Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wszędzie bida z procentami.
Pytanie na jaki okres czasu chcesz założyć lokatę.
Jeśli na krótko, to celowałbym w jakąś lokatę na start w getinonline lub idea bank.

BGŻ Optima ma też teraz niezłą ofertę dla nowych klientów konto oszczędnościowe 4% do 20k na 3 miesiące.

Jeśli na dłużej, to getinonline ma na 24M 3,85%.

Możesz też zainwestować w bitcoina jeśli się nie boisz Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa lokata bez konieczności zakładania konta. Opłat żadnych nie ma.

Możesz jeszcze zobaczyć FM Bank, dają 4% na 24M. Osobiście nie miałem nigdy styczności z tym bankiem, więc nie wiem jak to tam wygląda.

 

Na jakieś lepsze % w najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć, a jak znowu obniżą stopy procentowe, to może być jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rok co najmniej.

Bida straszna, te 3.85% to jest "na czysto" czy są jeszcze jakieś podatki, opłaty i inne haracze?

Najlepiej wziąc coś na start-intenetowe ideabank a potem getinonline to samo po 3 miesiące więc  razem poł roku. Jezeli nie klony leszka to SK BANK i elokata 24 - niestety ze zmiennym oprocentowaniem ale jest to w tej chwili jedna z lepszych opcji. Od początku roku spodziewane jest podwyższanie stopy % przez RPP  ale kto ich tam wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko jeszcze. Założyłem właśnie konto w Alior Sync - rachunek już działa mogę się logować itp. W panelu po zalogowaniu jest coś takiego jak 'wniosek o kartę debetową'. Czy ja mam ten wniosek wypełnić jeśli chcę taką kartę do bankomatów ? Czy karta i tak przyjdzie bez tego ? Bo w sumie przy zakładaniu konta nie pytali nic o kartę...

I czy ta naklejka zbliżeniowa jest obowiązkowa ? No i czy na pewno karta jest za darmo ? (wyczytałem tylko, że jak zamówię ją kurierem to pobierają 50zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uciekają? Z tego co mi wiadomo to aktualnie najtańszy dostepny bank internetowy.

Mam w Alior Sync konto od 2 miesięcy i poki co nie mam do czego sie przyczepic.

Bardzo podoba mi sie integracja z Paypalem bo akurat sporo z tego korzystam, aplikacja mobilna tez niczego sobie.

Do tego wszystko zwiazane z kontem/karta mozna zalatwic online.

 

@basik karta debetowa jest darmowa, wysylka rowniez za darmo. A naklejke zblizeniowa mozesz zamowic oddzielnie. (rowniez za friko)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki - w takim razie nie będę wypełniał tego wniosku, skoro karta i tak przyjdzie a zbliżeniówka mi nie potrzebna.

@Grobel: sporo naczytałem sie opinii o tym banku - większość na plus. Mnie nie potrzeba cudów. Po za tym rzadko będę z niego korzystał. Mam tylko nadzieję, że szybko nie zmienią regulaminu i nie wprowadzą opłat - tak jak zrobił to teraz bank pocztowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej masz multum przykładów lepszych i na prawdę darmowych banków.

Wprowadzanie opłat za wpłatomaty w przypadku gdzie bank jest tylko internetowy i nie ma możliwości udania się do żadnego oddziału jest niedorzeczne. Zauważcie, że na samym początku istnienia sync też wpłatomaty miały być płatne, jednak szybko z tego pomysłu się wycofano. Ktoś powie że 3 wpłaty miesięcznie wystarczą - może wystarczą, a może nie wystarczą.
Czemu ludzie uciekają? Wystarczy popatrzeć na profil banku na fejsie, tzn na sekcje z komentarzami ludzi.
Jak już wielokrotnie padało - ten bank miał na celu zebranie na starcie jak największej ilości ludzi, no bo teraz to nie mają już czym przyciągać. Cashback praktycznie nie istnieje, a karta i konto wolne od opłat na ten moment oferuje chyba z 5 banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest w końcu darmowy, czy się jednak płaci? Helloł? Zamiast ironizować, zastanów się teraz jak wyglądał początek zwykłego aliora i ile teraz wynosi obsługa konta.

Sporo klientów głosuje nogami, wystarczy popatrzeć na ich fanpage.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest darmowy, bo ja nawet nawet raz nie wplace kasy za pomoca wplatomatu, a 3 darmowe wplaty mysle ze to az nadto dla 90% korzystajacych z banku internetowego.

Narzekania na fanpage'u? A gdzie jest inaczej? Ludzie wszedzie, na wszystko narzekaja.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie z powodu tego, że bank jest INTERNETOWY to wpłatomaty powinny być darmowe, bo nie zaniesiesz pieniążków które dostałeś od cioci na urodziny, czy tam dostałeś pod stołem od szefa, do oddziału i nie wpłacisz ich w ten sposób. Wystarczy popatrzeć jaką drogę przeszedł ten bank od startu do tego momentu, tj ile usług zostało pociętych ile dodatkowych opłat zostało wprowadzonych (mbank robi to samo, ale w jak dużym przedziale czasu). Porozmawiamy za pół roku albo rok i pośmiejemy Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel

 

Problem w tym, że w wielu polskich miasteczkach coś takiego jak wpłatomat nawet nie istnieje... Opłata za tradycyjny przelew w agencji dajmy na to PKO to 2,50zl, taki pieniądz raczej nie stanowi problemu dla większości pracujących. Cashback działa jeśli ma się wpływy na konto, kasa z tego mała ale zawsze coś tam się zwróci. Jak wprowadzą opłaty za kartę i prowadzenie konta to wtedy rzeczywiście będzie to jakiś powód do migracji, ale na razie jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Ma ktoś może konto walutowe w Aliorze? Pytam bo założyłem na wakacjach gdyż miałem jechać za granice do pracy ale wyszło jak wyszło i teraz się zastanawiam czy lepiej je zlikwidować czy może zostawić i czy ew. coś mnie to bedzie kosztowało (jeśli nie używam). Karty nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank w wersji mobilnej bo: tylko teraz oprocentowanie nominalne w skali roku 4 %
0 zł za otwarcie i prowadzenie
0 zł za kartę debetową - bez żadnych warunków
0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
0 zł za wypłaty w PLN z ponad 6 200 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Bank Smart i tu rzeczywiście nie ponoszę żadnych kosztów. W większości banków, które oferują darmowe konta trzeba spełnić kilka warunków. Smart konto takich nie ma. Do tego świetna aplikacja mobilna na smartfona i tablet, umożliwiająca dostęp do konta zawsze i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...