Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję.

Najlepszy komentarz z Niebezpiecznika:

"Autor filmu zwraca uwagę na szyfrowanie połączenia i sprawdza numer konta. Nie sprawdził numeru konta w smsie. fakt. Jednak jak na osobę nietechniczną i tak coś robi. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że na ten atak dały się nabrać osoby także z IT. np. programiści, testerzy, help deskowcy, siecowcy itd. Na zasadzie szewc bez butów chodzi. Chyba jedynie specjaliści z zakresu bezpieczeństwa zwrócili by uwagę na to co się dzieje, jeżeli nie widzieli wcześniej filmu. W sensie po obejrzeniu filmu każdy z IT jest teraz mądry, ale każdemu z nas mogło by się to zdarzyć. Robienie z ofiary osoby winnej niczemu nie służy. Policja powinna złapać winnych i tyle. A bank powinien zwrócić pieniądze poszkodowanemu nawet jeśli to nie jest wina z banku. Tak jak jest w przypadku kart kredytowych. Złodzieje powinny zwrócić następnie z nawiązką pieniądze do banku i Skarbu Państwa."

 

I tyle....

Ja ostatnio z przerażeniem po formacie i nod32 w tle odkryłem przy skanie malwarem 80 plików lewych:O

Teraz zastanawiam się nad zakupem eset smar security bo to masakra

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to konto i nie polecam.

 

W skrócie – bardzo dobry pomysł i kiepskie wykonanie. Mam wrażenie, że Bank Smart wprowadził ofertę, na którą go nie stać i teraz tnie koszty tam, gdzie tylko może, żeby utrzymać poziom choćby względnej opłacalności.

 

Konkrety? Ależ proszę.

 

Po pierwsze – strona internetowa i system transakyjny. Co z tego, że prowadzenie konta i same przelewy są bankowe, skoro strona przekracza wszelkie granice braku przejrzystości. Nie wiem, kto ją projektował, ale lepiej natychmiast zwolnić taką ekipę.

 

Nie lepiej jest z komunikacją mailową, telefoniczną, szeregiem usług (brak wpłatomatów, payu ), polecam poczytać opinie na forach:

http://www.hipoteczny-kredyt.info/banki-opinie-forum/1168-bank-smart-opinie-klientow.html

http://www.forum-kredytowe.pl/f129/smart-bank-najlepsze-konto-teraz-prosze-o-opinie-92172.html

http://www.banki-opinie.info/bank-smart-f65/

 

Szkoda bo zapowiadałą się dobra oferta.

Mam w SB konto i nie narzekam, a najwiekszy burdel w stronie internetowej ma mBank. Dopiero po pol roku korzystania jako tako sie wie co gdzie i jak. SB ma bardzo prosta w porownaniu z mbankiem strone. O kontakcie z bankiem sie nie wypowiem, bo nie musialem jeszcze tego robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wrócić do karty debetowej mbanku. Którego dystrybutora karty wybrać? Zależnie, gdzie poczytać ludzie miewają problemy a to z Visą, a to z MasterCard. Pierwsze podobno lepsze w kraju, drugie mniej problematyczne za granicą.

Jak to teraz wygląda? Faktycznie, może to być odczuwalne, czy jest to kwestia pojedynczych przypadków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem żadna różnica. Zarówno w kraju jak i za granicą płaciłem kartą visa jak i mastercard i tylko raz miałem problem z kartą visa, bo nie zdjąłem blokady płatności kartą za granicą na nowym koncie, więc w sumie to nie był problem visa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojcze wprowadza oplaty za prowadzenie konta i niestety szukuje mi sie zmiana.

A tyle lat bylo okej.

 

Szukam konta gdzie prowadzenie jest darmowe, karty nie chce, przelewy za free i brak wymogow wplat i innych kruczkow.

Dobrze by bylo zeby to nie byl jakis wynalazek gdzie za pol roku i tak beda podwyzki.

 

Ktos cos poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojcze wprowadza oplaty za prowadzenie konta i niestety szukuje mi sie zmiana.

A tyle lat bylo okej.

 

Szukam konta gdzie prowadzenie jest darmowe, karty nie chce, przelewy za free i brak wymogow wplat i innych kruczkow.

