Jump to content
Sign in to follow this  
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Recommended Posts

W sync nie dostaniesz 100 pln, jeśli się nie zarejestrowałeś wcześniej na ich stronie zanim wystartowali.

Twoje wymagania na pewno spełnia sync i getinonline. Mam getinonline od jakiegoś czasu i jest w sumie ok, ale lekko ubogi w funkcje, np nie ma doładowania telefonów z ich strony, oraz brak szybkich płatności typu mTransfer, ale można bez problemów płacić kartą w necie, więc to nie jest jakiś tam wielki problem.

Sync mam w sumie od kilku dni, 50 pln już dostałem za założenie, czekam na kartę i po kilku transakcjach dostanę kolejne 50 pln. Nie wypowiem się jak to konto działa, bo dopiero wykonałem jeden przelew z niego (50 zł do getinonline), przelew przyszedł. Jeśli to co mówią o tym koncie, czyli kilka przelewów błyskawicznych, darmowe wpłatomaty (zmienili to kilka dni temu, bo były płatne), szybkie płatności, to konto zapowiada się całkiem ok i prawdopodobnie stanie się moim kontem głównym, a getinonline i mBank jako konta zapasowe. W sumie w mBanku bym zlikwidował konto, ale nie chce mi się ani tego robić, ani latać do skarbówki zmienić numer konta, do puki nie jest płatne jego utrzymanie, to je zostawiam.

Właśnie te przelewy błyskawiczne też by się przydały.

W Deutsche Banku na darmowym koncie są bankomaty za darmo na całym świecie. Też się nad DB teraz zastanawiam.

Potwierdzenie w PDF? Właśnie sobie takie zapisałem na dysku i nic nie pluło się, że konto jest puste i nie ma z czego pobrać tych 10 groszy, ale będę obserwował, chociaż wydaje mi się to nie możliwe, żeby za takie coś brać 10 gr.

Jeden post. Wydaje się, że ktoś chce robić anty marketing tutaj.

A jak z potwierdzeniem przelewu? W PKO wiem, że są karty zdrapki. Odpada takie rozwiązanie. W mBanku mam hasło smsem na komórkę i takie rozwiązanie mi odpowiada. Jak w Alior Syncu jest?

Hasło sms, w getinonline tak samo.

Za to, logowanie jest ciekawe. Można samemu wybrać login i jeden z 4 sposobów logowania:

Hasło maskowane

Hasło nie maskowane

Mobliny token

Połącz punkty

Mobilny token, to aplikacja na komórkę generująca jednorazowe hasła do logowania

Połącz punkty, to coś takiego jak blokada ekranu na androida, tyle, że tych punktów jest więcej.

ps

właśnie doczytałem, że ten mobilny token może być również jako potwierdzenie przelewu zamiast sms.

Edited by piotreek

Potwierdzenie pobierałem szóstego, więc opóźnienie w naliczeniu wyniosło sześć dni.

Operacje potwierdza się sms-em.

Sprawdziłem w tabeli opłat - brak

Zapytałem w wirtualnym oddziale i miła pani odpowiedziała, że pobranie potwierdzenia jest darmowe.

Może napiszesz dokładnie jakie to potwierdzenie, czy to pdf pobrany na komputer, czy wysłany na meila, czy jak?

Zwykłe potwierdzenie pdf pobierane przez stronę. Może pobierają tylko od przelewów ekspresowych bluecash (bo właśnie taki robiłem).

Warto wspomnieć że w przypadku hasła maskowanego ( tak to się nazywa gdy wpisujemy tylko część znaków ? ) nie zawsze podawana jest pełna długość hasła , raz już się na to naciąłem .

Potwierdzenia przelewów i chyba innych operacji na koncie potwierdzamy kodem przysłanym SMS-em .

Alior ma takie samo hasło (tj. maskowane) i nie zawsze wyświetla pełną długość - moje hasło ma 13 znaków i czasem kończy się 11 znakiem, jakie mam wprowadzić.. Początkowo było to trochę mylące, ale dzięki temu, że obrazek jest przypisany do użytkownika, wstępnie wiem, czy podałem prawidłowy login (nr klienta) czy nie..

W Getinonline zawsze widzę pełną ilość znaków, jakie posiada moje hasło..

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

W mBanku nic nie płaciłem. Historia rachunku pokazywała zwykłą płatność kartą. W Syncu prawdopodobnie tak samo.
  • Upvote 1

Alior ma takie samo hasło (tj. maskowane) i nie zawsze wyświetla pełną długość - moje hasło ma 13 znaków i czasem kończy się 11 znakiem, jakie mam wprowadzić.. Początkowo było to trochę mylące, ale dzięki temu, że obrazek jest przypisany do użytkownika, wstępnie wiem, czy podałem prawidłowy login (nr klienta) czy nie..

W Getinonline zawsze widzę pełną ilość znaków, jakie posiada moje hasło..

W getinie płacę kartą już dość długo przez internet i pokazuje to tak samo jak bym wypłacił z bankomatu/zapłacił w sklepie.

Może tu chodzi o to że nie każda karta wydawana do konta nadaje się do płatności w necie ( gdzie podajesz nr. karty , dane właściciela karty i nr. CVV2 ) - niektóre karty są w tego typu transakcjach odrzucane , sam tak miałem z karta Visa Electron z PKO BP .

VE z Inteligo działała normalnie , kiedyś był z tym duży problem - najlepszym wyjściem była właśnie karta kredytowa , może stąd obawa o prowizje .

Karta z Aliora także normalnie działa , parę dni temu podpiąłem ją do Paypala .

Jak niby chcesz uruchomić linię kredytową na karcie debetowej, bez podpisywania umowy o rzeczony kredyt? Myślcie, ludzie...

Myślcie, ludzie...

