Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

co do mbanku:

 

Pisałem już nie raz i nie drugi ale dziś po prostu się w.k.u.r.w.i.ł.e.m. Mieszkam w Poznaniu i tak dziś poszedłem wpłacić kasę do centrum finansowego, oczywiście z myślą czy tym razem działa bo ostatnie dwa wypady rozciągnięte w czasie (miesiąc) owocowały tym samym: awarią wpłatomatu. Dziś oczywiście po raz n-ty wpłatomat nieczynny. Załamałem ręce przekląłem sobie na mbank pod nosem i zacząłem przygotowywać się mentalnie na wycieczkę do wpłatomatu w m1 ale coś mnie podkusiło żeby wejść do środka i zapytać się czy reszta działa. Pani w środku zadzwoniła do placówek, a rozmowa wyglądała tak:

 

"Cześć tu Pani Gosia/Zosia czy działa u was wpłatomat, aha no u nas od rana też"

 

Po wykonaniu 2 telefonów Pani miło mi odpowiedziała, że przykro jej ale w tym momencie w Poznaniu nie ma ani jednego czynnego wpłatomatu.

 

...Zaraz jak to k**** nie ma wpłatomatu? Tak, zgadza się ŻADEN wpłatomat dziś nie działał. w 650 tyś mieście ANI jeden j***** włatomat nie działa. To nie jest już śmieszne, żałosne to zakrawa o CHAMSTWO w stosunku do klientów! Czy mbank wycofuje się z Pozniania??? Ja już po prostu nie mam słów na wpłacanie pieniędzy na konto, totalna fuszerka i NIKOMU nie polecam bawienia się z mbankiem. Szkoda czasu i nerwów.

 

jestem klientem tego banku od dobrych 2 lat i na prawdę odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mbanku:

 

Pisałem już nie raz i nie drugi ale dziś po prostu się w.k.u.r.w.i.ł.e.m. Mieszkam w Poznaniu i tak dziś poszedłem wpłacić kasę do centrum finansowego, oczywiście z myślą czy tym razem działa bo ostatnie dwa wypady rozciągnięte w czasie (miesiąc) owocowały tym samym: awarią wpłatomatu. Dziś oczywiście po raz n-ty wpłatomat nieczynny. Załamałem ręce przekląłem sobie na mbank pod nosem i zacząłem przygotowywać się mentalnie na wycieczkę do wpłatomatu w m1 ale coś mnie podkusiło żeby wejść do środka i zapytać się czy reszta działa. Pani w środku zadzwoniła do placówek, a rozmowa wyglądała tak:

 

"Cześć tu Pani Gosia/Zosia czy działa u was wpłatomat, aha no u nas od rana też"

 

Po wykonaniu 2 telefonów Pani miło mi odpowiedziała, że przykro jej ale w tym momencie w Poznaniu nie ma ani jednego czynnego wpłatomatu.

 

...Zaraz jak to k**** nie ma wpłatomatu? Tak, zgadza się ŻADEN wpłatomat dziś nie działał. w 650 tyś mieście ANI jeden j***** włatomat nie działa. To nie jest już śmieszne, żałosne to zakrawa o CHAMSTWO w stosunku do klientów! Czy mbank wycofuje się z Pozniania??? Ja już po prostu nie mam słów na wpłacanie pieniędzy na konto, totalna fuszerka i NIKOMU nie polecam bawienia się z mbankiem. Szkoda czasu i nerwów.

 

jestem klientem tego banku od dobrych 2 lat i na prawdę odradzam.

ja wlasnie dlatego mam dwa konta : pko (student) i mbank. Nie ufam tym wplatomata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie podpisalem umooowe. Tzn przyjechal kurier z "7" podpisalem (troche koslawo bo palce zmarzniete :D) dostalem kopie umowy i reklame karty kredytowej ...

Teraz rozumiem ze mam czekac na przyjscie karty poczta zwykla ?

I to może się okazać największym problemem :lol:

 

Wiecie może w jakich godzinach są księgowane rachunki w mbank jesli chodzi o np. przelewy pomiedzy róznymi bankami, bo wiem ze wew jakoś od razu..