Dobrze by bylo zeby to nie byl jakis wynalazek gdzie za pol roku i tak beda podwyzki.

 

Ktos cos poleci?

 

Trudno będzie takie konto znaleźć. W Pekao  SA mają "eurokonto mobilne", które spełnia te warunki z wyjątkiem, że jest wymóg minimalnych wpływów na konto 500 zł. Przy zakładaniu musisz też wyraźnie zaznaczyć, że nie chcesz karty, bo oni z automatu kartę wciskają.

 

Generalnie z kontami jest coraz gorzej. U mnie niedawno zmienili regulamin i doszły nowe opłaty. Tak sobie myślę, że to pokłosie tego nowego podatku bankowego. Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, kto ten podatek NAPRAWDĘ zapłaci, to teraz już wiadomo.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym kierował się w stronę bezpiecznych banków, z przewagą polskiego kapitału. BFG nie ma na tyle wielkich funduszy, by uratować depozyty klientów większego banku jeśli upadnie, a Państwo Polskie nie będzie raczej ratować banków z większościowym kapitałem zagranicznym. W banku PEKAO dostałem niezłą ofertę na konto (praktycznie z tego co pamiętam nie było tam opłat) .

 

Moje pytanie do geek22 - jak wygląda kapitalizacja tego nest bank, ile ma kapitału inwestor zagraniczny, jak wygląda kwestia kredytów śmieciowych w tym banku.

 

Bank pekao sprawdziłem i jest z tym całkiem nieźle, co można sobie odczytać tu: https://independenttrader.pl/czy-banki-w-polsce-sa-bezpieczne-aktualizacja.html . Niestety nest banku w tabeli nie ma, więc nie wiem o nim nic, ale skoro geek22 go poleca, to pewnie sprawdził go pod wzgl. bezpieczeństwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko u mnie nie działa https://system.t-mobilebankowe.pl/web/login na Chromie?

Nie tylko, też mam z tym problem. Na Firefoxie działa dobrze, tylko z Chrome są problemy.

 

UPDATE: Okazuje się, że problemem jest certyfikat SSL wydany Aliorowi przez Symanteca. Google wygasza, a od kwietnia zaniecha, akceptacji wszystkich certyfikatów wydawanych przez Symanteca z powodu utraty zaufania w związku z przekrętami przy wydawaniu tych certyfikatów. Także problem leży po stronie banku.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 12/9/2015 at 11:40 AM, HeatheN said:

Współczuję.

Najlepszy komentarz z Niebezpiecznika:

"Autor filmu zwraca uwagę na szyfrowanie połączenia i sprawdza numer konta. Nie sprawdził numeru konta w smsie. fakt. Jednak jak na osobę nietechniczną i tak coś robi. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że na ten atak dały się nabrać osoby także z IT. np. programiści, testerzy, help deskowcy, siecowcy itd. Na zasadzie szewc bez butów chodzi. Chyba jedynie specjaliści z zakresu bezpieczeństwa zwrócili by uwagę na to co się dzieje, jeżeli nie widzieli wcześniej filmu. W sensie po obejrzeniu filmu każdy z IT jest teraz mądry, ale każdemu z nas mogło by się to zdarzyć. Robienie z ofiary osoby winnej niczemu nie służy. Policja powinna złapać winnych i tyle. A bank powinien zwrócić pieniądze poszkodowanemu nawet jeśli to nie jest wina z banku. Tak jak jest w przypadku kart kredytowych. Złodzieje powinny zwrócić następnie z nawiązką pieniądze do banku i Skarbu Państwa."

 

I tyle....

Ja ostatnio z przerażeniem po formacie i nod32 w tle odkryłem przy skanie malwarem 80 plików lewych:O

Teraz zastanawiam się nad zakupem eset smar security bo to masakra

Ja się cały czas zastanawiam jak to w ogóle jest możliwe że nie można złapać takich ludzi. Widać że kasa nie idzie tam gdzie trzeba, ktoś zrobił jakiegoś wała i kradnie kasę. Ale przecież widać gdzie te pieniądze idą Polica ma jego dane i tyle, niech płaci. Co to kogo interesuje że to słup, albo 10 lat w pierdlu za kradzież albo podajesz winnego. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...