Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie ma czegoś takiego jak oddział mBanku (są ze 4 Centra Finansowe, ale i tak w gruncie rzeczy eni potrzebne, jak się chce mieć oddziały to idź do PKO,BRE, BZW, itd). Na tym polega jego idea. To co było pokazane w linku to są punkty informacyjne, tam nie ma okienek, ka itp. Jest sieć wpłatomatów i tyle. Ja np mam daleko do wpłatomatu, ale że mam też konto w innym banku blisko mnie to robię sobie przelewy na mbank. Więc to że miałbyś nawet taki mKiosk na przeciwko siebie to i tak by Ci to w niczym nie pomogło, czego nie możesz załatwić/dowiedzieć się via tel

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o koncie w Toyota Bank? :) Zerowe opłaty i wysokie oprocentowanie :wink: Zastanawiam się by u nich nie założyć tylko stałych dochodów brak a wpłaty byłyby nieregularne :unsure: Nie mogę za nic znaleść wymogów dotyczących zarobków na konto osobiste i oszczędnościowe, czyżby ich nie wymagali? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank straci wielu klientów - coś mi się tak wydaje..

Słyszeliście?

 

U mnie osobiście wyparowało 800zł.

 

http://img228.imageshack.us/my.php?image=clipboard02gt0.jpg]

Ale o co Ci chodzi?

 

"Bankowcy solennie zapewniają, że klienci swoich pieniędzy nie stracą."

 

więc nie rozumiem w czym problem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to trochę komplikuje, bo ludzie teraz muszą czekać na zwrot a ja np chcę w tym momencie pobrać gotówkę z bankomatu, czy w ogóle skorzystać z rachunku bankowego i co w takiej sytuacji? :] ..

 

wystarczy że klient miał na koncie 3 tysiaki ...z bankomatu pobrał 200-300zł i na chwile obecna jest golutki i wesolutki XD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi?

 

"Bankowcy solennie zapewniają, że klienci swoich pieniędzy nie stracą."

 

więc nie rozumiem w czym problem :?

Ty poważny jesteś?

Hmm.. znika mi z konta 800zł, przez praktycznie dwa dni ich nie ma - no przecież że nic.

Gdybym miał tylko tą kwotę na koncie ( i tylko jedno konto ) to nie miałbym z czego żyć?

Poczytaj sobie komentarze TUTAJ to może zauważysz że ludzie nie lubią jak ich kasa magicznie się ulatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o to, że takie zdarzenie jest niedopuszczalne (!), a wielu klientów będzie miało w nosie czy problem leży po stronie Visy, banku, bankomatu, czy też czego innego- liczy się tylko ich rachunek, pieniądze i tyle.

Działania podjęte przez obsługę banków zaraz po wykryciu problemu akurat się pochwala, tylko co z tego, skoro nie cofnie to czasu, ani nerwa jakiego łapiesz po tym jak widzisz, że masz spooooro mniej kasy na koncie, a do tego cały czas zajętą infolinię.

Współlokator miał dziś tą sytuację i pewnie długo by jeszcze czekał na wyjaśnienie, gdybym nie usłyszał o tym w tvn24.

 

--edit--

Pff, m!k mnie uprzedził.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie komentarze TUTAJ to może zauważysz że ludzie nie lubią jak ich kasa magicznie się ulatnia.

To niech wypłacają we własciwych bankomatach bo wiekszosc bankomatów mbanku to euronet w którym problem nie istnieje. W ogóle cały problem powstał poza mbankiem...

Jak płacisz kartą w sklepie i ci kasjer naliczy 2/3 razy to tez winisz za to bank?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech wypłacają we własciwych bankomatach bo 99% bankomatów mbanku to euronet w którym problem nie istnieje. W ogóle cały problem powstał poza mbankiem...

Jasne, skoro udostępniają możliwość wypłacania z bankomatów innych banków czy firm to niech biorą za to odpowiedzialność.

Poza tym - wiesz - mnie jako klienta mało interesuje czy powstał ten problem poza bankiem, skoro banku dotyczy a dokładniej kont jego klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją droga to zaczeli chyba za bardzo poprawiać bo 13 płacilem kartą i dzis dostałem anulacje zapłaty i zwrot kasy...

chyba ze to inny błąd bo nie powinien byc związany z problemem wypłat z bankomatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baknu to moge polecic HSBC

Brytyjski bank ponoc juz ma odzialy w Polsce .

napewno w Wawie

 

Tam raczej walkow nie robia i do tego bank ma dluuga historie

znacznie dluzsza niz trzeci PRL sorry trzecia RP ;)

 

Co do MBanku i dziwnych zachowan na kontach

to pewniakiem jakis Wlam w system albo inny Walek :)

Tylko przyznac sie do tego nie moga bo odrazu polowa klientow wuplacila by kase

i Bank poprostu by padl w ciagu 2 dni :/

 

czyli film w realu ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś coś powiedzieć o Direct w ING? Nowe konto 0zł za prowadzenie, przelwy przez net i tel, za wypłaty w bankomatach ing, euronet, powiadamianie sms'em o transakcjach itp., wypłatę kasy w Cashback, wydanie karty i prowadzenie też jeśli zapłacimy nią w pierwszym miesiącu na minimum 100zł. No i jeszcze jest opcja karty przedpłaconej chyba też za free.

