Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

No bez przesady, moim zdaniem mBank i tak najwygodniejszy. 2zł to nie majątek. W innych bankach każą sobie płacić za prowadzenie konta i wychodzi drożej. Posiadam konto w BZWBK tam to jest porażka dopiero. Za każdy przelew trzeba płacić i SMSy potwierdzające transakcję (powyżej 5 sztuk).

 

No tak, ale jeżeli zamawiam usługę, dzięki której mam nie mieć dodatkowych opłat z tytułu wypłat z bankomatu czy też kosztów utrzymania kart, a potem nagle okazuję się, że ową opłatę pobierają. Jutro będę zmuszony w tej sprawie zadzwonić. Jeżeli dla Ciebie 5zł prowizji przy każdej wypłacie z karty za 2zł/mc, to nie majątek to powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeżeli zamawiam usługę, dzięki której mam nie mieć dodatkowych opłat z tytułu wypłat z bankomatu czy też kosztów utrzymania kart, a potem nagle okazuję się, że ową opłatę pobierają. Jutro będę zmuszony w tej sprawie zadzwonić. Jeżeli dla Ciebie 5zł prowizji przy każdej wypłacie z karty za 2zł/mc, to nie majątek to powodzenia...

 

Tu się zgodzę. Ale to raczej jakiś błąd a nie zawiłość oferty nastawiona na rolowanie klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę. Ale to raczej jakiś błąd a nie zawiłość oferty nastawiona na rolowanie klientów.

 

Potwierdzam - mBank miał często takie bugi.

Wystarczy zgłosić i zwracają wsio - zazwyczaj sami to naprawiają.

 

Ja przez wcześniejszy post pewnego użytkownika porzuciłem plany z Credit Agricole na rzecz Deutsche Banku.

Poki co jestem baaardzo zadowolony. Faktycznie wszystko jest za darmo - przez prowadzenie konta, kartę płatniczą po wypłaty z wszystkich bankomatów - zobaczymy jak długo to utrzymają (via mBank i Alior)

Minusem jest zauważony brak szybkich płatności elektronicznych ale od tego mam mBank (zrezygnowałem z karty i znowu zrobił się darmowy ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładał ktoś może konto dbNet w placówce Banku a nie przez internet? Czy od razu dostajemy kartę i konto jest aktywne?

z góry dzięki za odp

 

Podobno można zakładać tylko przez Internet - przynajmniej tak przeczytałem na ich stronie.

 

Btw, ranking kont osobistych / młodzieżowych / studenckich by Money.pl: LINK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest ciekawy to konto dbNet można założyć tylko przez internet ale można podać adres wysłania dokumentów do najbliższej siebie placówki Banku i tam je na luzie podpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ofercie Deutsche Banku? Ma ktoś tam konto internetowe dbNET i może się wypowiedzieć na ten temat? Widzę, że mają lepszą ofertę, jeśli chodzi o konto oszczędnościowe od Getin Banku, więc myślę o zmianie. Czy naprawdę na tym koncie dbNET wszystko jest za free?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ty i Sync - odkryj bank nowej generacji

 

Co jakiś czas różne banki robią podobne promo.

 

Odpowiadamy na pare pytań, potem możemy zapraszać znajomych do rejestracji w konkursie. Na końcu będzie można założyć konto bankowe, które ma być darmowe, jak i wydana do niego karta. 50 zł za założenie konta, 50 zł za 3 transakcje kartą.

 

Na razie to chyba sam konkurs, konta z tego co zrozumiałem będzie można zakładać po jego zakończeniu.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na razie twierdzą że nie. Ale trzeba bedzie poczytać regulamin przy ew. zakładaniu konta, bo może trzeba bedzie mieć odpowiedni obrót na koncie żeby było darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to konto ale zwykłe konto osobiste ma opłaty za kartę w wysokości od 5 do 9 zł .

 

Innych opłat nie widziałem .

 

Co do tych 100 zł to dokładnie jest to 2x50 zł , pierwsze 50 zł otrzymamy do 3 dni po rejestracji , kolejne 50 zł otrzymamy jak wykonamy 3 operacje bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku .

 

Z tego co widzę to konta można założyć w terminie 42 dni od daty zakończenia konkursu .

 

Sporo innych nagród do wygrania po za tymi "gwarantowanymi" 100 zł - 6 x Mackbook Air 13" , 10 x Iphone 4S , 10x Galaxy Tab 10.1 , 20 x PS3 , 500x bilet do kina sieci Cinema City .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do tych 100 zł to dokładnie jest to 2x50 zł , pierwsze 50 zł otrzymamy do 3 dni po rejestracji , kolejne 50 zł otrzymamy jak wykonamy 3 operacje bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku .

 

 

Nie napisałem tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto w Aliorze, który został stworzony przez grupę biznesmenów tylko po to, żeby sprzedać go byle komu z zyskiem po 2-3 latach?

To ten bank, który akurat przed upływem wspomnianego wyżej okresu miał aferę z praniem brudnych pieniędzy wietnamskiej mafii? :)

 

Jak dla mnie, to te dwie sprawy przekreślają go przy wyborze miejsca na bezpieczne trzymanie swojej ciężko-zarobionej gotówki.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba nie o trzymanie pieniędzy tu chodzi. Założyć, dostac 100 zł, zlikwidować przy pierwszej możliwej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś realne różnice w użytkowaniu pomiędzy debetową Visą a Mastercardem z mBanku ? Konkretnie :

- MasterCard Debit PayPass

- Visa Electron payWave

Mój dotychczasowy Electron powoli traci termin ważności i muszę go wymienić na jedną z w/w kart.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to te dwie sprawy przekreślają go przy wyborze miejsca na bezpieczne trzymanie swojej ciężko-zarobionej gotówki.

