Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że polecany swojego czasu przeze mnie Eurobank. wprowadza zmiany opłat za prowadzenie rachunku. To co mnie boli to zwrot opłaty za kartę zmiana z 3 operacji kartą na płatnośc kartą >200. 

Szukam więc czegoś zupełnie darmowego przy stałych wpływach na konto >2k, wydatki kartą 50-100.

jeszcze jakby środki były oprocentowane to już w ogóle pięknie. moze  ktoś coś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym dniem coraz bardziej mBank zaczyna mnie denerwować. A to prowizja w górę, a to system nie działa, a swoją drogą ten nowy system tranzakcyjny to zupełna porażka. 

 

Dlatego też zaczynam powoli szukać nowego konta osobistego. Zainteresowały mnie dwa. Alior Sync i Getin UP. Alior odpada, bo nie spełniałbym warunków konta głównego, a że z karty to korzystam najrzadziej jak tylko dam radę to opłata 17zł to jednak trochę dużo. 

 

Getin UP - przeżyje zrobienie tych 300 zł kartą żeby całość była za darmo, bo w sumie nie mam 25 lat ukonczonych ;)

 

Jedyne takie konkretne wymaganie to płatności przez internet i możliwość podpięcia karty/konta pod paypal. Czy są jakieś lepsze opcje niż ten getin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zainteresowały mnie dwa. Alior Sync i Getin UP. Alior odpada, bo nie spełniałbym warunków konta głównego, a że z karty to korzystam najrzadziej jak tylko dam radę to opłata 17zł to jednak trochę dużo. 

 

Przecież Sync nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta.

 

Poza zwykłym Getinem jest jeszcze Getin Online, który również ma całkowicie darmowe konta.

Edytowane przez SGJ
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam getin online oraz alior sync, każde z nich jest darmowe, tzn, prowadzenie i karta, bez określonego minimum transakcji miesięcznie. W getin online interfejs jest średni moim zdaniem, wprowadzili kafelki i hmmm, wymaga przyzwyczajenia. Sync ma lepszy interfejs i więcej opcji, takie jak szybkie płatności (coś jak mTransfer). Z tych 2 polecam sync. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sync nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta.

 

Poza zwykłym Getinem jest jeszcze Getin Online, który również ma całkowicie darmowe konta.

Mój błąd, nie to konto sprawdzałem.

 

Faktycznie jest w 100% darmowe, czyli już wiem gdzie uderzać :)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z banków typowo internetowych to wspomniany wyżej Alior Sync , do tego dość dobrze trzyma się też Inteligo - jeden z pierwszych banków internetowych , obecnie część PKO BP . 

 

Sam mam Synca i Inteligo . 

 

Zwykły Alior stacjonarny też jest OK . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób poleca Alior Sync. Czy rzeczywiście jest darmowy i można śmiało zakładać razem z kartą do bankomatów ? Szukam jakiegoś darmowego konta, na które wpływy były by bardzo nieregularne i raczej małe sumy. Obecnie miałem konto w banku pocztowym bez karty (100% darmowe, a środki można było wyciągać w każdej poczcie). Niestety od września wprowadzili opłatę za prowadzenie - 5zł. Trochę to dla mnie dużo bo jak zaznaczyłem na konto będą wpływały małe sumy i to raczej dość rzadko. Myślałem też o mbanku, ale darmowe jest chyba tylko bez karty, a w moim mieście nie ma fizycznego punktu mbank - także z wyciągnięciem środków był by problem. Za kartę życzą sobie 4zł.

 

Jak radzicie ? Zakładać konto w tym alior sync ? Czy na pewno jest darmowe ? Ktoś użytkuje to konto dłużej i  nie ubywają mu pieniądze z konta :) ? Czy jest jeszcze coś podobnego darmowego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o mbanku, ale darmowe jest chyba tylko bez karty, a w moim mieście nie ma fizycznego punktu mbank - także z wyciągnięciem środków był by problem. Za kartę życzą sobie 4zł.

Nie ma możliwości wypłacania kasy w stacjonarnych placówkach - jedynie bankomaty: za free Euronet i BZWBK (chyba też cash4you), a skoro nie używasz karty to faktycznie odpada, bo musiałbyś mieć płatność kartą na 100zł, aby nie ściągnęli Ci tej czwórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie ? Zakładać konto w tym alior sync ? Czy na pewno jest darmowe ? Ktoś użytkuje to konto dłużej i  nie ubywają mu pieniądze z konta Dołączona grafika ? Czy jest jeszcze coś podobnego darmowego ?

