Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy orientuje się ktoś ile kosztuje przelew do USA w PKO? Googluje ale znalazłem bardzo rozbieżne informacje, ceny od 20zł do 80zł więc najlepiej jeśli ktoś robił taki przelew i mi powie ile płacił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezne jest to od kilku czynnikow, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem jak jest w PKO, ale ja u siebie moge wybrac czy koszty przelewu ponosze ja, odbiorca czy moze oboje sie nimi dzielimy (kazdy placi za operacje ze swojego banku - tak.. odebranie takiego przelewu tez kosztuje). Najlepiej byloby sie przejsc do banku i zapytac jak to wyglada u nich..

 

Mozesz zobaczyc jak to wyglada mniej wiecej u innych: https://www.centrum24.pl/PeKaKe/PeKaKe.html...=0&SHOW_4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to znalazłem ale nie mam jeszcze konta... Konto założone ale nigdzie nie mogę znaleźć kursu, jutro podepnę kartę z inteligo i spróbuje zrobić jakiś przelew w USD to powinno wyświetlić...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kurs wyswietla przed samym dokonaniem przelewu. Mozesz skorzystac tez z drugiej opcji.. Paypal pobierze z karty od razu docelowa walute, wtedy przewalutowaniem zajmie sie Twoj bank wg jego stawek. Z dotychczasowych doswiadczen wiem jednak, ze roznice w kursie sa minimalne.. na 100zl jest to kwestia gora zlotowki, a jesli masz Vise to, przynajmniej tak mi powiedzieli u mnie w banku i zgadzalo sie to z pozniejszymi podliczeniami, ona sobie bierze 2.8% prowizji za transakcje w walucie innej niz PLN albo EUR, takze sie nie oplaca.. lepiej niech Paypal to przewalutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad mBankiem bo podobno przelew kosztuje 26zł ale jeśli jest tak jak piszesz to przy 260USD w paypalu zapłacę poniżej 10zł...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę:

Założyłem sobie ostatnio izzyKonto w mBanku i czekam na dokumenty. Mam jednak już prawie 19 lat i chyba spokojnie mogę mieć eKonto.

Czy da się teraz to jakoś odkręcić lub np. za 2 tygodnie jak już będę właścicielem przekwalifikować się na tą drugą opcję?

Czy w ogóle jest sens zmieniać? Czym głównie różnią się te dwie opcje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się teraz to jakoś odkręcić lub np. za 2 tygodnie jak już będę właścicielem przekwalifikować się na tą drugą opcję?

Bez sensu odkręcać. Jak założą Ci izzy to zadzwonisz na mLinie i powiesz, ze chcesz eKonto - potrwa to chwile i bedziesz miał dwa konta.

 

Czy w ogóle jest sens zmieniać? Czym głównie różnią się te dwie opcje?

Przede wszystkim tym, ze to Ty jesteś wyłącznym właścicielem konta. W przypadku izzy jestes tylko uprawniony do korzystania z niego przez pełnomocnika. Jak bedziesz musiał podac konto pracodawcy to prawdopodobnie izzy nie przejdzie. Poza tym mozesz miec karte debetową (do izzy chyba się nie da jej wyrobić, aczkolwiek mogę sie mylić). Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koparka możesz

http://www.epuls.pl/frameset.php?/start.php

 

W sumie warto. Zawsze coś zyskujesz, chociażby to konto na własność, a bynajmniej nic nie stracisz.

Karte można mieć, debetową w izzy bo taką mam, ale nie wiem czemu ona się tak nazywa, skoro nie można mieć na niej debetu... whatever [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalozylem konto w citibank w usa i jak polece do polski to czy bylaby jakas oplata za wyjecie malej sumy ($100) z banku w polsce? niestety u mnie w lokalnym banku nikt nie jest w stanie na to odpowiedziec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jaki jest termin ważności e-karty w mBanku, czy jest to tak jak normalnej karty 2 lata?

eKarta: okres ważności - 12 miesięcy (na stronie mBanku pisze jak byk). Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalozylem konto w citibank w usa i jak polece do polski to czy bylaby jakas oplata za wyjecie malej sumy ($100) z banku w polsce? niestety u mnie w lokalnym banku nikt nie jest w stanie na to odpowiedziec..

Z oddzialu to raczej na pewno nie. Z bankomatu tez nie powinoo byc problemow - w regulaminie polskiego Citibanku jest, ze z wlasnych bankomatow mozna na calym swiecie wyplacac kase bez prowizji (w Polsce sa to bankomaty Euronetu). Musialbys jednak skonsultowac sie ze swoim regulaminem, bo moze sa jakies lokalne roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze założyć sobie konto bankowe. Przegladając temat i wyciągając własne wnioski pasowałby mi mBank, ale w mojej "wsi" nie ma do niego bankomatów <_< A w jakich bankomatach moża wypłacać z mBanku? Potrzebuje proste, tanie w utrzymaniu konto, przelewy internetowe, niska opłata za prowadzenie (albo najlepiej wcale!), bankomat... ogólnie chciałbym taki jak mBank :-| Pomożcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale dzięki za fatygę. A np. czy z bankomatu Cash4You ile ściągają za wypłatę z mBanku?

 

Albo inaczej: Ile pobierają z jakich bankomatów?

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mam pytanie w sobotewyjezdzam do holandii, na szybko musiałem (nawet sie specjalnie nie zastanawiałem) założyć konto w banku, padło na kredytbank. W firmie której mam pracowac dostaje pensje tygodniową przelewem na konto, jak ja mam to niby tam wybrać? cąłkiem o tym zapomniałem, a karty mi nie wydali, zresztą o niej też zapomniałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konta w walucie zagranicznej, a dokładnie w euro.

Jak wygląda wyciąganie z takiego konta kasy za granicą ?

Czy są jakieś duże prowizje przy wypłacie z bankomatów ?

 

O samo przelewanie kasy, to się nie martwie, w mBanku (eMax) to chyba 0,25% (min20 - max200zł).

 

Konto będzie służyć do przyjmowania pieniędzy przelewanych do mnie w euro z Polski i do wypłacania z bankomatu w euro za granicą, a dokładniej w Portugalii.

 

Nie jestem pewien, czy mBank to najlepszy wybór, choć mam tam ekonto sobie chwalę...

 

 

 

 

Zadzwoniłem do mBanku, i nie ma takiej opcji, że dostanę do konta walutowego kartę bankomatową. W Millenium to samo. Szukam dalej :wink:

PKO to samo. Ale w WBK z tego co przeczytałem jest taka możliwość.

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle odpowiedz da Ci cennik/infolinia banku.

 

Moge powiedziec jak wyglada kombo Portugalia + Citibank (subkonto w euro) - brak oplat za przewalutowanie, prowizja 10zl, bez wzgledu na kwote wyplaty. Platnosci w sklepach szly z glownego konta zlotowkowego (bo inaczej sie nie dalo), bank traktowal to po prostu jako zakup dewiz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...