Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

A fakt , ciekawe czy to dotyczy ich własnych wpłatomatów czy wpłatomatów euro też ( o ile je sync obsługuje bo tego nie widzę ) .

 

Btw. Można dostać ciekawe gry sporo taniej - Wiesiek 2 w edycji rozszeżonej za 50 zł czy Dirt 3 za 80 zł .

 

Więcej na razie nie widzę , to wszystko czy więcej widoczne jest po zalogowaniu do synca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs już jest zakończony, ale jak nie ma żadnych wałów to jest to najlepsze konto na dzień dzisiejszy (dla kogoś bez stałych wpływów). Nawet mBank zaczął zdzierać za kartę, więc rozpatruję likwidację rachunku w mBanku i zadomowienie się w Aliorze.

Harry, Grobel - dopatrzyliście się jakichś opłat?

 

konkurs zakończony, ale ja brałem w nim udział, tylko nie założyłem jeszcze konta. To jak, ta 100 będzie czy nie? Bo w meilu od nich z przed tygodnia żadnej daty nie podali, tylko piszą, aby konto założyć i otrzymam tą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt , ciekawe czy to dotyczy ich własnych wpłatomatów czy wpłatomatów euro też ( o ile je sync obsługuje bo tego nie widzę ) .

 

Btw. Można dostać ciekawe gry sporo taniej - Wiesiek 2 w edycji rozszeżonej za 50 zł czy Dirt 3 za 80 zł .

 

Więcej na razie nie widzę , to wszystko czy więcej widoczne jest po zalogowaniu do synca ?

 

alior chyba nie ma wlasnych wplatomatow, ale to dotyczy wszystkich wplatomatow, troche slabo skoro zrobili darmowe bankomaty to mogli by zrobic darmowe wplatomaty, chociaz pewnie za rok i tak juz bedzie oplata za karte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs już jest zakończony, ale jak nie ma żadnych wałów to jest to najlepsze konto na dzień dzisiejszy (dla kogoś bez stałych wpływów). Nawet mBank zaczął zdzierać za kartę, więc rozpatruję likwidację rachunku w mBanku i zadomowienie się w Aliorze.

Harry, Grobel - dopatrzyliście się jakichś opłat?

 

Nie ma żadnych opłat, ogólnie konto stało się dziś darmowe, bo wprowadzili bezpłatne wpłaty we wpłatomatach eurocashu.

W tym momencie to serio najlepsza opcja dla osób bez stałego dochodu.

 

Btw, dziś karta dotarła, czekałem od ubiegłego piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakieś konto oszczędnościowe, chodzi o trzymanie kasy rzędu parę tysi na wszelki wypadek, żeby były dostępne w dowolnym momencie, a przy okazji jakieś tam odsetki leciały?

Nie ma to zastąpić rachunku osobistego, tylko być oprócz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W Syncu raczej na razie nie ma żadnych opłat za podstawowe usługi.

 

 

Ja chyba zrezygnuje z debetówki w mBanku. Wprawdzie jak do tej pory w każdym miesiącu miałem przynajmniej 100 zł kartami wydane, więc brak opłaty, no ale w Syncu jest póki co cashback 5%, więc warto płacić ich kartą, szczególnie że darmowa.

 

Konta w mBanku jednak nie widze sensu zamykać, choćby z tego powodu że mi sie nie chce zmieniać numeru konta w ZUS-ach, US-ach itd. No i mam tam kredytówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakieś konto oszczędnościowe, chodzi o trzymanie kasy rzędu parę tysi na wszelki wypadek, żeby były dostępne w dowolnym momencie, a przy okazji jakieś tam odsetki leciały?

Nie ma to zastąpić rachunku osobistego, tylko być oprócz.

 

dbNET?

 

Dokładnie - aktualnie chyba najlepsze konto oszczędnościowe do 10.000 zł.

Można sobie obliczyć: http://www.comperia.pl/konta_oszczednosciowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dla potwierdzenia, dostałem dziś drugie 50 zł. Dzień po zaksięgowaniu trzeciej transakcji kartą.

 

 

A co to jest Płacę z Alior Sync? Chyba w sklepach tego nie ma, a o ile wiem też mają z tego zwracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem meila z sync, że czeka na mnie 100, założyłem konto i zobaczymy, czy promocja jeszcze aktualna.

 

Jak długo czekaliście na założenie konta? Przelew kontrolny wysłałem wczoraj wieczorem z getinonline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem kiedyś PKO BP, niestety wszystko płatne więc zrezygnowałem i zostałem z BOŚ bankiem (kredyt korzystny na zmianę ogrzewania) bo 2 kont nie potrzebowałem

Za 2 miesiące spłacę kredyt i mam zamiar olać Konto bez kantów w Bośu. Irytuje nikła ilość placówek, no i problemy z kontem ( miałem już z 4x sytuację że zablokowali podwójne środki przy wypłacie z bankomatu/platnosci karta) i tydzien sie bujałem aż to system "zresetuje"

Potrzebuję jedno konto, założę je wspólnie z żoną.

Przydałaby się debetówka;D (diablo 3 i pay pal LOL) ale od biedy być nie musi.

Nie zamierzam płacić też za przelewy, wypłaty z obcych bankomatów itd itd.

Co powiedzie o PKO BP, z tego co czytam teraz jest lepiej, konto darmowe. Masa placówek (jedna pod samym domem)

Ktoś coś doradzi?

Stałe wpływy na konto co miesiąc, do tego spora aktywność przy płaceniu kartami.

Zarabiać nie musi, ważne abym nie dokładał do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś doradzi?

 

PKO jest ok.

