Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

A może Alior Sync. Możesz korzystać z ich placówek stacjonarnych - a wszędzie ich przecież pełno. Mają w nich całkiem fajny standard obsługi - nie to co w niektórych bankach, że siedzą obrażone Panie Grażynki, że człowiek śmiał przyjść i skorzystać z ich usługi. No i z tego co widzę na http://www.forum-kredytowe.pl/f129/czy-alior-sync-najtansze-konto-bankowe-prosze-o-opinie-64484-4.htmlto ludzie sobie chwalą to konto.

mBank raczej też odpada - bo tam przecież również życzą sobie oplat za korzystanie z karty do bankomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz warto założyć konto ? środków ostatnio przybywa a ten mBank na tą chwilę już nic nie oferuje ...

 

jakiś % za przelewanie wynagrodzenia, zakupy przez internet etc.

 

normalnie przerzuciłbym się na 2gie konto w sync ... ale z T-mobile nie chce mieć nic wspólnego ... różowe karty nie pasują mi do portfela :)

 

ps: ahh no i ten spam z mBanku ... mam już 21 zablokowanych numerów od spam-center ... jeden z głównych powodów dla którego chce zamknąć to konto ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dodatkowe profity to już raczej sam musisz się rozeznać.

mBank daje do 130zł za polecenie, Meritum 70.

Blokować numerów nie ma co. To Ty jesteś ich szefem. Ja jak tylko słyszę "o nowej ofercie" itp. to od razu "nie dziękuję, proszę więcej do mnie nie dzwonić" i rozłączam się. Jak się powtarza i słyszę to samą osobę to od razu "odpier... się" i znowu się rozłączam. Przypadku trzeciego połączenia nie zarejestrowałem :D Mogę tak w kółko, przy ograniczonym budżecie trzeba cieszyć się z każdej formy rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy na pytanie "czy rozmawiam z Panem/panią X Y " odpowiedzieć "NIE". To najbardziej ograniczało telefony z ich strony. Ty może lubisz się na nich pastwić, ja nie mam na to ani chęci ani czasu - a nie lubię jak takie durne telefony przerywają mi pracę.

Polecać nikomu banków nie mam zamiaru.

 

Interesuje mnie % za regularne przychody oraz zgromadzone środki, + jak wspomniałem zwroty z transakcji internetowych ( w sumie oba te warunki spełnia jako tako sync ... tylko dlaczego tmobile :> )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię trochę temat bo fajna sprawa:

 

http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php?link=b7eab8d7f29dfa861e79f25d33cb2079

 

Można założyć tzw Wymarzone Konto w Raiffaisen Bank zupełnie darmowe poza kartą (nie trzeba brać karty) która kosztuje 3 zł ale daje fajne ubezpieczenie. Konto za 0, przelewy za 0, wszystkie bankomaty za 0.

Dodatkowo korzystając z linku powyżej można to konto założyć przez Comperię i skorzystać:

 

- bonus 55 zł za założone konto + 10 zł za lokatę mobilną
- lokata mobilna 4% (jedna z najlepiej oprocentowanych obecnie lokat) od 1000 do 10.000 zł

 

Warto skorzystać jeżeli wcześniej nie było się klietnem tego banku.. Z konta po promocji można zrezygnować z zachowaniem 1 miesięcznego terminu wypowiedzenia. Obsługa online całkiem fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: ahh no i ten spam z mBanku ... mam już 21 zablokowanych numerów od spam-center ... jeden z głównych powodów dla którego chce zamknąć to konto ...

Wystarczy być dorosłym człowiekiem, znać swoje prawa, zadzwonić na mLinie i oświadczyć, że wycofujesz wszystkie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w związku z ofertą handlową oraz nie życzysz otrzymywać sobie oferty handlowej żadnym kanałem. Zrobiłem to 2 lata temu i od tego czasu nie miałem żadnego telefonu. Kupując od nich kolejne produkty (ubezpieczenia, karty, kredyty, lokaty etc) drogą elektroniczą upewnij się, że odznaczasz wszystkie checkboxy, które są domyślnie zaznaczone, inaczej rozmowa czeka Cię ponownie.

Od lat mam u nich ROR + debetówkę i visę, dwa ubezpieczenia + okazyjnie kredyty krótkoterminowe i zasadniczo nie mam z nimi większych problemów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie dostałem meila, że od 1 czerwca w banku 'usługi bankowe t-mobile' (stary alior sync) zmieniają się warunki prowizji. Mianowicie opłata za kartę miesięcznie będzie wynosić 6zł. Chyba, że zrobi się zakupy na kwotę 200zł wtedy jest bezpłatnie. Moje pytanie jest takie. Czy da się jakoś zrezygnować z samej karty aby konto istniało dalej w formie darmowej ? Jeśli tak to jak to zrobic ?

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie będą mi naliczać opłat :) ?

