Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wypłacałem pieniądze w bankomacie (Visa Electron) zwykła debetówką, więc podejrzewam że można też płacić. Na pewno możesz wybrać pieniądze (rzecz oczywsita że nie Polskie i dużo mnie to nie kosztowało). Zapytać się też możesz. Sporo Czechów Cie doskonale zrozumie. Ale raczej obstawiam że da się. A najlepiej to w banku się dowiedzieć. Nie chce Cie wprowadzić w błąd. Ja pieniążki wybierałem w Kanadzie, a co dopiero na terenie Unii gdzie pełno banków połączonych z siecią Europejską. Nie było z tym żadnych problemów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Synca od czasu jak dawali stówkę za założenie i nie narzekam. Do umiarkowanego użytku, tj. 10 przelewów i 3 wypłat miesięcznie zupełnie darmowe.

Przy 100 przelewach i 50 wyplatach tez jest zupełnie darmowe.

 

10 przelewów natychmiastowych (przelew idzie max 15 minut do każdego banku w Polsce, nawet w weekendy) masz gratis ale ich nie trzeba używać (osobiście raz z tego skorzystałem), normalne przelewy (czyli te co idą max 1 dzień) są za free bez limitów.

 

Do tego 5% zwrotu za zakupy internetowe - osobiście alior mi już zwrócił prawie 1000 zł i to też bez problemów jakichkolwiek.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sorry, jakoś kojarzyło mi się, że tylko 3 wypłaty są za darmo. W każdym razie od początku użytkowania jedyne opłaty jakie poniosłem to odsetki za ujemne saldo - nie wiem jak teraz, ale kiedyś z dużym opóźnieniem ściągali kasę za płatności kartą i zdarzało mi się robić parę dyszek debetu, nawet o tym nie wiedząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 przelewach i 50 wyplatach tez jest zupełnie darmowe.

 

10 przelewów natychmiastowych (przelew idzie max 15 minut do każdego banku w Polsce, nawet w weekendy) masz gratis ale ich nie trzeba używać (osobiście raz z tego skorzystałem), normalne przelewy (czyli te co idą max 1 dzień) są za free bez limitów.

 

Do tego 5% zwrotu za zakupy internetowe - osobiście alior mi już zwrócił prawie 1000 zł i to też bez problemów jakichkolwiek.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

 

Hmm, to ten Sync naprawde taka torpeda ? Sam uzywam od wielu lat mBanku, bo nie potrzebuje cudów niewidów, a chce miec jedynie proste, darmowe konto, ale z tego co tu piszesz, to tu tez jest proste darmowe konto, a do tego jeszcze fajne bajery ze zniżkami 5% i kilka darmowych przelewow natychmiastowych. Naprawde to wszystko takie "bez gwiazdek" jak mialem do tej pory w mBanku, czy trzeba na cos uważać ? Jak z oplatą za karte debetową ? Kredytówki nie potrzebuje, chociaz jak by byla darmowa, to tez łykne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ten Sync naprawde taka torpeda ? Sam uzywam od wielu lat mBanku, bo nie potrzebuje cudów niewidów, a chce miec jedynie proste, darmowe konto, ale z tego co tu piszesz, to tu tez jest proste darmowe konto, a do tego jeszcze fajne bajery ze zniżkami 5% i kilka darmowych przelewow natychmiastowych. Naprawde to wszystko takie "bez gwiazdek" jak mialem do tej pory w mBanku, czy trzeba na cos uważać ? Jak z oplatą za karte debetową ? Kredytówki nie potrzebuje, chociaz jak by byla darmowa, to tez łykne :)

Ja używam od czerwca 2012 i sobie super chwalę. Debetowka jest za free, niezależnie ile nią w ciągu miesiąca wydasz albo wybierzesz z bankomatów (przy 0 ruchu nadal za free). Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce też za free (to mi się na wakacjach przydało - około 10 bankomatów, każdy innego banku i 0 opłat. Doszło do tego że znajomi z mbankiem wplacali mi kasę na konto, a ja im wybieralem w bankomacie).

 

Do tego w miarę przyjazna apka na androida i iOS, oraz możliwość ustawienia sobie własnego loginu do konta oraz sposobu wpisywania hasła (maskowane, całe hasło albo wzór).

 

Jak dla mnie aktualnie bez minusów i polecam wszystkim znajomym ;)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi zrobiles smaka :) Wychodzi na to, ze jednak "bez gwiazdek", a te 5% cholernie kusi. W sierpniu kupowalem lapa za 3600 to wychodzi, ze bym dostal 180zl zwrotu... Chyba czas pożegnać się z mBankiem, poczytam o tym Alior Sync dzisiaj, dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 5% to jest teraz tylko 1 problem, że trzeba mieć wpływy na konto z pracy lub np stypendium. Z tym, że system to identyfikuje po tytule przelewu. Tak więc 1 przelew miesięcznie (najlepiej od tej samej osoby), który ma w tytule "stypendium" załatwia sprawę. Info prosto od mobilnego centrum informacji Synca, zweryfikowane w dwóch ostatnich miesiącach - działa bez problemu ;)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 5% to jest teraz tylko 1 problem, że trzeba mieć wpływy na konto z pracy lub np stypendium.

