Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Hasło sms, w getinonline tak samo.

 

Za to, logowanie jest ciekawe. Można samemu wybrać login i jeden z 4 sposobów logowania:

Hasło maskowane

Hasło nie maskowane

Mobliny token

Połącz punkty

 

Mobilny token, to aplikacja na komórkę generująca jednorazowe hasła do logowania

 

Połącz punkty, to coś takiego jak blokada ekranu na androida, tyle, że tych punktów jest więcej.

 

ps

 

właśnie doczytałem, że ten mobilny token może być również jako potwierdzenie przelewu zamiast sms.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w tabeli opłat - brak

Zapytałem w wirtualnym oddziale i miła pani odpowiedziała, że pobranie potwierdzenia jest darmowe.

 

Może napiszesz dokładnie jakie to potwierdzenie, czy to pdf pobrany na komputer, czy wysłany na meila, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć że w przypadku hasła maskowanego ( tak to się nazywa gdy wpisujemy tylko część znaków ? ) nie zawsze podawana jest pełna długość hasła , raz już się na to naciąłem .

 

Potwierdzenia przelewów i chyba innych operacji na koncie potwierdzamy kodem przysłanym SMS-em .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior ma takie samo hasło (tj. maskowane) i nie zawsze wyświetla pełną długość - moje hasło ma 13 znaków i czasem kończy się 11 znakiem, jakie mam wprowadzić.. Początkowo było to trochę mylące, ale dzięki temu, że obrazek jest przypisany do użytkownika, wstępnie wiem, czy podałem prawidłowy login (nr klienta) czy nie..

W Getinonline zawsze widzę pełną ilość znaków, jakie posiada moje hasło..

 

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

 

W mBanku nic nie płaciłem. Historia rachunku pokazywała zwykłą płatność kartą. W Syncu prawdopodobnie tak samo.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior ma takie samo hasło (tj. maskowane) i nie zawsze wyświetla pełną długość - moje hasło ma 13 znaków i czasem kończy się 11 znakiem, jakie mam wprowadzić.. Początkowo było to trochę mylące, ale dzięki temu, że obrazek jest przypisany do użytkownika, wstępnie wiem, czy podałem prawidłowy login (nr klienta) czy nie..

W Getinonline zawsze widzę pełną ilość znaków, jakie posiada moje hasło..

 

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

 

W getinie płacę kartą już dość długo przez internet i pokazuje to tak samo jak bym wypłacił z bankomatu/zapłacił w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu chodzi o to że nie każda karta wydawana do konta nadaje się do płatności w necie ( gdzie podajesz nr. karty , dane właściciela karty i nr. CVV2 ) - niektóre karty są w tego typu transakcjach odrzucane , sam tak miałem z karta Visa Electron z PKO BP .

VE z Inteligo działała normalnie , kiedyś był z tym duży problem - najlepszym wyjściem była właśnie karta kredytowa , może stąd obawa o prowizje .

 

Karta z Aliora także normalnie działa , parę dni temu podpiąłem ją do Paypala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu denerwowałem się, że Getinonline nie posiada "łatwych" płatności (używanych np przez Allegro) ale ostatnio zauważyłem, że mogę zapłacić kartą on-line, podając mój nr karty oraz kod.. Ktoś mnie straszył, że taka płatność jest dodatkowo płatna, ponieważ bank uruchamia "linię karty kredytowej" .. ile jest w tym prawdy (bo nie widzę takowej pozycji w tabeli opłat i prowizji)?

 

Jak niby chcesz uruchomić linię kredytową na karcie debetowej, bez podpisywania umowy o rzeczony kredyt? Myślcie, ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślcie, ludzie...