Możesz też zastrzec kartę, bo ją na przykład zgubiłeś ;-) . Jedna i druga opcja skutkują brakiem naliczania opłat. Przy czym przy zamknięciu karty może okres wypowiedzenia (zazwyczaj 30 dni) ale to zależy od banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wiem, jak wy to robicie. Albo nie czytacie regulaminów, albo nie wiem co. Aż sprawdziłem: z moją lepszą połową do spółki mamy dwa konta i cztery karty, ponieważ mamy wzajemnie pełnomocnictwa z kartami do swoich kont. Od początku roku 2014 za prowadzenie obu kont zapłaciłem łącznie 17zł - 6+9zł prowizji za wypłaty z obcych bankomatów i 2zł za zmianę pinu przez mLinie, bo coś mi się powaliło.

 

W wakacje konwertowałem konto na "ekonto z darmowymi bankomatami", bo zauważyłem, że jest i od tego czasu nie wydałem już ani grosza za prowadzenie obu kont i czterech kart.

 

http://www.mbank.pl/pomoc/info/oplaty/ekonto-darmowe-bankomaty.html

 

Opcja konwertowania powinna być w markecie, pasażu czy jak się to badziewie w nowym serwisie nazywa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wiem, jak wy to robicie. Albo nie czytacie regulaminów, albo nie wiem co. Aż sprawdziłem: z moją lepszą połową do spółki mamy dwa konta i cztery karty, ponieważ mamy wzajemnie pełnomocnictwa z kartami do swoich kont. Od początku roku 2014 za prowadzenie obu kont zapłaciłem łącznie 17zł - 6+9zł prowizji za wypłaty z obcych bankomatów i 2zł za zmianę pinu przez mLinie, bo coś mi się powaliło.

 

W wakacje konwertowałem konto na "ekonto z darmowymi bankomatami", bo zauważyłem, że jest i od tego czasu nie wydałem już ani grosza za prowadzenie obu kont i czterech kart.

 

http://www.mbank.pl/pomoc/info/oplaty/ekonto-darmowe-bankomaty.html

 

Opcja konwertowania powinna być w markecie, pasażu czy jak się to badziewie w nowym serwisie nazywa.

 

Czyli całość 0zł ? Karta ? przelewy ? Nie trzeba robić zakupów za jakąś kwotę ? Nie mogę na stronie znaleźć info o karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-darmowe-bankomaty/

 

Niestety trzeba.

W syncu, teraz t-mobile , od czerwca 6zl za kartę jeśli nie zrobisz transakcji na conajmniej 200zl.

 

A już miałem zrezygnować z karty w mbanku i pójść tam. Ale tak to zostanę, jakoś rzadko udaje mi się w te widełki z kartą złapać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli całość 0zł ? Karta ? przelewy ? Nie trzeba robić zakupów za jakąś kwotę ? Nie mogę na stronie znaleźć info o karcie.

A, czyli jednak nie czytamy regulaminów.

http://www.mbank.pl/pomoc/info/oplaty/visa-paywave.html

8 Opłata nie zostanie pobrana jeśli Użytkownik karty w miesiącu kalendarzowym dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł; transakcja może zostać wykonana dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. W przypadku rachunków wspólnych, w których obsługiwana jest więcej niż jedna karta, warunkiem niepobrania opłaty za kartę jest dokonanie przez każdego z Użytkowników karty – odrębnie, wskazanych na wstępie transakcji bezgotówkowych

etc...

Zastanawia mnie tylko po co komuś karta, jeżeli nie ma zamiaru się nią wykonać transakcji nawet za 200zł?

 

Alternatywnie,

http://www.mbank.pl/pomoc/info/oplaty/visa-classic.html

Darmowa jeżeli wykonasz przynajmniej 10 transakcji miesięcznie

 

Banki płacą operatorom tak bankomatów, jak i kart i terminali. Oczywiste jest, że nie wezmą tego na siebie w przypadku klientów, którzy przynoszą im zerowe zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma wydatki powyżej 200zl/msc lub lubi nosić drobne w kieszeni - teraz wystarczy machać karta i gotowe ;) Taki sync nie miał problemów z darmowymi kartami czy innymi bajerami, ale t-mobile położył łapę na tym i mamy co mamy.

 

W idea banku chyba jest konto za free, ale nie jestem do końca pewien, bo juz jakiś czas temu zakładałem pod lokatę.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sync nie miał problemów z darmowymi kartami czy innymi bajerami, ale t-mobile położył łapę na tym i mamy co mamy.

 

Miał, tylko długo walczył o klientów, więc się wstrzymywał. Podobnie w mbank - też przez całe lata karta była zupełnie za free, za drugą kartę płaciłem chyba 2zł miesięcznie jeżeli nie wyrabiała limitu. 