 

Pozwolę sobie tylko wtrącić, że nie ma mniej lub bardziej bezpiecznych banków, bo wszystkie depozyty do 100000 euro gwarantuje BFG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś realne różnice w użytkowaniu pomiędzy debetową Visą a Mastercardem z mBanku ? Konkretnie :

- MasterCard Debit PayPass

- Visa Electron payWave

Mój dotychczasowy Electron powoli traci termin ważności i muszę go wymienić na jedną z w/w kart.

 

Jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że google w android markecie nie lubi mastercarda i nie chce przyjmować z niego płatności mimo ustawionych prowidłowo limitów, itd., poza tym bez różnic w codziennym użytkowaniu - zamiennie używam ich obu.

 

Edyta: Visę przyślą Ci z automatu krótko przed końcem ważności, ale mastercarda możesz sobie spokojnie też zrobić, opłata za kartę (ew. 5zł za wszystkie bankomaty) jest liczona tylko raz przy obu kartach.

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta: Visę przyślą Ci z automatu krótko przed końcem ważności, ale mastercarda możesz sobie spokojnie też zrobić, opłata za kartę (ew. 5zł za wszystkie bankomaty) jest liczona tylko raz przy obu kartach.

 

waznosc mojej karty skonczyla sie w pazdzierniku. do dzis nie dostalem nowej Visy. i tak przy okazji zaczalem sie zastanawiac czy nie zrezygnowac z tego banku.  Edytowane przez Sarkazm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś realne różnice w użytkowaniu pomiędzy debetową Visą a Mastercardem z mBanku ? Konkretnie :

- MasterCard Debit PayPass

- Visa Electron payWave

Mój dotychczasowy Electron powoli traci termin ważności i muszę go wymienić na jedną z w/w kart.

 

 

Przy płatnościach w obcej walucie kartą MasterCard nie ma opłat za przewalutowanie, czy coś w tym stylu. Niedawno też stałem przed tym wyborem i babeczka im powiedziała właśnie to co napisałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o trzymanie pieniędzy tu chodzi. Założyć, dostac 100 zł, zlikwidować przy pierwszej możliwej okazji.

 

Dostałeś już to 50zł?

 

// właśnie dostałem odpowiedź, że czas oczekiwania do 72h.

Edytowane przez meq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wyjeżdżam za granicę to interesowałem się tematem konta z kartą debetową z możliwością wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów na świecie - za darmo.

 

I znalazłem :)

 

Konto internetowe w Deutsche Banku:

1) darmowe prowadzenie konta

2) darmowa karta

3) darmowe wszystkie bankomaty na świecie

4) konto oszczędnościowe 8,1%

 

A jakie wymagania żeby wszystko było za darmo? Jedna operacja bezgotówkowa miesięcznie. A jak nie to 5 zł :)

 

Chyba nie ma obecnie niczego lepszego na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dostałeś już to 50zł?

 

// właśnie dostałem odpowiedź, że czas oczekiwania do 72h.

 

Dostałem.

 

Wczoraj dostałem też kartę, dodałem ją sobie do PayPala, jeszcze dwie transakcje i powinienm dostać drugie 50.

 

No i zobaczymy jak z tym rzekomym cashbackiem 5 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniałeś wniosek o kartę, czy tylko wybrałeś ją przy zakładaniu konta? Bo ja w sumie czekam od 4 dni już na nią i nie wiem czy w ogóle została do mnie wysłana.

A samo 50zł dostałem chyba dzień po założeniu konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tylko przy zakładaniu, potem nie dało się wypełnić, można jedynie o jakąś naklejkę zbliżeniową.

 

Chyba z tydzień czekałem na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy z tym alior sync są jakieś kruczki? Jakieś minimalny obrót na koncie itp?

 

Prawdę mówiąc jestem zadowolony z getinonline, ale skoro dają 100 za free, to może warto by założyć, ale czy się na tym nie przejadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy z tym alior sync są jakieś kruczki? Jakieś minimalny obrót na koncie itp?

 

Prawdę mówiąc jestem zadowolony z getinonline, ale skoro dają 100 za free, to może warto by założyć, ale czy się na tym nie przejadę.

 

Konkurs już jest zakończony, ale jak nie ma żadnych wałów to jest to najlepsze konto na dzień dzisiejszy (dla kogoś bez stałych wpływów). Nawet mBank zaczął zdzierać za kartę, więc rozpatruję likwidację rachunku w mBanku i zadomowienie się w Aliorze.

Harry, Grobel - dopatrzyliście się jakichś opłat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem wyciąg prowizji i opłat to w przypadku Sync nie ma żadnych opłat za kartę ani za prowadzenie konta .

 

Umowa podpisana , kartę już mam ( przyszła dziś ) , konto utworzyłem w połowie zeszłego tygodnia , teraz czekam tylko na jego aktywację .

 

Dodatkowym plusem Alior banku jest to że ma wpłatomaty , także wpłatomaty euro obsługują , dotychczas to szedłem do PKO ( mam i Inteligo i zwykłe konto PKO ) a każdy wie jakie tam mogą być kolejki .

 

Konto w PKO idzie do likwidacji , zostanie na razie Inteligo - zobaczymy jak wypadnie Sync w porównaniu z nim , głównie obsługa karty przy tranzakcjach internetowych czy Paypal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...