Pisałem, że ktoś mnie tak "straszył". Nie znam się aż tak mocno na tym, więc wolę się zapytać, niż wcześniej samemu na własnej skórze sprawdzać i później pluć sobie w brodę, więc "czytajta ludzie" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to spotkaliście się gdzieś z tymi imprinterami? Ja w sumie jeden jedyny raz w Gda w taksówce, ale to odosobniony przypadek i się zastanawiam jaki sens ma jeszcze produkowanie wypukłych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno spotkać, bo jest ich w Polsce już mniej niż 1 tys. na ok 275 tys. wszystkich terminali. A sens jest taki, że wyjeżdża się za granicę, gdzie rynek płatności bezgotówkowych już nie jest tak nowoczesny jak w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno spotkać, bo jest ich w Polsce już mniej niż 1 tys. na ok 275 tys. wszystkich terminali. A sens jest taki, że wyjeżdża się za granicę, gdzie rynek płatności bezgotówkowych już nie jest tak nowoczesny jak w Polsce.

 

Czyli na przykład gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład Grecja i Hiszpania, które są znacznie do tyłu w stosunku do tego co mamy w Polsce. I o ile w popularnych kurortach turystycznych jeszcze nie ma problemu z normalną (w naszym rozumieniu) akceptacją kart, to już gdzieś na uboczu, czy chociażby na przykład w małej lokalnej restauracji lub wypożyczalni wciąż można spotkać żelazko. Imprinter spotkałem również w Toskanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład Grecja i Hiszpania, które są znacznie do tyłu w stosunku do tego co mamy w Polsce. I o ile w popularnych kurortach turystycznych jeszcze nie ma problemu z normalną (w naszym rozumieniu) akceptacją kart, to już gdzieś na uboczu, czy chociażby na przykład w małej lokalnej restauracji lub wypożyczalni wciąż można spotkać żelazko. Imprinter spotkałem również w Toskanii.

 

No i jak to wygląda? Oni sobie "kopiują" taką kartę i mogą z niej pobrać praktycznie ile będą chcieli? Fest bezpieczeństwo. Niby kupując w necie jest to samo, ale jednak płacisz jakiejś zaufanej firmie, a ona to przekazuje, a tutaj każdy sprzedawca może robić co chce w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta odbijana jest na specjalnym blankiecie (sales draft). Nie ma autoryzacji online, więc rozliczenie takiej transakcji następuje z większym opóźnieniem. Dlatego na przykład "obrotny" akceptant karty mógł sobie dopisać jakąś dodatkową kwotę. I po to stawia się wyraźną krechę, żeby nie pozostawić miejsca na dopisanie czegokolwiek. Choć oczywiście takie formularze są dwa - jeden dla akceptanta, drugi dla klienta. Oba muszą być podpisane przez klienta. Więc jeśli na oryginale kwota była wyższa niż na kopii, to wykrycie nadużycia było proste.

 

Inną sprawą jest natomiast fakt, że akceptant z żelazkiem odbijając kartę ma już: imię, nazwisko, numer karty oraz datę jej ważności. Wystarczy więc, że szybko rzuci okiem i zapamięta kod CVV/CVC z odwrotu karty - wtedy może spokojnie dokonywać nią płatności w necie. Ot, taka "drobna" niedoskonałość imprinterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ... jak zawsze śledziłem ten wątek tak ostatnio odpuściłem i przepadło mi 100pln Dołączona grafika

 

zastanawiam się właśnie nad tym kontem Alior Sync - potrzebuje jakiegoś darmowego konta do sporadycznych płatności paypal etc.

 

Obecnie lece na eKoncie z mBanku - darmowa Visa electron ważna do października tego roku.

 

EDIT:

 

i założyłem - musze pochwalić aliora za błyskawiczne założenie rachunku - aktywowane przelewem - od chwili rejestracji po 24h miałem już przelew zwrotny - po 48h listonosz przyniósł debetówke Dołączona grafika teraz czekam na zbliżeniową którą zamówiłem po aktywacji - mam nadzieje że jest za free Dołączona grafika

 

nie bardzo mam zaufanie do takich "szybkich" form platności więc majątków tam trzymać nie zamierzam Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jedyna wada konta Getin Online jest żółwie tempo, w którym przelewy docierają do adresata.. Weekend (sob ok 13) wykonywałem przelew (wiem, sesje nie działają) ale mimo wszystko, jest pon godz 12:40 i nadal przelewy internetowe (czy zakupy - chodź na to w mniejszym stopniu narzekam) nie zostały zaksięgowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla marudzących na opłaty mBankowe znalazłem taką ciekawostkę -> http://allegro.pl/e-...2513102375.html Dołączona grafika

