Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nosze się z zalożeniem konta w wbk<30, mam pytanko do posiadaczy tego konta

czy sa jakies ukryte opłaty ? ( np ubezpieczenie karty czy jest obowiazkowe albo jakies inne opłaty) bo z tego co pisza na stronce niby wszystko 0 zł

jak jest z opłata za karte z tego co slyszalem to jak sie zrobi 3 przelewy to jest darmowa przez 2 lata ,a po tym okresie bede musiał za nia płacic ?

i jak to jest z przelewami 50 gr i 20 gr za kod sms, czyli rozumiem zeby zrobic przelew trzeba zaplacic za niego 70 gr ?

Edytowane przez _Rebel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to jest z przelewami 50 gr i 20 gr za kod sms, czyli rozumiem zeby zrobic przelew trzeba zaplacic za niego 70 gr ?

Tak, ale mozna dodac odbiorce do listy i zaznaczyc zeby nie bylo wymagane podawanie smskodu, czyli wychodzi 50 groszy.

 

Polecam ten bank, wczoraj otworzylem sobie konto walutowe w euro (tez bezplatnie) I do tego karta master card, przez pierwszy rok free.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uraz do mBanku. 7 września złożyłem wniosek o założenie konta. Powiadomienie o założeniu konta dotarło dopiero 2 pazdziernika. W miedzyczasie nie wytrzymalem i poszedlem do Raiffeisen Bank i tam zalozylem konto w 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rezygnuje z mbanku (po 5 latach wspolpracy) Teraz potrzeba mi (w pracy) pelnej mobilnosci + duzo oddzialow po drodze.

 

Wystarczy mi:

 

Bzwbk - konto zwykle, oraz walutowe w euro (darmowe wyplaty w AIB).

 

AIB - Allied Irish Bank Ireland - Darmowe przelewy po EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nosze się z zalożeniem konta w wbk<30, mam pytanko do posiadaczy tego konta

czy sa jakies ukryte opłaty ? ( np ubezpieczenie karty czy jest obowiazkowe albo jakies inne opłaty) bo z tego co pisza na stronce niby wszystko 0 zł

jak jest z opłata za karte z tego co slyszalem to jak sie zrobi 3 przelewy to jest darmowa przez 2 lata ,a po tym okresie bede musiał za nia płacic ?

i jak to jest z przelewami 50 gr i 20 gr za kod sms, czyli rozumiem zeby zrobic przelew trzeba zaplacic za niego 70 gr ?

posiadam konto WBK <30 , ubezpieczanie karty wynosi 2zł na miech (przez pierwsze 3 miechy jest to bezpłatna usługa później możesz z niej zrezygnować )

za kartę musisz zapłacić 15zł ( jednorazowo ) ... lub wykonać 3 transakcje(na dowolną kwotę) np w markecie :]

o okresie 2 lat nic nie wiem :P

 

kwestia przelewów, tak jest jak napisałeś, Cmx pisze że można wył autoryzacje poprzez sms, jednak wtedy nie możesz wykonać żadnej operacji powyżej kwoty 50zł (w ciągu 24h)... z logowaniem (sms) - do 50.000zł(mój osobisty wybór w umowie, może być max 100.000zł ) > jednym słowem, bezpieczeństwo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do podpisu karty platniczej.

Na tym pasku gdzie trzeba sie podpisac troche ponad polowe tego paska zajmuje numer karty platniczej. No wiec ja mam sie podpisac na calym tym pasku czy tylko na wolnej czesci?

I czym sie podpisac? Jakims cienkim markerem czy moze zwyklym dlugopisem?

Bank to mBank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mam sie podpisac na calym tym pasku czy tylko na wolnej czesci?

Numer karty masz po prawej stronie pasku na podpis, więc do wykorzystania masz tylko lewą stronę paska. Pamiętaj jednak aby podpisywać się tak jak zawsze to robisz. Podczas wykonywania płatności np w hipermarkecie dostaniesz do podpisania rachunek po czym kasjerka ma prawo sprawdzić czy podpis jest identyczny z tym na karcie.

I czym sie podpisac?

Ja podpisałem się długopisem aczkolwiek nie ma żadnego konkretnego wymogu. Można też podpisać się cienkim markerem, byle by podpis był czytelny i nie rozmazywał się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasjerka ma prawo sprawdzić czy podpis jest identyczny z tym na karcie.

Kasjerka ma obowiazek sprawdzic, czy podpis sie zgadza... Problem w tym, ze 95% sklepow to wali, bo oni przeciez kase dostana :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przykladaja do tego takiej wagi bo to praktycznie nieuzyteczne zabezpieczenie.

 

Przeciez zlodziej nie jest na tyle glupi zeby wpasc na takim czymsc.

Przyjzy sie podpisowi i go poprostu podrobi. Pani w kasie nie jest grafolgiem.

 

A co do kont w bankach, to ja mam trzy:

LukasBank -> odzialy czynne w sobote, dobre konto firmowe

mBank -> bo kupuje przez neta

PolBank -> dobre oprocentowanie

 

Oczywiscie za prowadzenie zadnego z nich nie place ani zlotowki, bo nie wyobrazam sobie dac bankowi moje np 30.000

i jeszcze placic mu za to ze on moze tym obracac, paranoja.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na dniach zakładałem eKonto w mBanku.

Zakładasz konto na stronie.Podajesz tam numer dowodu osobistego w jednej z rubryk.

Po założeniu konta przychodzi wiadomość na e-maila że umowa przyjdzie Kurierem Siódemka.

Po paru dniach Kurier dzwoni do ciebie na podany przez ciebie numer telefonu przy zakładaniu konta, i pyta się kiedy może przyjechać z umową do podpisania.Ugadałem się z nim za 10min bo i tak był w okolicy.

Dajesz mu dowód osobisty aby sobie sprawdził numer z tym co ma od banku, jeśli się wszystko zgadza to daje ci do trzy arkusze do podpisania, te potem przesyła bankowi, a tobie daje kopie umowy i dołączoną taką koperte z loginem i hasłem na początek do weryfikacji przy pierwszym logowaniu..Mija z dwa-trzy dni i konto jest aktywne czyli umowa dotarła do banku, bo przychodzi taka wiadomość na e-maila.Logujemy się pierwszy raz na login i hasło podane w kopercie.Potem ustalasz już sobie sam hasła dostępu i takie tam.

Acha jeśli zamówiliście przy okazji zakładania konta kartę to przyjdzie do 10 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wplacajac na poczcie znowu trzeba odczekac te ~2dni minimum

Jeśli nie chcesz czekać tak długo płacąc na poczcie (czasem pocztą przelew idzie nawet ponad tydzień więc 2 dni to i tak nie dużo ja na ich zapał) to lepiej jak się przejdziesz do jakiejś agencji PKO lub innego banku, wtedy kasę masz do 24 godzin na koncie ale opłaca się wpłacać tylko większe kwoty bo oczywiście płacisz za wykonanie takowego przelewu. No w sumie za co się nie płaci w tym pięknym kraju?? A no fakt, chyba tylko za mBank ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Ja to sobie bank wybrałem ;) W sumie nie pomyślałem o tym wcześniej ale wziąłem mBank, przy czym w moim województwie jest tylko 1 oddział mBanku.. ;) 40km od mojej miejscowości. Coś czuje, że BZ WBK będzie dobrym wyborem. Już nie mówię o tym, że mam BZ WBK 2 oddziały w swoim mieście.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...