Sesje elixir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zakładał ktoś konto w Alior Banku? Brałem udział w tych ich konkursie z gwarantowanym 100zł, konkurs się zakończył i piszą, że jak założę rachunek przed 24.12 to dostaję 100zł za free ;]. Kolega, który mi o całym konkursie powiedział, był już, przeczytał umowę, założył konto (bez karty za free, z kartą to jakieś tam grosze) i 100zł faktycznie dostał :blink: . Kolega zaufany, ale może ktoś to potwierdzić, czy to wszystkim dają, bo coś nie mogę uwierzyć, że stać ich na rozdawanie stówek :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady xD podpis nie musi byc czytelny bo w umowie i tak jest wystukane moje imie i nazwisko :P

Zreszta da sie rozpozac pierwsze litery :D

W razie gdybyś chciał likwidować konto gwarantuje Ci, że stwierdzą niezgodność ze wzorem. Taki już mBank.

 

@Kaaban, dają ale nie zwlekaj zbyt długo, bo mają mega natłok. W końcu z tego skorzystało ok 40k ludzi, więc każdy chce swoją stówkę za free. Jeśli do tej pory nie wierzysz, to po co brałeś udział w tej kampanii... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie zapytać [doszukać tematu z pytaniem takowym się nie mogłem] to pytam tutaj... [pytanie 'drobne' więc nie ma po co zakładać specjalnie tematu?]

 

A więc, ile idą przelewy z zza granicy? Przykładowo z Australli? Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa, bo tez chcialem sie zalapac na te 100zl, ale niestety sie skonczylo. co nie zmienia faktu, ze bardzo fajna promo.

a tak z innej beczki to gdzie polecacie konto zalozyc jako alternatywe dla banku? jestem studentem, a staly miesieczny dochod to 1200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś konto w Alior Banku? Brałem udział w tych ich konkursie z gwarantowanym 100zł, konkurs się zakończył i piszą, że jak założę rachunek przed 24.12 to dostaję 100zł za free ;]. Kolega, który mi o całym konkursie powiedział, był już, przeczytał umowę, założył konto (bez karty za free, z kartą to jakieś tam grosze) i 100zł faktycznie dostał :blink: . Kolega zaufany, ale może ktoś to potwierdzić, czy to wszystkim dają, bo coś nie mogę uwierzyć, że stać ich na rozdawanie stówek :P .

Może powiem tak płacisz 3,5zl za karte bankomatową wszystko. 

 

100zl dostajesz to prawda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Kaaban, dają ale nie zwlekaj zbyt długo, bo mają mega natłok. W końcu z tego skorzystało ok 40k ludzi, więc każdy chce swoją stówkę za free. Jeśli do tej pory nie wierzysz, to po co brałeś udział w tej kampanii... ;)

Dopiero dziś byłem, obok Metra Służew (na Wałbrzyskiej) i były pustki ;). Ja wszedłem, potem jakiś gość wpłacał kasę i drugi zakładał konto, tak to nie działo się tam nic przez dobre 30 min (byłem przed 16 czyli teoretycznie "w godzinach szczytu"). No i jedna osoba w takim pomieszczeniu przed wejściem do którego widniał napis "coś tam dla zamożnych klientów" - wolałem nie zaglądać :wink: .

 

Poza tym dziwne tylko to, że po 10 operacjach przez neta za każdy następny sms płacisz 30gr (10 to limit dzienny - tak zrozumiałem).

Prócz tego ciekawa jest prowizja za przelew wykonany w oddziale - 6 zł :D

 

To jest powiedzmy nieważne, tylko zdenerwował mnie fakt, że zmiana pinu kosztuje 1zł i można zrobić to w bankomacie tylko i wyłącznie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś byłem, obok Metra Służew (na Wałbrzyskiej) i były pustki ;). Ja wszedłem, potem jakiś gość wpłacał kasę i drugi zakładał konto, tak to nie działo się tam nic przez dobre 30 min (byłem przed 16 czyli teoretycznie "w godzinach szczytu"). No i jedna osoba w takim pomieszczeniu przed wejściem do którego widniał napis "coś tam dla zamożnych klientów" - wolałem nie zaglądać :wink: .