Pisałem, że ktoś mnie tak "straszył". Nie znam się aż tak mocno na tym, więc wolę się zapytać, niż wcześniej samemu na własnej skórze sprawdzać i później pluć sobie w brodę, więc "czytajta ludzie" !

Dostałem kartę z sync w piątek, kilka kart przewinęło mi się już przez ręce, ale pierwszy raz widzę kartę, której numer i imię oraz nazwisko jest wypukłe. Po co to?

Tak są zrobione często kredytówki, ale nie tylko. Ogólnie wypukłe litery/cyfry są po to, żeby można było je odprasować w pewnych starego typu terminalach.

Tak swoją drogą, to spotkaliście się gdzieś z tymi imprinterami? Ja w sumie jeden jedyny raz w Gda w taksówce, ale to odosobniony przypadek i się zastanawiam jaki sens ma jeszcze produkowanie wypukłych kart.

Trudno spotkać, bo jest ich w Polsce już mniej niż 1 tys. na ok 275 tys. wszystkich terminali. A sens jest taki, że wyjeżdża się za granicę, gdzie rynek płatności bezgotówkowych już nie jest tak nowoczesny jak w Polsce.

Trudno spotkać, bo jest ich w Polsce już mniej niż 1 tys. na ok 275 tys. wszystkich terminali. A sens jest taki, że wyjeżdża się za granicę, gdzie rynek płatności bezgotówkowych już nie jest tak nowoczesny jak w Polsce.

Czyli na przykład gdzie?

Na przykład Grecja i Hiszpania, które są znacznie do tyłu w stosunku do tego co mamy w Polsce. I o ile w popularnych kurortach turystycznych jeszcze nie ma problemu z normalną (w naszym rozumieniu) akceptacją kart, to już gdzieś na uboczu, czy chociażby na przykład w małej lokalnej restauracji lub wypożyczalni wciąż można spotkać żelazko. Imprinter spotkałem również w Toskanii.

Na przykład Grecja i Hiszpania, które są znacznie do tyłu w stosunku do tego co mamy w Polsce. I o ile w popularnych kurortach turystycznych jeszcze nie ma problemu z normalną (w naszym rozumieniu) akceptacją kart, to już gdzieś na uboczu, czy chociażby na przykład w małej lokalnej restauracji lub wypożyczalni wciąż można spotkać żelazko. Imprinter spotkałem również w Toskanii.

No i jak to wygląda? Oni sobie "kopiują" taką kartę i mogą z niej pobrać praktycznie ile będą chcieli? Fest bezpieczeństwo. Niby kupując w necie jest to samo, ale jednak płacisz jakiejś zaufanej firmie, a ona to przekazuje, a tutaj każdy sprzedawca może robić co chce w sumie.

Karta odbijana jest na specjalnym blankiecie (sales draft). Nie ma autoryzacji online, więc rozliczenie takiej transakcji następuje z większym opóźnieniem. Dlatego na przykład "obrotny" akceptant karty mógł sobie dopisać jakąś dodatkową kwotę. I po to stawia się wyraźną krechę, żeby nie pozostawić miejsca na dopisanie czegokolwiek. Choć oczywiście takie formularze są dwa - jeden dla akceptanta, drugi dla klienta. Oba muszą być podpisane przez klienta. Więc jeśli na oryginale kwota była wyższa niż na kopii, to wykrycie nadużycia było proste.

Inną sprawą jest natomiast fakt, że akceptant z żelazkiem odbijając kartę ma już: imię, nazwisko, numer karty oraz datę jej ważności. Wystarczy więc, że szybko rzuci okiem i zapamięta kod CVV/CVC z odwrotu karty - wtedy może spokojnie dokonywać nią płatności w necie. Ot, taka "drobna" niedoskonałość imprinterów.

kurcze ... jak zawsze śledziłem ten wątek tak ostatnio odpuściłem i przepadło mi 100pln Dołączona grafika

zastanawiam się właśnie nad tym kontem Alior Sync - potrzebuje jakiegoś darmowego konta do sporadycznych płatności paypal etc.

Obecnie lece na eKoncie z mBanku - darmowa Visa electron ważna do października tego roku.

EDIT:

i założyłem - musze pochwalić aliora za błyskawiczne założenie rachunku - aktywowane przelewem - od chwili rejestracji po 24h miałem już przelew zwrotny - po 48h listonosz przyniósł debetówke Dołączona grafika teraz czekam na zbliżeniową którą zamówiłem po aktywacji - mam nadzieje że jest za free Dołączona grafika

nie bardzo mam zaufanie do takich "szybkich" form platności więc majątków tam trzymać nie zamierzam Dołączona grafika

Edited by Chemik16

nawiązując do sedna tematu - mam konto w Banku Zachodnim i jestem bardzo zadowolony

ciekawe oferty w oparciu o historie konta... ;) polecam

Jak na razie jedyna wada konta Getin Online jest żółwie tempo, w którym przelewy docierają do adresata.. Weekend (sob ok 13) wykonywałem przelew (wiem, sesje nie działają) ale mimo wszystko, jest pon godz 12:40 i nadal przelewy internetowe (czy zakupy - chodź na to w mniejszym stopniu narzekam) nie zostały zaksięgowane

Dla marudzących na opłaty mBankowe znalazłem taką ciekawostkę -> http://allegro.pl/e-...2513102375.html Dołączona grafika

Ciekawe, ale skoro są to kody pracownicze, to chyba mogą sprawdzić, czy osoba dzwoniąca u nich pracuje. Dzisiaj płaciłem kartą z getinonline w euro i powiem, że kurs wyszedł całkiem dobry, 4,18, gdzie dokładnie za tyle samo kupowałem euro w kantorze, myślałem, że zechcą więcej na mnie zarobić.