 

Ciekawe, ale skoro są to kody pracownicze, to chyba mogą sprawdzić, czy osoba dzwoniąca u nich pracuje. Dzisiaj płaciłem kartą z getinonline w euro i powiem, że kurs wyszedł całkiem dobry, 4,18, gdzie dokładnie za tyle samo kupowałem euro w kantorze, myślałem, że zechcą więcej na mnie zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

A ja znalazłem taką ciekawostkę, że do 25 lat karta i bankomaty są darmowe. Tylko nie wiem czy to nie dotyczy tylko nowych klientów. Jeśli pomimo tego mBank dzwonił do mnie z ofertą płacenia 5zł miesięcznie za darmowe bankomaty pomimo tego, że mógłbym to mieć za darmo. To w tym momencie stracili klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

No i chyba się pożegnam z mBankiem. Dziś dzwonili przedstawiać mi kolejne super oferty. Przy okazji się dowiedziałem, że mogę mieć za darmo bankomaty i debetówkę bo nie mam 25 lat. Ale zamiast mi to zaoferować to dzwonili 5 razy wciskając mi bankomaty za 5zł miesięcznie! To jest zwykłe robienie z klientów idiotów. Takim praktykom mówię nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ale skoro są to kody pracownicze, to chyba mogą sprawdzić, czy osoba dzwoniąca u nich pracuje. Dzisiaj płaciłem kartą z getinonline w euro i powiem, że kurs wyszedł całkiem dobry, 4,18, gdzie dokładnie za tyle samo kupowałem euro w kantorze, myślałem, że zechcą więcej na mnie zarobić.

 

w czerwcu bylem na litwie i w wilnie placilem karta i polbank mi rozliczyl transakcje z tego co pamietam prawie 10gr lepiej niz zakup waluty w kantorze, poza tym robiac 5 transakcji miesiecznie karta ma sie ja za frajer a przy srednim saldzie 1000zł konto tez nic nie kosztuje, na oszczednosciwce jest ok 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zadzwonili do mnie z mBanku i zaproponowali:

- usluge wyplaty ze wszystkich bankomatow za darmo przez 6 miesiecy w ramach "dbania o klienta" (czy cos podobnego) - pozniej naliczaja sobie standardowa oplate 5 zl,

- wydanie nowej karty platniczej zwolnionej z oplaty miesiecznej (bez wzgledu na to, czy dokona sie platnosci min. 100 zl miesiecznie),

- oraz jakas lokate - nie pamietam juz na jakich zasadach.

Bankomaty sieci Euronet i Cash4You mam w sumie pod reka, wiec pierwsza usluge sobie darowalem - pozniej musialbym pamietac, zeby za kilka miesiecy to wylaczyc, aby mnie nie skasowali, lokata nie bylem zainteresowany, natomiast skorzystalem z nowej karty (debetowa MasterCard PayPass) - obecna konczy mi sie w pazdzierniku, wiec trzeba bedzie ja zablokowac po otrzymaniu nowej.

 

Czytajac ten temat zdecydowalem sie zalozyc w ostatnim czasie konto w Alior Sync (cashback bedzie przydatny), a takze w Deutsche Banku (skusilo mnie wysokie oprocentowanie na koncie oszczednosciowym).

 

Odnosnie promocji, to przed chwila znalazlem informacje, ze Meritum Bank daje w prezencie nowym klientom 100 zl (+30 zl za podpisanie umowy w oddziale banku) - artykul, dzieki ktoremu sie o tym dowiedzialem: http://livesmarter.p...rwszej-lokacie/

Aby byc uprawnionym do nagrody, trzeba niestety zakupic kupon za 5 zl na Grouponie (oferta wazna do polnocy) - http://www.groupon.p...-ICB-SA/9029981

Szczegolowe warunki wyplacenia premii znajdziecie w powyzszych linkach. W skrocie powiem, ze wiaze sie z tym zalozenie lokaty oraz wykonania jednej traksakcji karta.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...