Heh, nie sprecyzowałem. Bardziej chodziło mi o natłok od strony back office, na infolinii, itd., a nie o placówki.

 

Poza tym dziwne tylko to, że po 10 operacjach przez neta za każdy następny sms płacisz 30gr (10 to limit dzienny - tak zrozumiałem).

Źle zrozumiałeś. 10 to limit miesięczny. Potem 0,3PLN/szt.

Jeszcze jeden limit (mniej irytujący dla klientów), to 50 przelewów przez internet w miesiącu za darmo, potem 0,75PLN/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE w sprawie Alioru ;]

 

http://allegro.pl/item532612162_wez_800_zl...lior_banku.html

 

Teraz podobno dają 50zł ale tylko jeżeli ktoś ma ten kupon od osoby rekomendującej? True or false?

Czy po prostu mogę wbić do ich placówki i założyć konto bez tego kuponu - też dostanę te 50zł? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko z kuponem.

2. Bez kuponu nie dostaniesz, ale... Chyba, że Ty założysz konto i będziesz kogoś rekomendował dając mu swój kupon.

3. Tylko dla osób, które nie uczestniczyły w poprzednim konkursie.

 

Swoją drogą sprzedaż tych kuponów na allegro to chyba trzeba by gdzieś zgłosić... ;)

 

/ort

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulaminowo nie, tylko pytanie czy to przewidzieli? Mogli nie, bo to świeża instytucja i cały czas zmiany są wprowadzane na bierząco.

Jednak jest jeszcze etyka i jakieś ogólnie przyjęte zasady.

Nie jest to voucher do McD czy KFC, a dokument uprawniający do skorzystania z usług banku na preferencjnych warunkach.

 

Z resztą, zaraz spróbuje się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE w sprawie Alioru ;]

 

http://allegro.pl/item532612162_wez_800_zl...lior_banku.html

 

Teraz podobno dają 50zł ale tylko jeżeli ktoś ma ten kupon od osoby rekomendującej? True or false?

Czy po prostu mogę wbić do ich placówki i założyć konto bez tego kuponu - też dostanę te 50zł? ;>

 

Tylko z kuponem rekomendacyjnym, bez niego nie ma szans na "50zł" ;)

Kuponik rekomendacyjny można wziąć z Banku (mała karteczka) lub wydrukować i wypełnić kupon który jest dostępny na ich stronie www. KLIK

Wystarczy wpisać 8 cyfrowy numer CIF i 12 ostatnich cyfr rachunku osoby rekomendującej. Resztę uzupełnia pracownik Aliora...

Jeżeli kogoś się rekomenduje wtedy rekomendowany przychodzi do Banku z odpowiednio wypełnionym kuponem konkursowym.

 

Proponuję się zapoznać z regulaminami...

 

50 zł otrzymuje osoba rekomendująca jak i rekomendowany przy czym musimy spełnić parę warunków; min.

 

-osoba rekomendowana nie może być wcześniej klientem Aliora

-w czasie trwania konkursu wymagana jest wpłata powyżej 1000 zł lub użycie karty kredytowej (usługa płatna) - Aby spełnić warunek "wpłaty powyżej 1000zł" nawet nie potrzeba nam takiej kasy... przykładowo dysponując kwotą 350 zł wpłacamy ją raz, potem wykonujemy przelew np. na swoje inne konto/wybieramy z bankomatu i tak aż do przekroczenia kwoty 1000 zł ;)

 

Aby rekomendujący dostał 50 zł nie mógł brać udziału we wcześniejszych konkursach Aliora takich jak "Zbuduj z nami nowy bank!" czy "Ankieta za 100 zł". Możliwe jest natomiast łączenie konkursu rekomendayjnego "I" i "II"

 

Alior to młody Bank jeszcze ma sporo niedoróbek ale ogólnie jest OKi.

