Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie znam się na inwestycjach giełdowych, nigdy kupowałem/sprzedawałem akcji. trochę obawiam się, że jak źle zainwestuje to fundusze zamiast urosnąć, uszczuplą się ;) wolałbym coś bardziej pewnego... chociaż tą giełdą mnie zainteresowałeś i w wolnej chwili rozejrzę się w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wreszcie zmieniłem izzy konto na normalne (wreszcie delfinek :D) no i zonk, karta nie była domyślnie ubezpieczona, musiałem to aktywować (w izzy nic takiego nie robiłem :blink: )

Po cóż? Kiedyś się orientowałem to chyba nie ma różnicy pomiędzy izzy a ekontem.

Ktoś mnie wyprowadzi z błędu? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E57 - 2000 na start to dobra kwota, bo i stracisz malo i nie zyskasz za duzo, a nauczysz sie kilku rzeczy... moj kolega z 50k dorobil sie 110k w poltora roku, ale to byl nerd i calymi dniami siedzial przed kompem i ciulal procenty, dla normalnego czlowieka raczej praca nie do wytrzymania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cóż? Kiedyś się orientowałem to chyba nie ma różnicy pomiędzy izzy a ekontem.

Ktoś mnie wyprowadzi z błędu? ;>

przede wszystkim, na izzy możesz wypłacić tylko 250zł dziennie i zapłacić kartą za 500zł maksymalnie, na ekoncie te limity to chyba 2k (z tego co pamiętam). Drażniło mnie to izzy strasznie.

 

To niekoniecznie musi byc wina Aliora, byc moze system bankomatow cos "nawalil". Moja dziewczyna ostatnio chciala wyplacic kase z bankomatu (tez ma konto w Aliorze) i kasy nie "wyplulo", a niby wyplata zakonczyla sie sukcesem. Na cale szczescie z konta nic nie pobralo (bankomat PKO BP).

No tak, ale wypłatę dzień wcześniej zaksięgowali, a tej nie. Whatever, w takim razie mogłem w tamtym bankomacie wypłacić więcej niż miałem, przez taki błąd...

 

wszedłem teraz na aliora i odjęli mi z karty jeszcze jakieś pieniądze, ale tym razem nie wiem za co, bo nie używałem karty. W każdym razie 200zł wyparowało, lecą w bambuko, w mbanku przez 2 lata nic takiego nie było, zamykam to konto :|

 

edit 2: i znowu mam inne saldo księgowe, inne dostępne, bez komentarza, oficjalnie NIE POLECAM ALIORA

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim, na izzy możesz wypłacić tylko 250zł dziennie i zapłacić kartą za 500zł maksymalnie, na ekoncie te limity to chyba 2k (z tego co pamiętam). Drażniło mnie to izzy strasznie.

Na ekoncie mozesz sobie limity do karty ustawic wedle woli, az do wysokosci srodkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znam się na inwestycjach giełdowych, nigdy kupowałem/sprzedawałem akcji. trochę obawiam się, że jak źle zainwestuje to fundusze zamiast urosnąć, uszczuplą się ;) wolałbym coś bardziej pewnego... chociaż tą giełdą mnie zainteresowałeś i w wolnej chwili rozejrzę się w temacie

E57 - 2000 na start to dobra kwota, bo i stracisz malo i nie zyskasz za duzo, a nauczysz sie kilku rzeczy... moj kolega z 50k dorobil sie 110k w poltora roku, ale to byl nerd i calymi dniami siedzial przed kompem i ciulal procenty, dla normalnego czlowieka raczej praca nie do wytrzymania :lol2:

grzechuk, spróbuję giełdy. kiedyś trzeba zacząć ;)

do nauki to sluza ksiazki i symulatory gieldy, a nie prawdziwe pieniadze. szkoda by bylo zamienic 2 tygodnie w tunezji na tydzien w bieszczadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze 3:0 na karku musze zrezygnowac z darmowego konta BZWBK <30 i teraz pytanko - gdzie dobrze w tej chwili otworzyc konto osobiste ?

Myslalem, ze alior nie ma sobie rownych biorac pod uwage lokate nocna a tu prosze- obnizyli oprocentowanie, karta 3 zł/mieś.

 

Czego oczekuje:

 

- najtansze koszty i utrzymanie

- darmowe przelewy przez net

-i...

to własciwie wszystko. Gdyby jeszcze pieniazki zarabiały to byloby pieknie.