 

Miał ktoś styczność? Wie ktoś coś o jakichś kruczkach?

 

 

EDIT

 

Dobra już wiem, konto jest nieoprocentowane, 100 trzeba płacić kartą co miesiąc, ale można to obejść, w ciągu 10 dni odstąpić od umowy o kartę , albo zgłosić zaginięcie i nie poprosić o nową. Czyli jak ktoś potrzebuje konta tylko do przelewów za free prze net/tel to można wziąć, ale userzy narzekają na interface www i na działanie tego ich systemu www.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Hilfe !

 

Wyskoczyła mi taka nagła sprawa i w związku z tym na gwałt muszę jutro wypłacić pieniądze z konta bankowego.

 

Tylko jutro jest niedziela i banki pozamykane ! A ja nie mogę czekać do poniedziałku ! Czy jest jakiś sposób ?!?!

 

 

 

Konkretnie muszę wyciągnąć 10 000zł. Myślałem o tym żeby z konta znieść dzienne limity i wyciągać po 500 zł bankomatem, ale to troche ryzykowne ponieważ raz już wyciągałem 800zł z bankomatu, i 100zł mi wypluł a reszta zablokowała się w środku i reszte zobaczyłem dopiero po tygodniu.

 

Widziałem też na poczcie broszurkę która, informowała że z pocztowego okienka jest możliwość wypłaty pieniędzy jak z bankowego, z tym że była to broszurka banku PKO BP i nie wiem czy uwzględnią BZ WBK.

 

 

Panowie ! Czy jest jakiś prosty i pewny sposób !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MBanku i dziwnych zachowan na kontach

to pewniakiem jakis Wlam w system albo inny Walek

Blad byl w systemie bankomatow, a nie w mbanku :mur:

Poza tym bank zobowiazal sie do zwrotu kasy bodajze do mnionej srody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode anulowali wszystko co było zaksięgowane 15 czyli zwroty dostali nie tylko Ci z problemem bankomatów z 14, ale i np ja(i wiele innych osób ) bo 13 w niedziele płaciłem karta w sklepie i dopiero 15 było to zaksięgowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Hilfe !

 

Wyskoczyła mi taka nagła sprawa i w związku z tym na gwałt muszę jutro wypłacić pieniądze z konta bankowego.

Znies limity, i wyplac po 3000zl z bankomu. Robilem juz tak ;] bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tony Soprano A więc to konto Direct w ING pod wieloma względami podobne jest do konta w Toyota Bank :) Coraz bardziej opłaca mieć konto przez Internet :D

Faktycznie jest podobne, główna róznica jest opłata za prowadzenie w Toyocie, której ING nie pobiera. Za to rachunek w Toyocie jest oprocentowany ~2,5% podczas gdy w ING jest 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma opłat za prowadzenie konta i wyciąganie kasy z euronetu...

To też jest w ING. Euronet + własne ING. W sumie całkiem sporo bankomatów...

 

Ważne dla użytkowników ING: wyczytałem dziś, że od jutra o 20:00 do niedzieli 6 rano serwis internetowy banku (obsługa kont) będzie nieczynny ze względu na zmianę systemu na nowocześniejszy. Link do oficjalnej informacji - http://www.ingbank.pl/u235/navi/50285/

Edytowane przez werto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym sie różni w mbanku konto eMax plus od eKonta? Oprócz oprocentowania i ekarty do ekonta :)

 

 

ps. i jeszcze czym się różni przelew zdefiniowany od nie zdefiniowanego? Szukam na stronach mbanku, ale nie moge znaleźć :|

z góry dzięki :)

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. i jeszcze czym się różni przelew zdefiniowany od nie zdefiniowanego? Szukam na stronach mbanku, ale nie moge znaleźć :|

z góry dzięki :)

Zdefiniowany to taki z zapamiętanymi ustawieniami.: nr konta docelowego, tytuł, dane, kwota. Kwotę możesz korygować, nie ma wymogu wprowadzania hasła jednorazowego za kolejnym razem.

 

Mi ekonto starcza do wszystkiego, można sobie aktywować usługę emakler i supermarket FI i z poziomu konta tym zarządzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nordea? ktoś ma tam konto? reklamują się że można wybierać w każdym bankomacie bez prowizji i nie pobierają żadnych opłat za prowadzenie konta - brzmi superowo, ciekawe jak jest w rzeczywistkości.

 

Przeczytaj sobie regulamin ;] Nie jest tak różowo jak w reklamie... Musisz mieć przez 3 miesiące dochód w wysokości 1500zł albo więcej. Pierwsze 2 transakcje kartą w Euronet są darmowe, potem 4zł za każdą operacje itd itp ;]

 

Ja mam inteligo... jakie jest takie jest, nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...