Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

sry jeśli pytanie było ale trudno śledzić topic którym sie nie interesuje ;)

do rzeczy... mbank ekonto ważność karty 10/08 czly niecały miech... karte dostane automatycznie nową czy muszę zamówić?Opłata jakaś z tego tytułu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sry jeśli pytanie było ale trudno śledzić topic którym sie nie interesuje ;)

do rzeczy... mbank ekonto ważność karty 10/08 czly niecały miech... karte dostane automatycznie nową czy muszę zamówić?Opłata jakaś z tego tytułu ?

Powinna przyjść sama. Dla pewności zadzwoń na mLinię, co by im przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw korzysta ktoś z was listy smsowej do przelewów? Ja nadal na kartkach jadę :D

Powiem tak. Już nie potrafiłbym inaczej niż przez SMS. Megawygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee dobry delfin nie jest zły ;D

btw korzysta ktoś z was listy smsowej do przelewów? Ja nadal na kartkach jadę :D

Ja też przez parę lat używałem listy (jakoś nie ufałem tej szatańskiej technologii z piekła rodem ;) ), ale jak pewnego pięknego dnia nie mogłem wykonać z pracy ważnego przelewu (nie miałem przy sobie listy) to zadzwoniłem na infolinie i aktywowałem hasła smsowe :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee dobry delfin nie jest zły ;D

btw korzysta ktoś z was listy smsowej do przelewów? Ja nadal na kartkach jadę :D

Smsy dochodzą natychmiast? Głównie chodzi i o okresy w roku w których sieci są przeciążone tj święta... jakby nie było mając kartkę zawsze znam kod ;)

Kody SMS'owe roxują. W normalne dni sms przychodzi natychmiast, a co do świąt, to zrobię mały test w sylwestra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smsy dochodzą natychmiast? Głównie chodzi i o okresy w roku w których sieci są przeciążone tj święta... jakby nie było mając kartkę zawsze znam kod ;)

SMSy przychodzą z taką samą pewnością jak normalne sms telefon>telefon. Nie przesadzaj. Może ze dwa razy musiałem czekać parę minut na SMSa. Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jół

dzisiaj dostałem nową karte :)

1. Adresat nieznany tj. skrytka pocztowa w łodzi :lol:

2. Ten sam gejowski delfin

3. Wbudowany chip na froncie o0

 

A i nie dzwoniłem ani nie pisałem do nich :) sami przysłali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Adresat nieznany tj. skrytka pocztowa w łodzi :lol:

2. Ten sam gejowski delfin

1. Wolałbyś żeby pisało: "mBank dział kart, karta debetowa Visa, dla Pana Arni, numer PIN"? Nie loluj. Zawsze przychodzi w formie maksymalnie anonimowej dla bezpieczeństwa.

2. Możesz zdefiniować "gejowski delfin"? Jakie delfiny są "niegejowskie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wolałbym żeby było napisane jaki jest nadawca i fajnie by było gdybym musiał podpisać kwit u listonosza a tak to koperta wrzucona w skrzynkę czyli teoretycznie ja o żadnej karcie nie wiem i mogę pisać by słali nową ... :legal:

2. W moro :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. W moro :twisted:

W sensie orka? ;) (jest na wirtualnej karcie mBank+onet)

 

Jak mam być szczery to już lepsze są te delfiny w izzy karcie.

 

A tak ogólnie to maja jakiegoś hopla na punkcie ryb i innego rodzaju morskich stworzonek.

 

Szkoda, że nie można sobie walnąć czegoś swojego za dopłatą, albo chociaż żeby był wybór zwykła bez niczego, z logo banku, no albo taka lekko passe z delfinem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wolałbym żeby było napisane jaki jest nadawca i fajnie by było gdybym musiał podpisać kwit u listonosza a tak to koperta wrzucona w skrzynkę czyli teoretycznie ja o żadnej karcie nie wiem i mogę pisać by słali nową ... :legal:

Tylko po co, skoro karta do momentu aktywacji jest warta tyle, co plastik, z ktorego jest wykonana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, a to zapytanie trochę pasuje.

Czy bank spółdzielczy w Oleśnicy (na przykład) jest równie narażony na załamanie się systemu finansowego USA (co nadchodzi wielkimi krokami) jak chociażby BZ WBK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie do tego delfina? Przyjazne stworzonko, a Wy go tak tępicie ;) Poza tym to nie ryba tylko ssak :)

Dzisiaj zaktywowałem swoje konto w mBanku. Zobaczymy jak się będzie sprawowało. Swoją drogą to ta karta debetowa Visa Electron z delfinkiem ma niezłe możliwości (z tego co wyczytałem na stronce).

 

BTW. Jak ktoś jest na etapie wyboru konta to polecam przeczytać artykuł w Newsweek'u z tego tygodnia. Lukas Bank wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to się ma do artykułu w Newsweek'u ? bo bank który dopuszcza się takiego przekrętu nie ma prawa istnieć i nie jest to temat na inny topic... jesteśmy w odpowiednim temacie "konta bankowe" a problem właśnie się tego tyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HiS - kolega studenc1k wrzucił ten artykuł tylko a propos Lukas Banku. A czy ma prawo on istnieć czy nie to i tak nic nie da się zmienić. Prawo wolnego rynku i tyle. Możemy rozwinąć wątek o Lukas Banku, ale wtedy to zaburzy główny temat jakim jest wybór konkretnego konta. Ot to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opiszę tu prosty sposób na ominięcie prowizji dla banku BZWBK za przelew z karty kredytowej.

 

Otóż BZWBK do swoich kredytówek dodawał od jakiegoś czasu opcję przelewu z karty kredytowej na dowolny rachunek. Bardzo fajna sprawa, ponieważ przez 54 dni możemy dysponować gotówką banku. Jedyna opłata to 3 pln za sam przelew. Niestety od 1 listopada zasada pobierania prowizji od takiej operacji ulega zmianie. Zamiast 3 pln bank będzie pobierał 1% wartości przelewu. Robi się nieciekawie, bo np. za przelew 5000 pln bank pobierze sobie całe 50 plnów czyli już dość dużo.

 

Można jednak rozwiązać ten problem poprzez założenie 2 kont PayPal. Do pierwszego konta podlinkowujemy sobie kartę kredytową, a do drugiego jakąś debetówkę (byle działała z PP). Cały zabieg polega na przesłaniu pieniędzy z konta nr1 na konto nr2. Nie zapłacimy żadnej prowizji dla banku jak i dla PayPal (banku uzna transakcje za bezgotówkową, a PayPal za wypłacenie kwoty powyżej 500 pln nie bierze opłat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ING (direct) w porównaniu do mBanku ?

mam na myśli ogólnie system online, koszty utrzymania konta, prowizje, bankomaty itp

czy są one porównywalne czy ktoryś jest jednak lepszy ?

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada ING (direct) w porównaniu do mBanku ?

mam na myśli ogólnie system online, koszty utrzymania konta, prowizje itp

czy są one porównywalne czy ktoryś jest jednak lepszy ?

DOKŁADNIE wczoraj o tym myślałem. Jak ktoś będzie miał ochote dorzucić Inteligo do tej dwójki to będę wniebowzięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić fajne porównanie na stronie ING ich banku z innymi.. wiadomo ing raczej jest tam bezkonkurencyjny.. jednak wolałbym usłyszeć opinie od osob korzystających ;]

 

Osobiście kusi mnie cos bardzo do tego ING.. chyba że ktoś przedstawi jakiś poważny minus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...