Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja założyłem tam konto ze względu na promocję. Karty nie brałem, to się nie wypowiem. Na szybko z plusów to dosyć wysokie oprocentowanie lokaty mobilnej (4% i można założyć dwie takie lokaty), dobra apka na androida, przejrzysty interfejs bankowości internetowej oraz kontakt z bankiem (parę dni po założeniu konta miałem nawet telefon od mojej opiekunki z pytaniem czy wszystko gra i żeby w przyszłości w razie problemów od razu łapać kontakt z nią - w przypadku darmowych banków się z tym jeszcze nie spotkałem). Z minusów na razie ciężko mi coś jest powiedzieć, bo konto założone dla lokat i na co dzień z niego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ... właśnie dostałem kartę z automatu (upływ ważności starej) z Alior Sync (teraz T-Mobile)...

zwykłym listem.

Karta przyszła już aktywna i gotowa do płacenia ... czy to standard że teraz nie trzeba samemu aktywować kart i gdyby np. trafiła do kogoś innego to spokojnie może jej sobie używać ? :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam konta "firmowego" dla swojej działalności. Firmowe w cudzysłowiu ponieważ nie ma żadnego wpisu w regulaminie, że prowadząc działalność musi być koniecznie firmowe, może być osobiste. Zależy mi na darmowych przelewach do US i ZUSu. Jak będzie opcja oszczędnościowego + jakiś lokat to będzie fajnie (niestety w mBanku nie ma żadnych ciekawych opcji oszczędzania).

 

Do tej pory do tych celów używałem konta skarbonkowego w Getinie z dodatkowym kontem oszczędnościowym (0zł za prowadzenie rachunku oraz za kartę), ale obsługa banku to kpina. Zmieniałem dane adresowe ponad pół roku temu - obsługa widzi w systemie tylko nowe dane, a w potwierdzeniach przelewów mam dalej stare. Problem zgłaszałem 7 razy (przez infolinie oraz w placówce), wysyłane były ponaglenia i dalej żadnych efektów. W dodatku strona banku często wylogowuje podczas robienia przelewu, a w placówkach są wieczne kolejki.

 

Konto kiedyś były fajne bo były dobrze oprocentowane lokaty (w porównaniu do konkurencji). Obecnie lokaty niespecjalnie ciekawe, a problemów z bankiem masa. Co polecacie?

Edytowane przez shoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatność realizowana jest jak przy standardowej płatności w PLN - blokują kasę i zazwyczaj po kilku dniach zdejmują z konta. Nie potrafię Ci powiedzieć jaki był kurs 2 lata temu jak płaciłem za Airbnb.

 

Mam za to transakcję na Steamie z 13.07. br (data rozliczenia 17.07): 0.99€ -> 4.35 PLN.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ją kupę lat z Inteligo.

Darmowe przelewy , powiadomienia SMS o wszystkim co się dzieje na koncie , płatności karta na wszelkie możliwe sposoby i ...

Koledzy z MBanku też do PKO uciekają bo sciema jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie logiczne, ale zle zadałem pytanie, bo w sumie jesli zaplace np za hotel w euro to sciagną w euro, jednak rozchodzi sie w sumie o konto paypal.

Chce placic przez paypal, kredytowką w euro z mbanku, euro będą zakupione w zwyklym kantorze online lub zwyklym stacjonarnym (zalezy jak bede miał gotowke) dlaczego tak?

Konto paypal moge doladowac tylko w PLN, wiec przelewam 1000zł i place 100euro za przedmiot, paypal przelicza odrazu pln na euro (nie musze nic wymieniac), tyle ze kurs paypala jest na te chwile okolo 4,30 (w kantorze online czy zwyklym kurs jest 4,15)

Zamiast zaplacic za przedmiot 415zł place 430zł (niby tylko 15zł, ale jesli takich przelewow zrobie 100 w roku to jest to 1500zł straty)

Na te chwile na saldo paypal = 0, wiec z automatu jesli chce zaplacic za cokolwiek wyswietla sie informacja o dodaniu nr karty.

Boje sie ze moze stac sie tak ze jesli do zaplaty bede miał np 100euro to zamiast pobrac z karty poprostu 100eur, paypal wymieni to na złotowki czyli po kursie niekorzystnym w druga strone (pewnie 4,00) a nastepnie kupi mi ponownie euro po 4,30, wiec koniec koncow sciagna z karty wiecej jakbym odrazu wplacił na paypal.

Jesli powyzsze kombinacje niezdadzą egzaminu, czy ktos wie w jakim banu zalozyc konto zagranicą online (np w niemczech), wtedy zaloze sobie nowego paypala powiązanego z kontem zagranicznym i wtedy walute glowna bede miał w euro wiec bede mogl doladowywac w euro i problem zniknie. (chyba)


EDIT//
gdzies wyczytalem ze po dodaniu karty w innej walucie czyli eur/usd do paypala mozna ustawic platnosci 1:1(tzn bez przewalutowania), czyli jest nadzieja ze bedzie OK.

Na te chwile nie moge tego potwierdzic bo saldo na koncie walutowym mam zerowe bez mozliwosci debetu, a "kupic" eur w mbanku mozna tylko w dni powszednie - paranoja.