 

znalazlem oferte Eurobanku co sprawiło mi nie lada niespodzianke bo nie brałem tego banku nigdy na poważnie a tu prosze:

 

0 zł za prowadzenie konta (miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 800 zł )

0 zł za przelewy zwykłe i zlecenia stałe przez Internet, niezależnie od liczby transakcji

0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów eurobanku, a z bankomatów innych banków w kraju za złotówkę

0 zł za wydanie karty VISA Electron, wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie eurobanku

 

a do tego konto oprocentowane na 5%

 

jest cos lepszego na rynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto akadmickie w PKO SA i jak najszybciej zamykam konto w tym burdelu. Nie wiem dlaczego tak pozno to robie. Posiadam konto w mBanku i narazie tam bede trzymal swoje pieniądze. Przejrze dokładnie oferty i może coś wymyśle :)

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze 3:0 na karku musze zrezygnowac z darmowego konta BZWBK <30 i teraz pytanko - gdzie dobrze w tej chwili otworzyc konto osobiste ?

Myslalem, ze alior nie ma sobie rownych biorac pod uwage lokate nocna a tu prosze- obnizyli oprocentowanie, karta 3 zł/mieś.

 

Czego oczekuje:

 

- najtansze koszty i utrzymanie

- darmowe przelewy przez net

-i...

to własciwie wszystko. Gdyby jeszcze pieniazki zarabiały to byloby pieknie.

 

znalazlem oferte Eurobanku co sprawiło mi nie lada niespodzianke bo nie brałem tego banku nigdy na poważnie a tu prosze:

 

0 zł za prowadzenie konta (miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 800 zł )

0 zł za przelewy zwykłe i zlecenia stałe przez Internet, niezależnie od liczby transakcji

0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów eurobanku, a z bankomatów innych banków w kraju za złotówkę

0 zł za wydanie karty VISA Electron, wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie eurobanku

 

a do tego konto oprocentowane na 5%

 

jest cos lepszego na rynku ?

wszystko fajnie tylko ile tych bankomatow eurobanku jest? a tej zlotowki to mi byloby szkoda na kazda wyplate. jakby nie patrzec powyzej 3 wyplat gdzie indziej i juz jestes w plecy...wole aliora choc szkoda ze obnizyli oprocentowanie na nocnej lokacie no ale to bylo do przewidzenia. choc ta oferta eurobanku tez zla nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat, student, pierwsze konto, jak na razie brak stałej pracy, Kraków nh.

Gdzie założyć konto? Waham się pomiędzy mbankiem a bzwbk.

Nie będzie za mocno eksploatowane skoro do tej pory radziłem sobie bez niego, ale wiadomo lepiej wybrać lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu lokaty nieoplacalne? Masz w eurobanku lokate 5,5%, z odsetkami platnymi z gory, na 3 miesiace. Zla lokata?

Zapewne chodziło o to że aktualnie występują lokaty które oferują niższe % od inflacji co realnie można nazwać stratą... pewnie dla tego. Opłacalne czy nie opłacalne ? To zależy od min. od "profilu inwestora" dla jednego 6% w skali roku to już dobra lokata inny powie tyle to ja mogę w dzień na giełdzie zarobić... tyle że ta 2ga osoba już rzadko wspomina że może po roku wyjąć z "giełdy" np. mniej o 50% niż wpłaciła ;) Porównanie niektórych lokat mamy tutaj: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lo...pl-2045356.html

 

Zauważyłem że sporo osób wybiera np. mBank vs Alior Bank czy BZWBK i analizuje co "lepsze". IMHO zamiast "wybierać" jednego dlaczego by się nie zdecydować na kilka ? - zwłaszcza że spora część usług jest "bezpłatna". Nie ma jednego najlepszego banku dla wszystkich ale nie ma przykazu korzystania tylko z 1 "usługodawcy" sporo osób właśnie się wiąże z jednym bankiem co jest nie do końca korzyścią dla "klienta". Banki itp. instytucje przyciągają nas różnego rodzaju promocjami / bonusami itd. to co mają "na topie" zazwyczaj rzeczywiście jest dobrą ofertą ale to "czego nie widać" na pierwszy rzut oka jest również istotne. Usługodawca tylko "czyha" aby nas złapać na jakiś produkt i wytworzyć "więź" z klientem. Banki sporo $ zarabiają właśnie na osobach które są bardzo przywiązane do konkretnego usługodawcy przypuszczam że nawet jakby PKOBP podniósł opłaty o 100% nadal wiele osób by z przyzwyczajenia zostało.