 

Banki nie są de facto właścicielami kart, są nimi visa i mastercard (z tych najpopularniejszych), które pobierają swoje prowizje. Osobną prowizję pobiera operator bankomatu. Osobną, operator terminala płatniczego, jakkolwiek ta obciąża sklep. Kiedyś wszystkim zależało, żeby promować ten sposób płatności, teraz jest już wypromowany i nikt nie chce specjalnie do niego dopłacać, zwłaszcza, że limity są raczej symboliczne, wystarczy raz samochód zatankować albo średniej wielkości zakupy w spożywczaku zrobić. Kartę teraz chce mieć każdy głównie po to, żeby wypłacać kasę z bankomatu, ale na wypłatach z bankomatu... zarabia tylko operator bankomatu. Dla banku to są koszty, i to dość duże. Na transakcjach kartami za to zarabiają wszyscy, tylko nie Ty. Stąd banki starają się ograniczyć ilość wydanych kart, które są używane tylko w bankomatach, bo to dla nich same koszty. Jeżeli ktoś ma konto po to, żeby z niego wypłacić 1000zł miesięcznie z bankomatu, to są to dla banku koszty rzędu nawet kilkunastu zł. miesięcznie.

 

Na tym świecie nie ma nic za darmo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zwłaszcza, że limity są raczej symboliczne, wystarczy raz samochód zatankować albo średniej wielkości zakupy w spożywczaku zrobić.

Ano symboliczne... 200/300 zł daje się wydać w trymiga jak wszystko drożeje w cholerę... :lol2:

 

...

ale na wypłatach z bankomatu... zarabia tylko operator bankomatu.

Nom szkoda tylko, że do monopolu Euronetu i eCard to raczej nie przyczynili się w głównej mierze klienci banków. Obecnie chyba tylko BZW BK i PKO BP mają jeszcze własne bankomaty??

Placówek też coraz mniej, bo lokal kosztuje. Chcesz wypłacać/wpłacać płać za kartę.

Dobrze przynajmniej że już nie jesteśmy zacofani jak kiedyś i faktycznie kartą można płacić prawie wszędzie, niestety niektóre sklepy dalej mimo wszystko preferują gotówkę.

Po za tym sam motyw z "kupuj, wydawaj więcej, a nie będziesz płacić za kartę" jakoś mi osobiście nie leży, wolałbym jakby uczciwie kazali płacić raz na rok za wydanie karty jak już.

 

Wracając do tematu, konto w  Banku SMART ma w pełni darmowe konto i kartę. Niestety jest to dyskont FM Bank PBP S.A. korzysta ktoś z ich usług? Jakieś uwagi opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko przez UE i obnizenie oplat terminalowych o rzad wielkosci - cel szczytny, ale za tym powinno isc zrownanie bankow z innymi instytucjami/firmami (m.in. zniesienie bankowego tytulu egzekucyjnego), a tak monopolisci beda nas ruchac w dupe...

 

ja mam bzwbk i pozastrzegalem wszystkie karty kredytowka, problem solved

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom szkoda tylko, że do monopolu Euronetu i eCard to raczej nie przyczynili się w głównej mierze klienci banków. Obecnie chyba tylko BZW BK i PKO BP mają jeszcze własne bankomaty??

Ciężko powiedzieć, czy nie klienci; klienci chętniej wybierali te konta i te banki, gdzie mieli najwięcej bankomatów z najtańszą prowizją, a euronet był najbardziej operatywny przy podpisywaniu umów.

Własne bankomaty mają jeszcze niektóre banki spółdzielcze, ale to egzotyka regionalna. W przypadku SKOKów, ciężko powiedzieć, czy są to ich banomaty - należą do TF SKOK, ale nie do konkretnej SKOK.

 

Po za tym sam motyw z "kupuj, wydawaj więcej, a nie będziesz płacić za kartę" jakoś mi osobiście nie leży, wolałbym jakby uczciwie kazali płacić raz na rok za wydanie karty jak już.

 

Mnie też nie, nigdy nie pcham się w żadne programy lojalnościowe itp. Wolność i ochronę prywatności, jaką daje gotówka bardzo cenię i chwalę, zwłaszcza, że jest coraz bardziej zagrożona. Natomiast samo tankowanie samochodu wystarczy, żebym nawet nie musiał pamiętać o konieczności wyrobienia limitu na kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie dostałem meila, że od 1 czerwca w banku 'usługi bankowe t-mobile' (stary alior sync) zmieniają się warunki prowizji. Mianowicie opłata za kartę miesięcznie będzie wynosić 6zł. Chyba, że zrobi się zakupy na kwotę 200zł wtedy jest bezpłatnie. Moje pytanie jest takie. Czy da się jakoś zrezygnować z samej karty aby konto istniało dalej w formie darmowej ? Jeśli tak to jak to zrobic ?

 

 

Tutaj taki numer jak w mbanku już nie przejdzie

 

 

 

0 zł pod warunkiem wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 200

zł dokonanych Kartą debetową w danym miesiącu rozliczeniowym, liczone dla każdej wydanej do rachunku

Karty indywidualnie. Opłata niepobierana, gdy właściciel rachunku, do którego wydana jest Karta ,

nie ukończył 19 roku życia. Opłata jest pobierana od Kart ze statusem „Do Aktywacji”, „Aktywna” lub „Zablokowana”

–z wykluczeniem miesiąca w którym Karta została wysłana, przy  czym  w przypadku Kart ze statusem „Do Aktywacji” opłata jest

pobierana od momentu, w którym Klient miał możliwość aktywowania Karty

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...