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto główne (5zł za każdy nastepny przelew). Nie mówiąc już o pobieraniu 1 zł za sprawdzanie salda. Opłaty za wybieranie z innych bankomatów (5 zł). Normalnie cyrk, a nie bank. Jak tylko się zwolnie z pracy to likwiduje u nich konto i zakładam gdzie indziej. Dużo dobrego słyszałem o Ailor Bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy pracował w wbk i teraz pracuje w aliorze, cytuje:

"alior to amatorszczyzna i dymanie na kazdym kroku (jednostronne zmiany warunkow umowy itp.), trzymać się z daleka"

 

mam konto w wbk <30 i mbanku (bez karty), ale chyba zlikwiduje, bo po co one jak nie uzywam...

 

obecnie nie oplaca sie miec internetowego konta w banku bez placowki, co z tego ze wyprzedzamy europe w bankowosci (aib irlandzki ma gorszy system niz nasz polbank - ktory jak wiadomo ssie) jak w przypadku problemow nie idzie ich zalatwic zdalnie

 

z mojego doswiadczenia odradzam ing (naciagacze i klamcy, wydymali mnie na 40zl) i getinonline (technologicznie wersja alfa) - mialem i zlikwidowalem, teraz pora na mbank...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Stary, dobry mBank też ostatnio powoli przechodzi na ciemną stronę mocy i sukcesywnie mnie kroi za kartę, ale z tą różnicą, że tutaj to jest rozłożone "na raty" i co miesiąc kasują 2zł.

 

Chamskie, ale 100 zł mesięcznie nie wydasz kartą (dowolną)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamskie, ale 100 zł mesięcznie nie wydasz kartą (dowolną)?

 

Ja osobiście nie wydam chociaż to moje główne konto gdzie wpływają wypłaty itp. bo płace kartą WBKu i zbieram punkty PayBack ;)

No ale chociaż za te 5zł mogę wypłacać z wszystkich bankomatów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...