 

Od kilku miesięcy mam konto w Alior Sync, wpłat prawie 0, z konta nic nie ubywa(no, chyba że wydam :) ). Bankomaty darmowe, za wpłaty we wpłatomatach prowizja, ale kilka pierwszych w miesiącu jest za darmo. Ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób poleca Alior Sync. Czy rzeczywiście jest darmowy i można śmiało zakładać razem z kartą do bankomatów ? Szukam jakiegoś darmowego konta, na które wpływy były by bardzo nieregularne i raczej małe sumy. Obecnie miałem konto w banku pocztowym bez karty (100% darmowe, a środki można było wyciągać w każdej poczcie). Niestety od września wprowadzili opłatę za prowadzenie - 5zł. Trochę to dla mnie dużo bo jak zaznaczyłem na konto będą wpływały małe sumy i to raczej dość rzadko. Myślałem też o mbanku, ale darmowe jest chyba tylko bez karty, a w moim mieście nie ma fizycznego punktu mbank - także z wyciągnięciem środków był by problem. Za kartę życzą sobie 4zł.

 

Jak radzicie ? Zakładać konto w tym alior sync ? Czy na pewno jest darmowe ? Ktoś użytkuje to konto dłużej i  nie ubywają mu pieniądze z konta Dołączona grafika ? Czy jest jeszcze coś podobnego darmowego ?

 

 

Powstaje pytanie, po co Ci to konto ? jeżeli 4zł/mc jest dla Ciebie barierą to jaki sens trzymać konto bankowe ? polecenie przelewu zrealizujesz w każdym banku/poczcie. Z tak niskimi wpływami to z kartą to raczej wszędzie dowalą jakieś opłaty, oni obracają twoimi pieniążkami dzięki temu prowadzenie konta jest darmowe, jak nie ma pienążków to są opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sync jest w 100% darmowy z kartą włącznie, bez żadnych ukrytych opłat. Dodatkowo wypłaty za granicą z bankomatów też darmowe i bez prowizji (w tym roku na wakacjach w Bułgarii korzystałem z bankomatów dosyć często (jakieś 7 wypłat), prowizji 0, do tego lepszy kurs niż jakbym kupował walutę w Polsce).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sync po kastracji jaką było praktyczne zlikwidowanie cashback poza darmowością nie ma nic do zaoferowania... lepiej moim zdaniem założyć konto darmowe w jakimś stacjonarnym banku (bzwbk, ing, pko inteligo) - takie konto zawsze łatwiej będzie reklamować, często też będzie możliwość dodatkowych produktów jak możliwość handlu akcjami/obligacjami w ramach jednej umowy ramowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechuk: praktycznie kazdy stacjonarny bankt który patrzyłem pobieral jakieś opłaty. Dlategoż zainteresowałem się Alior sync. Choć ich oferta brzmi trochę zbyt pięknie - zastanawiam się gdzie jest haczyk. Cały czas jeszcze mam konto w baku pocztowym (bez karty) i gdyby nie to, że od września życzą sobie za to 5zł za miesiąć (podkreślam bez karty) nie szukał bym innego banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechuk: praktycznie kazdy stacjonarny bankt który patrzyłem pobieral jakieś opłaty. Dlategoż zainteresowałem się Alior sync. Choć ich oferta brzmi trochę zbyt pięknie - zastanawiam się gdzie jest haczyk.

Nigdzie. Sporo kont internetowych nie ma żadnych opłat. Kilka przykładów z innych banków:

http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-swobodne.html

http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-skarbonkowe.html

https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-internetowe-dbnet.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sync po kastracji jaką było praktyczne zlikwidowanie cashback poza darmowością nie ma nic do zaoferowania... lepiej moim zdaniem założyć konto darmowe w jakimś stacjonarnym banku (bzwbk, ing, pko inteligo) - takie konto zawsze łatwiej będzie reklamować, często też będzie możliwość dodatkowych produktów jak możliwość handlu akcjami/obligacjami w ramach jednej umowy ramowej

Zgadzam się w pełni. Dodatkowo sync wprowadza opłaty za korzystanie z wpłatomatów:

"Szanowni Państwo,

informujemy, że od 1 listopada 2013 r. zmienia się "Taryfa Opłat i Prowizji Alior Sync". Zgodnie z zapisami nowej Taryfy pierwsze 3 wpłaty we wpłatomacie na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe i oszczędnościowe Klienta w danym miesiącu są darmowe. Za kolejne wpłaty pobierana będzie prowizja w wysokości 0,5% wpłacanej kwoty, minimum 1 zł."