 

-Na lokacie nocnej 11% do kwoty 16xxx zł mamy REALNIE 7,1% w skali roku (kapitalizacja odsetek dzienna); przy 16k zł mamy ~2,49 zł / na każde zdeponowane 1000 zł mamy ~12gr codziennego zysku - (łącznie ze świętami itp. )

 

Z minusów:

 

-Teoretycznie 50 przelewów miesięcznie jest za free ale już tego nie mówią że aby zrealizować przelew trzeba pobrać kod SMS a mamy 10 darmowych kodów sms miesięcznie; czyli realnie możemy zrealizować DO 10 bezpłatnych rożnych przelewów. (ten limit nie dotyczy zdefiniowanych przelewów; dlatego definiujemy sobie np. nasz inne konta i wtedy mamy do tych 50 przelewów za free)

-Te kody SMS powinny być naliczane co miesiąc od nowa ale tak nie jest; licznik bije dalej; wg. infolinii to taki "błąd" który ma być naprawiony na dniach; realnie ma nie być ściągana za to kasa...

-błędy na stronie www - czasami nie da rady wypełnić wniosku przez neta

-"testują" swój system internetowy w ciągu ostatniego miesiąca już parę razy nie działała bankowość internatowa (co parę dni są przerwy wdrożeniowe) - czasem bez poinformowania klienta wcześniej o takiej sytuacji !! :damage_wall:

-nie można wydrukować polecenia zapłaty wykonanego z datą przyszłą :damage_wall: Ze względu na lokatę nocną praktycznie tylko takie się wykonuje tj. zamiast realizować przelew dajmy na to w PT popołudniu wykonujemy go z datą poniedziałkową przez co nasza "kasa" pracuje jeszcze przez cały weekend a dopiero w poniedziałek rano wychodzi pierwszą sesją...

-obsługa w placówkach... to już zależy jak się trafi IMO ja trafiłem na średnio/mało wykwalifikowanych pracowników. ("podobno" Alior "podbiera" pracowników innych banków, na starcie pracownik ma około 2x wyższe zarobki z porównaniem do konkurencji)

-przy wpłacie w placówce normalnie nie dostajemy potwierdzenia papierowego ( trzeba poprosić - banki niby "ekologiczny") ; podpisujemy się zawsze na dotykowym ekranie który IMO chodzi fatalnie - już wole pisać na swoim palmtopie ;)

-niektórzy mają problem z ich kontem internetowym (min. nie działa na Chrome); jest dość wolny; wygląda całkiem OKi; jest ubogi w opcje

-ciężko uzyskać fachową pomoc poprzez infolinię

 

 

Mimo tego polecam ten Bank. Pomijając dobrą lokatę nocną warto wspomnieć o dobrej ofercie biura maklerskiego.

 

Brałem udział w pierwszej części konkursu, 2giego lutego napiszę czy mi przelali po 50 zł za poleconych ;) ...pewna osoba założyła tam konto i spełniła warunki konkursu tj. wpłata 1000,01 zł i wypłata na następny dzień, zobaczymy czy dostanie 50 zł ;)

 

 

Jeżeli ktoś chce "50zł" to podam na PW dane potrzebne do wypełniania wniosku konkursowego ;) (czyli to samo co na w/w aukcji allegro) Do tego chętnie odpowiem na różne zagadnienia związane z bankiem. ;)

 

Ogólnie co do banków.

 

Nie polecam Millenium - byli zachłanni teraz mają... mają tak świetną płynność finansową że aktualnie chyba w ogóle nie udzielają kredytów ;)

CitiGroup mimo tego że generują gigantyczne straty prezesi dostają gigantyczne wielomilionowe odprawy :mad:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Na lokacie nocnej 11% do kwoty 16xxx zł mamy REALNIE 7,1% w skali roku (kapitalizacja odsetek dzienna); przy 16k zł mamy ~2,49 zł / na każde zdeponowane 1000 zł mamy ~12gr codziennego zysku - (łącznie ze świętami itp. )

Jeśli mamy wykorzystywać zasadę podwójnego zaokrąglenia podatku to lokując ~895 PLN na lokatach 10- dniowych w Banku Pocztowym otrzymamy 10% netto, a nie jak w przypadku kwoty >890 PLN 10% brutto.

Tylko pytanie komu chce się bawić w takie rzeczy i wycofywanie odsetek, żeby podstawa opodatkowania nie była zbyt duża...