 

 

Można nie mieć żadnych wpłytwów. Wystarczy utrzymywać saldo na poziomie 1500zł.

 

 

 

10 przelewów natychmiastowych (przelew idzie max 15 minut do każdego banku w Polsce, nawet w weekendy) masz gratis ale ich nie trzeba używać

 

W weekendy można wykonywać przelewy natychmiastowe do kilku banków. Część nie pozwala na to nawet nocą. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nie mieć żadnych wpłytwów. Wystarczy utrzymywać saldo na poziomie 1500zł.

 

 

 

 

W weekendy można wykonywać przelewy natychmiastowe do kilku banków. Część nie pozwala na to nawet nocą.

1. Racja, o tym zapomniałem.

2. Z tym się jeszcze nie spotkałem na szczęście ;)

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakieś konto spełniające wszystkie poniższe wymagania?

- darmowa obsługa konta i karta płatnicza

- darmowe powiadomienia SMS lub darmowe, natychmiastowe powiadomienia email (natychmiastowe = wyciągam kasę z bankomatu i natychmiast dostaję maila)

- darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą

- mile widziane bonusy typu cashback, przelewy natychmiastowe, itp

- obsługa klienta na wysokim poziomie

Jeśli to ma znaczenie to konto będzie głównym kontem na które wpływać będzie co miesiąc wynagrodzenie.

 

Z tego co znam:

- mBank odpada (brak darmowych powiadomień, 5zł za bankomaty w kraju)

- Getinonline odpada (brak jakichkolwiek powiadomień, opłaty za wypłaty za granicą, obsługa klienta to jakiś żart - załatwienie czegokolwiek przez telefon trwa tygodniami)

- Alior Sync prawie OK (jedyny minus to opłaty za wypłaty za granicą)

 

edit:

Jakieś opinie o Eurobanku? Konto prestige wygląda ciekawie i z tego co widzę spełnia wszystkie moje wymagania :o

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to ciągłe polecanie Alior Sync.

Konto już przy pierwszych zmianach z cashbackiem straciło na swojej wartości. A teraz jeszcze:

http://konto.sync.pl/zmiany/

 

Podsumowując - trzymanie pieniążków w kompletnie niepewnym banku, który sobie w każdym momencie może zacząć życzyć za obsługę konta (o czym przypomną w liście za 40zł xD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to ciągłe polecanie Alior Sync.

Konto już przy pierwszych zmianach z cashbackiem straciło na swojej wartości. A teraz jeszcze:

http://konto.sync.pl/zmiany/

 

Podsumowując - trzymanie pieniążków w kompletnie niepewnym banku, który sobie w każdym momencie może zacząć życzyć za obsługę konta (o czym przypomną w liście za 40zł xD).

 

Są też zmiany na plus:

- Wypłata gotówki w bankomatach za granicą - 0zł (było 10zł od transakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior to sztuczny twór bankowy, na celu ma zgromadzić klientów i zostać sprzedany...

w żadnym innym banku nie wprowadza się zmian na taką skalę z taką częstotliwością (np. upośledzenie lokaty nocnej kilka miesięcy po starcie banku)

ja zrezygnowałem z synca jak zaczęli kombinować ze zmianami...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop możeDołączona grafika

 

Jak na razie jestem w Millenium, ale trochę mnie denerwują comiesięczne opłaty, więc tak sobie myślę czy może nie zamknąć i otworzyć czegoś za free.

 

Problem jest taki, że nie mam żadnych przychodów (no może dwa razy do roku coś tam by wpłynęło). Potrzebuję darmowego konta gdzie dają kartę debetową (nic niepełnosprawnego którego nie da się używać w necie), wypłaty z bankomatów za free i przelewy również. Przywykłem do robienia przelewów z hasłami sms i imo jest to bardzo wygodne. Dobrze by było aby mogło być to konto wspólne, żeby i ja i żona mieliśmy do niego dostęp.Tak w sumie to ekonto w mbanku jest ok, ale nic nie piszą o karcie debetowej i nie wiem jak tam z dwoma osobamiDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debetówka czwórkę miesięcznie (od 03.06.2013, obecnie dwa złocisze), chyba, że dokonujesz nią płatności za co najmniej 100 PLN. Wypłaty z bankomatów innych niż Euronet/Cash4you 5 PLN każda, można też wykupić pakiet na wszystkie bankomaty za 5 PLN/miesiąc. Reszta darmowa.

Co do drugiej osoby - możliwe jest ustanowienie pełnomocnika ze stuprocentowym dostępem do konta (przerabiałem to Dołączona grafika).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dwie karty to już 8zł i coroczna opłata 36zł za sztukę, więc na dzień dobry to konto mnie kosztuję 170zł rocznie. To chyba jakiś żart no chyba, że coś przeoczyłem, teraz płacę jakieś 140zł. Zainteresowałem się tym Alior Sync i wygląda to na prawdę zachęcająco. Zero opłat i debetówka za free :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci w takim razie debetówka (a co dopiero dwie o_O) skoro nie zamierzasz z niej korzystać? Jeden wyjazd na większe zakupy do marketu, zapłacisz kartą i nie masz opłaty.. To nie jest problem zrobić tą stówę miesięcznie.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...