 

Ten bank niczego nie oferuje, zresztą Alior bezpieczną marką bankową nie jest więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc ja zostanę dalej przy mBanku Dołączona grafika. Bądź co bądź, pierwszy internetowy bank w Polsce. Ciągle się trzyma, więc raczej jest bezpieczny i pewny. Tak naprawdę - jeśli komuś żal wydawać 4zł co miesiąc na kartę paypass, to na co liczy? Pieniądze można też trzymać w szufladzie, w skarpecie, nikt nikogo na bankowość nie zmusza. A ja w mBanku za swój staż dostałem niższe ubezpieczenie OC na samochód. Swoją drogą, żaden ubezpieczyciel nie chciał mi dać taniej.

Edytowane przez OtwarteOkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek: Dzięki. Przejrzę jeszcze te banki które podałeś.

 

 

Pieniądze można też trzymać w szufladzie, w skarpecie, nikt nikogo na bankowość nie zmusza. A ja w mBanku za swój staż dostałem niższe ubezpieczenie OC na samochód. Swoją drogą, żaden ubezpieczyciel nie chciał mi dać taniej.

 

Ja właśnie preferuję skarpetę - najpewniejszy bank Dołączona grafika

Jednak potrzebuję jakiegoś darmowego konta do wpłat między innymi z allegro.

Chyba założę konto w Alior sync. Tak jeszcze zastanawiam się gdyby wprowadzili nagle jakieś opłaty, to jak to konto zlikwidować Dołączona grafika ?

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wprowadzili nagle jakieś opłaty, to powinno się to wiązać ze zmianą regulaminu. Wtedy powinieneś dostać informację o zmianie regulaminu i możliwość zrezygnowania z konta, właśnie ze wzgledu na nowe zapisy regulaminu, które Ci nie odpowiadają. Piszesz wtedy tylko list, wysyłasz, a bank powinien konto zlikwidować.

 

Tak jak ostatnio było z bankiem pocztowym, gdzie też wysyłali informacje o zmianach regulaminu i możliwości zrezygnowania z konta, bez żadnych negatywnych skutków. Tylko że taki sprzeciw na zmiany trzeba było napisać najpóźniej do 1 września.

 

Swoją drogą bank pocztowy strzelił sobie w kolano. Z łuku.

Najprężniej rozwijający się bank w ostatnim czasie, największy przyrost kont. Z czego mnóstwo kont fikcyjnych. No ale ogromny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis: ja właśnie do dzisiaj użytkuję konto pocztowe - z którego byłem bardzo zadowolony. Teraz właśnie wprowadzili to 5zł na miesiąc (bez karty bankomatowej) i jestem zmuszony zrezygnować.

 

Tak w ogóle to jakie mi groszą konswekwencje skoro nie zgłosiłem żadnego sprzeciwu do 1 września ? Przecież chyba nie powinny mi robić problemów jak pójdę do okienka i powiem, że chcę zrezygnować.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie zrobią - ze wszystkich wcześniej wspomnianych kont możesz zrezygnować w dowolnej chwili bez żadnych konsekwencji. Oczywiście musisz posiadać dodatni stan konta(który ci przeleją na podane konto) i brak jakichkolwiek lokat terminowych etc.

 

W sumie najgorzej mają właściciele fikcyjnych/opuszczonych kont - muszą wyjść na prostą przed zamknięciem rachunku - a banki zwykle nie kwapią się z informowaniem o ujemnym saldzie ^^ czekają aż się uzbiera i od razu idzie sąd/komornik Dołączona grafika (ostatnimi laty z tego żyją - narozdawac kont gdzie się da, za ~2lata wprowadzić opłaty i sprzedawać dłużników ^^ )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...