EDIT// 3.08.2015
udalo sie

sciąga z karty idealnie tyle ile kosztował przedmiot w euro nic wiecej

oczywiscie przy pierszej platnosci jest zapytanie czy ma przewalutowywac po kursie paypal (4,32 pfffffffff) czy po kursie aktualnym z banku (nawet jakbym miał karte w PLN , to kurs w mbanku na te chwile cos kolo 4,25 jest wiec i tak taniej), mam w euro wiec sciaga w eur

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stracic 300zł w 5 sekund.

Przelalem 1500eur z aliora z konta EUR na konto w EUR w aliorze walutowym, a przynajmniej tak mi sie wydawalo. Numery kont są praktycznie takie same i zamiast rachunku EUR wkleiłem rachunek PLN.

Co w następstwie dalo tyle ze 1500euro przelalem po kursie (zwyklego aliora) 4,03. czyli 6045zł

W walutowym aktualnie jest 4,19 i kupno 4,22

Te 1500eur i tak bede musiał kupic co daje w tej chwili 6330zl.

Kasa zaksięgowana, infolinia aliora mowi ze nic nie moge juz zrobic, pretensji nie mam bo to w miare logiczne. (poza złodziejskim kursem bankowym, 4,03)
No ale jak robilem zwykly walutowy to pisał ze przelewam na rachunek eur i był podany przelicznik.

Tu był poprostu przelew krajowy.

Moją czujnosc uspił tez fakt ze przy krajowym moglem przelewac tylko PLN, po wpisaniu konta walutowego wyskoczyło ze moge przelac EUR i PLN

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stracic 300zł w 5 sekund.

 

Przelalem 1500eur z aliora z konta EUR na konto w EUR w aliorze walutowym, a przynajmniej tak mi sie wydawalo. Numery kont są praktycznie takie same i zamiast rachunku EUR wkleiłem rachunek PLN.

 

Co w następstwie dalo tyle ze 1500euro przelalem po kursie (zwyklego aliora) 4,03. czyli 6045zł

 

 

 

 

comment_pEZF3or2o0S4CBjLsnrdx5HJr9gUGrx6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś spróbować cofnąć operację zaraz po tym jak się zorientowałeś może by to coś pomogło. W Wyborczej kiedyś pisali o podobnym przypadku.

 

Może to się komuś jeszcze przyda : http://www.kredyt-portal.pl/czy-mozliwe-jest-cofniecie-przelewu-bankowego.html

 

Ja mam kilka kony bankowych ale najlepiej sprawdza się w ING, mBank spada na psy

Edytowane przez lampedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam mbank, mają tam straszny burdel

 

zadzwoniłem miesiąc temu, by się upewnić, czy aby na pewno mam zamknięte konto, okazało się, że widnieje w systemie... zirytowany zamówiłem pakiet aktywacyjny, przyszedł dziś, logowanie przez www nie działa, ale telekodem udało mi się zalogować... nakreślam sytuację 3 z kolei konsultantce, ona do mnie:

- nie ma pan u nas żadnych rachunków

- to jakim cudem się zalogowałem?

- nie wiem! proszę czekać zapytam informatyków...

- okazało się, że znalazłem jakąś lukę, zleciłem wypowiedzenie wszystkiego jeszcze raz i mam nadzieję, że to koniec...

 

co innego smart bank:

-dzień dobry, chciałbym zlikwidować konta

-dobrze, ma pan 30 dni na przelanie środków

-do usłyszenia

 

bank z dobrym systemem transakcyjnym to podstawa, ale dobrze mieć w mieście placówkę, gdzie załatwimy sprawy na papierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że gdzieś poza Private Bankingiem jest porządek i dobrze być cierpliwym i szybko się nie zrażać. Ja konto w Tmobile zakładałem prawie 2 miesiące, bo chciałem użyć paszportu, zamiast dowodu i pracownicy zgłupieli, bo musieli zrobić coś innego niż zwykle. Pomogła dopiero reklamacja, gdy za sprawę wziął się ktoś nieco bardziej rozgarnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by coś więcej powiedzieć o tym smart bank ? Czy faktycznie jest 100% darmowy razem z kartą ?

Założyłem jak mbank zaczął mi kazać płacić za zbyt rzadko używaną kartę. Robiłem przelewy i korzystałem z ich karty, ale od jakiegoś czasu korzystam z blika.

Za nic mi jeszcze płacić nie kazali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by coś więcej powiedzieć o tym smart bank ? Czy faktycznie jest 100% darmowy razem z kartą ?

 

Mam to konto i nie polecam.

 

W skrócie – bardzo dobry pomysł i kiepskie wykonanie. Mam wrażenie, że Bank Smart wprowadził ofertę, na którą go nie stać i teraz tnie koszty tam, gdzie tylko może, żeby utrzymać poziom choćby względnej opłacalności.

 

Konkrety? Ależ proszę.

 

Po pierwsze – strona internetowa i system transakyjny. Co z tego, że prowadzenie konta i same przelewy są bankowe, skoro strona przekracza wszelkie granice braku przejrzystości. Nie wiem, kto ją projektował, ale lepiej natychmiast zwolnić taką ekipę.

 

Nie lepiej jest z komunikacją mailową, telefoniczną, szeregiem usług (brak wpłatomatów, payu ), polecam poczytać opinie na forach:

http://www.hipoteczny-kredyt.info/banki-opinie-forum/1168-bank-smart-opinie-klientow.html

http://www.forum-kredytowe.pl/f129/smart-bank-najlepsze-konto-teraz-prosze-o-opinie-92172.html

http://www.banki-opinie.info/bank-smart-f65/

 

Szkoda bo zapowiadałą się dobra oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...