 

 

Rozmawiałem z osobą która zajmuje się compliance (prawo, etyka, itd.) w Alior Banku. Sytuacja z allegro ich zaskoczyła. Póki co starają się uporać ze spamowaniem for internetowych tymi rekomendacjami. Jeśli takie ruchy na allegro będą się nasilać, to pewnie podejmą jakieś konkretniejsze kroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij pytać tam gdzie masz konto :?: (łączenie produktów zazwyczaj daje jakieś korzyści)

 

np. http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/kredytowe/index.html

 

 

 

 

Alior wypłaca/wypłacił już należności z rekomendacje "1" konkursu rekomendacyjnego.

 

Konkurs rekomendacyjny II to praktycznie to samo.

 

http://www.aliorbank.pl/resources/res/repo...o_edycja_ii.pdf

 

Aby dostać od nich co najmniej 50 wystarczy np.

 

26 luty 2009 zakładamy konto z polecenia i wpłacamy 1000,01 zł; 27 lutego wybieramy kasę; 2giego kwietnia 2009 mamy od nich 50 zł i możemy zamknąć konto. - koszty: nasz czas; zamrożenie 1000,01 zł na 1 dzień ;) - procedura sprawdzona na pierwszej edycji w/w konkursu ;)

 

Od lutego spada u nich oprocentowanie "Lokaty Nocnej" do "9%" ale co mi się podoba nie "chowają się z tym" tylko wyjaśniają sytuację i piszą o tym na głównej stronie.

 

http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/centrum...a-w-Alior-Banku

 

Mają jeszcze całkiem "przyjemne" biuro maklerskie ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać od nich co najmniej 50 wystarczy np.

 

26 luty 2009 zakładamy konto z polecenia i wpłacamy 1000,01 zł; 27 lutego wybieramy kasę; 2giego kwietnia 2009 mamy od nich 50 zł i możemy zamknąć konto. - koszty: nasz czas; zamrożenie 1000,01 zł na 1 dzień icon_wink2.gif - procedura sprawdzona na pierwszej edycji w/w konkursu icon_wink2.gif

nie ma tam jakiegoś haczyka? jak nie ma, to z pewnością będzie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam jakiegoś haczyka? jak nie ma, to z pewnością będzie... :D

Sam "testowałem"; znajomy miał 1000,01 zł przez 3 dni (akurat weekend wypadł) potem wypłacił kasę; dziś patrzy dostał 50 zł.

 

Pewne na 100%.

 

Na PW dane do rekomendacji mogę udostępnić ;)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony NIE POLECAM Polbanku. Musiałem tam założyć konto osobiste, bo jeden z moich pracodawców tego wymaga... Umowę podpisałem w połowie grudnia, do tej pory przysłali mi tylko kartę, pin i hasła www, zapomnieli o hasłach do obsługi tele i co najważniejsze o kopii umowy dla mnie. Dziś poirytowany zadzwoniłem do nich i dalej schody. Najpierw popieprzony IVR, który nie podaje wszystkich opcji w tym połączenia z konsultantem. Dopiero po wejściu w rachunki sam domyśliłem się żeby wcisnąć 0. Po połączeniu z jakąś babką przełączali mnie jeszcze z 2-3 razy. Ludzie z którymi rozmawiałem gadali ze mną jakby za karę <_< Jeden koleś niby mi wszystko już aktywował. Wchodzę na ich stronę, próbuję się zalogować, a tu komunikat, że jednak coś tam jeszcze nie aktywne, więc dzwonie ponownie. Znowu muszę się łączyć przez kilka osób, aż trafię na typa, który niby może mi pomóc. Pytam, czemu nie mogę się zalogować skoro przed chwilą niby mnie aktywowali, a koleś na to, że coś im nie poszło i konto będzie aktywne w poniedziałek :angry:

 

I na sam koniec zostawiłem wam kwestię samego bezpieczeństwa ich systemu bankowości elektronicznej. Przy próbie zalogowania z przeglądarki innej niż IE wywala takie coś :lol2:

 

Dołączona grafika

 

Kurde przecież w IE co rusz jakieś dziury odkrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...