 

Wg mnie "mix" może być najkorzystniejszy pod względem naszych $. Trzeb tylko przy tym być bardziej zorientowanym dochodzą kolejne "papiery" i rozwiązania; nie można się pogubić i pamiętać o tym że np. mając konto w Eurobanku aby nie płacić im 4 zł/mc należy wpłacić raz na miesiąc minimum te 800 zł/(wpłata może być nawet z naszego innego konta, $ nawet nie musi tam być przez cały 1 dzień)lub utrzymywać saldo min 10k zł albo że na x dzień miesiąca musimy spłacić kartę kredytową aby zmieścić się w limicie dni "bez odsetkowych" itd. Więcej banków więcej problemów ale jak wiemy który usługodawca ma najkorzystniejszy dany produkt tam trzeba się udać.

 

Aktualnie np. Polbank ma najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy na 6,5% bez belki ale co z tego jak resztą opłat "zabijają" te 6,5% są tylko do 5k zł (co prawda można 3 takie rachunki założyć ale realne w placówkach to już mniej różowo wygląda) a ich system internetowy to też nie należy do najlepszych (delikatnie pisząc...) i wszędzie pełno "gwiazdek" ;)

Weźmy na to np. reklamę BOŚ Banku 8% na koncie jak to ładnie brzmi ale w TV już nie powiedzą że to tylko do 3k zł (powyżej 5k zł już mamy tylko 4% w skali roku - podatek)... reszta wygląda bdb przez pierwsze 6mc a potem ile będziemy płacić to już nie wiadomo, zależy ilu klientów ściągną i ilu zostanie po tym jak wprowadzą jakieś opłaty np. te 2 zł /mc większość machnie ręką i zostanie... http://www.bosbank.pl/index.php?page=2124

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o to że aktualnie występują lokaty które oferują niższe % od inflacji co realnie można nazwać stratą... pewnie dla tego.

Jak już chcesz liczyć realną stopę zwrotu, to porównuj lokaty z przed roku, lub inflację r/r z listopada 2010.

 

Weźmy na to np. reklamę BOŚ Banku 8% na koncie jak to ładnie brzmi ale w TV już nie powiedzą że to tylko do 3k zł (powyżej 5k zł już mamy tylko 4% w skali roku - podatek)... reszta wygląda bdb przez pierwsze 6mc a potem ile będziemy płacić to już nie wiadomo, zależy ilu klientów ściągną i ilu zostanie po tym jak wprowadzą jakieś opłaty np. te 2 zł /mc większość machnie ręką i zostanie... http://www.bosbank.pl/index.php?page=2124

Wiadomo. 8, 19 lub 45 zł/m-c (zależnie od wariantu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde piszę jedno myślę drugie. Mam na myśli minimalną wpłatę na konto (może 100-200 będzie na miecha, nie pracuję ale mam nadzieję że to się zmieni). Moi rodzice się nie znają ale mi gadają ciągle że za darmo nic nie ma, więc wolę się upewnić (nie chcę słuchać czegoś typu ,,a nie mówiłam?'')

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas aby otworzyć swoje własne konto i tu mam pytanie, jakie konta byście polecili ze swojej strony. W chwili obecnej jestem studentem i raczej przez jakiś czas nie będę miał regularnych wpływów na konto a trzymania oszczędności w skarpecie mi się odechciało :lol2:

Moje wymagania co do konto to oczywiście zero albo jak najmniejsze opłaty z tytułu prowadzenia konta, duża sieć bankomatów, przydałby się też rachunek oszczędnościowy :rolleyes:

W okolicy mam 5 banków, multibank, ing, millenium, bz wbk i pko bp i skłaniałbym się ku ofertom tych banków z racji tego, że w razie jakichkolwiek problemów (odpukać :lol2: ), jest oddział i można iść i sprawę załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o pięknej postawie aliora?

 

3424694[/snapback]

Przyszedł czas aby otworzyć swoje własne konto i tu mam pytanie, jakie konta byście polecili ze swojej strony. W chwili obecnej jestem studentem i raczej przez jakiś czas nie będę miał regularnych wpływów na konto a trzymania oszczędności w skarpecie mi się odechciało :lol2:

Moje wymagania co do konto to oczywiście zero albo jak najmniejsze opłaty z tytułu prowadzenia konta, duża sieć bankomatów, przydałby się też rachunek oszczędnościowy :rolleyes:

W okolicy mam 5 banków, multibank, ing, millenium, bz wbk i pko bp i skłaniałbym się ku ofertom tych banków z racji tego, że w razie jakichkolwiek problemów (odpukać :lol2: ), jest oddział i można iść i sprawę załatwić.

Sam bym wybrał BZWBK i z wirtualnego mBank.

Jeżeli chodzi o ilość bankomatów to jak się nie myle najwięcej ma go PKOBP - ale musisz mieć saldo powyżej 100zł żeby nie płacić za prowadzenie konta. Szczegóły w ofertach banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...