 

Musisz sobie odpowiedź na kilka pytań

- czy potrzebujesz placówki, w której będziesz np. wpłacał duże sumy pieniędzy, miał kontakt z bankierem w razie niejasności itd

- jak dużo płacisz w internecie (allegro, sklepy internetowe, paypale, zwykłe przelewy się nie liczą)

- czy potrzebujesz w tym samym banku konta oszczędnościowego (można natychmiast przerzucić pieniądze na ror, a na co dzień zarabiają)

 

Jeśli potrzebujesz placówki, wybierz PKO lub bank, który masz blisko domu.

Jeśli płacisz dużo w internecie, wybierz Alior Sync (5% zwrotu wszystkich transakcji w internecie).

Dobre konto oszczędnościowe musisz sprawdzić sam, przez dobre rozumiem oprocentowanie nie niższe niż 3%, dowolna ilość przelewów z i do konta. Takie konto to np. ING Direct.

 

Wszystkie powyższe banki mają konta 100% darmowe (czasem trzeba spełnić minimalne warunki co do karty lub comiesięcznych wpływów)

 

Odrzuciłbym od razu wszystkie banki, w których

- jest opłata za prowadzenie, której nie da się znieść np. comiesięcznym wpływem

- jest opłata za kartę, której nie da się znieść np. jedną transakcją na miesiąc

- nie ma darmowych bankomatów w całej Polsce

 

Z tego powodu, że to teraz standard i szkoda męczyć się tam, gdzie tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnie placówki, zawsze się przyda. Nie ważne jaki bank, problemy mogą wystąpić tak czy siak, a wiszenie na infolinii i rozmowa z pseudo botem przeważnie do niczego nie prowadzi. Skostniałe szeregi PKO także nie zachęcają do wizyty, jednak (gdy miałem tam konto) zawsze udało się coś załatwić od ręki w przypadku problemu.

Co do płatności, średnio co miesiąc płacę kartą jakieś 1500zł-2000zł , w internecie natomiast bardzo rzadko (od czasu do czasu allegro i to wszystko)

Co do konta oszczędnościowego nie interesuje mnie to, inflacja zżera odsetki, wolę "męczyć" forexa:), bo tam mój skromny kapitał "coś" może zarobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem meila z sync, że czeka na mnie 100, założyłem konto i zobaczymy, czy promocja jeszcze aktualna.

 

Jak długo czekaliście na założenie konta? Przelew kontrolny wysłałem wczoraj wieczorem z getinonline.

 

Następnego dnia od wykonania tego kontrolnego przelewu już miałem konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem. Na stronie piszą, że wpłatomaty są już za darmo. Teraz czekam na kartę, żeby dostać kolejne 50 pln. Jak to jest, wystarczy dowolna kwota w dowolny sposób wydana za pomocą karty tak?

 

Sync na pierwszy rzut oka jest całkiem ok, zobaczymy jak przyjdzie karta i jak to będzie dalej działało. Na razie będzie to konto dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Z tym Sync i 100zł to nie ściema?

 

Mam konto w mBanku, było darmowe ale od jakiegoś czasu biorą 2 PLN co miesiąc. Tylko właśnie jak to jest? Za nie które miesiące pobrali tą opłatę a za inne nie. Dodatkowo za wszystkie bankomaty w Polsce chcą 5 zł miesięcznie.

 

Warto zrezygnować z mBanku i założyć tego Synca?

 

Zależy mi głównie na darmowej wypłacie we wszystkich bankomatach w Polsce. Miło by było też gdybym dostał kartę PayPass bo ten sposób płatności ostatnio mi się spodobał.

 

Edit: z tą opłatą już wiem o co chodzi, fajnie tylko, że dowiedziałem się o tym z porównania na stronie Synca...

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sync nie dostaniesz 100 pln, jeśli się nie zarejestrowałeś wcześniej na ich stronie zanim wystartowali.

 

Twoje wymagania na pewno spełnia sync i getinonline. Mam getinonline od jakiegoś czasu i jest w sumie ok, ale lekko ubogi w funkcje, np nie ma doładowania telefonów z ich strony, oraz brak szybkich płatności typu mTransfer, ale można bez problemów płacić kartą w necie, więc to nie jest jakiś tam wielki problem.

 

Sync mam w sumie od kilku dni, 50 pln już dostałem za założenie, czekam na kartę i po kilku transakcjach dostanę kolejne 50 pln. Nie wypowiem się jak to konto działa, bo dopiero wykonałem jeden przelew z niego (50 zł do getinonline), przelew przyszedł. Jeśli to co mówią o tym koncie, czyli kilka przelewów błyskawicznych, darmowe wpłatomaty (zmienili to kilka dni temu, bo były płatne), szybkie płatności, to konto zapowiada się całkiem ok i prawdopodobnie stanie się moim kontem głównym, a getinonline i mBank jako konta zapasowe. W sumie w mBanku bym zlikwidował konto, ale nie chce mi się ani tego robić, ani latać do skarbówki zmienić numer konta, do puki nie jest płatne jego utrzymanie, to je zostawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Właśnie te przelewy błyskawiczne też by się przydały.

 

W Deutsche Banku na darmowym koncie są bankomaty za darmo na całym świecie. Też się nad DB teraz zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie w PDF? Właśnie sobie takie zapisałem na dysku i nic nie pluło się, że konto jest puste i nie ma z czego pobrać tych 10 groszy, ale będę obserwował, chociaż wydaje mi się to nie możliwe, żeby za takie coś brać 10 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Jeden post. Wydaje się, że ktoś chce robić anty marketing tutaj.

 

A jak z potwierdzeniem przelewu? W PKO wiem, że są karty zdrapki. Odpada takie rozwiązanie. W mBanku mam hasło smsem na komórkę i takie rozwiązanie mi odpowiada. Jak w Alior Syncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...